درخواست راهنمایی برای افزایش اطلاعات کامپیوتری

سوالات خود را در زمینه های مختلف کامپیوتری از جمله برنامه نویسی، سخت افزار، سیستم عامل، شبکه، اینترنت و غیره را در این تالار درج کنید

مدیر انجمن: Parsian

soko0t
کاربر ساده
کاربر ساده

درخواست راهنمایی برای افزایش اطلاعات کامپیوتری

پست توسط soko0t » چهارشنبه 25 شهریور 1388, 3:52 pm

سلام و خسته نباشید به همه ی دوستانی که در تهیه و تنظیم این سایت تلاش می کنند.
من فارغ التحصیل کاردانی کامپیوتر گرایش نرم افزار هستم.منتظر اعلام نتایج کارشناسی هستم که مطمئنم قبول می شم.مشکلم اینه که طی دوران کاردانی هیچ چیز به معلومات کامپیوتریم اضافه نشده وبه عنوان یک دانشجوی کامپیوتر معلومات برنامه نویسی خاصی ندارم.از اینکه این همه سال درس خوندم و همه هیچ بود خیلی خجالت می کشم. و می خوام اطلاعاتمو حداکثر تا دریافت مدرک کارشناسی تکمیل کنم.نمی دونم از کجا و چه جوری شروع کنم. می خواستم از شماها درخواست کنم تا منو راهنمایی کنین تا حداقل بتونم در این زمینه اطلاعاتی بدست بیارم که وقتی کسی ازم سوالی می پرسه خجالت نکشم بابت ندونستنم.ممنون

gamron
کاربر ساده
کاربر ساده

Re: درخواست راهنمایی برای افزایش اطلاعات کامپیوتری

پست توسط gamron » پنج‌شنبه 26 شهریور 1388, 2:33 am

soko0t نوشته شده:سلام و خسته نباشید به همه ی دوستانی که در تهیه و تنظیم این سایت تلاش می کنند.
من فارغ التحصیل کاردانی کامپیوتر گرایش نرم افزار هستم.منتظر اعلام نتایج کارشناسی هستم که مطمئنم قبول می شم.مشکلم اینه که طی دوران کاردانی هیچ چیز به معلومات کامپیوتریم اضافه نشده وبه عنوان یک دانشجوی کامپیوتر معلومات برنامه نویسی خاصی ندارم.از اینکه این همه سال درس خوندم و همه هیچ بود خیلی خجالت می کشم. و می خوام اطلاعاتمو حداکثر تا دریافت مدرک کارشناسی تکمیل کنم.نمی دونم از کجا و چه جوری شروع کنم. می خواستم از شماها درخواست کنم تا منو راهنمایی کنین تا حداقل بتونم در این زمینه اطلاعاتی بدست بیارم که وقتی کسی ازم سوالی می پرسه خجالت نکشم بابت ندونستنم.ممنون
سلام
شما میتونین در زمینه ای از کامپیوتر که علاقه یا این که میتونین تخصص داشته باشین به هدف پیش برین به نظر من میتونین با موسسه دیباگران برای برگزاری انواع کلاس برنامه نویسی یا کار شبکه یا کارهای گرافیکی تخصص خودتون رو زیاد کنید و در ضمن کسی که کاردانی داره معلوماتش زیاده اگه کسی سوالی از شما کرده و نتونسین جواب بدین همون سوال رو در همین پست بگید
چون بعضی ها الکی میگن من رشته کامپیوتر هستم و الان هیچی نمیدونم یعنی می خوان یه جوری با آبروی رشته کامپیوتر بازی کنن حالا اگه شما از اون جز آدم ها نیستید همون سوال رو مطرح کنید. حالا کسی که رشته ی برق قدرت هم خونده باشه فکر می کنید رو چه حسابی یا با چه هدفی رفته خیلی ها برای این که پارتی دارن یا این که برای درآمد شغلی میرن ولی کسی که از روی علاقه حتی پایین ترین رشته مثل جوشکاری یا تراشکاری هم که بره میبینی موفق تره و درآمد هم داره.
خیلی ها رو میشناسم رشته های بالا رو میرن و آنقدر خودشون رو میکشن و حتی در ترمشون هم میفتن که بتونن لیسانس کزایی خودشون رو بگیرن. حالا بخاطر چی؟ چون باباشون داره خرجشون کنه تا نزدیک ترمی یک میلیون
هوسبازان وقتی زیبایی را می بینند عاشق میشوند ولی خرد مندان وقتی عاشق می شوند زیبا می بینند

آواتار کاربر
DIGITAL
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط DIGITAL » پنج‌شنبه 26 شهریور 1388, 6:16 am

soko0t نوشته شده:سلام و خسته نباشید به همه ی دوستانی که در تهیه و تنظیم این سایت تلاش می کنند.
دوست عزیز این فقط مشکل شما نیست بلکه همه این مشکلو دارن. از اونجایی که آموزشکده هامون در سطح هنرستانن برا همین همه با همون اطلاعاتی که تو هنرستان داشتن فارغ التحصیل میشن. در واقع همه بعد از وارد شدن به بازار کار اطلاعاتشونو زیاد می کنن.
فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خاک بسپارند
تا اجراء بدنم ذرات خاک ایران را تشکیل دهد. (کوروش کبیر)

... و خدایا به من زیستنی عطا کن که در لحظه ی مرگ
بر بی ثمری لحظه ای که برای زیستن گذشته است حسرت نخورم
و مردنی عطا کن که بر بیهودگی اش سوگوار نباشم (دکتر علی شریعتی)

آواتار کاربر
mahshid64

پست توسط mahshid64 » پنج‌شنبه 26 شهریور 1388, 7:51 am

به قول دوستمون این فقط مشکل شما نیست .منم کاردانیمو گرفتم هیچی بارم نبود .الان یک سال و نیمی هست دارم کار میکنم و اینجاست که معلوماتم زیاد شد و تجربه کسب کردم
ولی شرکت در کلاسای و موسسه های معتبر هم خیلی کمکتون میکنه.منم دیباگرانو توصیه میکنم .اساتید خوبی داره
موفق باشید bil:

آواتار کاربر
kanan
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: تبريز شهر اولين ها

پست توسط kanan » پنج‌شنبه 26 شهریور 1388, 10:32 am

با سلام
دوست عزيز در مورد اينكه در كارداني چيزي ياد نگرفتي ناراحت چون خيلي ها شرايط شمارو ندارن يكيش خود من :mrgreen: پس تنها نيستي حتي اومديم باز كارشناسي خونديم بازم به معلومات ما اضافه نشد البته فقط از همه چيزي يه چيز سطحي ياد گرفتيم
حالا نوشتين معلومات چه چيزي ميخواهين برنامه نويسي يا اطلاعات عمومي يا گرافيك يا.....هزار چور اطلاعات هيچ كسي در دنيا پيدا نميشه كه در همه سطوح اطلاعات داشته باشه بايد يه چيزي انتخاب كني بري پي اون مثلا من تقريبا اطلاعات عمومي و چه چيزيهايي تازه در دنيا كامپيوتر عرضه ميشه اونارو مطالعه مي كنم مثلا الان ps3 slim اومده يا نوكيا نوت بوك داده بيرون dell اولين موبايلشو توليد كرده pso go داره مياد اينا كه الان نوشتم همشون اخبار تازه دنياي كامپيوتر هست اگه چنين اطلاعات ميخواهي من در خدمتت هستم ولي معلوم كن چه اطلاعتي و در چه زمينه ميخواهي بدست بياري bil:
زندگي را مثل پيازي ديدم كه هر ورقشو باز كردم
اشك منو درآورد!!

خدا بگم چيكارت نكنه اون كسي كه منو معتاد سريال فرار از زندان كردي

گفتگو آنلاين اعضا انجمن
http://www.tinychat.com/6kclp

Knight
کاربر ساده
کاربر ساده
تماس:

پست توسط Knight » یک‌شنبه 29 شهریور 1388, 7:30 am

کتابای پی دی اف که روی نت خیلی خیلی زیاده + علاقه + پیگیری

sanj:

soko0t
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط soko0t » دوشنبه 30 شهریور 1388, 10:34 am

gamron نوشته شده:
سلام
شما میتونین در زمینه ای از کامپیوتر که علاقه یا این که میتونین تخصص داشته باشین به هدف پیش برین به نظر من میتونین با موسسه دیباگران برای برگزاری انواع کلاس برنامه نویسی یا کار شبکه یا کارهای گرافیکی تخصص خودتون رو زیاد کنید و در ضمن کسی که کاردانی داره معلوماتش زیاده اگه کسی سوالی از شما کرده و نتونسین جواب بدین همون سوال رو در همین پست بگید
چون بعضی ها الکی میگن من رشته کامپیوتر هستم و الان هیچی نمیدونم یعنی می خوان یه جوری با آبروی رشته کامپیوتر بازی کنن حالا اگه شما از اون جز آدم ها نیستید همون سوال رو مطرح کنید. حالا کسی که رشته ی برق قدرت هم خونده باشه فکر می کنید رو چه حسابی یا با چه هدفی رفته خیلی ها برای این که پارتی دارن یا این که برای درآمد شغلی میرن ولی کسی که از روی علاقه حتی پایین ترین رشته مثل جوشکاری یا تراشکاری هم که بره میبینی موفق تره و درآمد هم داره.
خیلی ها رو میشناسم رشته های بالا رو میرن و آنقدر خودشون رو میکشن و حتی در ترمشون هم میفتن که بتونن لیسانس کزایی خودشون رو بگیرن. حالا بخاطر چی؟ چون باباشون داره خرجشون کنه تا نزدیک ترمی یک میلیون
سلام ممنون از جوابتون اقای gamron
اما من باید بگم واقعا چیزی نمی دونم به خاطر همین اینقدر ناراحتم khk: .در دوران دبیرستان که رشته ریاضی می خوندم٬ تصمیمم این بود که در دانشگاه کامپیوتر بخونم. و علاقه شدیدی هم به این رشته داشتم. اما نمی دونم چرا در دانشگاه کم کم علاقم به این رشته از بین رفت و فکر می کنم بخاطر بعضی از دروس بود. و خودمم در به وجود امدن این شرایط مقصر بودم چون پیگیر نبودم.اما حالا پشیمونم و می خوام این شرایط رو جبران کنم. yes: شما فرض کنید چیزی( جز مسایل ابتدایی کامپیوتر که هر کسی ممکنه بدونه) از کامپیوتر نمی دونم حتی از طریقه نصب ویندوز و ...
من می خوام وقتی سیستمم مشکلی پیدا میکنه بتونم حلش کنم نه اینکه عاجز باشم.
اما حالا می خوام یاد بگیرم.خودم نمی دونم تو کدوم زمینه از این رشته می تونم تخصص داشته باشم تا پیگیرش شوم.اما فکر می کنم شبکه از بقیه بهتر باشه. البته بدون هیچ زمینه ای اینو می گم.امیدوارم مسخرم نکنید. :wink:

soko0t
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط soko0t » دوشنبه 30 شهریور 1388, 10:36 am

دوست عزیز این فقط مشکل شما نیست بلکه همه این مشکلو دارن. از اونجایی که آموزشکده هامون در سطح هنرستانن برا همین همه با همون اطلاعاتی که تو هنرستان داشتن فارغ التحصیل میشن. در واقع همه بعد از وارد شدن به بازار کار اطلاعاتشونو زیاد می کنن.[/quote]

سلام از شما هم ممنون digital
باز شماها که در هنرستان تحصیل کردین امید بیشتری هست تا من که در دبیرستان ریاضی می خوندم و هیچ اطلاعات قبلی جز مسائلی که هر کسی می تونه داشته باشه نداشتم.

soko0t
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط soko0t » دوشنبه 30 شهریور 1388, 10:38 am

kanan نوشته شده:با سلام
دوست عزيز در مورد اينكه در كارداني چيزي ياد نگرفتي ناراحت چون خيلي ها شرايط شمارو ندارن يكيش خود من :mrgreen: پس تنها نيستي حتي اومديم باز كارشناسي خونديم بازم به معلومات ما اضافه نشد البته فقط از همه چيزي يه چيز سطحي ياد گرفتيم
حالا نوشتين معلومات چه چيزي ميخواهين برنامه نويسي يا اطلاعات عمومي يا گرافيك يا.....هزار چور اطلاعات هيچ كسي در دنيا پيدا نميشه كه در همه سطوح اطلاعات داشته باشه بايد يه چيزي انتخاب كني بري پي اون مثلا من تقريبا اطلاعات عمومي و چه چيزيهايي تازه در دنيا كامپيوتر عرضه ميشه اونارو مطالعه مي كنم مثلا الان ps3 slim اومده يا نوكيا نوت بوك داده بيرون dell اولين موبايلشو توليد كرده pso go داره مياد اينا كه الان نوشتم همشون اخبار تازه دنياي كامپيوتر هست اگه چنين اطلاعات ميخواهي من در خدمتت هستم ولي معلوم كن چه اطلاعتي و در چه زمينه ميخواهي بدست بياري bil:
سلام kananعزیز از شما هم ممنون. البته شما دیکه خیلی شکسته نفسی کردین.
ببینید من می خوام حداقل بتونم وقتی مشکلی برای سیستمم پیش می یاد بتونم خودم حلش کنم. برای مثال من در شرکتی کار می کردم که مدیر عامل شرکت برای اینکه کارمنداش نتونن وارد اینترنت بشن مودم رو invisibleکرده بود و من متوجه نمی شدم که چیکار کرده که یکی از دوستانم این مشکل رو حل کرد. ببینید وقتی من نتوستم یه مسئله به این سادگی رو حل کنم خیلی مسخرست.میخوام بدونم سیستمم چشه.یا اینکه پروﮋمو دادم به کسی که هم رشته و هم سن خودم بود خیلی دردناکه که چرا اون باید بلد باشه اما من نه. باور می کنید من دارم عذاب می کشم بخاطر ندونستنم. ببینید اینکه گفتین در یه زمینه پیش برم من حتی نمیدونم از کجا باید شروع کنم نمیدونم از چه زمینه شروع کنم.
:?

soko0t
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط soko0t » دوشنبه 30 شهریور 1388, 10:44 am

کتابای پی دی اف که روی نت خیلی خیلی زیاده + علاقه + پیگیری

sanj:[/quote]
سلام ممنون
ایا سایت خاصی رو در این مورد سراغ داررین؟یا نه طبق روال معمول با عنوان پی دی اف search کنم ؟؟؟؟؟؟

آواتار کاربر
mahshid64

پست توسط mahshid64 » دوشنبه 30 شهریور 1388, 2:52 pm

soko0t نوشته شده:کتابای پی دی اف که روی نت خیلی خیلی زیاده + علاقه + پیگیری

sanj:
سلام ممنون
ایا سایت خاصی رو در این مورد سراغ داررین؟یا نه طبق روال معمول با عنوان پی دی اف search کنم ؟؟؟؟؟؟[/quote]

سلام .شما میتونید با عضو شدن در سایتهایی مثل برنامه نویس و ایران ویج که لینکشو براتون گذاشتم از انجمنهای مربوطه استفاده کنید که حاوی ebook و مقاله هستند .در مجموع کلی پی دی اف آموزشی
خوب گیرتون میاد
http://barnamenevis.org/forum/forumdisplay.php?f=43 (انجمن ویژوال بیسیکه)
http://forum.iranled.com/forumdisplay.php?fid=139
موفق باشید bil:

آواتار کاربر
kanan
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط kanan » دوشنبه 30 شهریور 1388, 3:23 pm

با سلام
بازم ميگم شما ببينين اصلا دنبال چه اطلاعاتي هستين ميگين شبكه بعد ميگين ايرادات كامپيوتر
اين دوستمون كه گفتن mahshid64 جان سايتهاي خوبي هستن و بيشتر كساني كه كامپيتر مي خونن تو اين دو انجمن مخصوصا برنامه نويس عضو هستن و يه انجمن ديكه p30world هم خوب هست
ولي من يه چيزي رو بگم من با بقيو كار ندارم ولي خود من اصلا حوصله خوندن pdf ندارم چون هم كمر درد ميگرم و چشمم درد ميكنه و.....
شما حتما معلوم كنين دنبال چه اطلاعاتي هستين
مثلا يه كتاب به نظر خوب براي ويندوز كه كلك هاي ويندور ياد ميده كتاب اسرار ويندوز
اگه دنبال شبكه هستين اولين چيزي كه بايد ياد بگيرين اونم اينه كه چطور 2 تا كامپيوتر رو شبكه ميكنن بعد اطلاعات تكميلي مثلا براي اون هم كه چطور 2 تا شبكه رو با هم شبكه كنيم بنظر من كتاب خوب و ساده و ارزان كتاب كليد شبكه هست
الان يكي از ساده ترين راه ها برين جلوي فروشنده مطبوعات يدونه مجله بخرين حالا هر كدوم شد بعد از خوندين اون مجله به تور كامل ببينين چقدر به اطلاعاتتون اضافه شد (اگه بخواهين مجله بخرين اينارو پيشنهاد ميدم دانش و كامپيوتر - كامپيوتر جوان - ريزپردازنده-عصر شبكه اينا خوبن تقريبا)
اشك منو درآورد!!

گفتگو آنلاين اعضا انجمن

soko0t
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط soko0t » دوشنبه 30 شهریور 1388, 6:37 pm

Kanan عزیز واقعا از شما ممنونم
یه جورایی باید بگم دنبال هر دو من اول باید بتونم از ایرادت سیستمم بر بیام بعد دنبال چیزای دیگه برم. بهرحال از اطلاعات خوبت و از کتابایی که برام معرفی کردی سپاسگزارم.
فکر کنم با خوندن کتاب اسرار ویندوز و کلید شبکه تا حدودی به اطلاعاتم افزوده بشه البته تا حدودی. اما ممنون
سوال دیگه ای هم داشتم زبان برنامه نویسی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیره کدوم زبانه؟ و اگه بخوام از یه زبان شروع کنم کدوم بهتره ؟ بازم تشکر

soko0t
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط soko0t » دوشنبه 30 شهریور 1388, 6:38 pm

Mahshid64 عزیز از شما هم به خاطر معرفی سایتهای مربوطه کمال تشکر رو دارم

آواتار کاربر
kanan
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط kanan » سه‌شنبه 31 شهریور 1388, 9:06 am

با سلام
اين سايت اون كتاب هست اسرار ويندوز http://www.portal.razdanesh.com/index.php ببينين به دردتون ميخوره بعدا بخرين چون ميخرين بعدا ميگين من اون چيزي كه ميخواستم اين كتاب نداره
ولي بازم يه چيز رو انتخاب كنين اگه بهگم تعمير كامپيوتر و ربات ممكنه بگين اينا هم خوب هست البته اين 2 تارو يه وقت بايد بزارم چون ميخوام اين 2 تا رو آموزش بدم تا جايي كه هر يك از كاربران انجمن بعد 4 ماه 1 ربات در خونه داشته باشن (البته مرحله به مرحله جلو بريم با همه كاربران انجمن)و در مورد تعمير كامپيوتر هم حداقل تعمير فن و cd rom را ياد بدم كه همه بتونن خودشون تعمير كنن
اشك منو درآورد!!

گفتگو آنلاين اعضا انجمن

قفل شده

بازگشت به “مباحث متفرقه و سوالات کامپیوتری”