زبان جاوا

سوالات خود را در زمینه های مختلف کامپیوتری از جمله برنامه نویسی، سخت افزار، سیستم عامل، شبکه، اینترنت و غیره را در این تالار درج کنید

مدیر انجمن: Parsian

قفل شده
آواتار کاربر
Kolang
کاربر معمولي
کاربر معمولي

Re: زبان جاوا

پست توسط Kolang » چهارشنبه 21 بهمن 1388, 1:03 pm

دوستان سلام!
تاپیک خیلی خوب و مفیدی ایجاد کردید. امیدوارم بتونه به بچه ها کمک کنه!
منم جاوا رو خیلی دوست دارم! البته جاوا رو بیشتر به خاطر J2ME دوست دارم.

آواتار کاربر
mahdi_it
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط mahdi_it » چهارشنبه 21 بهمن 1388, 2:24 pm

Kolang نوشته شده:دوست عزیز mahdi_it اگه اشتباه نکنم شما یکبار در تاپیک "بحث در مورد کنکور آزاد 88" یه سایت در مورد جاوا معرفی کردید! اگه ممکنه یکبار دیگه آدرس اون سایت رو در این تاپیک قرار بدید، آخه من هرچی گشتم توی اون تاپیک پیداش نکردم.
http://www.roseindia.net/
این سایت یه سایت واقعا کاربردیه البته تمام نکات رو نمیگه ولی واسه اینکه سریع تکنولوژی های جاوا رو یاد بگیرید خیلی عالیه.

)mostafa(
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط )mostafa( » چهارشنبه 21 بهمن 1388, 3:23 pm

من مي خام كتاب java how to programming ترجمه قلزم كه فكر كنم 2 جلد هست رو بخرم كتاب c++ش رو دارم خوب بود كسي اين كتاب رو داره؟چطوره خوبه برا شروع؟

آواتار کاربر
mahdi_it
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط mahdi_it » چهارشنبه 21 بهمن 1388, 3:43 pm

)mostafa( نوشته شده:من مي خام كتاب java how to programming ترجمه قلزم كه فكر كنم 2 جلد هست رو بخرم كتاب c++ش رو دارم خوب بود كسي اين كتاب رو داره؟چطوره خوبه برا شروع؟
دوست عزیز اگه میخای برنامه نویس خوبی بشی باید فقط منبع انگلیسی بخونی،هیچ کدام از منابع داخلی خوب نیستن.
بعدا واستون منابع اصلی جاوا رو میزارم.
مثله اینکه استقبالی از این تاپیک نشد،آدم دلسرد میشه

)mostafa(
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط )mostafa( » چهارشنبه 21 بهمن 1388, 4:09 pm

mahdi_it نوشته شده:
)mostafa( نوشته شده:من مي خام كتاب java how to programming ترجمه قلزم كه فكر كنم 2 جلد هست رو بخرم كتاب c++ش رو دارم خوب بود كسي اين كتاب رو داره؟چطوره خوبه برا شروع؟
دوست عزیز اگه میخای برنامه نویس خوبی بشی باید فقط منبع انگلیسی بخونی،هیچ کدام از منابع داخلی خوب نیستن.
انگليسي من ضعيفه اگه بخام منبع انگليسي بخونم يه ديكشنري هم بايد بزارم كنارم
اين تاپيك هنوز چيزي نداره كه استقبال بشه شروع كنيد شايد بچه ها بيان البته منم زياد چشمم آب نمي خوره كه استقبال كنن از اين تاپيك. ولي تا همينجا كه يه سري اومدن خوبه به هر حال اينجا يه سايت كنكوريه نه برنامه نويسي
بگذريم

شما از چه IDE استفاده مي كنيد؟netbeans خوبه؟يا فرقي با هم ندارن؟

آواتار کاربر
mahdi_it
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط mahdi_it » چهارشنبه 21 بهمن 1388, 5:31 pm

)mostafa( نوشته شده:
mahdi_it نوشته شده:
انگليسي من ضعيفه اگه بخام منبع انگليسي بخونم يه ديكشنري هم بايد بزارم كنارم
اين تاپيك هنوز چيزي نداره كه استقبال بشه شروع كنيد شايد بچه ها بيان البته منم زياد چشمم آب نمي خوره كه استقبال كنن از اين تاپيك. ولي تا همينجا كه يه سري اومدن خوبه به هر حال اينجا يه سايت كنكوريه نه برنامه نويسي
بگذريم

شما از چه IDE استفاده مي كنيد؟netbeans خوبه؟يا فرقي با هم ندارن؟
من تمام pdf هایی که دارم انگلیسی هستش،اگه سختت هست دیگه ادامه نده چون موفق نمیشی دوست عزیز.

)mostafa(
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط )mostafa( » چهارشنبه 21 بهمن 1388, 5:54 pm

شما حتما به زبان انگليسي مسلط هستيد كه pdf انگليسي مي خونيد.اصلا كتاب فارسي نخوندي از اولش؟من شنديم كتابهاي انگليسي بهترين هستند برا يادگيري ولي يه خورده حق بديد به ما كه تازه مي خايم شروع كنيم سخته آموزش به زبان انگليسي
يه راهنمايي بكنيد چطوري شروع كرديد به چه صورت بايد از آموزش هاي انگليسي استفاده كرد خب ما اگه همينطوري بريم يه كتاب انگليسي بزاريم جلومون يه روز كار كنيم اگه چيزي متوجه نشيم زده مي شيم

آواتار کاربر
mahdi_it
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط mahdi_it » چهارشنبه 21 بهمن 1388, 6:10 pm

)mostafa( نوشته شده:شما حتما به زبان انگليسي مسلط هستيد كه pdf انگليسي مي خونيد.اصلا كتاب فارسي نخوندي از اولش؟من شنديم كتابهاي انگليسي بهترين هستند برا يادگيري ولي يه خورده حق بديد به ما كه تازه مي خايم شروع كنيم سخته آموزش به زبان انگليسي
يه راهنمايي بكنيد چطوري شروع كرديد به چه صورت بايد از آموزش هاي انگليسي استفاده كرد خب ما اگه همينطوري بريم يه كتاب انگليسي بزاريم جلومون يه روز كار كنيم اگه چيزي متوجه نشيم زده مي شيم
لازم نیست زبان انگليسيت خوب باشه،فقط باید زبان تخصصی یکم بلد باشی.منم قبلا کتاب فارسی میخوندم ولی دیدم فایده نداره رفتم سوراغ منبع انگلیسی.
بهر حال شما در دوره لیسانس زبان تخصصی رو باید پاس کنی پس چه بهتره که از همین الان خودت رو عادت بدی.
شاید اولش کمی سخت باشه و کلمات رو بلد نباشی ولی معمولا کلمات تکراری هستن و یکبار که معنیش رو بفهمی راه میوفتی.از Babylon استفاده کن دوست عزیز.
اگه میخای چیزی بلد بشی دوره منابع فارسی رو یه خط قرمز بکش. ktb:

)mostafa(
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط )mostafa( » چهارشنبه 21 بهمن 1388, 6:17 pm

منبع انگليسي چيرو پيشنهاد مي كنيد؟تو ايران هست اين كتاباي مرجع انگليسي؟من شنيدم هر چي رو نبايد بخوني و فقط كتابهايي كه مرجع هستند خوبه مثل كتاب thinking in java

آواتار کاربر
mahdi_it
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط mahdi_it » چهارشنبه 21 بهمن 1388, 6:32 pm

درسته هر کتاب انگلیسی هم نباید خوند ولی من به بچه ها مرجع اصلی مربوط به شرکت سان رو میدم.
این تاپیک هم شده مکالمه بین من و شما ! کسی هم که مشتاق نیست. اینطوری فایده نداره و وقت تلف کردنه

آواتار کاربر
mahdi_it
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط mahdi_it » چهارشنبه 21 بهمن 1388, 7:32 pm

اوکی دوستان !
دوستان یه چیزی در جاوا هست به اسم Java VM یا Java Virtual Machine یا JVM .
مراحل کامپایل شدن یه کد جاوا :
وقتی برنامه ای به زبان جاوا مینویسید ابتدا دارای پسوند ( java.) هست بعد کامپایلر جاوا که بهش میگن javac اونو میگیره و تبدیل میکنه به Class. بعدش JVM اونو تبدیل به صفرو یک میکنه و به عبارتی اجراش میکنه.

JVM چیه ؟
بهش میگن ماشین مجازی،فکر کنید سیستم عامل شما ویندوز هست و سیستم عامل یکی از دوستانتون یکش یونیکس هست و دیگری مثلا سولاریس.
توی هر کدوم از این کامپیوتر ها هم برنامه ای به زبان جاوا نوشته شده.
وظیفه JVM اینه که یه استانداردی در کامپایل تعبیه میکنه که هر کدی به زبان جاوا که در هر سیستم عاملی باشه کامپایل بشه.
حالا بگید ببینم تا حالا اینو در برنامه های مایکروسافت شنیده بودید ؟

آواتار کاربر
mahdi_it
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط mahdi_it » چهارشنبه 21 بهمن 1388, 7:47 pm

فکر کنم با این دوتا عکس همه بفهمن چی گفتم bil:
پیوست‌ها
helloWorld.gif
helloWorld.gif (14.93 KiB) مشاهده 7006 مرتبه
g1.gif
g1.gif (5.52 KiB) مشاهده 7004 مرتبه

eu_tome1362
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط eu_tome1362 » چهارشنبه 21 بهمن 1388, 7:54 pm

mahdi_it نوشته شده:اوکی دوستان !
وقتی برنامه ای به زبان جاوا مینویسید ابتدا دارای پسوند ( java.) هست بعد کامپایلر جاوا که بهش میگن javac اونو میگیره و تبدیل میکنه به Class. بعدش JVM اونو تبدیل به صفرو یک میکنه و به عبارتی اجراش میکنه.

JVM چیه ؟
بهش میگن ماشین مجازی،فکر کنید سیستم عامل شما ویندوز هست و سیستم عامل یکی از دوستانتون یکش یونیکس هست و دیگری مثلا سولاریس.
وظیفه JVM اینه که یه استانداردی در کامپایل تعبیه میکنه که هر کدی به زبان جاوا که در هر سیستم عاملی باشه کامپایل بشه.
اين جوري كه من فهميدم
اين jvm بايد رو هر 3 تا سيستم نصب باشه درست مي گم؟

ولي برنامه exe روي هر سيستم عاملي جواب مي ده ديگه نيازي به jvm نيست

درست فهميدم؟ ktb:

آواتار کاربر
mahdi_it
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط mahdi_it » چهارشنبه 21 بهمن 1388, 8:06 pm

eu_tome1362 نوشته شده:
mahdi_it نوشته شده:اوکی دوستان !

JVM چیه ؟
اين جوري كه من فهميدم
اين jvm بايد رو هر 3 تا سيستم نصب باشه درست مي گم؟

ولي برنامه exe روي هر سيستم عاملي جواب مي ده ديگه نيازي به jvm نيست

درست فهميدم؟ ktb:
بزار اینجوری واست بگم،بیشتر برنامه نویس های حرفه ای وقتی برنامهشون رو مینویسند Class. اونرو با خودشون میبرند و اونو واسه اجرا به محیط دیگه ای مثلا شرکت دیگه میبرند.
چون اینطوری امنیتش بالاتره
روی هر کامیپوتری باید JVM باشه.بخاطره همین به جاوا میگن قابل حمل و در اصل این خصصیه جاوا رو JVM به وجود آورده.اوکی ؟

eu_tome1362
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط eu_tome1362 » چهارشنبه 21 بهمن 1388, 8:16 pm

من بالاخره متوجه نشدم 2 نفر با 2 تا سيستم عمل مختلف يه برنامه exe نوشته شده با جاوا رو دانلود

مي كنند ايا بايد رو سيستمشون براي اجراي برنامه jvm نصب باشه؟

قفل شده

بازگشت به “مباحث متفرقه و سوالات کامپیوتری”