بررسی کنکور IT سال 90

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کارشناسی ارشد بپردازید

مدیر انجمن: rosa_127

آواتار کاربر
mortez maya
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: زنگان
تماس:

بررسی کنکور IT سال 90

پست توسط mortez maya » جمعه 29 بهمن 1389, 12:36 pm

سلام دوستان. بعد از چندین ماه استرس و سختی کشیدن بالاخره پرونده کنکور سال 90 هم بسته شد. امسال اون چیزی که بیشتر به چشم می خورد تغییراتی بود که در کنکورهای کامپیوتر و IT اتفاق افتاده بود. شاید دراین بین سهم IT از تغییرات خیلی بیشتر از نرم افزار بود. تعداد سوالات دروس مشترک IT از 40 سوال به 30 سوال و سایر دروس از 8 سوال به 6 سوال کاهش پیدا کرده بود. البته این کاهش به هیچ وجه به معنای راحت تر شدن آزمون نبود. چرا که بنا به گفته شرکت کنندگان درجه سختی سوالات امسال به صورت باور نکردنی افزایش پیدا کرده بود، ضمن اینکه توزیع سوالات در تمام مطالب در درسهایی مثل پایگاه داده و تا حدودی هوش اصلا رعایت نشده بود. در نرم افزار، امسال در روز دوم سوالات معماری، نرم افزار و هوش در یک دفترچه ارائه شد. همچنین در روز اول هم سوالات زبان همرا دفترچه دروس مشترک بود.
این تغییرات نشان دهنده این است که در آغاز کنکور های دهه 90، سازمان سنجش به فکر ارتقای سطح آزمون های خود افتاده است. به طوری که کنکور IT که طی سال ها اصولا راحت تر از نرم افزار بود امسال شاید اگر سخت تر از نرم افزار نباشد ولی قطعا آسانتر هم نبود. (نظر شخصی من اینه که IT خیلی سخت تر بود.)
با این مقدمه دوستان نظرات خودشون رو در مورد خود آزمون و بررسی تخصصی سوالات تو این تاپیک مطرح کنن. bil:
آخرین ویرایش توسط mortez maya در جمعه 29 بهمن 1389, 3:38 pm، در مجموع 7 بار ویرایش شده است.

edifier

Re: بررسی کنکور IT سال 90

پست توسط edifier » جمعه 29 بهمن 1389, 1:37 pm

سلام به همه و خسته نباشید جانانه
من فقط برای هوش خونده بودم.
به نظر من درجه سختی سئوالات امسال بسیار بیشتر شده بود و تا حدودی غیر قابل انتظار بود. مخصوصا در 30 سئوال مشترک مجموعه کامپیوتر.
من از مشترک فقط 14 تارو جواب دادم. از هوش 8 تا
دیگه اینکه بر خلاف سالهای گذشته هیچ توازنی در تعداد سئوال هر درس وجود نداشت.
از این موضوع هم نباید گذشت که تحویل یکباره دفترچه ها به نفع داوطلبانی شد که بعضی از منابع درسی رونخونده بودن مثل من.
در نهایت فکر میکنم امسال با توجه به سختی آزمون رقابت بسیار شدیدتری صورت بگیره و جواب درست به یک تست بیشتر در رتبه داوطلب خیلی خیلی تأثیرگدار باشه.

karaj_shabgard
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط karaj_shabgard » جمعه 29 بهمن 1389, 1:57 pm

من هر دو رو شرکت کردم
واسه it خونده بودم که خداییش از نرم افزار سخت تر بود
اگه کسی دفترچه رو بزاره ممنون میشم
جواب 2تا از تستای مشترک it رو که مطمئن هستم درسته میزارم
کمترین درجه برای ضرب ماتریس استراسن n log 7/2
و اینکه با اعداد 1 تا 7 میشه 80 مین هیپ ساخت bil:

آواتار کاربر
mortez maya
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط mortez maya » جمعه 29 بهمن 1389, 3:17 pm

واقعا نمیدونم سازمان سنجش با چه توجیهی افزایش بالای 100 درصدی درجه سختی سوالاتو داشته nar:
راستی آسون ترین سوال IT کروسکال بود که میشد مرحله دوم.

novina
محل اقامت: فریدونکنار

پست توسط novina » جمعه 29 بهمن 1389, 5:41 pm

دفترچه سوالات چی شد؟؟؟؟؟ منتظریم مدیر سایت .... کسی از بچه ها نداره بذاره مال ای تی 90
آخرین ویرایش توسط novina در جمعه 29 بهمن 1389, 9:34 pm، در مجموع 5 بار ویرایش شده است.
با تلاش و کوشش می تونی به اوج موفقیت برسی * پس سعی کن تا شکست نخوری

آواتار کاربر
mortez maya
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط mortez maya » شنبه 30 بهمن 1389, 12:45 am

یکی از دوستان من موفق شده دفترچه رو بیرون بیاره bale . اگه بتونم میزارمش اینجا.

KinG_iR
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط KinG_iR » شنبه 30 بهمن 1389, 1:13 am

واقعا با این سوالات که اصلا استاندارد رو رعایت نکردن و تو ک قسمت از کتاب مثل پایگاه که واقعا بد بود و بقیه درسها!!! سوالات ساختمان و طراحی الگوریتم واقعا مسخره بود که اصلا کسی نمیتونه هیچ پیشبینی در مورد کنکوری که داده بکنه!!!!!

آواتار کاربر
milad
کاربر متوسط
کاربر متوسط
محل اقامت: زنجان
تماس:

پست توسط milad » شنبه 30 بهمن 1389, 4:23 am

به نظر من نسبت به سال پیش 40 درصد سختر بود چون ساختمان و الگوریتم و شبکه واقعا آسون بودند
زبان :
متن یک(سیستم های دستی و مکانیزه) :
بهترین عنوان : ضرورت سیستم های مکانیزه
عامل مکانیزاسیون : حجم زیاد اطلاعات
ضمیر it : به capacity اشاره می کرد
Attitude: زدم critical

گسسته:
از رابطه 3^{1,2,3,4,5,6,7,8} چند سه تایی (x,y,z) هست با شرط (z>max(x,y وجود داره؟
گزینه ها اگه درست یادم باشه:
54
110
120
240
نزدم

ساختمان و الگوریتم :
درخت دودویی با عمق n با توپولوژی مختلف : نزدم ولی دو به توان ان منهای یک میشه گویا
درختهای دو دویی با برگهای مشخص : چون v نداشت نزدم ولی جوا در میومده
مرتبه حلقه : می شد nlog n چون در حلقه j:=j+i بود نه j=j+1
تعداد هیپ با 7 عنصر : 80 می شد که در کنکورهای گذشته (فکر کنم 88) بود
حذف عنصر I ام از max heap : به نظر من چون گفته بود عنصر i ام ارایه، با زمان 1 میشه دسترسی داشت بهش و حذفش می کنیم بعد عنصر اخر می زاریم جای اون و heapify رو اجرا می کنیم که میشه logn
تعداد ضرب مختلط: نزدم
مرتب سازی اعداد تا n^2 : با رادیکس میشه احتمالا n
الگوریتم کوله پشتی : 15.5 اومد چون کوله پشتی کسری بود
الگوریتم کروسکال : یال با وزن 5 بعد از یال با وزن 4 در مرحله دوم انتخاب می شد
ماتریس استراسن : دو به توان لوگ 7 نوشته در کتاب

مهندسی نرم :
پروژه با قبلی فرق نکند: تکاملی زدم
مخزن داده: نزدم
مربوط به طراحی نیست: نزدم
مشی شی گرا : چون کلمه مشی وجو داشت مشی شی گرا زدم و کامپوننت بیس نزدم

شبکه :
ماهواره : نزدم
خط تلفن:نزدم
سورس روتینگ: در مقابل تغییر خوب عمل می کند غلط بود که سوال تکراری کنکور بود
کلاسهای زیر شبکه: نزدم
مسیر یاب: مسیر یابی بود که از همه بیشتر عدد داشت و نیز شماره گام بعدی روتر نال نبود!

مدیریت :
کارایی و اثر بخش : غلط زدم ، کارایی یعنی انجام درست کار و اثر بخشی یعنی انجام کار درست
انواع تصمیمات : نزدم (ساده و پیچیده – تصمیم پذیر و غیر قابل تصمیم)
منبع قدرت: پاداش زدم که میگن شخصیت درسته
آزمون در استخدام: نزدم

پایگاه :
اس کیو ال رویه ای : نزدم

هوش :
فایر، اسموک:نزدم
فقط یک دانش آموزی در سال 81 هوش گرفته : اونی که x مخالف y بود
simulated annealing که دما بالا باشد : نزدم
جستجوی Bc , Fc : چون گزینه با هم تناقض داشتند فکر کنم اونی رو که به هر دو نیاز داره رو زدم چون اگر بقیه رو می زدم به تناقض می رسید مثلا گفته bc به اصول نیاز نداره ولی در گزینه یک گفته به هرو نیاز داره(دقیق یادم نیست) !!!
الگوریتم ژنتیک: بازماندگان زدم چون اصلا ندیده بودم
تابع هیوریستیک : با توجه به شکل که f1 در جایی بالای نمودار بود و f2 در همان مکان پایین نمودار بود و فاصله از نمودار واقعی متناسب بود ، f1 + f2 زدم

سیستم عامل :
الگوریتم فایفو و اس آر اف : اس آر اف 385 آوردم که تو گزینه ها بود و فایفو که 310 بود بهتر بود
سمافور:نزدم
چند سطحی: نزدم –حافظه منطقی 40^2 حافظه فیزیکی 32^2 اندازه هر قاب 10^20 بود بنابراین هر مدخل جدول صفحه 32 بیتی بود – ده بیت کنترلی و 22 به خاطر فریم های حافظه
بافر: نزدم
امکانات سخت افزاری که به سیستم عامل کمک می کند : جدول TLB ، تبدیل آدرس منطقی به فیزیکی و کنترل دستورات غیر مجاز و بیت برای نقص صفحه زدم

معماری :
پایپ لاین:نزدم
نمیشه انگشت زد؟

آواتار کاربر
mortez maya
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط mortez maya » شنبه 30 بهمن 1389, 3:07 pm

در مورد اون سوال ساختمان که برگ اضافه داده بودن صد در صد باید حذف بشه. صرف اینکه در میومده که نمیشه گفت سوال درست بود. من خودم تلاشی برای زدنش نکردم چون سوال غلط بود.

آواتار کاربر
amin
همکار قدیمی
همکار قدیمی
محل اقامت: زنجان
تماس:

پست توسط amin » شنبه 30 بهمن 1389, 3:56 pm

mortez maya نوشته شده:در مورد اون سوال ساختمان که برگ اضافه داده بودن صد در صد باید حذف بشه. صرف اینکه در میومده که نمیشه گفت سوال درست بود. من خودم تلاشی برای زدنش نکردم چون سوال غلط بود.
احتمال می دم که عمدا اینجوری داده باشن مرتضی جانم
ولی خوب کار بدی بود dan

karaj_shabgard
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط karaj_shabgard » شنبه 30 بهمن 1389, 7:12 pm

ولی من با تلاش زیاد حلش کردم
جوابش یا 2 بود یا 3
دقیق یادم نیست
بابا تورو خدا دفترچه رو بزارید
پاسخنامه خودمون با هم در میاریم
واقعا بخش ارشد این سایت ضعیفه و ازش استقبال نمیشه
چرا؟ nar
این رو دیگه باید مسئولین سایت بدونن(peyman,eli,milo,kanan,sjf,rosa, دیگر دوستای قدیم و فعالمون) ger:

آواتار کاربر
mortez maya
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط mortez maya » شنبه 30 بهمن 1389, 11:22 pm

amin نوشته شده:
mortez maya نوشته شده:در مورد اون سوال ساختمان که برگ اضافه داده بودن صد در صد باید حذف بشه. صرف اینکه در میومده که نمیشه گفت سوال درست بود. من خودم تلاشی برای زدنش نکردم چون سوال غلط بود.
ولی خوب کار بدی بود dan
امین جان عزیزم، من احتمال میدم طراح سوالات امسال مشکلات روحی داشته باشه، اگه حذف نشه شک من به یقین تبدیل میشه !
جوابش یا 2 بود یا 3
دقیق یادم نیست
آخه نمیشه که تو اینجور مسائل آنالوگ رفتار کرد ! یا سوال درست بود یا غلط. اینکه بگیم، غلط بود ولی یه کم تلاش می کردید به جواب می رسیدید ها ! این که نشد حرف. gsg

karaj_shabgard
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط karaj_shabgard » شنبه 30 بهمن 1389, 11:26 pm

mortez maya نوشته شده:
amin نوشته شده:
ولی خوب کار بدی بود dan
امین جان عزیزم، من احتمال میدم طراح سوالات امسال مشکلات روحی داشته باشه، اگه حذف نشه شک من به یقین تبدیل میشه !
جوابش یا 2 بود یا 3
دقیق یادم نیست
آخه نمیشه که تو اینجور مسائل آنالوگ رفتار کرد ! یا سوال درست بود یا غلط. اینکه بگیم غلط بود ولی یه کم تلاش می کردید به جواب می رسید ها ! این که نشد حرف. gsg
آخه من اول متوجه 7 گره ای بودنش نشدم
بعد که فهمیدم چون وقت گداشته بودم خوب حلش کردم و زدم
حذف باشه که شده
نشدم که من زدم
ولی در کل خداییش حق با شماست
منتظر سوالاتیم به خدا..........

karaj_shabgard
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط karaj_shabgard » یک‌شنبه 1 اسفند 1389, 10:22 am

ای بابا
امسال ارشد چرا اینجوریه؟
اون از کارت پرینت گرفتن و مابه تفاوت و ..........
این از الان که 2روز گداشته نه سوالات اومده نه جوابا
پارسال روز بعدش سوالا اومد
این موقع هم هر موسسه ای واسه خودش پاسخنامه داده بود

راستی بچه ها یه سوال
شاید جاش اینجا نباشه ولی...... dan
ماها که کارت رو خریدیم اینترنتی همون روز اول و تو سایت سنجش وارد کردیم کارتمون رو پرینت گرفتیم هم باید این کدهاشو دوباره براشون پست کنیم؟ nar:

آواتار کاربر
mortez maya
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط mortez maya » یک‌شنبه 1 اسفند 1389, 12:05 pm

من هم اینترنتی از سایت گازوئیلی سنجش با هزار زحمت خرید کردم بعد اومدم دیدم نوشته دیگه نمی خواد !!! nar:

به این اطلاعیه این سازمان دقت کنید :

اطلاعيه مهم سازمان سنجش آموزش كشور درخصوص پرداخت ما به التفاوت هزينه ثبت نام آزمون كارشناسي ارشد سال 1390

1389/11/26 - 08:09

سازمان سنجش آموزش كشور به اطلاع كليه داوطلبان آزمون كارشناسي ارشد سال 1390 مي‌رساند محاسبه و تعيين هزينه ثبت نام براي آزمون‌ها با تصويب مراجع قانوني صورت مي‌گيرد. با توجه به اينكه در سال جاري هزينه ثبت نام براي آزمون كارشناسي ارشد سال 1390 مبلغ 138000 ريال تعيين و پس از اتمام مراحل ثبت نام به اين سازمان ابلاغ گرديده است. داوطلبان در زمان ثبت نام مبلغ 105000 ريال پرداخت نموده‌اند و اين سازمان مي‌بايست قوانين موضوعه كشور را رعايت نمايد چاره‌اي جز دريافت ما به التفاوت هزينه ثبت نام(33000 ريال) در زمان توزيع كارت نداشته است. لذا براساس اطلاعيه‌هاي مورخ 89/11/17 و 89/11/24 روشهاي مختلف پرداخت مبلغ فوق را به استحضار داوطلبان رسانيده است مع‌الهذا جهت رفاه حال داوطلباني كه موفق به پرداخت مبلغ فوق و دريافت كارت نشده‌اند مي رساند اين داوطلبان در اين مرحله نيازي به پرداخت مبلغ فوق نداشته و مي توانند طبق روال عادي نسبت به دريافت كارت خود اقدام نمايند. سپس نسبت به واريز مبلغ 33000 ريال براي يك رشته امتحاني و 66000 ريال براي دو رشته امتحاني به حساب 748 خزانه نزد بانك ملي ايران اقدام و حداكثر تا تاريخ 89/12/5 فيش مربوطه را به آدرس تهران صندوق پستي 4378-15875 واحد ثبت نام آزمون تحصيلات تكميلي سازمان سنجش آموزش كشور با درج شماره پرونده و نام و نام خانوادگي خود ارسال نمايند.
ضمنا ساير افرادي كه قبلا از روش هاي ديگر معرفي شده در اطلاعيه مربوطه نسبت به خريد اقدام نموده اند يا مايل هستند از اين روش ها اقدام نمايند لازم است اطلاعات دريافت شده از طريق روش هاي اشاره شده را به همراه شماره پرونده و نام و نام خانوادگي حداكثر تا تاريخ 89/12/5 به صندوق پستي فوق ارسال نمايند.
------------------------------------------------------------------------
اشاره ای نشده که اونهایی که اینترنتی خرید کردن و با شماره های اعلام شده کارت رو رویت کردن چیکار باید کنن. حتی گفته نشده که اگه اطلاعات رو نفرستید چی میشه ؟
آخرین ویرایش توسط mortez maya در یک‌شنبه 1 اسفند 1389, 12:11 pm، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

قفل شده