رشته زیبان انگلیسی

جهت طرح ابهامات و مشکلات درسی خود به این بخش مراجعه نمایید

مدیر انجمن: rosa_127

قفل شده
RCSLFE

رشته زیبان انگلیسی

پست توسط RCSLFE » دوشنبه 2 بهمن 1391, 8:42 am

درود.
من مترجم زبان انگلیسی هستم و یه ساله که ترجمه میکنم. ترجمه هایی اعم از فیلمها و اخبارها هم به صورت شنیداری و هم ترجمه متون.
رشته من برنامه نویسی کامپیوتره و من خیلی ساره میتونم حتی در خونه پشت کاخمپیوترم توسط کتابهایی مطالعه و کار کنم و نیازی به دانشگاه هم ندارم.
اما استعدادم چون در انگلیسی بسیار بالاست بنابراین تصمیم گرفتم که برم رشته انگلیسی.
من متولد سال 1372 هستم و تازه ترم اولم رو که رشته برنامه نویسی کامپیتور هستش رو تموم کردم.
و در مقطع کاردانی هم هستم.
اما من میتونم زبان انگلیسی رو در کاردانی در دانشگاه ازاد برم؟
یعنی شنیدم که میگن زبان انگلیسی از کارشناسی شروع میشه تا دکترا!!.
و کاردانی نداره. این درسته؟
من تازه امتحاناتم تموم شده و لطفا سریع پاسخ بدید چون باید عجله کنم.
میخوام بدونم ایا میتونم برم رشته انگلیسی مترجمی در مقطع کاردانی یا خیر؟
سپاس.
------------
به روز رسانی :
از عموم پرسیدم و جوابم رو گرفتم.
جوابش اینه که انگلیسی رو به عنوان شغل پذیرفتن امکان نداره و درصدش خیلی پایینه که روزی دبیر بشم. چون خود عموم لیسانس زبان داره و هنوزم در مدارسی تدریس نمیکنه اما در جایی از نظام که کار میکنه به بچه های اونجا انگلیسی یاد میده.
من میگفتم به خودم که درسهای کامپیوتر رو خونه میخونم و نیازی به این نیست که در دانشگاه بخونمشون چون فرقی باهم ندارن و انگلیسی رو میخونم که روزی تدریس کنم و از اون پول دربیارم.
اما حالا میگم که من انگلیسی رو در خونه مطالعه میکنم و کامپیوتر رو در دانشگاه میخونم چون به هر حال اگر بحث کار هم باشه, کارهای کامپیوتی در ایران زیاده. اما هدف من برنامه نویسیه و گسترشش میدم.
دوستانی که میخوان انگلیسی رو به عنوان شغل ایندتون بپذیرید, بدونید که الان خیلیا بیکارن و لیسانسه و فوق لیسانسه داریم که سرکار نیست هنوز. چون به قول عموم مگه دیگه مدارس ها چند نفر رو میخوان که انگلیسی تدریس کنه؟!
خب به هرحال به همه جا نمیرسه که راست هم میگه.
درصدش کمه که بهتون جا برسه واسه تدریس انگلیسی.
مگر اینکه در سایتهای رسمی ثبت نام کنید و بهتون ماهیانه مزد میدن بابت ترجمه هر عنوانی که خودتون انتخاب کردین. مثلا یکی انتخاب میکنه فیلم و یکی انتخاب میکنه ترجمه مقاله و اگر ترجمه مقاله رو انتخاب کردین بهتون لیستی میده که کدوم موضوع از مقاله ها رو ترجمه میکنید؟
که از اینکار هم میشه پول دراورد.
امام اینو یادتون باشه که باید برای اون سایت مثل یک ربات باشین! یعنی همیشه گوش به زنگ باشین که یه کار بهتون بده تا ترجمه کنید و بنابراین از کار و زندگی هم میفتین.
انگلیسی رو ول کنین. اینو از تجربه عموم میگم که خودش جوونهای بیکار زیادی رو میشناسه به علاوه همکلاسی های سابقش.
امیدوارم این تاپیک من به دلیل اینکه در بخش بدی قرارش دادم, حذف نشه چرا که دیگران هم اینو بخونن بهتره.
سپاس