بچه هاي ارشد 91

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کارشناسی ارشد بپردازید

مدیر انجمن: rosa_127

قفل شده
آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: هورا
تماس:

Re: بچه هاي ارشد 91

پست توسط مهيار » سه‌شنبه 20 مهر 1389, 1:07 am

با عرض تبریک خدمت همه دوستان به خاطر این هدف و برنامه جدید و همچنین آرزوی موفقیت .
دوستان عزیز لطفا از بحثهای حاشیه ای پرهیز کنید .
این تاپیک هم جاش اینجا نیست و به زودی به بخش ارشد انتقال پیدا میکنه .
ضمنا تاپیکهای مشابه دوستان کنکوری سالهای قبل ایجاد کردند که بد نیست اونجا رو هم مطالعه کنید .
از همکاری همه شما عزیزان که ما رو در نظم هر چه بیشتر این بخش یاری میدین صمیمانه تشکر میکنم .
موفق باشید
پيش از سحر تاريك است،اما تا كنون نشده که آفتاب طلوع نکند... به سحر اعتماد کنيد.

شکست وجود ندارد مگر در ذهن سازنده‌اش!
-------------------------------------------------------------------
بوي جوي موليان آيد همي
ياد يار مهربان آيد همي

ديگه آموي و درشتي هاي او
زير پايم پرنيان آيد همي
--------------------------------------------------------------------------
به سلامتي بچه هاي قديم که با ذغال واسه خودشون سيبيل ميذاشتن تا شبيه باباهاشون بشن نه بچه هاي الان که ابروهاشونو بر ميدارن تا شبيه مادراشون بشن

آواتار کاربر
رضــــــــــا
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط رضــــــــــا » سه‌شنبه 20 مهر 1389, 12:08 pm

مهيار نوشته شده:با عرض تبریک خدمت همه دوستان به خاطر این هدف و برنامه جدید و همچنین آرزوی موفقیت .
ضمنا تاپیکهای مشابه دوستان کنکوری سالهای قبل ایجاد کردند که بد نیست اونجا رو هم مطالعه کنید .
از همکاری همه شما عزیزان که ما رو در نظم هر چه بیشتر این بخش یاری میدین صمیمانه تشکر میکنم .
موفق باشید
بله من از اول هم خواستم بگم اینجا جای این تاپیک نیست و باید به قسمت ارشد منتقل بشه.

Mononok:
درسای این ترم من:

اندیشه 2: ---> کتاب اندیشه اسلامی 2.
ایجاد بانک های اطلاعاتی: ---> جزوه میده.
نظریه زبان ها و ماشین ها ( شاید این درس با "زبان ماشین و اسمبلی" عوض شه): ---> کتاب " پیتر لینز"؛ که رفتم کتاب فروشی دیدمش، اما زیاد به دلم نچسبید. یعنی کتاب کنکوری نبود. تست نداشت. نمیدونم کتابی هست که هم درس باشه هم کنکور یا نه!
زبان تخصصی نرم افزار: ---> special English for the student of computer- آقای "منوچهر حقانی".
معادلات دیفرانسیل: ---> کتاب معادلات دیفرانسیل – آقای "اصغر کرایه چیان".
ریاضی گسسته: ---> کتاب ریاضیات گسسته ی "گریمالدی"، ترجمه ی "دکتر عبیدی".
آمار و احتمال مهندسی: ---> جزوه میده.
ریاضی جبرانی: مباحثش پراکندس، اینم جزوه میده و سه چهار تا کتاب گفته.

بین اینا، " زبان تخصصی نرم افزار"، " آمار و احتمال مهندسی "، " ریاضی گسسته "، " معادلات دیفرانسیل "، " نظریه زبان ها و ماشین ها " و تا اندازه ای درس "ایجاد بانک های اطلاعاتی" مربوط به ارشد میشن.

حتماً در اولین فرصت، از اساتید این درسا جویای کتب مناسب برای ارشد میشم. bil:
اگر درباره ی افراد قضاوت کنید، فرصتی برای دوست داشتنشان نمی یابید

atefeh89
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: از سرزمین های شمالی

پست توسط atefeh89 » سه‌شنبه 20 مهر 1389, 5:05 pm

سلام به بچه های درسخون.
راستش منم قبلا خیلی به ارشد فکر می کردم ولی بعد از کنکور امسال بی خیالش شدم.اما بعد دوباره که یه کم فکر کردم دیدم تنها کار مفیدی که می تونم انجام بدم همین درس خوندنه.(هرچند که برای خودم متاسفم که دقیقا دارم تن به کاری می دم که هیچ علاقه ای بهش ندارم.)در کل اومدم که بگم منم فعلا هستم.
درسایی هم که این ترم داریم:ریاضی گسسته،شیوه ارائه،مهندسی نرم افزار،زبان ماشین،دیفرانسیل،طراحی الگوریتم،اندیشه
کتابایی هم که معرفی شده ایناس:
ریاضی گسسته چند تا کتاب معرفی کید:ریاضی گسسته قلزم،ساختمان گسسته لیپشوتز و البته گفت برا کنکور پوران پژوهش خوبه
معادلات دیفرانسل نیکوکار
طراحی الگوریتم:introduction to algorithms از Thomas H.Cormen

آواتار کاربر
baadbadakbaaz
کاربر خوب
کاربر خوب
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط baadbadakbaaz » سه‌شنبه 20 مهر 1389, 10:51 pm

مهيار نوشته شده:با عرض تبریک خدمت همه دوستان به خاطر این هدف و برنامه جدید و همچنین آرزوی موفقیت .
موفق باشید
یا قمر بنی هاشم khk:
عزیزم بذار مهر جوهر مدیریت کلیت خشک بشه بعد تیغ خشک و تیز قانون رو به تن ما بکش!dd:
امروزه دنیا به مدیریت افرادی مثل شما بسیار نیازمنده! bil:
آخرین ویرایش توسط baadbadakbaaz در چهارشنبه 21 مهر 1389, 7:50 am، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
يـــــــــــــادگـاري

آواتار کاربر
rain girl68
كاربر عالي
كاربر عالي
تماس:

پست توسط rain girl68 » چهارشنبه 21 مهر 1389, 10:53 pm

ریاضی گسسته : جزوه میده. کتاب: گریمالدی
آمارو احتمالات: جزوه میده. کتاب: دکتر نعمت اللهی
معادلات دیفرانسیل: جزوه میده. کتاب: جرج سیمونز، مسعود نیکوکار
زبان ماشین و اسمبلی: کتاب: پیتر ایبل
مهندسی اینترنت: کتاب: بهروز فروزان، دی ای کامر
اندیشه اسلامی: تشکیل نشده
زبان فنی: کتاب: special english for the student of computer
تربیت بدنی: تشکیل نشده ddn:

اینم از درسای این ترم من.
به من بگو : نگو

نمی گویم

اما نگو : نفهم

که من نمی توانم نفهمم !

من می فهمم !

"دکتر علی شریعتی"

آواتار کاربر
رضــــــــــا
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط رضــــــــــا » جمعه 23 مهر 1389, 11:49 pm

امروز "نظریه زبان ها " داشتیم. از استاد در مورد کتاب پرسیدم. گفتش همون کتابی که همه معرفی میکنن، (یعنی کتاب " لینز ") کتاب کاملیه واسه این درس.
اما بچه ها من اون کتاب رو چند روز پیش دیدم. زیاد نمیشه باهاش رابطه بر قرار کرد. من نخریدمش.

اومدم اینجا و از دوستان جویا شدم. یکی از دوستان منو ارجاع داد به یکی از تاپیک های همین سایت. اونجا آقا کنعان، کتاب "اکبر ابراهیمی" (اگه اشتباه نکنم ddn: ) رو معرفی کرده بود. و گفته بود که بقیه کتاب ها از جمله همین کتاب "لینز" ، کتابای بدرد بخوری نیستند.

من امروز از استاد پرسیدم که کتاب آقای ابراهیمی چطوره؟ گفت نشنیدم اسمشو!
گفتم خوب شما واسه ارشد، غیر از کتاب آقای لینز، چیو معرفی میکنین؟ گفت که کتاب تست واسه ارشد اگه بخوای، کتاب "پوران پژوهش" بخر.

آواتار کاربر
رضــــــــــا
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط رضــــــــــا » یک‌شنبه 25 مهر 1389, 8:59 pm

mononok:
ممنون بابت زحماتت.

با علی موافقم. زبان یکی از درسای خیلی موثر تو کنکوره yes:
اما دقیقاً نمیدونم باید چه جوری زبان بخونم khk:
اگه میتونین تو این زمینه کمکم کنین دوستان bil:

در مورد ریاضیات گسسته، استاد ما هم گفتن که همون کتاب گریمالدی رو به عنوان مرجع در نظر بگیریم. اما کتاب کنکوری، پوران پزوهش رو توصیه کردن.

در مورد نظریه زبانها و ماشینها، که قبلاً گفتم. ddn:

اما د رمورد درس پایگاه داده ها، یه استاد جوان، اما مسلط داریم. yes:
خیلی هم خوش مشربه ddn: . اولین استادی بود که وقتی نشستم باهاش حرف بزنم، برای چند لحظه احساس کردم که دارم با یکی از دانشجو ها حرف میزنم. به هیچ وجه هم یه جوری رفتار نکرد که انگار وقت نداره و حوصله نداره و ...
اول از همه در مورد گرایش ها ازشون پرسیدم. گفتن که بهتر از همه به نظر ایشون، گرایش نرم افزار هستش. گفتن که IT رو اصلاً توصیه نمیکنن؛ گفتن که بین هوش و نرم افزار، نرم افزار رو انتخاب میکنن. گفتن "الان اگه بخوام دوباره ارشد بگیرم، باز هم نرم افزار رو انتخاب میکنم." گفتن گرایش های مختلف، سرفصلهای چندان متفاوتی ندارن. اما گرایش نرم افزار برای انتخاب "تــز" ، دامنه ی گسترده ای رو در اختیار دانشجو قرار میده و این خیلی مهمه. گرایش هوش هم، گفتن برای کسانی که علاقه به این مبحث دارن خوبه و بیشتر واسه کسایی که میل به رباتیک و ... دارن.

در مورد کتاب هم از ایشون پرسیدم. گفتن که بهترین کتاب برای این درس، قطعاً کتاب "پایگاه داده ها"، تالیف آقای "روحانی رانکوهی" هستش. گفتن کتابای ترجمه به هیچ وجه متن و ویرایش و ترجمه ی مناسبی ندارن. اما برا کنکور لازمه که کتاب آقای مقسمی رو هم در کنارش داشته باشین. در واقع برای تست، ایشون تاکیدش روی کتاب آقای مقسمی بود و نه هیچ کتاب دیگه ای.

از دیگران هم ممنون میشم اگه اطلاعاتی کسب میکنن، در اختیار همه بذارن bil:

atefeh89
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط atefeh89 » دوشنبه 26 مهر 1389, 7:41 am

سلام.
منم راجع به زبان سوال داشتم و اصلا سرفصل خاصی داره؟دقیقا چی رو باید بخونیم؟البته چند نفر که ارشد قبول شده بودن ازشون پرسیدم می گفتن زمان کنکور اصلا رو زبان سرمایه گذاری نکرده بودن.ولی حالا که شما می گید تاثیرگزاره ،باشه.
بعد اینکه من الان حسابی گیج شدم،نمی دونم دیفرانسیل و گسسته(به خصوص دیفرانسیل)چه کتابی بگیرم.می دونم،می دونم شما واضح اون بالا نوشتین ولی من موندم اون کتابی رو که استادم معرفی کرده بگیرم یا اونی که شما گفتی....
دلیل اصلی این گیجی فکر کنم واسه اینه که من عادت ندارم این موقع از سال درس بخونم و درس خوندم همیشه میوفته شب های امتحان! ddn:

آواتار کاربر
رضــــــــــا
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط رضــــــــــا » دوشنبه 26 مهر 1389, 3:51 pm

atefeh89 نوشته شده:سلام.
منم راجع به زبان سوال داشتم و اصلا سرفصل خاصی داره؟دقیقا چی رو باید بخونیم؟البته چند نفر که ارشد قبول شده بودن ازشون پرسیدم می گفتن زمان کنکور اصلا رو زبان سرمایه گذاری نکرده بودن.ولی حالا که شما می گید تاثیرگزاره ،باشه.
بعد اینکه من الان حسابی گیج شدم،نمی دونم دیفرانسیل و گسسته(به خصوص دیفرانسیل)چه کتابی بگیرم.می دونم،می دونم شما واضح اون بالا نوشتین ولی من موندم اون کتابی رو که استادم معرفی کرده بگیرم یا اونی که شما گفتی....
دلیل اصلی این گیجی فکر کنم واسه اینه که من عادت ندارم این موقع از سال درس بخونم و درس خوندم همیشه میوفته شب های امتحان! ddn:
خوب عاطفه جان، در مورد زبان که من هم مثل شما منتظر جواب بقیه دوستانم fud:

اما واسه گسسته فکر می کنم کتاب "پوران پژوهش" بهتر باشه. آخه کتاب گریمالدی انگار خیلی زیاد میشه. الی هم میگفت کتاب پوران پژوهش خوبه. bil:
برای دیفرانسیل هم ، من واسه ارشد اصلاً نمی خوام واسش وقت بذارم. اما برا طول ترم، والا من یه کتاب گرفتم که واسه "اصغر کرایه چیان" هستش که اصلاً ازش راضی نیستم khk:

atefeh89
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط atefeh89 » دوشنبه 26 مهر 1389, 10:56 pm

reza_king_sh نوشته شده: اما واسه گسسته فکر می کنم کتاب "پوران پژوهش" بهتر باشه. آخه کتاب گریمالدی انگار خیلی زیاد میشه. الی هم میگفت کتاب پوران پژوهش خوبه. bil:
برای دیفرانسیل هم ، من واسه ارشد اصلاً نمی خوام واسش وقت بذارم
ممنون! bil: خودمم دیگه می خواستم پوران پژوهش رو بگیرم.دیفرانسیل هم امروز نرم افزار راهنمای ارشد رو از آرشیو سایت برداشتم،اصلا جزء دروس کنکور ارشد نبود....

mononok:
آره خب.من اگه بخوام برا ارشد بخونم همین یه ساله.یعنی؛دیگه حوصله پشت کنکور موندن و چند ماه تو خونه نشستن رو ندارم.پس با حرف شما کاملا موافقم.(البته برای درس خوندن یه کم نیاز دارم تا زور بالای سرم باشه dd: ).

آواتار کاربر
رضــــــــــا
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط رضــــــــــا » سه‌شنبه 27 مهر 1389, 4:29 pm

atefeh89 نوشته شده:دیفرانسیل هم امروز نرم افزار راهنمای ارشد رو از آرشیو سایت برداشتم،اصلا جزء دروس کنکور ارشد نبود....
###
چون درسا زیادن و ریاضیات هم نیاز به تمرین خیلی زیاد برای مسلط شدن داره، و همینطور حل کردن تستهاش وقت میگیره، من ترجیح میدم روش وقت نذارم.
اما مبحث "ساختمان های گسسته" و "آمـــار"، اینجوری نیست. واسه همین، برای کنکور میشه روشون حساب باز کرد. bil:
آخرین ویرایش توسط رضــــــــــا در چهارشنبه 28 مهر 1389, 2:44 pm، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

آواتار کاربر
milad
کاربر متوسط
کاربر متوسط
محل اقامت: زنجان
تماس:

پست توسط milad » سه‌شنبه 27 مهر 1389, 11:55 pm

reza_king_sh نوشته شده:"محاسبات دیفرانسیل" یکی از دروس آزمون ارشد هست. تو دفترچه امسال که بود!
منظور از محاسبات دیفرانسیل همون محاسبات عددی دیگه؟
معادلات دیفرانسیل جز دروس ارشد نیست ولی چون در ریاضی مهندسی کاربرد داره باید بلد باشید،محاسبات عددی جز دروس ارشد
نمیشه انگشت زد؟

آواتار کاربر
رضــــــــــا
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط رضــــــــــا » چهارشنبه 28 مهر 1389, 2:47 pm

milad نوشته شده:
reza_king_sh نوشته شده:"محاسبات دیفرانسیل" یکی از دروس آزمون ارشد هست. تو دفترچه امسال که بود!
منظور از محاسبات دیفرانسیل همون محاسبات عددی دیگه؟
معادلات دیفرانسیل جز دروس ارشد نیست ولی چون در ریاضی مهندسی کاربرد داره باید بلد باشید،محاسبات عددی جز دروس ارشد
بله؛ ظاهراً من اشتباه دیدم!
پست قبلی رو هم ویرایش کردم bil:

vision
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط vision » پنج‌شنبه 29 مهر 1389, 12:58 am

سلام شما ها چیکار می کنید ؟
خودتون می خونید یا میرید کلاس کنکور ؟

آواتار کاربر
رضــــــــــا
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط رضــــــــــا » جمعه 30 مهر 1389, 12:04 am

mononok نوشته شده:
vision نوشته شده:سلام شما ها چیکار می کنید ؟
خودتون می خونید یا میرید کلاس کنکور ؟
نه من كه با كلاس كنكور كاري ندارم و خودم مي خوام بخونم!
yes:

قفل شده