vb.net یا .... !

سوالات خود را در زمینه های مختلف کامپیوتری از جمله برنامه نویسی، سخت افزار، سیستم عامل، شبکه، اینترنت و غیره را در این تالار درج کنید

مدیر انجمن: Parsian

قفل شده
nilo_nazanin

vb.net یا .... !

پست توسط nilo_nazanin » پنج‌شنبه 8 مرداد 1388, 4:41 am

سلام دوستان عزیز
امیدوارم منو تو جمع خودتون بپزیرید .
یه سوال دارم ، من رشتم کامپیوتر نیست اما دوست دارم برنامه نویسی رو یاد بگیرم واسه خودم .
به نظر شما میتونم vb.net رو که شروع کردم به یاد گیری ادامه بدم یا نه ؟ یا نیاز داره چیزی اولش یاد بگیرم مثلا vb ? آخه یه دوستی دارم کامپیوتر میخونه بهم پیشنهاد داد کتاب آموزش گام به گام vb.net جعفر نژاد قومی رو بخونم که انصافا هم خوب حالیم میکنه ، اما یکی از دوستان نمیدونم تو کدوم انجمن بود گفت اول باید vb رو یاد بگیری، منو کاملا گیج کردن ، ممنون میشم این شبهه رو واسم روشن کنید .
که بدون پیش زمینه برنامه نویسی تو هیچ زبونی ایا میتونم به آموزش vb.net که 2 ماهه شروع کردم ادامه بدم یا نه ؟
راستی تو vb.net دستوراتی مثل ++i هم هست مثل زبان #c ? ممنون عزیزان his:

mojtabapc
مدیر انجمن
مدیر انجمن

Re: vb.net یا .... !

پست توسط mojtabapc » پنج‌شنبه 8 مرداد 1388, 2:05 pm

سلام
به سایت خودت خوش آمدی

دوست من ببین همونطور که خودتون هم میدونید در علم برنامه نویسی کامپیوتر زبانهای زیادی وجود داره و هر کدومشون هم کارایی مخصوص به خودش رو داره
مثلا بعضی از زبانها برای طراحی و ساخت وب سایت استفاده میشن مثل PHP یا ASP و بعضی دیگه برای کارهای سیستمی مثل C یا C++ و بعضی هم برای نوشتن برنامه های کاربردی مثل VB یا Delphi یا Java یا c# که عموما بیشتر از بقیه گروهها استفاده میشه و گمان کنم منظور شما هم همین برنامه نویسی کاربردی هست.
و شما با توجه به اینکه میگی فعلا مبتدی هستید و قصد دارید انشاالله به صورت حرفه ای زبان برنامه نویسی یاد بگیرید برای شروع به شما توصیه میکنم که از زبان VB(ویژوال بیسیک) استفاده کنید چون نسبت به کلیه زبانها ساده تر و کاربردی تر هستش و تمام محصولات مایکروسافت نیز VB رو ساپورت میکنن و میتونی براحتی در محصولات مایکروسافت استفاده کنید.

هدف شرکت مایکروسافت از تولید زبان VB همین بوده که عموم مردم بتونن برنامه نویسی کنن و فقط مهندسین کامپیوتر نباشند که اینکارو انجام میدهند پس ساده تر از بقیه زبانها طراحی شده است.
و هر وقت بر زبان VB خوب مسلط شدید، یاد گرفتن زبانهای دیگه برای ترقی و پیشرفت بیشتر کار چندان مشکلی نخواهد بود پس برای شروع VB مناسبترین هست.

نشینی متن رو بخونی ها... یه Vb6 باز می کنی... شروع به نوشتن می کنی... هیچ چیز کار عملی نمیشه.
هر وقت هم به مشکل برخوردی سوالت رو در تاپیک های مخصوص vb مطرح کن و مطمئن باش بی جواب نمیمونه.

دوست عزیز شما میتونی بری و در سایت های http://www.forum.p30world.com و همینطور سایت http://barnamenevis.org/forum ثبت نام کنید و سوالات خودتو در تاپیک مخصوص vb مطرح کن
اینطوری خیلی بهتر و زودتر به جوابت میرسی اونجا هم دوستان با معرفتن و کمک می کنند.

بعد از اون تاپیک هم شروع کن به نوشتن برنامه های ساده... هر چیزی که به ذهنت میرسه... مثلا از یه ماشین حساب ساده شروع کن یا یه بازی دوز... یا یه همچین چیزی... هر وقت راهنمایی خواستی همونجاها که گفتم برو. به سرعت به جوابت می رسی.

به نظر من این بهترین راه یاد گرفتنه یعنی تمرین عملی + کمک موثر افراد آگاه.

حالا کتاب و این چیزا هم بد نیستن ولی وقتی MSDN مایکروسافت و سایت هایی مثل DEV+ یا Planet Source Code یا Vb Helper و از این قبیل هستن... دیگه نیاز آنچنانی به کتاب نیست... این نظر شخصی منه.(به جز تجربه هیچ دلیلی براش ندارم.)
ولی اگه خواستی کتاب بگیری به نظر من این از همه بهتره :

آموزش ویژوال بیسیک 6 در 21 روز
انتشارات نشر گستر
ترجمه فرهاد غنی زاده و.....

کتاب خیلی کاملیه از مبتدی گفته تاپیشرفته bil:

اگر در اینترنت هم یه خورده سرچ کنی فایل های اموزشی زیادی در مورد آموزش vb پیدا میکنی و زیاد پیدا میشه

nilo_nazanin

پست توسط nilo_nazanin » پنج‌شنبه 8 مرداد 1388, 4:44 pm

مرسی دوست خوبم از پاسخت

راستی مگه دستورات vb با vb.net یکی نیستند ؟ (اکثرا). البته به جز شی گرایی ؟
فک نمیکنید 1 نمه وقت گرفتن باشه بخوای بری vb رو یاد بگیری بعد بری vb.net رو که اکثرا همونه ؟
من یه جورایی فک میکنم دوباره کاری میشه ...
ger:

mojtabapc
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پست توسط mojtabapc » پنج‌شنبه 8 مرداد 1388, 5:13 pm

nilo_nazanin نوشته شده:مرسی دوست خوبم از پاسخت

فک نمیکنید 1 نمه وقت گرفتن باشه بخوای بری vb رو یاد بگیری بعد بری vb.net رو که اکثرا همونه ؟
ger:
دوست من توی محیط دات نت در واقع زبان زیاد مهم نیست و همه کار به دوش net. هست و زبان ها صرفا زبانهایی برای ارتباط و استفاده از اون هستند.

برای یادگیری VB.NET2008 نیازی نیست که زبان برنامه نویسی VB6 رو بلد باشید
اما برای کسانی که VB6 رو بلد هستند یادگیریه VB.Net2008 خیلی ساده تر میشه چون تقریبا دستور ها مثل هم هستند
معمولا زبان های برنامه نویسیه خانواده VB ساده ترین زبان ها هستند
و اگر میخواهید از زبان های خانواده VB استفاده کنید که الان VB2009 هم در بازار موجوده بهتره که با اون شروع کنید

اصل را داشته باش فرعیات خودشون می یان!!! bil:

nilo_nazanin

پست توسط nilo_nazanin » پنج‌شنبه 8 مرداد 1388, 8:46 pm

mojtabapc نوشته شده:
nilo_nazanin نوشته شده:مرسی دوست خوبم از پاسخت

ger:
دوست من توی محیط دات نت در واقع زبان زیاد مهم نیست و همه کار به دوش net. هست و زبان ها صرفا زبانهایی برای ارتباط و استفاده از اون هستند.

برای یادگیری VB.NET2008 نیازی نیست که زبان برنامه نویسی VB6 رو بلد باشید
اما برای کسانی که VB6 رو بلد هستند یادگیریه VB.Net2008 خیلی ساده تر میشه چون تقریبا دستور ها مثل هم هستند
معمولا زبان های برنامه نویسیه خانواده VB ساده ترین زبان ها هستند
و اگر میخواهید از زبان های خانواده VB استفاده کنید که الان VB2009 هم در بازار موجوده بهتره که با اون شروع کنید

اصل را داشته باش فرعیات خودشون می یان!!! bil:

مرسی از مهربونیت
پس من جای اینکه برم سراغ vb همین .نت رو که دارم میخونم ادامه میدم . این هم پس راه غلطی نیست ؟ مرسی
راسی نگفتی دستوری مثل i++ در vb.net هم هست یا نه

قربانت نیلوفر yes:

mojtabapc
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پست توسط mojtabapc » پنج‌شنبه 8 مرداد 1388, 9:37 pm

معادل i++ (تو زبونایی که سینتکس C دارن) تو VB میشه:
i = i+1

نیلوفر خانم شما شروع کن و هرجا گیر داشتی توی همون فروم های برنامه نویسی که گفتم مطرح کن
انشالله به جوابت میرسی bil:

آواتار کاربر
reza-1365
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: فعلا ایران

پست توسط reza-1365 » جمعه 9 مرداد 1388, 12:37 am

با عرض تشکر از اقا مجتبی که توضیحات کاملی دادند یه عده مثل اقا محتبی فکر میکنند که برنامه

نویسی رو میشه بدون کتاب و با کار عملی میشه شروع کرد با مجتبی موافق هستم این کار باعث

میشه که بری جستجو کنی ولی اگه رشتت کامپیوتر نیست از کتاب استفاده نکن کتاب های برنامه

نویسی واسه دانشجویان کامپیوتر خوبه مثلا اگه از رو کتاب بخونی تو بخش ارایه ها می مونی

و ممکنه دلسرد بشی. واسه زبانهای برنامه نویسی به نظر بنده C#.net واسه برنامه نویسی سیستم

بهترینه واسه برنامه های کاربردی بهترینه واسه موبایل وشبکه و بانک اطلاعاتی بهترینه. اگه دوست

دارین بعد از ایکنه VB6 رو یاد گرفتین برین رو برنامه نویسی سی شارپ دات نت. چون زبان های

برنامه نویسی خانواده سی محبوب و کاربردی تر هست. من دیروز تو شبکه اموزش دیدم می گفت

اونایی برن و زبان های برنامه نویسی رو یاد بگیرن که ذهن جستجو گری دارن. یه استادی هم

دارم میگفت برنامه نویسان خدا را بهتر و زیباتر میشناسند می گفت چون باید خودش طراحی و تصمیم

گیری کنند و باید انصاف و دقت کامل رو داشته باشند و هر گونه پیش بینی رو داشته باشند. امیدوارم

موفق باشیدکتاب اموزش ویژوال بیسیک که اقا مجتبی معرفی کردند کتاب خوب و کاملی است.
برای تعجیل در ظهور و سلامتی امام زمان (ع) یک صلوات بفرستید.

قفل شده

بازگشت به “مباحث متفرقه و سوالات کامپیوتری”