آشنایی با موسسه آموزش عالی پیام گلپایگان

در این بخش دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاههای مختلف، به معرفی دانشگاه خود خواهند پرداخت

مدیر انجمن: مهيار

قفل شده
آواتار کاربر
gaslakh
کاربر ساده
کاربر ساده

آشنایی با موسسه آموزش عالی پیام گلپایگان

پست توسط gaslakh » جمعه 11 مرداد 1392, 5:43 am

سلام به همه کنکوری های عزیز و دوست داشتنی خودم .

مبخوام موسسه آموزش عالی پیام را براتون توضیح بدم تا انشالله در انتخاب رشته تون حداقل برای انتخاب این موسسه با دقت بیشتری عمل کنید .

اول میرم به توضیح اجمالی موسسه در سایت ویکیپدیا که البته خودم هم اونا نوشتم :))

برای خوندن و آشنایی اجمالی با دانشگاه لطفا به لینک زیر رجوع کنید .

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D9% ... 8%A7%D9%86

خب حالا خوب گوش کنید تا براتون از شهرش ، اساتیدش ، وضعیت خوابگاهاش ، سطح علمیش و ... بگم .

1- دانشگاه پیام دارای فضای با صفایی است ، محیطی تقریبا خارج از شهر در کنار کوه ، از لحاظ فضا مشکلی نداره و امثال از لحاظ فضا به خودکفایی رسید . ساختمانش نوسازه ، کلاساش تمیز و مجهزه اما برای درسای عمومی که عمدتا تعداد زیاد داوطلب داره کلاسهای با ظرفیت بالا کم داره . پس به شخصه از لحاظ فضا نمیتونم به این موسسه ایراد بگیرم چون فضای موسسات غیرانتفاعی اصفهان من جمله امین و صفاهان و ... را دیدم و قطعا فضای موسسه پیام یه سر و گردن از اونا بالاتره . البته مشکلاتی هم داره که از این قرارن : تقریبا سلف کوچیکی داره که اگرشلوغ بشه باقی دانشجوها باید زحمت بکشن تو چمنها ادامه غذا را میل کنن . سلف دانشگاه نقش سالن اجتماعات را هم داره ، داره 4 سایت است که یکی مریوط به دانشجویان ارشده (البته اصطلاحا ) تا دانشجویان محترم ارشد با خیال راحت بتونن فیسبوک خودشونا چک کنن :)) . یکی از سایتاش مجهر به تقریبا 20 دستگاه کامپیوتر عهد عتیق هست که همیشه خدا مشکل دارند . سایت مربوط به استفاده اینترنت در دانشگاه تقریبا مجهز به 12 سیستم هست که البته از حق نگذریم سیستمهای این سایت خوب هستن و مسئولان محترم نهایت تلاش خودشونا در فیلتر کردن سایت های تفریحی کرده اند (فکر کنم فقط control panel فیلتر نبود :)) شوخی کردم ) و سایت دیگر که مجهز به تقریبا 10 دستگاه هست که مخصوص کلاسهای با ضرفیت پایین است .

بعضی کلاسها کوچک هستند (تقریبا ضرفیت 20 نفر) که گاهی تا 40 نفر هم تو اون کمپوت میشن

دستشویی و نمازخانه مناسبی در محوطه دانشگاه وجود داره اما دستشویی های داخل ساختمان به صورت کاملا عجیب سلسله مراتبی هستند . (اساتید - خواهران - برادران - پرسنل و الباقی !!!)

خلاصه فضای دلبازی داره البته از لحاظ محیط آموزشی شاید به اندازه موسسات غیرانتفاعی دیگر نباشه اما همین که محیط درونش من را یاد کودکستان و ندامتگاه و موزه عبرت و زندان کهریزک !!! نمیندازه واقعا جای شکر داره (واقعا براش عرق ریخته شده اجاره ای نیست )

برای اینکه از محیط دانشگاه کمی لذت ببرین یک پانارومای قشنگ از اونا گذاشتم ببینید

تصویر

و البنه عکس دیگری از نمای ابری و زیبای دانشگاه :))

تصویر

یه وخ فکر نکنین اون من بودما!!!اصلا :))

2-خب حالا میریم سراغ اساتید .

طبیعتا هر دانشگاهی هم استاد خوب داره هم بد ، سعی کنید تو موسسه پیام دنبال استاد نخبه و فوق العاده قوی و اینترنشنال نگردید که به قول دکتر معظمی (ریاست سابق) استاد قوی تو مراکز استانا متمرکز هستن برای آوردنش باید پول قلمبه و امکانات فضایی !!! براشون فراهم کرد که موسسه پیام توانایی پرداخت این هزینه ها را نداره .

البته تو رشته های مختلف برق دانشگاه میتونیم داخلش استادای خیلی خوب و قدرتمند پیدا کرد

اما رشته های دیگر موسسه (گروههای کامپیوتر ، عمران و معماری ) از داشتن اساتید در سطح جام جهانی محرومند و اساتید اون در سطح خود دانشگاه هستند . البته از حق نگذریم موسسه سعی کرده در حد توان بهترین اساتید منطقه گلپایگان-خوانسار و خمین را جذب کنه ؛ حالا تا چقدر موفق بوده از خودشان بپرسین .

3- دانشگاه از لحاظ سرویس مشکلی نداره و سرویسها در مرکز شهر و در همه حال آماده خدمت گذاری به شما خواهند یود

4- شهر گلپایگان یک شهر سنتی است ؛ داخلش دنبال فضای تفریحی نگردید که جز چهارتا پارک و 833 تا مسجد و 600 تا امام زاده چیزی تو اون پیدا نمی کنید . مردم گلپا صبح ها از ساعت تقریبا نه صبح کار خودشونا شروع می کنن و تا ساعت 1 ظهر بعد میرن و ساعت 5 برمیگردن و تقریبا ساعت 9.5 شب یهو همشون دود میشن میرن هوا!!!!

هر روز همین وضعیته

5- سطح علمی دانشگاه کمی تا قسمتی ابریه گاهی هم رگبار میزنه !!! سطح اونه چندان مناسب نیست این را از روی تنظیم پایان نامه های دانشجوییش به خوبی میشه مشاهده کرد.

6- کسانی که میخوان مهندسی فناوری اطلاعات را انتخاب کنند بدونن موسسه پیام اولین سالیه که این رشته را میاره و چون به شخصه جزو موش های آزمایشگاهی موسسه (اولین ورودی کارشناسی نرم افزار) بودم بهتر میبینم این گزینه را یا حذف کنید و یا به عنوان آخرین تلاش (رشته انتخابی صدم) انتخاب کنید . همینجوریش موسسه برای رشته کامپیوترش 5 تا استاد اصلی داره حالا it هم که اضافه بشه دیگه کمبود استاد به حد وحشتناک میرسه

7- موسسه پیام به اندازه کافی خوابگاه داره !!! ولی خودگردان ، از این رو نگران خوابگاه نباشید .

8- در هر خیابان گلپایگان تقریبا بیش از 40 مشاور املاکی وجود داره!!! که این قطعا نشان از توجه بی حد و نصاب مردم گلپایگان به دانشجویان دارد!!!(واقعا دستشون درد نکنه ) و اگر روزی مجبور شدید در گلپا بمانید حتما روند تبدیل بقالی-ساندویچی-سبزی فروشی-کافی نتی و... به مشاور املاکی را مشاهده خواهید کرد . با آمار گیری که انجام دادم هم تا سال 1395 شهر گلپایگان به ازای هر دانشجو دو مشاوراملاکی خواهد داشت!!!! فقط توجه کنید قبل از ورود به دفتر املاکی حتما با نخی،کشی یا هز چیز دیگر حتما سر پاچه هاتونا گره بزنید !!!!

فکر کنم تا ایجا بسه ، خواهشمندم اگر سوال دارید حتما بپرسید که بنده وظیفه خودم میدونم به طور کامل و ملموس به شما جواب بدم تا انشالله بهترین انتخابا برای رشتتون انجام بدبد .

منتظر سوالاتون هستم

یاحق

ارادتمند شما

گ.س.ل.ا.خ

بازگشت به “معرفی دانشگاهها و امکانات آنها”