سوال مهم :::: دانشگاه آزاد انگلستان

در این بخش دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاههای مختلف، به معرفی دانشگاه خود خواهند پرداخت

مدیر انجمن: مهيار

قفل شده
afshin_1977
کاربر ساده
کاربر ساده

سوال مهم :::: دانشگاه آزاد انگلستان

پست توسط afshin_1977 » چهارشنبه 13 شهریور 1387, 1:36 am

با سلام

بنده داراي مدرك كارداني رشته آي تي از دانشگاه جامع علمي كاربردي ايران هستم. در كنكور سراسري 87 شركت كرده ام و دانشگاه آزاد انگلستان رشته مهندسي آي تي قبول شدم. از حضور شما چند سوال دارم :

1- شرايط تطبيق واحدهاي كارداني من به چه صورت و چند واحد محاسبه خواهد شد؟
2- شرايط و هزينه هاي محل سكونت به چه صورتي است؟
3- اقدامات اوليه جهت ثبت نام چيست ؟ و آيا براي ثبت نام بايستي تا تاريخ 87/6/23 به انگلستان بروم؟
4- كمكهايي كه دانشگاه به افراد قبول شده از طريق كنكور مينمايد چيست و چه تسهيلاتي را در اختيار اين دانشجويان قرار ميدهد؟
5- آيا كسي از دوستان هم مثل بنده اونجا قبول شده كه بتونيم با هم اقدامات لازم رو انجام بديم؟

ممنون

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: هورا
تماس:

Re: سوال مهم :::: دانشگاه آزاد انگلستان

پست توسط مهيار » چهارشنبه 13 شهریور 1387, 6:39 pm

دوست عزيز به شما تبريك ميگم اين شرايط رو از دست نديد هر چقدر هم كه هزينش هست بريد حتي اگه كل هزينش به گردن خودتون باشه . حيفم اومد از اين سايت دست خالي بري گشتم واست يكم اطلاعات پيدا كردم اميدوارم به دردت بخوره .

دانشگاه آزاد اسلامي واحد انگلستان براي ترم دوم سال تحصيلي جاري و همچنين ترم اول سال تحصيلي آينده در دو مقطع كارشناسي و كارشناسي‌ارشد دانشجو مي‌پذيرد.
دانشگاه آزاد آكسفورد (انگلستان) در دو مقطع كارشناسي رشته‌هاي مهندسي كامپيوتر (نرم افزار)، مهندسي كامپيوتر (سخت افزار)، مهندسي معماري، مهندسي فناوري اطلاعات و مديريت بازرگاني و كارشناسي ارشد رشته‌هاي مهندسي كامپيوتر (نرم افزار)، مهندسي كامپيوتر (هوش مصنوعي)، مهندسي كامپيوتر (معماري كامپيوتر) و فلسفه (علم، اسلام، غرب) دانشجو مي‌پذيرد.
دانشگاه آزاد آكسفورد داراي مجوز رسمي دانشگاهي از وزارت آموزش و پرورش و مهارتهاي كشور انگلستان (DFES)، شوراي گسترش وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و با همكاري دانشگاه‌هاي ردينگ، شرق لندن (UEL) و آكسفورد بروكس است.
شهريه سالانه مقطع كارشناسي رشته‌هاي مهندسي كامپيوتر (نرم افزار) 5100 پوند، مهندسي كامپيوتر (سخت افزار) 5100 پوند،‌ مهندسي معماري 5100 پوند، مهندسي فناوري اطلاعات 5100 پوند و مديريت بازرگاني 4700 پوند و مقطع كارشناسي ارشد رشته‌هاي مهندسي كامپيوتر (نرم افزار) 6200 پوند، مهندسي كامپيوتر (هوش مصنوعي) 6200 پوند، مهندسي كامپيوتر (معماري كامپيوتر) 6600 پوند و فلسفه (علم، اسلام، غرب) 5950 پوند است.
متقاضياني كه در سال جاري 1386-1385، ترم دوم (بهمن ماه) موفق به اخذ پذيرش از دانشگاه آزاد اسلامي - واحد آكسفورد شوند از 10 درصد تخفيف بهره‌مند مي‌شوند.
دانشجو نبايد منع خروج از كشور داشته باشد. قابل توجه است كه دانشجويان مقطع كارشناسي ارشد و دكترا تا شش ماه پس از فارغ التحصيلي با ارايه پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي مي‌توانند با استفاده از معافيت تحصيلي جهت ادامه تحصيل پس از اخذ ويزا براي اشتغال به تحصيل از كشور خارج شوند.
همچنين تهيه خوابگاه به عهده دانشگاه بوده اما هزينه آن بر عهده دانشجوست.
گفتني است، دارا بودن حداقل نمره 580 در آزمون TOEFL و 5/6 در آزمون IELTS جهت پذيرش دوره‌هاي كارشناسي ارشد و دكتراي تخصصي و حداقل نمره 550 در آزمون TOEFL و 6 در آزمون IELTS جهت پذيرش در دوره كارشناسي ضروري است.
شايان گفتن است که اخذ پذيرش، مراحل رواديد، انتقال از فرودگاه به دانشگاه، استقرار در خوابگاه و ادامه تحصيل بر عهده دانشگاه آزاد اسلامي است اما مدرك تحصيلي توسط دانشگاه مربوطه صادر خواهد شد.
متقاضيان براي دريافت اطلاعات تكميلي و دريافت فرم ثبت‌نام مي‌توانند به وب سايت اين واحد دانشگاهي به آدرس http://www.azadunioxford.org مراجعه كنند.

اينم يه مصاحبه با رئيس دانشگاه آزاد آكسفورد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آکسفورد شرایط پذیرش دانشجو در این واحد دانشگاهی را اعلام کرد.
دکتر علیرضا عصاره در گفتگو با مهر با بیان این مطلب افزود: دارا بودن حداقل نمره 580 در آزمون TOEFL و 5/6 در آزمون IELTS جهت پذیرش دوره ‌های ‌کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی و حداقل نمره 550 در آزمون TOEFL و 6 در آزمون IELTS از شرایط پذیرش در دوره کارشناسی دانشگاه آزاد آکسفورد است.

رئیس دانشگاه آزاد واحد آکسفورد اضافه کرد : دانشجویانی که فاقد مدرک لازم زبان انگلیسی هستند پس از تعیین سطح لازم است برای سال اول جهت دوره ‌های ‌مقدماتی (Foundation Course) ثبت نام کنند.

وی خاطر نشان کرد: علاوه بر زبان انگلیسی درس‌ های ‌عمومی سال اول نیز به زبان انگلیسی برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد آکسفورد تدریس می شود.

رئیس دانشگاه آزاد آکسفورد تاکید کرد: با توجه به آن که آغاز تحصیلات رسمی در دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری منوط به کسب نصاب لازم زبان انگلیسی خواهد بود گذراندن دوره های زبان الزامی بوده و هزینه دوره زبان انگلیسی IELTS دو هزار و 475 پوند برای هر یکسال تحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد آکسفورد است.

عصاره ادامه داد: دانشجویان متقاضی تحصیل در دانشگاه آزاد آکسفورد نباید منع خروج از کشور داشته باشد. همچنین دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تا 6 ماه پس از فارغ التحصیلی با ارائه پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی می ‏توانند با استفاده از معافیت تحصیلی جهت ادامه تحصیل پس از اخذ ویزا برای اشتغال به تحصیل از کشور خارج شوند.

وی افزود: ویزای دانشجویی با پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی انجام می شود و تسهیلات ایاب و ذهاب دانشجو و استمرار در واحد دانشگاهی برعهده دانشگاه آزاد اسلامی است. همچنین تهیه خوابگاه به عهده دانشگاه بوده اما هزینه آن برعهده دانشجو است.

به گزارش مهر، دانشگاه آزاد اسلامی واحد آکسفورد دارای مجوز از وزارت آموزش و پرورش و مهارت‌ های ‌کشور انگلستان (DFES) و شورای گسترش وزارت علوم است و با همکاری دانشگاه ‌های ‌ردینگ شرق لندن (UEL) و آکسفورد بروکس در ابتدای هر سال تحصیلی اقدام به پذیرش دانشجو می کند.

به نظر من 5100 پوند واسه يه سال تحصيلي يه موقعيت occusion . اگر من از وجود اين دانشگاه زودتر باخبر ميشدم شك نكن كه اولويت اولم واسه ادامه تحصيل بود ضمن اينكه اگه بشه واسه ارشد حتما بهش فكر ميكنم . ضمن اينكه به الانت نبايد فكر كني به دوره ارشد و دكتريت فكر كن كه ميتوني همونجا ادامه بدي .
اين حرفو از من بشنو اين بهترين انتخابه bil:
موفق باشيد
پيش از سحر تاريك است،اما تا كنون نشده که آفتاب طلوع نکند... به سحر اعتماد کنيد.

شکست وجود ندارد مگر در ذهن سازنده‌اش!
-------------------------------------------------------------------
بوي جوي موليان آيد همي
ياد يار مهربان آيد همي

ديگه آموي و درشتي هاي او
زير پايم پرنيان آيد همي
--------------------------------------------------------------------------
به سلامتي بچه هاي قديم که با ذغال واسه خودشون سيبيل ميذاشتن تا شبيه باباهاشون بشن نه بچه هاي الان که ابروهاشونو بر ميدارن تا شبيه مادراشون بشن

afshin_1977
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط afshin_1977 » پنج‌شنبه 14 شهریور 1387, 4:13 am

مهيار جان از نظر لطفت و اينكه زحمت كشيدي و اطلاعاتي با ارزش رو در اختيار من گذاشتي بينهايت سپاسگزارم.
انشا ا... هر كجا كه مايل بودي و بهترين موقعيت براتون هست شما هم قبول بشي.
راستش من هم ميدونم كه بهترين موقعيت برام ايجاد شده بخصوص و به قول خودت براي مقاطع بالاتر، اما دوست دارم جواب بقيه سوالام رو هم زودتر پيدا كنم و با اطلاعات كاملتري برم. بنابراين خواهش ميكنم اگه اطلاعات جديدي هم شما و هم بقيه دوستان دارند و يا كسي رو ميشناسند كه اون هم مثل من انگليس قبول شده من رو كمك كنند.

سوالاتي كه شديدا دنبال جوابهاش هستم اينهاست :::

1- شرايط تطبيق واحدهاي كارداني من به چه صورت و چند واحد محاسبه خواهد شد؟
2- شرايط و هزينه هاي محل سكونت به چه صورتي است؟
3- اقدامات اوليه جهت ثبت نام چيست ؟ و آيا براي ثبت نام بايستي تا تاريخ 87/6/23 به انگلستان بيايم ؟
4- كمكهايي كه دانشگاه به افراد قبول شده از طريق كنكور مينمايد چيست و چه تسهيلاتي را در اختيار اين دانشجويان قرار ميدهد؟

با سپاس bil:

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: هورا
تماس:

پست توسط مهيار » پنج‌شنبه 14 شهریور 1387, 12:50 pm

دوست عزيز خوشحالم كه اطلاعات تا حدي بدردت خورد والله من اطلاعات ديگه اي ندارم كه بهت بدم . اما به نظر من با سازمان مركزي دانشگاه آزاد تماس بگير يا اگه اهل تهران هستي حتما به اونجا مراجعه كن اينجوري خيلي زودتر به جوابت ميرسي .
موفق باشي
پيش از سحر تاريك است،اما تا كنون نشده که آفتاب طلوع نکند... به سحر اعتماد کنيد.

شکست وجود ندارد مگر در ذهن سازنده‌اش!
-------------------------------------------------------------------
بوي جوي موليان آيد همي
ياد يار مهربان آيد همي

ديگه آموي و درشتي هاي او
زير پايم پرنيان آيد همي
--------------------------------------------------------------------------
به سلامتي بچه هاي قديم که با ذغال واسه خودشون سيبيل ميذاشتن تا شبيه باباهاشون بشن نه بچه هاي الان که ابروهاشونو بر ميدارن تا شبيه مادراشون بشن

afshin_1977
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط afshin_1977 » جمعه 15 شهریور 1387, 12:20 am

مهيار جان اونجا هم سر زدم اما جواب درست و حسابي به من ندادن و گفتن خودت تحقيق كن حتي در مورد تاريخ ثبت نام هم گفتند معلوم نيست بايد بعدا تماس بگيريد!!!

قفل شده

بازگشت به “معرفی دانشگاهها و امکانات آنها”