زبان جاوا

سوالات خود را در زمینه های مختلف کامپیوتری از جمله برنامه نویسی، سخت افزار، سیستم عامل، شبکه، اینترنت و غیره را در این تالار درج کنید

مدیر انجمن: Parsian

قفل شده
آواتار کاربر
mahdi_it
کاربر متوسط
کاربر متوسط

Re: زبان جاوا

پست توسط mahdi_it » پنج‌شنبه 22 بهمن 1388, 10:05 pm

)mostafa( نوشته شده:سلام آقا مهدي
من هرچي مي نويسم اجرا نمي شه
مثلا يه فرم روش يه button مي زارم و هيچ كدي هم نمي نويسم اون هم اجرا نمي شه

يا مثلا يه كلاس كه مي سازي اينا توش هست

کد: انتخاب همه

public class Class1 {
    public Class1() {
        super();
    }
}
دستوره
system.out.println("mostafa")
رو اضافه مي كنم ارور مي ده
دوست عزیز به قوله معروف گاماس گاماس ! شما اول شروع کن اون کتاب ها خوندن نه اینکه هنوز چیزی بلد نیستی بری کد بزنی.
تو اون کتاب هایی هم که بهتون دادم تمرین به صورت گام به گام داره.
به این ترتیب هم شروع به خوندن کنید :
اول SCJA
بعدش SCJP و بعد SCWCD

آواتار کاربر
mahdi_it
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط mahdi_it » جمعه 23 بهمن 1388, 12:09 pm

دوستان یه صحبت کوچک هم در مورد Data base میکنم.
اکثر دوستان با Sql server آشنا ای دارن ولی در اصل Sql بلد نیستن،بهتره اینجور بگم فقط بلد هستن با Sql server کار کنند.
اگر زبان Sql رو نه صرفا Sql server رو خوب یاد بگیرید و به صورت Wizard کار نکنید و برای کوچکترین چیز مثلا ساخت جدول دقیقا خودتون کدش رو بزنید به راحتی میتونید Oracle رو هم یاد بگیرید.
منم اول با Sql server کار میکردم ولی رفتم سوراغ Oracle.

دوستان فکر کنم دیگه Pdf ها دستتون رسیده،ان شالله شروع کنید به خوندن.یه کتاب هم در مورد Oracle واستون گذاشتم.

)mostafa(
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط )mostafa( » جمعه 23 بهمن 1388, 1:59 pm

در مورد applet و package يه توضيحي مي دي تو اين pdf خوندم متوجه نشدم

آواتار کاربر
mahdi_it
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط mahdi_it » جمعه 23 بهمن 1388, 2:55 pm

)mostafa( نوشته شده:در مورد applet و package يه توضيحي مي دي تو اين pdf خوندم متوجه نشدم
برنامه های جاوا در حالتی به دو بخش تقسیم میشن یا Application یا Applet.
شما میتونید در حالت Applet برنامه نویسی وب بکنید ولی در حالت Application نه.
البته بحث وب بسیار گسترده هست و فعلا شما فقط باید Core java رو مطالعه کنی.
کلاس های شما درون package ها قرار میگیرن.
در ضمن شما باید یک فصل رو کامل بخونی بعد اگه سوال داشتی مطرح کنی ولی مطمئن باش این Pdf ها کاملا استاندارد و مرجع اصلی آموزش جاوا هستند.
اگر به طور دقیق مطالعه کنی راحت جواب سوالات رو میگیری. ktb:

mahdi68
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط mahdi68 » جمعه 23 بهمن 1388, 10:20 pm

سلام
اول از همه به اون آقایی که دارن این تاپیک هدایت میکنن و آموزش میدن خسته نباشید و دستت درد نکنه میگم
چند تا انتقاد و پیشنهاد داشتم که از تجربه چند سال برنامه نویسی با جاوا و گشتن تو تالار های گفتگو هست
اول اینکه به این شکل که تو یه تاپیک همه سوال ها
و آموزش ها مطرح یشه اصلا درست نیست چون جست جو و پیدا کردن مطالب خیلی سخت میشه مثلا شما آموزش سازنده ها رو تو صفحه 3 میزارین ولی بعد 100 صفحه یکی میاد میپرسه آقا سازنده چیه ؟؟؟ بعد هی سوال ها تکراری میشه و کیفیت کار میاد پایین خودشم جاوا خیلی گسترده هست و این شیوه ای که میگین به نظر من درست نیست !!!بهتره یه بخش (پست نه)تو سایت در نظر گرفته بشه که سوال ها تو اونجا پرسیده بشه (در پست های مختلف) این طوری دیگه پست و مطلب تکراری نخواهیم داشت
بهتره به انجمن های گفتگو ایرانی و خارجی یه نگاهی بکنین تا بهتر متوجه منظورم بشین

آواتار کاربر
mahdi_it
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط mahdi_it » جمعه 23 بهمن 1388, 10:46 pm

mahdi68 نوشته شده:سلام
اول از همه به اون آقایی که دارن این تاپیک هدایت میکنن و آموزش میدن خسته نباشید و دستت درد نکنه میگم
چند تا انتقاد و پیشنهاد داشتم که از تجربه چند سال برنامه نویسی با جاوا و گشتن تو تالار های گفتگو هست
اول اینکه به این شکل که تو یه تاپیک همه سوال ها
و آموزش ها مطرح یشه اصلا درست نیست چون جست جو و پیدا کردن مطالب خیلی سخت میشه مثلا شما آموزش سازنده ها رو تو صفحه 3 میزارین ولی بعد 100 صفحه یکی میاد میپرسه آقا سازنده چیه ؟؟؟ بعد هی سوال ها تکراری میشه و کیفیت کار میاد پایین خودشم جاوا خیلی گسترده هست و این شیوه ای که میگین به نظر من درست نیست !!!بهتره یه بخش (پست نه)تو سایت در نظر گرفته بشه که سوال ها تو اونجا پرسیده بشه (در پست های مختلف) این طوری دیگه پست و مطلب تکراری نخواهیم داشت
بهتره به انجمن های گفتگو ایرانی و خارجی یه نگاهی بکنین تا بهتر متوجه منظورم بشین
دوست عزیز من اونقدر تجربه کاری دارم که بدونم سایت چطوری و با چه رویه ای درست و دنبال بشه.
منم مثله شما یه کاربر ساده هستم و هدفم کمک به بچه هاست.
من مدیر این سایت نیستم که شما این صحبت ها رو با من مطرح میکنید.
شما میتونید این قضیه رو با مدیران این سایت مطرح کنید نه اینکه یه پست برای کاربران معمولی بگذارید.

shirin65
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط shirin65 » جمعه 23 بهمن 1388, 11:00 pm

)mostafa( نوشته شده:
mahdi_it نوشته شده:
)mostafa( نوشته شده:من مي خام كتاب java how to programming ترجمه قلزم كه فكر كنم 2 جلد هست رو بخرم كتاب c++ش رو دارم خوب بود كسي اين كتاب رو داره؟چطوره خوبه برا شروع؟
دوست عزیز اگه میخای برنامه نویس خوبی بشی باید فقط منبع انگلیسی بخونی،هیچ کدام از منابع داخلی خوب نیستن.
بعدا واستون منابع اصلی جاوا رو میزارم.
مثله اینکه استقبالی از این تاپیک نشد،آدم دلسرد میشه
انگليسي من ضعيفه اگه بخام منبع انگليسي بخونم يه ديكشنري هم بايد بزارم كنارم
اين تاپيك هنوز چيزي نداره كه استقبال بشه شروع كنيد شايد بچه ها بيان البته منم زياد چشمم آب نمي خوره كه استقبال كنن از اين تاپيك. ولي تا همينجا كه يه سري اومدن خوبه به هر حال اينجا يه سايت كنكوريه نه برنامه نويسي
بگذريم

شما از چه IDE استفاده مي كنيد؟netbeans خوبه؟يا فرقي با هم ندارن؟

والا من كه استقبال كردم ولي جوابي نديدم.
خيلي ممنونم از راهنماييتون.

آواتار کاربر
mahdi_it
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط mahdi_it » جمعه 23 بهمن 1388, 11:10 pm

من که در مورد IDE ها صحبت کردم،مشکل چیه الان میس shirin65 ؟

shirin65
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط shirin65 » جمعه 23 بهمن 1388, 11:20 pm

shirin65 نوشته شده:به نظر من ايده ي جالبيه. كمكيه هم واسه مبتديا هم واسه اونايي كه كار بلدن.
راستش من برنامه نويسيم تو دانشگاه ضعيف بود ولي تو كنكور خوب تست ميزدم. اولا علاقه اي نداشتم اونم فكر ميكنم به خاطر معلم و استاداي مضخرفي كه داشتيم بود. به نظر من استاد يا به قولي مربي اين وسط خيلي نقش مهمي داره چون هم ميتونه بزنه تو ذوقه شاگردشو كاري كنه كه حالش از برنامه نويسي بهم بخوره و هم ميتونه كاري كنه كه عاشق اين حرفه يا بهتره بگم مشتاق به يادگيريه اين هنر بشه چون به نظر من برنامه نويسي يك هنره.
من از الان بگم كه كاملا مبتديه مبتديم و دوست دارم كه اين حرفرو ياد بگيرم البته بايد ياد بگيرم چون رشتم نرم افزاره و لازمه. و از طرفيم بازار كارش واسم مهمه.
راستش من به برنامه نويسي تحت وب علاقه دارم و دوست دارم شروع كنم به يادگيريش به نظر شما از كجا و از چه برنامه اي شروع كنم؟
خودم يه جورايي مايلم php ياد بگيرم.
اگه كمكم كنيد ممنون ميشم......

يكي دو روز اول اين تاپيك من اينو دادم ولي جوابي نديدم.
من در مورد جاوا هيچي نميدونم...
من ميخوام يه زبان برنامه نويسيو شروع كنم به يادگيري , زباني كه هم كاربردي باشه و هم به روز باشه و هم اينكه تو مخم بره البته انشاالله...
حالا شما خودتو بزار جاي من و بدون اينكه تعصب خاصي روي يه نوع زبان برنامه نويسي داشته باشي چه زبانيو به من پيشنهاد ميكني؟ با توجه به اينكه من فقط برنامه نويسي تحت وب ميخوام ياد بگيرم.
من بدون كلاس و معلم نميتونم خودم به تنهايي بخونم. آموزشگاه خوب سراغ داري بهم معرفي كني؟
ميشه مرحله به مرحله بگي چيو و چجوري و از كجا بايد شروع كنم؟
ممنون ميشم اگه راهنماييم كني......

آواتار کاربر
mahdi_it
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط mahdi_it » جمعه 23 بهمن 1388, 11:36 pm

shirin65 نوشته شده:
shirin65 نوشته شده:به نظر من ايده ي جالبيه. كمكيه هم واسه مبتديا هم واسه اونايي كه كار بلدن.
راستش من برنامه نويسيم تو دانشگاه ضعيف بود ولي تو كنكور خوب تست ميزدم. اولا علاقه اي نداشتم اونم فكر ميكنم به خاطر معلم و استاداي مضخرفي كه داشتيم بود. به نظر من استاد يا به قولي مربي اين وسط خيلي نقش مهمي داره چون هم ميتونه بزنه تو ذوقه شاگردشو كاري كنه كه حالش از برنامه نويسي بهم بخوره و هم ميتونه كاري كنه كه عاشق اين حرفه يا بهتره بگم مشتاق به يادگيريه اين هنر بشه چون به نظر من برنامه نويسي يك هنره.
من از الان بگم كه كاملا مبتديه مبتديم و دوست دارم كه اين حرفرو ياد بگيرم البته بايد ياد بگيرم چون رشتم نرم افزاره و لازمه. و از طرفيم بازار كارش واسم مهمه.
راستش من به برنامه نويسي تحت وب علاقه دارم و دوست دارم شروع كنم به يادگيريش به نظر شما از كجا و از چه برنامه اي شروع كنم؟

من ميخوام يه زبان برنامه نويسيو شروع كنم به يادگيري , زباني كه هم كاربردي باشه و هم به روز باشه و هم اينكه تو مخم بره البته انشاالله...
حالا شما خودتو بزار جاي من و بدون اينكه تعصب خاصي روي يه نوع زبان برنامه نويسي داشته باشي چه زبانيو به من پيشنهاد ميكني؟ با توجه به اينكه من فقط برنامه نويسي تحت وب ميخوام ياد بگيرم.
من بدون كلاس و معلم نميتونم خودم به تنهايي بخونم. آموزشگاه خوب سراغ داري بهم معرفي كني؟
شیرین خانوم جوابتون رو دادم برید چک کنید

shirin65
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط shirin65 » جمعه 23 بهمن 1388, 11:39 pm

mahdi_it نوشته شده:
shirin65 نوشته شده:

شیرین خانوم جوابتون رو دادم برید چک کنید

كو؟ من كه نديدم........
اگه ميشه جواب منو اختصاصي بديد.
اگه آموزشگاه خوبم ميشناسيد معرفي كنيد

آواتار کاربر
mahdi_it
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط mahdi_it » جمعه 23 بهمن 1388, 11:46 pm

اول باید بفهمید اصولا به برنامه نویسی علاقه دارید یا نه.
اگه دارید باید یک زبان برنامه نویسی رو انتخاب کنید و دنبالش برید.
قبلا که گفتم من اول #C کار میکردم ولی یه موقعیت پیش اومد که رفتم سمت جاوا،من حدود 2 سال دوره های NIIT هند رو گذروندم البته در اصفهان. NIIT در تهران،مشهد،اراک،آبادان هم شعبه داره
به نظره من بهترین مرکز آموزش IT در ایران هستش،اینم لینک شرکت سیتکو که نماینده انحصاری NIIT در ایران هستش
http://www.sitco-ir.com/framework.jsp?SID=1

shirin65
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط shirin65 » شنبه 24 بهمن 1388, 8:33 pm

mahdi_it نوشته شده:اول باید بفهمید اصولا به برنامه نویسی علاقه دارید یا نه.
اگه دارید باید یک زبان برنامه نویسی رو انتخاب کنید و دنبالش برید.
قبلا که گفتم من اول #C کار میکردم ولی یه موقعیت پیش اومد که رفتم سمت جاوا،من حدود 2 سال دوره های NIIT هند رو گذروندم البته در اصفهان. NIIT در تهران،مشهد،اراک،آبادان هم شعبه داره
به نظره من بهترین مرکز آموزش IT در ایران هستش،اینم لینک شرکت سیتکو که نماینده انحصاری NIIT در ایران هستش
http://www.sitco-ir.com/framework.jsp?SID=1

علاقه كه دارم ولي نميدونم استعدادشو دارم يا نه....
آقا مهدي من اگه ميدونستم چه زبانيو شروع كنم كه تا الان شروع كرده بودم و مشكلي نداشتم :D

bluedream

پست توسط bluedream » چهارشنبه 28 بهمن 1388, 8:12 pm

معرفی کتاب
مفاهیم بنیادی کار با تکنولوژی های جاوا
مولف: امیر سام بهادر
ناشر: کانون نشر علوم
قیمت همراه با CD: 4200 تومان!

درباره ی مولف: امیرسام بهادر متولد سال 1365 تهران است.بهادر در 8 سالگی توسط خانواده اش به فرانسه اعزام می شود و در پاریس علوم مقدماتی کامپیوتر و زبان برنامه نویسی C را نزد دکتر پاستور فرا می گیرد.بعد از بازگشت به ایران اطلاعات خود را در زمینه ی برنامه نویسی تکمیل می کند و در سال 2003 مدرک تخصصی و فوق تخصصی خود را در زبان برنامه نویسی جاوا دریافت می نماید.
بهادر کتاب های الکترونیکی زیادی به زبان انگلیسی در زمینه ی Ruby,Oracle و java نوشته و مقالات علمی او بارها در دانشگاه ها و مجامع علمی کشور مطرح شده است. بهادر در سال 1384 سیستم عاملی Web based به نام J2SOS را تولید و در سال 1386 یک تکنولوژی برای جاوا به نام Killer طراحی کرده که پس از ثبت در سایت Source forge رتبه ی بالایی را به خود اختصاص داد.
در حال حاضر بهادر مشغول گسترش دادن و تقویت تکنولوژی Killer و هم چنین تدریس در دانشگاه ها و مجامع علمی داخل کشور است.
من چند روزه این کتاب و خریدم و بیشتر در مورد تکنولوژی های جاواست مثل:JDBC Hibernate ,JSP, Killer و...
CD همراه کتاب شامل تمام نرم افزار های مورد نیاز کار با این کتاب می باشد..

eu_tome1362
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط eu_tome1362 » پنج‌شنبه 6 اسفند 1388, 1:01 am

shirin65 نوشته شده:

من تو پيغام خصوصي جوابتون دادم

قفل شده

بازگشت به “مباحث متفرقه و سوالات کامپیوتری”