كمك هاي لينوكسي

سوالات خود را در زمینه های مختلف کامپیوتری از جمله برنامه نویسی، سخت افزار، سیستم عامل، شبکه، اینترنت و غیره را در این تالار درج کنید

مدیر انجمن: Parsian

قفل شده
آواتار کاربر
پسر باران
کاربر ساده
کاربر ساده

كمك هاي لينوكسي

پست توسط پسر باران » پنج‌شنبه 24 مرداد 1387, 8:29 pm

سلام . من اين تاپيك رو ايجاد كردم چون فكر مي كنم خيلي از بچه ها هستند كه مي خواين لينوكس كار كنن و خيلي خوشحال ميشن يه نفر بهشون كمك كنه (مثل خودم) . از دوستاني كه لينوكس ياد دارن خواهش ميكنم كمك كنند.
من كه بد جوري معتاد لينوكس شدم.

من خودم open suse 11 رو نصب كردم .
اولين سوال رو هم خودم مي پرسم. ميشه از ديكشنري انگليسي به فارسي تو لينوكس استفاده كرد. bil:
باشد اندر پرده بازي هاي پنهان , غم مخور.

آواتار کاربر
پسر باران
کاربر ساده
کاربر ساده

Re: كمك هاي لينوكسي

پست توسط پسر باران » جمعه 25 مرداد 1387, 3:26 pm

بچه ها ...!!! لينوكس khk:

آواتار کاربر
پسر باران
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط پسر باران » جمعه 25 مرداد 1387, 3:34 pm

شايد به درد كسي بخوره (راستش اسم سايتي كه اين مطلب رو ازش گرفتم يادم رفته)

مدرك +Linux
اين مدرك يكي از معتبرترين مدارك بين‌المللي در حوزه سيستم‌عامل لينوكس است. داوطلباني كه موفق به كسب مدارك مذكور شوند، قادر خواهند بود اين سيستم‌عامل را نصب و پيكربندي كرده، براي مقاصد مختلف آن را آماده نموده و اشكالات پيش آمده را رفع كنند. شركت كامپتيا حداقل شش‌ماه تجربه كاري مفيد در محيط سيستم‌عامل لينوكس را پيش شرط اخذ اين مدرك براي داوطلبان اعلام كرده است. يك فرد داراي مدرك +Linux به عنوان شخصي كه مفاهيم دنياي اُپن‌سورس را به طور كامل درك كرده و قادر است كليه تنظيمات مربوط به لينوكس از جمله تنظيمات مديريتي، اعطاي مجوز استفاده به كاربران، نصب و پيكربندي برنامه‌ها و نرم‌افزارهاي مختلف و همچنين برقراري ارتباط با ساير كامپيوترها در محيط شبكه و مديريت فايل‌ها و عمليات ذخيره‌سازي بر روي ادوات مربوطه را انجام دهد، شناخته مي‌شود.

آزمون +Linux به خودي خود داراي هيچ پيش نيازي نيست اما باز هم شركت كامپتيا داشتن اطلاعاتي در حد مدارك +A يا +Network را به داوطلبان توصيه مي‌كند. آزمون +Linux كه شامل 94سؤال با 90 دقيقه زمان پاسخ است در كل 900 امتياز دارد كه داوطلب بايد حداقل 655 امتياز از آن را كسب كند.

مزايا
شركت كامپتيا براي دارندگان مدرك +Linux، حرفه‌اي شدن براي كار در محيط لينوكس، ارتقاء سطح شغلي موجود يا ايجاد زمينه اشتغال بيشتر براي صاحب مدرك، بهترشدن مسير كسب و كار و كمك به داوطلبان در انتخاب مسير دانش‌اندوزي و همچنين ايجاد يك زمينه محكم براي تشويق دانشجويان به كسب مدارك سطوح بالاتر را از مزاياي داشتن مدرك مذكور عنوان مي‌كند.

مفاد آزمون +Linux
در آزمون مربوط به مدرك +Linux، هفت موضوع اصلي مورد توجه قرار مي‌گيرند كه هر كدام درصدي از آزمون را به خود اختصاص مي‌دهند. به اين شرح كه:

1- راهكارها‌ ‌و شيوه‌هاي استفاده از سيستم‌عامل لينوكس: 4 درصد
2- نصب لينوكس: 12 درصد
3- پيكربندي: 15درصد
4- مديريت: 18درصد
5- نگهداري و پشتيباني: 14درصد
6- رفع مشكلات: 18درصد
7- ارتباط با ادوات سخت‌افزاري: 19درصد

آواتار کاربر
پسر باران
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط پسر باران » سه‌شنبه 5 شهریور 1387, 10:03 pm

سلام . همه فقط نگاه ميكنن. واقعا از بچه ها كسي لينوكس كار نميكنه. من يك كتاب لاتين 2008 براي open suse دارم اگه كسي مي خواد بگه تا آپلودش كنم.
اسم كاملش : SUSE.Linux.Toolbox.1000.plus.Commands

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: هورا
تماس:

پست توسط مهيار » چهارشنبه 6 شهریور 1387, 1:13 am

عزيز من نبينم بازارت كساته . اصلا چرا ناراحتي واسه من بذار من عاشق لينوكسم بذار از هيچي بهتر بخونم شايد خوشم اومد مشتريت شدم bil:
پيش از سحر تاريك است،اما تا كنون نشده که آفتاب طلوع نکند... به سحر اعتماد کنيد.

شکست وجود ندارد مگر در ذهن سازنده‌اش!
-------------------------------------------------------------------
بوي جوي موليان آيد همي
ياد يار مهربان آيد همي

ديگه آموي و درشتي هاي او
زير پايم پرنيان آيد همي
--------------------------------------------------------------------------
به سلامتي بچه هاي قديم که با ذغال واسه خودشون سيبيل ميذاشتن تا شبيه باباهاشون بشن نه بچه هاي الان که ابروهاشونو بر ميدارن تا شبيه مادراشون بشن

آواتار کاربر
masoud_pas
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: تهران

پست توسط masoud_pas » جمعه 5 مهر 1387, 12:49 pm

من خودم چند وقتی هست که لینوکس کار می کنم و در حال حاضر ار open SuSe 10.2 دارم استفاده میکنم ولی به زودی قصد دارم نسخه Debian رو نصب کنم.

یه سایت خوب فارسی برای لینوکس می شناسم که برای کساییکه می خوان لینوکس رو یاد بگیرن خیلی مفیده و یه فروم عالی داره که توش هیچ سوالی بدون جواب نمیمونه
آدرس : Technotux.org

در مورد دیکشنری هم باید بگم که یه دیکشنری قوی انگلیسی به فارسی هست به نام xFarDic که لینک سایتش رو یادم نیست ولی تو سایت ذکر شده بالا فکر کنم هست
کامل ترین مرجع لینوکس برای فارسی زبانان
********* TechnoTux.org *********

آواتار کاربر
پسر باران
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط پسر باران » چهارشنبه 10 مهر 1387, 10:42 pm

مرسي مسعود جان

قفل شده

بازگشت به “مباحث متفرقه و سوالات کامپیوتری”