بچه هاي ارشد 91

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کارشناسی ارشد بپردازید

مدیر انجمن: rosa_127

نمایه کاربر
mehdijj
کاربر متوسط
کاربر متوسط
پست: 244
تاریخ عضویت: یک شنبه 8 فروردین 1389, 10:56 am

Re: بچه هاي ارشد 91

پست توسط mehdijj » سه شنبه 6 مهر 1389, 9:55 pm

معرفی رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی ارشد

رشته مهندسی کامپیوتر که به طراحی و ساخت اجزای مختلف کامپیوتر می پردازد، لذا از اهمیت بسیار زیادی در دنیای امروز برخوردار است. هدف از طی این دوره تربیت کارشناسانی است که در زمینه تحلیل، طراحی، ساخت و راه اندازی دستگاهها و مجموعه های سخت افزاری جدید، بررسی و شناخت مجموعه های سخت افزاری و نرم افزاری موجود، نگه داری، عیب یابی و تعمیر و اصلاح و توسعه فعالیت کنند.
طراحی، شبیه سازی، فرآوری، پردازش، سنجش، آموزش، ویرایش و … همه مفاهیمی هستند که با بالاترین دقت و در کوتاه‌ترین مدت زمان ممکن در برنامه های نرم افزاری کامپیوتر انجام می شوند. لذا هدف از این رشته تربیت نیروی متخصص برای انجام امور فوق است.

* گرایش‌ها و ابعاد مختلف این رشته در کارشناسی ارشد

این رشته در مقطع ارشد دارای چهار گرایش معماری کامپیوتر، مهندسی نرم‌افزار، هوش مصنوعی و الگوریتم و محاسبات است.


چه مباحثی که در هر گرایش مطرح می‌شود؟

* گرایش نرم‌افزار: در گرایش نرم‌افزار در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان با سیستم‌های عامل پیشرفته ـ بانکهای اطلاعاتی ـ برنامه‌نویسی پیشرفته و تحت WEB ـ الگوریتم‌های پردازش موازی و … آشنا می‌شوند.

* گرایش هوش مصنوعی: در این گرایش با مطالب جدیدی مانند شبکه‌های عصبی ـ هوش مصنوعی پیشرفته ـ تئوری فازی ـ پردازش تصویر و … آشنا می‌شوند.

* گرایش معماری کامپیوتر: در این گرایش دانشجویان با معماری‌های پیشرفته کامپیوتر و ابر رایانه‌ها شبکه‌های کامپیوتری گسترده ـ پردازش تصویر و طراحی سیستم‌های تحمل‌پذیر خطا و … آشنا می‌شوند.

* گرایش الگوریتم و محاسبات: این گرایش که یک گرایش جدید است. دانشجویان با الگوریتم‌های توزیعی و پیشرفته ـ ریاضیات پیشرفته کامپیوتری و … آشنا می‌شوند.

توانایی‌های لازم برای داوطلبان این رشته

توانایی ذهنی ویژه‌ای برای تحصیلی در این رشته مورد نیاز نیست. البته دانشجویانی که پایه ریاضی قوی و توانایی استدلالی و استقرایی بهتری دارند، در این رشته موفق‌ترند. از لحاظ جسمانی مهمترین ویژگی داشتن قدرت بصری خوب است و دانشجویان با قدرت شنوایی و حرکتی پایین نیز می‌توانند در این رشته ادامه تحصیل دهند.

مهمترین نکته‌ای که در مورد این رشته می‌توان عنوان کرد، داشتن روحیه مطالعه مستمر است چرا که سرعت پیشرفت علم در این رشته نسبت به رشته‌های دیگر بسیار بالاست و دانشجو باید بطور مستمر در پی مطالب جدید و یادگیری آنها باشد.


گرایش‌های این رشته در کارشناسی

رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی دارای دو گرایش سخت افزار و نرم افزار است که البته این دو گرایش در مقطع کارشناسی تفاوت قابل توجهی با یکدیگر ندارند.

گرایش سخت افزار در برگیرنده فعالیت های آموزشی، پژوهشی و صنعتی در خصوص قطعات، بردها، تجهیزات و در نهایت سیستم های کامپیوتری در مقیاس های مختلف است و یکی از شاخه های مهم آن به نام معماری کامپیوتر (طراحی و ساخت کامپیوتر) است.

هدف از گرایش نرم افزار کامپیوتر، آموزش و پژوهش در زمینه زبانهای مختلف برنامه نویسی، سیستم های عامل مختلف و طراحی انواع الگوریتم ها است.

هوش مصنوعی

گرایش هوش مصنوعی تنها گرایشی است که داوطلبان کنکور سراسری کارشناسی ارشد می‌توانند در کنار گرایش‌های دلخواه خود (نرم افزار و محاسبات و الگوریتم یا معماری کامپیوتر) در وقتی جداگانه به سوال‌های آن پاسخ گویند. داوطلبان در هنگام کنکور موظفند در یک وقت ۶۰ دقیقه ای به سوالات نرم افزار یا سخت افزار پاسخ گویند و سپس در یک وقت ۶۰ دقیقه ای جداگانه به سوالات هوش مصنوعی بپردازند. هیچکدام از دانشجویان دوگرایش به گذراندن واحدهای جبرانی جهت تحصیل در این گرایش نیاز ندارند. این در حالی است که شمار پذیرفته شدگان در گرایش هوش از بقیه گرایش‌ها نیز بیشتر است. در دوره کارشناسی دانشجویان صرفا با یک درس سه واحدی با نام هوش مصنوعی آشنایی پیدا می‌کنند و آشنایی بیشتر با این معقوله به طور کامل در دوره کارشناسی ارشد صورت می‌گیرد . با توجه به واحدهایی که در دوره کارشناسی ارشد گرایش هوش مصنوعی تدریس می‌شود دانشجویان می‌توانند موارد آموزشی و کاربردی متفاوتی را بیاموزند از جمله :

* یادگیری ماشین

روشهایی که کامپیوتر را قادر میسازد عملی شبیه به یادگیری و تجربه را در حین انجام مکرر یک عمل انجام دهند یعنی با توجه به اعمالی که دفعات قبل انجام داده و بررسی نتایج آنها سعی کند در دفعات بعدی اعمالی بهتر و مطلوب تر و با خطای کمتر انجام دهد .

* شبکه های عصبی

روش جدید حل مسائل هوش مصنوعی بوسیله شبکه ای از واحدهای متصل به هم که هر کدام قابلیت پردازش داده ها ، ارتباط با نورون های دیگر وهمچنین ایجاد تغییرات در مشخصات شبکه را دارند و این اعمال را در جهت بهینه سازی عملکرد شبکه انجام میدهند .شبکه های عصبی معمولا در مسائلی نظیر بهینه سازی ، تخمین توابع ، کنترل و … کاربرد دارند

* پردازش تکاملی

شاخه ای جدید از هوش مصنوعی که با در نظر گرفتن یک یا چند جواب اولیه برای یک مساله بوجود آوردن جوابهای جدید از جوابهای موجود و انتخاب جوابهای بهتر سعی میکند یک جوابی میکند یک جوابی نسبتا بهینه برای مساله بدست آورد.

* رباتیک

طراحی رباتهای کامپیوتری (مکانیکی یا نرم افزاری) برای انجام وظیفه ای خواص .برای هوشمند ساختن رباتها از آلگوریتم های هوش مصنوعی مانند یادگیری ، پردازش تصاویر ، تشخیص گفتار و … استفاده میشود

* منطق فازی

تعمیمی است ازمنطق کلاسیک که در آن بجای دو مقدار درست و غلط ، درجه درستی داریم که میتواند یین عدد صفرو یک باشد. پردازش زبان طبیعی :قسمتی از هوش مصنوعی که به پردازش متون زبانهای طبیعی میپردازد تا معنای آنها را استخراج کند .

* سیستم های خبره

سیستم های که بوسیله جمع آوری داده ها و قوانین در یک زمینه خاص میتوانند درآن زمینه مانند یک فرد خبره و متخصص عمل کند (نمونه رباتهای جراح)

* محاسبات نمادین

انجام محاسبات ریاضی به صورت نمادین نه عددی . یعنی اگر ۲ به توان ۲ چهار میشود این الگوریتمهای هوش مصنوعی قدرت تعمیم آن به x به توان ۲ را دارند و در نهایت به جای عدد جوابی وابسته به نماد برمیگردانند مثل x ضربدر x.

الگوریتم و محاسبات

جدیدترین گرایش رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع ارشد می‌باشد که از سال گذشته به فهرست گرایش‌های رشته مهندسی کامپیوتر اضافه شده است. در این گرایش دانشجویان (علی الخصوص کارشناسان گرایش نرم افزار) با توجه به ضرایب دروس نخصصی نرم افزار خود پذیرفته شده و به ادامه تحصیل خواهند پرداخت. در این گرایش بیشتر جنبه‌ی الگوریتمیک و وابسته به محاسبات دانشجویان نرم افزاری مورد توجه و تقویت قرار خواهد گرفت. میزان پذیرفته شدگان در این گرایش از همه گرایش‌ها کمتر است ولی قبولی در این گرایش به دلیل توجه داوطلبان به دیگر گرایش‌های شناخته شده این رشته ، برای دانشجویان با پیش زمینه نرم افزار آسان‌تر است. در طول تحصیل در این گرایش دانشجویان در زمینه‌های زیر تعلیم داده شده یا تقویت خواهند شد:

* طراحی الگوریتم ها

روش‌های طراحی الگوریتم که در دوره کارشناسی به دانشجویان تا حدودی آموزش داده شده است در این گرایش به صورت پیشرفته و پیچیده‌تری جهت طراحی آلگوریتم‌های قدرتمندتر و بهینه‌تر آموزش داده می‌شود.

* ساختمان داده ها

ساختارهای داده‌ای که در طول دوره کارشناسی آموزش داده شده ساده‌ترین نوع ساختارها بوده‌اند حال آن‌که در این گرایش کارشناسی ارشد، ساختارهای پیچیده‌تر و نوین‌تری آموزش داده می‌شود تا برنامه نویسان را قدرتمندتر و مدرن تر از قبل جهت اجرای خواسته های نرم افزاری آماده کند.

* ساختمان های گسسته

مجموعه تمام ساختمان‌های منطقی و عددی در قالب ریاضیات آموزش داده می‌شود تا با به کارگیری آن‌ها در الگوریتم‌های محاسباتی و برنامه نویسی بهترین بازدهی حاصل شود.

* نظریه محاسبات

این مبحث پس از آشنایی دانشجویان با نظریه زبان‌ها و ماشین‌ها مطرح می‌شود. در این مبحث مدل‌ها و روش‌های مختلف محاسبات مورد مطالعه قرار می‌گیرد . همچنین محدودیت‌های محاسبات به ویژه در الگوریتم‌های کامپیوتری مورد مطالعه قرار می‌گیرد. راه حل‌هایی برای مسائلی که حتی با پیشرفته‌ترین سیستم‌ها هم مدت زمانی طولانی برای اجرای الگوریتمشان نیاز است، در این مبحث ارائه می‌شود.

* نظریه گراف

بررسی بسیار پیچیده‌تر گراف‌ها و کاربردهاشان نسبت به آنچه در دوره کارشناسی ارائه شده است .

* نظریه بازی ها

در این گرایش مطرح می‌شود و هدف آن بررسی الگوریتم‌هایی است که مانع رسیدن به یک نتیجه خاص و چگونگی چیره شدن بر آن، است.

معماری کامپیوتر

گرایش معماری کامپیوتر در رشته مهندسی کامپیوتر تنها گرایشی است که دانشجویان دارای مدرک کارشناسی از گرایش سخت افزار می‌توانند بطور مستقیم و بدون نیاز به گذراندن واحدهای جبرانی به تحصیل در آن بپردازند. لازمه این امر موفقیت در کنکور سراسری کاشناسی ارشد و به اتمام رساندن تحصیل در گرایش فوق الذکر است. با توجه به دروسی که در این گرایش از گرایشهای کارشناسی ارشد، ارائه می‌شوند دانشجو می‌تواند توانایی‌های متفاوتی را کسب کند که در زیر به آن‌ها اشاره می‌شود:

* طراحی و ساخت مدارهای دیجیتال

به عنوان مثال می‌توان به اکثر قریب به اتفاق مدارهای منطقی، سیستم‌های دیجیتال، بردهای تبلیغاتی، سیستم‌های کنترل دیجیتال در اکثر وسایل امروزی، سیستم‌های موبایل و … اشاره کرد که یک دانشجوی کوشای گرایش معماری توانایی طراحی و ساخت آنها را در پایان دوره تحصیلی خود خواهد داشت.

* معماری کامپیوتر

نحوه طراحی و ساخت کامپیوترها و مدارهای کامپیوتری به وسیله اجزای ساده منطقی از دیگر توانمندی‌های این دانشجویان خواهد بود.

* طراحی و ساخت مدارهای واسط

نحوه ساخت مدارهایی که بتوانند کامپیوترها و سیستم‌های کامپیوتری متفاوت را (از جمله میکروپروسسورها ، میکروکنترلر ها و … ) به یکدیگر متصل کنند . سیستم‌های کامپیوتری با کاربردهای خاص (مانند مودم و …) نیز از این دسته مدارها شناخته می‌شوند.

* طراحی و ساخت سیستم‌های بلادرنگ

سیستم‌های کامپیوتری که در حین انجام چند عمل مختلف، ضمانت می‌کنند اعمال خاصی در زمان‌های مشخص یا به تعداد مشخصی انجام خواهند شد.

* کنترل

برای مثال سیستم‌هایی که دما را کنترل می‌کنند. در این سیستم ورودی‌ها می‌توانند شدت کار دستگاه‌های خنک کننده و یا گرم کننده و خروجی هم می‌تواند دمای محیط باشد.

* میکروکنترل‌ها وسیستم های تعبیه شده

سیستم‌هایی که در آنها یک یا چند پردازشگر کامپیوتری یا میکروکنترلر تعبیه شده تا اعمال سیستم و قسمت‌های مختلف آن را کنترل کنند.

* VLSI

که همان درس VLSI ای است که کارشناسان رشته کامپیوتر در طول تحصیل خود گذرانده‌اند با این تفاوت که به صورت عمیق‌تر و لایه‌ای‌تری به آن پرداخته شده تا با دانستن fabrication دقیق مدارهای مجتمع در مقیاس بزرگ، یک کارشناس ارشد گرایش معماری توانایی طراحی دقیق یک چنین سیستم و مداری را جهت تولید، داشته باشد.

* انتقال داده

دانشجوی کارشناسی ارشد معماری کامپیوتر، علاوه بر شناخت کافی از روش‌های انتقال داده و اطلاعات به سیستم‌های کامپیوتری و دیجیتال قادر خواهد بود. سیستم های بدیع و تازه ای را طراحی و پیاده سازی کند (که لازمه آن داشتن توانایی بسیار بالا در شناخت لایه های طراحی یک سیستم انتقال داده است).

مهندسی نرم افزار

این گرایش در کنار گرایش الگوریتم و محاسبات از گرایش‌هایی است که دانشجویان دارای مدرک کارشناسی از گرایش نرم افزار می‌توانند بطور مستقیم و بدون نیاز به گذراندن واحدهای جبرانی به تحصیل در آن بپردازند تفاوت این دو گرایش در ضریب دروس تخصصی نرم افزار در کنکور کارشناسی ارشد است. به این صورت که این دروس در گرایش مهندسی نرم افزاربا ضریب ۲ اعمال می‌شوند حال آنکه در گرایش الگوریتم و محاسبات ضریب ۳ منظور می‌شود. در نتیجه دانشجویانی که تسلط کامل‌تری به دروس نرم افزاری دارند برای تحصیل در رشته مهندسی نرم افزار می‌بایست نسبت به دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در گرایش الگوریتم و محاسبات را دارند، دارای توانایی های ریاضی و کامپیوتر پایه بیشتری باشند. با توجه به دروسی که در این گرایش از گرایش‌های کارشناسی ارشد، ارائه می‌شوند دانشجو می‌تواند توانایی های متفاوتی را کسب کند که در زیر به آنها اشاره می‌شود:

* طراحی و پیاده سازی پایگاه داده‌‌ها

با توجه به آنچه که یک کارشناس مهندسی نرم افزار در طول تحصیل فرا می‌گیرد ، یک کارشناس ارشد قدرت طراحی و پیاده سازی پایگاه های داده پیچیده تر و دقیق تر با حداقل خطا و همرنگ‌تر با سیستم های روز دنیا را دارا خواهد شد.

* مهندسی نرم افزار

به خودی خود معقوله بسیار پیچیده ای در مورد روش‌های مدیریت، طراحی، پیاده سازی و نگهداری برنامه‌ها و پروژه‌های نرم افزاری است و کارشناس ارشد، قدرت کنترل تمام موارد بالا را در برنامه های عظیم نرم افزاری خواهد آموخت.

* سیستم های عامل

دانشجویان کارشناسی در طول تحصیل خود به طور تئوری و غیر سنگینی با سیستم‌های عامل و زیر و بم های آنها آشنا می‌شوند حال آنکه کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار تا جایی پیش می‌رود که بتواند یک سیستم عامل مستقل و جدید و در عین حال شایسته را پیاده سازی کند.

* اتوماسیون اداری

اتوماتیک کردن روند فعالیت‌های یک اداره موسسه یا سازمان به وسیله کامپیوتر.

* برنامه نویسی همروند

به وجود آوردن همزمان چند برنامه در کامپیوتر و مدیریت آنها.

* الگوریتم‌های موازی

شکستن الگوریتم‌ها به قسمت هایی که میتوانند به صورت همزمان توسط چند پردازنده انجام شوند به منظور افزایش سرعت اجرای الگوریتم.

* طراحی و ساخت کامپایلرها

بر خلاف کارشناسان نرم افزار که نسبت به کامپایلرها شناخت پیدا می‌کنند ، کارشناسان ارشد، قدرت طراحی و ساخت این قسمت مهم از دنیای تولید نرم افزار را خواهند آموخت.

* شبیه سازی و گرافیک کامپیوتری

هم در معقوله مهندسی نرم افزار طبقه بندی شده و کارشناس ارشد از آموزش‌های قدرتمندی جهت انجام آنها بهره خواهد برد.

* زمینه‌های اشتغال


با توجه به گسترش روزافزون دنیای کامپیوتر امروزه بیش از هر زمان دیگری نیاز به متخصصان کامپیوتر احساس می‌شود. امروزه یک مهندس کامپیوتر اگر علاقمند به کار باشد، هیچ وقت با مشکل بیکاری روبه رو نمی‌شود. به خصوص مهندسین نرم افزار فرصت‌های شغلی بیشتری داشته و برای کارکردن نیاز به امکانات و تجهیزات زیادی ندارند. فرصت‌های شغلی این رشته به حدی گسترده و متعدد است که نه تنها فارغ التحصیلان این رشته به راحتی جذب بازار کار می شوند بلکه دانشجویان دو سال آخر این رشته نیز می توانند وارد بازار کار شده و فعالیت کنند. برای مهندسین سخت افزار هم امکان کار در شرکت‌های تولید کننده قطعات و دستگاه‌ها و مراکز صنعتی – تولیدی بسیار فراهم است و از نظر سطح درآمدی هم با توجه به دانش و پشتکار شخصی در حد قابل قبول و ایده آلی قرار دارند. از طرفی با توجه به استفاده روزافزون از شبکه اینترنت زمینه کار در این موضوع نیز بسیار مهیاست.

* بازار کار رشته مهندسی شبکه

مطالعه و بررسی ابزار مخابراتی مناسب برای انتقال اطلاعات

مطالعه و بررسی سرعت و کیفیت شبکه‌های موجود

ارتقا کیفیت شبکه های موجود

ایجاد شبکه های کامپیوتری

* بازار کار رشته مهندسی نرم افزار

مطالعه، بررسی و امکان سنجی سخت افزار، شبکه و نرم افزار مورد نیاز

فعالیت مستقل برای تولید نرم افزارهای کوچک تا متوسط

بررسی راه‌های مکانیزه کردن فعالیت‌های سازمانی

برنامه نویسی و تولید کد

تست و بررسی برنامه های تولید شده

* بازار کار رشته مهندسی سخت افزار

فعالیت، تحقیق و مطالعه در شرکت های سخت افزاری حاضر که قابلیت مقابله با شرکت های دیگر در سرتاسر نقاط جهان را دارند.

طراحی و پیاده سازی سیستم های کامپیوتری سفارشی

ارتقا کیفیت سخت افزار موجود بوسیله اصلاح های نرم افزاری و سخت افزاری

وضعیت نیاز کشور به این رشته


رشته کامپیوتر که باعث جهانی شدن اطلاعات و ارتباطات شده است ، رشته روز و رشته آینده است تا جایی که پیش بینی می شود تا ۱۰ سال دیگر در کشورهای پیشرفته مردم همان قدر که بر نیروی برق وابسته هستند به شبکه اینترنت وابسته خواهند شد. با توجه به توضیحات گفته شده روند رو به رشد استفاده از کامپیوتر در زندگی روزانه اشتغال و موقعیت کاری برای فارغ التحصیلان این رشته فراهم است تا در قالب شرکتهای تولیدکننده نرم افزار، شرکتهای تولیدکننده قطعات، مراکز صنعتی – تولیدی، شرکتها و موسسات خدماتی، مراکز آموزشی و … مشغول به کار شده و فعالیت کنند. با توجه به پیشرفت کند ایران نسبت به جامعه جهانی کامپیوتر در سالهای اخیر نیاز به مهندسین خلاق و کوشا در این زمینه کاملاً احساس می شود.

روند رو به رشد استفاده از کامپیوتر در محافل عمومی و خصوصی، استفاده گسترده از شبکه اینترنت و زمینه های مرتبط با آن، فراهم آمدن شرایط آموزش و تجارت الکترونیک همه و همه دست به دست هم داده اند تا از اکنون چشم انداز روشنی نسبت به آینده این رشته وجود داشته باشد به نحوی که فعالان در این زمینه از آینده معلوم و مطمئنی برخوردار خواهند بود. تنها نگرانی به قسمت نرم افزار مربوط می شود که باید مهندسان خلاق ایرانی اقدام به تهیه نرم افزارهای گوناگون و کارآمد کرده تا تنها مصرف کننده صرف نباشیم.
شهید دکتر مصطفی چمران
دکتری فیزیک هسته ای گرایش گداخت هسته ای از بزرگترین و یکی از معتبر ترین دانشگاه های دنیا برکلی کالیفرنیای امریکا-شاگرد اول دانشگاه برکلی از بین تمامی نوابغ و مغزهای دنیا-استاد تمام دانشگاه برکلی-عضو سازمان فضایی ناسا-عضو موسسه بزرگ و معتبر T&T امریکا-یکی از بزرگترین دانشمندان فیزیک اتمی دنیا-مرد خاکی جبه های جنوب لبنان-معاون نخست وزیر-وزیر دفاع-نماینده مجلس-و سردار جبه های جنوب سردار دهلاویه

---------------------------------------------
مصطفی می‌گفت: «در دنیا آدم‌هایی هستند که به ظاهر زنده‌اند. نفس می‌کشند. راه می‌روند، حرف می‌زنند، زندگی می‌کنند، اما در حقیقت اسیر دنیا، برده زندگی و ذلیل حوادث هستند. اینان برای آن‌که نمیرند، آن‌قدر خود را کوچک می‌کنند که گویا مرده‌اند. اما انسان‌های آزاده، ممکن است کوتاه زندگی کنند، ولی تا آنجا که زنده هستند، به راستی زندگی می‌کنند و با اختیار خود نفس می‌کشند. محکوم اراده دیگری نیستند. دیگران تسلیم او هستند».

نمایه کاربر
mehdijj
کاربر متوسط
کاربر متوسط
پست: 244
تاریخ عضویت: یک شنبه 8 فروردین 1389, 10:56 am

Re: بچه هاي ارشد 91

پست توسط mehdijj » سه شنبه 6 مهر 1389, 10:05 pm

منابع پیشنهادی برای مطالعه !
این رشته در مقطع کارشناسی ارشد ۳۲ واحد دارد که ۲۴ واحد آن تئوری و ۸ واحد مخصوص پایان‌نامه و سمینار می‌باشد و مدت تحصیل این دوره ۵ ترم می‌باشد. ger:
منابع پیشنهادی برای مطالعه !

ریاضی مهندسی: ۱) ریاضیات مهندسی پیشرفته: آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد‌.انتشارات کانون فرهنگی آموزش (قلم‌چی). مؤلف: مهندس یوسف کریمی‌ملک‌بیان. ۲) ریاضی مهندسی تألیف جمشیدی انتشارات – پوران پژوهش. ۳) ریاضیات مهندسی، دکتر محمدصادق معتقدی، مؤسسه پرسپولیس
آمار: ۱) آمار و احتمالات مهندسی - دکتر نیکوکار. ۲) آمار و احتمالات مهندسی، دکتر نادر نعمت‌اللهی، دالفک. ۳) آمار و احتمالات، سازمان سنجش آموزش کشور.
محاسبات عددی: ۱) روش‌های محاسبات عددی دکتر قلی زاده، ۲- محاسبات عددی نوشته دکتر نیکوکار و دکتردرویش ۳) محاسبات عددی، مهندس بهزاد خداکرمی، انتشارات آزاده، (راهیان ارشد)
ساختمان‌های گسسته: ۱- ساختمان گسسته انتشارات پوران پژوهش ۲) ساختمان‌های گسسته، دکتر قلی‌زاده، دانشگاه صنعتی شریف
۳- R.Johnson Baugh, Discrete Mathematics, 1997.
مدار منطقی: ۱- کتاب مدار منطقی نوشته موریس مانو. ۲- کتاب آبی مدار منطقی کانون فرهنگی آموزش (مؤلف مهندس دانش طلب)
۳- Digital Logic, circuit Analysis & Design, Nelson.
سیستم عامل: ۱- سیستم‌های عامل نوشته استالینگ، ۲- سیستم‌های عامل، سیلبرشاتز ۳- سیستم‌های عامل نوشته تننبام ۴- کتاب آبی سیستم عامل کانون فرهنگی آموزش (مؤلف مهندس نیشابوری و مهندس دانش طلب) ۵- سیستم عامل مهندس مقسمی
نظریه زبان‌ها:
۱- P.Linz, Intro duction to. Formal languages and Automata , 1996. ترجمه دکترصراف زاده
۲- کتاب آبی نظریه زبان‌ها کانون فرهنگی آموزش(مؤلف مهندس دانش طلب و مهندس شفقی)

معماری کامپیوتر: ۱)کتاب معماری کامپیوتر نوشته موریس مانو ۲) کتاب آبی معماری کامپیوتر کانون فرهنگی آموزش (مؤلف مهندس دانش طلب)
ساختمان داده:
۱-E.Horowitz, S.sahni, D.Mehta,Fundamentals of Data structures in C++, Computer science Press, 1995.
2- کتاب آبی ساختمان داده کانون فرهنگی آموزش (مولف:‌مهندس ریاضتی و مهندس دانش‌طلب)
۳-ساختمان داده مهندس مقسمی
پایگاه داده:
۱- C.J.Date, Introduction to Database systems, sixth Edition, Addison- welsley, 1995.
2- پایگاه داده‌ها، نوشته دکتر روحانی رانکوهی
۳- کنکور کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر راهیان ارشد، جلد ۳/
کامپایلر:
۱- Aho, sethi, and Ullman , “Compilers: Techniques, And Tools”
۲- کنکور کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر راهیان ارشد، جلد ۳
طراحی الگوریتم:
۱- طراحی الگوریتم دکتر نعیمی پور
۲- طراحی الگوریتم دکتر قلی زاده
۳- کنکور ارشد کامپیوتر راهیان ارشد جلد ۳
هوش مصنوعی:
۱-S.Russel, P.Norving, Artificial Intelligence, A Modern Approach, Prentice Hall, 2003. ترجمه رهنمون
۲- هوش مصنوعی نوشته دکتر فهیمی، ۳- کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر راهیان ارشد، جلد ۴
طراحی و پیاده سازی زبانهای برنامه سازی
۱- T.W. Pratt, “Programming Lanuguages And Implementationترجمه جعفرنژاد قمی.
۲- کنکور کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر راهیان ارشد، جلد ۳
مدار الکتریکی: ۱) مدار الکتریکی، ترجمه دکتر جبه‌دار ۲) رهیافت حل مسأله در مدار، محمود دیانی، نص، ۱۳۸۱/
الکترونیک دیجیتال:
۱- Digital Integrated circuits, Jan, M, Rabaey
2- Micro Electronic circuits, A.S.sedra
انتقال داده: ۱) درس و کنکور داده‌ها، فرشاد صفایی، گسترش علوم پایه، ۱۳۸۱/ ۲) انتقال داده، اوی لسل دی بلک، دانشگاه صنعتی شریف.
VLSI : طراحی VLSI ، دکتر اشراقیان
شهید دکتر مصطفی چمران
دکتری فیزیک هسته ای گرایش گداخت هسته ای از بزرگترین و یکی از معتبر ترین دانشگاه های دنیا برکلی کالیفرنیای امریکا-شاگرد اول دانشگاه برکلی از بین تمامی نوابغ و مغزهای دنیا-استاد تمام دانشگاه برکلی-عضو سازمان فضایی ناسا-عضو موسسه بزرگ و معتبر T&T امریکا-یکی از بزرگترین دانشمندان فیزیک اتمی دنیا-مرد خاکی جبه های جنوب لبنان-معاون نخست وزیر-وزیر دفاع-نماینده مجلس-و سردار جبه های جنوب سردار دهلاویه

---------------------------------------------
مصطفی می‌گفت: «در دنیا آدم‌هایی هستند که به ظاهر زنده‌اند. نفس می‌کشند. راه می‌روند، حرف می‌زنند، زندگی می‌کنند، اما در حقیقت اسیر دنیا، برده زندگی و ذلیل حوادث هستند. اینان برای آن‌که نمیرند، آن‌قدر خود را کوچک می‌کنند که گویا مرده‌اند. اما انسان‌های آزاده، ممکن است کوتاه زندگی کنند، ولی تا آنجا که زنده هستند، به راستی زندگی می‌کنند و با اختیار خود نفس می‌کشند. محکوم اراده دیگری نیستند. دیگران تسلیم او هستند».

نمایه کاربر
maryam_k
كاربر عالي
كاربر عالي
پست: 842
تاریخ عضویت: سه شنبه 11 خرداد 1389, 2:40 pm

Re: بچه هاي ارشد 91

پست توسط maryam_k » سه شنبه 6 مهر 1389, 10:49 pm

سلام بچه ها .من يه چيزي بگم ؟با نظر دوستان که ميگن اينجا حرفاي بي ربط زده نشه کاملا موافقم.ولي منظورتون چه حرفيه؟؟مگه غير از اينه که اسم تاپيک هست(بچه هاي ارشد 91)پس همه ما ميام از ارشد حرف ميزنيم.من فکر نمي کنم کسي بياد از شام ديشبش حرف بزنه.پس دليلي بر تاکيد اين قضيه نيست.من خودم مي خوام کلي چيز بگم ،ولي ميگم نکنه ،بچه ها بگن واااااااااااااااااااااااااي.چه ربطي داشت.اينجوري که بر اين قضيه پا فشاري شديد مي کنيد.شايد باعث بشه خيلي ها بينده باشن تا اينکه بخوان چيزي بگن.اگه حتي چند نفر هم ميان و يه حرفهايي مي زنن(نا اميد کننده).باز بحث برميگرده به کنکور ارشد.غير از اينه؟؟
ممنون از آقاي kanan عزيز.واقعا ممنون .
اين نظر من بود،به عنوان يکي از کاربراي باحال و دوست داشتني تاپيک بچه هاي ارشد 91
من به روشن ترین کلمات پروردگار پناه آورده ام
نان و آرامش برای ملتم
صبوری، سکوت،گمنامی و هوا...
برای خودم!

و خوابی خوش
برای ِ همه عزیزانی که از اینجا رفته اند

سرپناه
بودنی
بوده ها

ای نجات دهنده بینا پس کی خواهی آمد

نمایه کاربر
mabbaszadegan
کاربر معمولي
کاربر معمولي
پست: 132
تاریخ عضویت: سه شنبه 24 شهریور 1388, 6:29 am

Re: بچه هاي ارشد 91

پست توسط mabbaszadegan » سه شنبه 6 مهر 1389, 11:04 pm

سلام
اول از داش مهدی تشکر میکنم بابت اطلاعات مفیدشون yes:
مریم خانوم منم با شما تا حدودی موافقم ، ولی قبول کنید که بعضی حرفا توی همین تاپیک واقعن بی ربط بود ! من مخالف این حرفا نیستما ، ولی تو جاش ! مثلا میتونند بچه ها برند تو تاپیک "هرچی دلت میخواد بگو" ، اونجا برای هم خط و نشون بکشند !
آخه شما قضاوت کنید ، یه بنده خدایی تو گوگل سرچ کنه بیاد اینجا ، میخواد چهار تا چیز یاد بگیره ، اصلن شاید عضو انجمن نباشه ! چه دلیلی داره شوخی های ما وقتشو تلف کنه ؟! اونم با این اینترنت زغالی !!
ببخشید اگه کمی رک حرف زدم yes:
علی جان ، بهترین منبع استادا و دانشجوهای ارشدند ! من خودم یکی از اساتید کاردانیم هوش خونده بود ! میرم پیشش تحقیق ! خوشحال میشم باهم اطلاعاتمون رو ترکیب کنیم ، بعد یه چیز جامع بزاریم رو تاپیک yes:

یا علی
از میان کسانی که برای دعای باران به تپه ها می روند تنها آنهایی که با خود چتر به همراه می برند به کار خود ایمان دارند

پیش به سوی ارشد

نمایه کاربر
kanan
كاربر عالي
كاربر عالي
پست: 1617
تاریخ عضویت: دو شنبه 16 مهر 1386, 1:00 pm
محل اقامت: تبريز شهر اولين ها

Re: بچه هاي ارشد 91

پست توسط kanan » چهار شنبه 7 مهر 1389, 1:30 am

mabbaszadegan نوشته شده:سلام
اول از داش مهدی تشکر میکنم بابت اطلاعات مفیدشون yes:
مریم خانوم منم با شما تا حدودی موافقم ، ولی قبول کنید که بعضی حرفا توی همین تاپیک واقعن بی ربط بود ! من مخالف این حرفا نیستما ، ولی تو جاش ! مثلا میتونند بچه ها برند تو تاپیک "هرچی دلت میخواد بگو" ، اونجا برای هم خط و نشون بکشند !
آخه شما قضاوت کنید ، یه بنده خدایی تو گوگل سرچ کنه بیاد اینجا ، میخواد چهار تا چیز یاد بگیره ، اصلن شاید عضو انجمن نباشه ! چه دلیلی داره شوخی های ما وقتشو تلف کنه ؟! اونم با این اینترنت زغالی !!
ببخشید اگه کمی رک حرف زدم yes:
علی جان ، بهترین منبع استادا و دانشجوهای ارشدند ! من خودم یکی از اساتید کاردانیم هوش خونده بود ! میرم پیشش تحقیق ! خوشحال میشم باهم اطلاعاتمون رو ترکیب کنیم ، بعد یه چیز جامع بزاریم رو تاپیک yes:

یا علی
بيشتر تاپيكها و بحثها كه رفته ته دره تو اين بحثي نيست لااقل سعي كنين اين نره
اينجا اين بحث ديدم گفتم از تجربه پارسال يه چيزهايي بگم بهتون بلكه به دردتون خورد اگه فكر ميكنين اين حرف سنگ اندازي باشه حرفي ندارم به حد كافي تو اين انجمن كارشناسي هر حرفي بارم كردن اينم روش چون اصلا قصدم يه چيز ديگه بود ميخواستم اينارو بگم كه يعني تلاش بيشتر و پول خرج كردن بيشتر ميخواد نسبت به كارداني به كارشناسي ولي به سنگ اندازي تعبير شد واقعا ديگه اونقدر بلا سرم اومده ديگه اين چيزها عادي شده

من كه خداحافظي كردم رفتم و به انجمن هم سر نميزنم چون ازش نفرت دارم اينم برنامه آخر ما بود سنگ اندازي دستتون درد نكنه واقعا ممنون از همتون نميدونم چطور تشكر كنم خيلي خجالت ميدين منو ddn:

من كه سر نميزنم ولي حتما ارديبهشت سال 91 ميام ببينم تو چه وضعيت هست
كه اگه قبول بشين واقعا از صميم قلب ميگم خيلي خيلي خوشحال ميشم و بهتون تبريك ميگم
و اگه قبول نشين يه چندتا حرف هست كه ميگم بهتون bil: بلكه اونا به دردتون خورد اينايي كه گفتم فكر نكنم به دردتون خورده باشه

موفق و پيروز باشين yes:
زندگي را مثل پيازي ديدم كه هر ورقشو باز كردم
اشك منو درآورد!!

خدا بگم چيكارت نكنه اون كسي كه منو معتاد سريال فرار از زندان كردي

گفتگو آنلاين اعضا انجمن
http://www.tinychat.com/6kclp

نمایه کاربر
رضــــــــــا
كاربر عالي
كاربر عالي
پست: 1449
تاریخ عضویت: یک شنبه 16 اسفند 1388, 7:17 pm

Re: بچه هاي ارشد 91

پست توسط رضــــــــــا » چهار شنبه 7 مهر 1389, 7:59 am

kanan نوشته شده:
mabbaszadegan نوشته شده:سلام
اول از داش مهدی تشکر میکنم بابت اطلاعات مفیدشون yes:
مریم خانوم منم با شما تا حدودی موافقم ، ولی قبول کنید که بعضی حرفا توی همین تاپیک واقعن بی ربط بود ! من مخالف این حرفا نیستما ، ولی تو جاش ! مثلا میتونند بچه ها برند تو تاپیک "هرچی دلت میخواد بگو" ، اونجا برای هم خط و نشون بکشند !
آخه شما قضاوت کنید ، یه بنده خدایی تو گوگل سرچ کنه بیاد اینجا ، میخواد چهار تا چیز یاد بگیره ، اصلن شاید عضو انجمن نباشه ! چه دلیلی داره شوخی های ما وقتشو تلف کنه ؟! اونم با این اینترنت زغالی !!
ببخشید اگه کمی رک حرف زدم yes:
علی جان ، بهترین منبع استادا و دانشجوهای ارشدند ! من خودم یکی از اساتید کاردانیم هوش خونده بود ! میرم پیشش تحقیق ! خوشحال میشم باهم اطلاعاتمون رو ترکیب کنیم ، بعد یه چیز جامع بزاریم رو تاپیک yes:

یا علی
بيشتر تاپيكها و بحثها كه رفته ته دره تو اين بحثي نيست لااقل سعي كنين اين نره
اينجا اين بحث ديدم گفتم از تجربه پارسال يه چيزهايي بگم بهتون بلكه به دردتون خورد اگه فكر ميكنين اين حرف سنگ اندازي باشه حرفي ندارم به حد كافي تو اين انجمن كارشناسي هر حرفي بارم كردن اينم روش چون اصلا قصدم يه چيز ديگه بود ميخواستم اينارو بگم كه يعني تلاش بيشتر و پول خرج كردن بيشتر ميخواد نسبت به كارداني به كارشناسي ولي به سنگ اندازي تعبير شد واقعا ديگه اونقدر بلا سرم اومده ديگه اين چيزها عادي شده

من كه خداحافظي كردم رفتم و به انجمن هم سر نميزنم چون ازش نفرت دارم اينم برنامه آخر ما بود سنگ اندازي دستتون درد نكنه واقعا ممنون از همتون نميدونم چطور تشكر كنم خيلي خجالت ميدين منو ddn:

من كه سر نميزنم ولي حتما ارديبهشت سال 91 ميام ببينم تو چه وضعيت هست
كه اگه قبول بشين واقعا از صميم قلب ميگم خيلي خيلي خوشحال ميشم و بهتون تبريك ميگم
و اگه قبول نشين يه چندتا حرف هست كه ميگم بهتون bil: بلكه اونا به دردتون خورد اينايي كه گفتم فكر نكنم به دردتون خورده باشه

موفق و پيروز باشين yes:
ممنون کنعان جان. حالا یه نفر سنگ اندازی تعبییر کرد، بقیه که نکردن. بقول خودت دیگه واسه تو عادی شده. حرفاتم همیشه بدرد بخور هست. ما دوست داریم شما بیای اینجا سر بزنی bil: سر خالی نه هااا ، پست هم بده ddn:
اگر درباره ی افراد قضاوت کنید، فرصتی برای دوست داشتنشان نمی یابید

نمایه کاربر
mabbaszadegan
کاربر معمولي
کاربر معمولي
پست: 132
تاریخ عضویت: سه شنبه 24 شهریور 1388, 6:29 am

Re: بچه هاي ارشد 91

پست توسط mabbaszadegan » چهار شنبه 7 مهر 1389, 10:20 am

سلام کنعان جان
منم صحبت رضا رو تایید میکنم ، حالا یه نفر یه چیزی گفت ؛ شما بزرگواری کن و به ما کمک کن yes:
اگه یه وقت از حرفای منم ناراحت شدی ، من اصلن طرف صحبتام شما نبودی به خدا !
کنعان جان ما به راهنمایی های شما و بقیه مدیران احتیاج داریم khk:
امیدوارم بیایی و بهمون کمک کنی yes:
از میان کسانی که برای دعای باران به تپه ها می روند تنها آنهایی که با خود چتر به همراه می برند به کار خود ایمان دارند

پیش به سوی ارشد

نمایه کاربر
Moh3n II
کاربر ویژه بخش فیلم و سینما
کاربر ویژه بخش فیلم و سینما
پست: 6572
تاریخ عضویت: پنج شنبه 10 تیر 1389, 9:10 pm
محل اقامت: پونک
تماس:

Re: بچه هاي ارشد 91

پست توسط Moh3n II » چهار شنبه 7 مهر 1389, 10:30 am

mabbaszadegan نوشته شده:سلام کنعان جان
منم صحبت رضا رو تایید میکنم ، حالا یه نفر یه چیزی گفت ؛ شما بزرگواری کن و به ما کمک کن yes:
اگه یه وقت از حرفای منم ناراحت شدی ، من اصلن طرف صحبتام شما نبودی به خدا !
کنعان جان ما به راهنمایی های شما و بقیه مدیران احتیاج داریم khk:
امیدوارم بیایی و بهمون کمک کنی yes:

اصولا کنعان نمی دونم چرا عادت کرده هر حرفی رو زود به خودش می گیره و بهش برمی خوره...
خودت یاد دادی زود قضاوت نکن. یادمه هنوز...
فکر نکنم کسی با توده باشه

نمایه کاربر
رضــــــــــا
كاربر عالي
كاربر عالي
پست: 1449
تاریخ عضویت: یک شنبه 16 اسفند 1388, 7:17 pm

Re: بچه هاي ارشد 91

پست توسط رضــــــــــا » چهار شنبه 7 مهر 1389, 3:00 pm

mononok نوشته شده:
reza_king_sh نوشته شده:با تموم این حرفا، من هستم و مطمئنم نتیجه میگیریم. yes:

از همه کسایی هم که گفتن ما رو کمک میکنن پیشاپیش کمال تشکر رو دارم. bil:
ايول! bil: پس شما هم بايد تو تحقيق شركت كنيد!
با خودت نگی این رضا هی پشت گوش میندازه و یا از زیر کار می خواد در بره. ddn:
خودم گفتم که تقسیم وظایف کنین، ولی منظورم بین خودتون بود. والا من نمی دونم بتونم کمکی بکنم یا نه ، آخه من نه دسترسی به یه دانشگاه خوب دارم و نه تو دوست و آشنا ها کسی رو میشناسم که رشتش کامپیوتر بوده باشه و حالا چه برسه ارشد هم داشته باشه...
خودمم که اگه در جریان باشی امسال روزانه قوچان قبول شدم. اونجام که هیشکی رو نمیشناسم از استادا. حالا مونده تا باهاشون آشنا بشیم. دانشجوی ارشد هم که نداره.
خوب بهترین منبع همین افراد بودن که من بهشون دسترسی ندارم. فقط میمونه اینترنت. اگه تو اینترنت چیز بدرد بخور و قابل اطمینانی پیدا کنم میذارم براتون. bil:
اگر درباره ی افراد قضاوت کنید، فرصتی برای دوست داشتنشان نمی یابید

نمایه کاربر
baadbadakbaaz
کاربر خوب
کاربر خوب
پست: 423
تاریخ عضویت: سه شنبه 2 شهریور 1389, 7:05 pm
محل اقامت: تهران
تماس:

Re: بچه هاي ارشد 91

پست توسط baadbadakbaaz » چهار شنبه 7 مهر 1389, 11:55 pm

بيشتر تاپيكها و بحثها كه رفته ته دره تو اين بحثي نيست لااقل سعي كنين اين نره
اينجا اين بحث ديدم گفتم از تجربه پارسال يه چيزهايي بگم بهتون بلكه به دردتون خورد اگه فكر ميكنين اين حرف سنگ اندازي باشه حرفي ندارم به حد كافي تو اين انجمن كارشناسي هر حرفي بارم كردن اينم روش چون اصلا قصدم يه چيز ديگه بود ميخواستم اينارو بگم كه يعني تلاش بيشتر و پول خرج كردن بيشتر ميخواد نسبت به كارداني به كارشناسي ولي به سنگ اندازي تعبير شد واقعا ديگه اونقدر بلا سرم اومده ديگه اين چيزها عادي شده

من كه خداحافظي كردم رفتم و به انجمن هم سر نميزنم چون ازش نفرت دارم اينم برنامه آخر ما بود سنگ اندازي دستتون درد نكنه واقعا ممنون از همتون نميدونم چطور تشكر كنم خيلي خجالت ميدين منو ddn:

من كه سر نميزنم ولي حتما ارديبهشت سال 91 ميام ببينم تو چه وضعيت هست
كه اگه قبول بشين واقعا از صميم قلب ميگم خيلي خيلي خوشحال ميشم و بهتون تبريك ميگم
و اگه قبول نشين يه چندتا حرف هست كه ميگم بهتون bil: بلكه اونا به دردتون خورد اينايي كه گفتم فكر نكنم به دردتون خورده باشه
سلام کنعان جان
منم صحبت رضا رو تایید میکنم ، حالا یه نفر یه چیزی گفت ؛ شما بزرگواری کن و به ما کمک کن yes:
اگه یه وقت از حرفای منم ناراحت شدی ، من اصلن طرف صحبتام شما نبودی به خدا !
کنعان جان ما به راهنمایی های شما و بقیه مدیران احتیاج داریم khk:
امیدوارم بیایی و بهمون کمک کنی yes:

کنعان جان تابلو بود که طرف اصلی صحبت های این برادرمون من بودم.هم خودش حاضره شهادت بده هم من.تا جایی که از دستت بر میاد کمک این دوستان بکن،ثواب داره.[/b]
يـــــــــــــادگـاري

نمایه کاربر
mabbaszadegan
کاربر معمولي
کاربر معمولي
پست: 132
تاریخ عضویت: سه شنبه 24 شهریور 1388, 6:29 am

Re: بچه هاي ارشد 91

پست توسط mabbaszadegan » پنج شنبه 8 مهر 1389, 12:14 am

سلام به همه
جناب بادبادک باز !
امیدوارم از حرفای من ناراحت نشده باشی ! البته خب مسلما طرف صحبتم شما بودی ولی قصد توهین نداشتم ، همونطوری که شما قصد توهین نداشتی !
میدونی داداش این مشکل کل جامعه ماست که تا یه نفر یه پله از نردبون میره بالا ، سریع نردبون رو تکون میدیم تا با کله بیفته و یه وقت از ما جلو نزنه ! در حالی که میتونیم با کمک هم ازین نردبون بالا بریم و اگه کسی هم پاش سر خورد دستشو بگیریم تا نیفته !!

در کل ببخشید که ما ناراحتت کردیم ، تکون بده داداش yes:
از میان کسانی که برای دعای باران به تپه ها می روند تنها آنهایی که با خود چتر به همراه می برند به کار خود ایمان دارند

پیش به سوی ارشد

نمایه کاربر
baadbadakbaaz
کاربر خوب
کاربر خوب
پست: 423
تاریخ عضویت: سه شنبه 2 شهریور 1389, 7:05 pm
محل اقامت: تهران
تماس:

Re: بچه هاي ارشد 91

پست توسط baadbadakbaaz » پنج شنبه 8 مهر 1389, 8:51 am

mabbaszadegan نوشته شده:سلام به همه
جناب بادبادک باز !
امیدوارم از حرفای من ناراحت نشده باشی ! البته خب مسلما طرف صحبتم شما بودی ولی قصد توهین نداشتم ، همونطوری که شما قصد توهین نداشتی !
میدونی داداش این مشکل کل جامعه ماست که تا یه نفر یه پله از نردبون میره بالا ، سریع نردبون رو تکون میدیم تا با کله بیفته و یه وقت از ما جلو نزنه ! در حالی که میتونیم با کمک هم ازین نردبون بالا بریم و اگه کسی هم پاش سر خورد دستشو بگیریم تا نیفته !!

در کل ببخشید که ما ناراحتت کردیم ، تکون بده داداش yes:

نه دوست عزیز،ناراحت نشدم از حرفات.
یکی از مشکلات بزرگتر ما ها اینه که تا هر کی بامون مخالفت کرد احساس می کنیم قصد توطئه داره و داره به ما حسودی می کنه.دیری نخواهد بود که متوجه حرف های من خواهید شد!حالا که شما این حرف رو زدی(سنگ اندازی) بگذار منم حرفمو راحت و صریح بزنم.متاسفانه بعضی از شما با قبولی در کنکور کاردانی به کارشناسی یه مقدار متوهم ( mz: )شده اید.نیاز هم نیست تا کنکور ارشد 91 صبر کنیم تا از این توهم خارج بشید.نهایتاً یک ترم کارشناسی بخونید توهمتون می پره.من هم امیدوارم از این حرفم ناراحت نشید چون خیر خواهانه بود.
يـــــــــــــادگـاري

نمایه کاربر
baadbadakbaaz
کاربر خوب
کاربر خوب
پست: 423
تاریخ عضویت: سه شنبه 2 شهریور 1389, 7:05 pm
محل اقامت: تهران
تماس:

Re: بچه هاي ارشد 91

پست توسط baadbadakbaaz » پنج شنبه 8 مهر 1389, 9:13 am

کاری نداره که!واسه این که یه مقدار از این حالت خارج بشید،بیاین یه نظر سنجی بگذاریم که بچه های سایت توش شرکت کنن.به همه هم پیام خصوصی می دیم و ازشون خواهش می کنیم که تو این نظر سنجی شرکت کنن.سوال نظر سنجی هم این خواهد بود:
به نظر شما زمان فعلی برای آمادگی در کنکور ارشد 91 برای کسانی فعلاً ترم اول کارشناسی را هم شروع نکرده اند مناسب است؟
1- بله،کاملاً
2-نسبتاً
3- تا حدودی
4-خیر،فعلاً زود است.
يـــــــــــــادگـاري

نمایه کاربر
رضــــــــــا
كاربر عالي
كاربر عالي
پست: 1449
تاریخ عضویت: یک شنبه 16 اسفند 1388, 7:17 pm

Re: بچه هاي ارشد 91

پست توسط رضــــــــــا » پنج شنبه 8 مهر 1389, 1:09 pm

baadbadakbaaz نوشته شده:متاسفانه بعضی از شما با قبولی در کنکور کاردانی به کارشناسی یه مقدار متوهم ( mz: )شده اید.نیاز هم نیست تا کنکور ارشد 91 صبر کنیم تا از این توهم خارج بشید.نهایتاً یک ترم کارشناسی بخونید توهمتون می پره.من هم امیدوارم از این حرفم ناراحت نشید چون خیر خواهانه بود.[/b]
هرچند این لحن و این جملات، زیاد خیر خواهانه به نظر نمیاد، با این حال چون نیتت خیر خواهیه، خیلی از شما ممنونیم. bil:
baadbadakbaaz نوشته شده:به نظر شما زمان فعلی برای آمادگی در کنکور ارشد 91 برای کسانی فعلاً ترم اول کارشناسی را هم شروع نکرده اند مناسب است؟
1- بله،کاملاً
2-نسبتاً
3- تا حدودی
4-خیر،فعلاً زود است.
اینم جالبه. همین جا باشه، ببینیم چی میشه. حالا پیغام خصوصی هم اگه دادی چه بهتر، اگه ندادی هم عیبی نداره.
فقط این واژه آمادگی رو عوضش نکنی. فک نکم کسی با آمادگی، نه شروع به درس خوندن کردن، مخالف باشه. حتی اگه نخواد سال بعد کنکور ارشد بده، باز هم کسب آمادگی بی ضرره.
اگر درباره ی افراد قضاوت کنید، فرصتی برای دوست داشتنشان نمی یابید

mojtabapc
مدیر انجمن
مدیر انجمن
پست: 698
تاریخ عضویت: جمعه 6 اردیبهشت 1387, 2:02 am

Re: بچه هاي ارشد 91

پست توسط mojtabapc » پنج شنبه 8 مهر 1389, 6:13 pm

با سلام خدمت دوستان عزیز
دوستان نظر من رو خواستند و من وظیفه خودم میدونم کمکی هر چند کوچک به شما عزیزان در زمینه ارشد داشته باشم شاید که مفید باشه.

..تصمیم کلیدی برای یک شروع خوب و استراتژی درسی خودتون رو مشخص کنید.
..مدیریت زمان و برنامه ریزی داشته باشید.
..فنون مطالعه و سبک های یادگیری و عادات مطالعه خودتون رو بشناسید.
..مثبت بودن ضرورتی تمام عیاره (مثبت اندیشی به هدفتون، به رشتتون، به توانایی هاتون و...)

دوستان کنکور ارشد غول نیست و شما مانند بسیاری از بچه ها تصوری واقعی از امکان قبول شدن در دانشگاه نداشته باشید.گرچه باید بگم که در حال حاضر در کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر رقابت سنگینی حاکم شده به دلیل فارغ التحصیلان کارشناسی زیاد و ظرفیت ارشد کم! اما باز هم نسبت به کنکور سراسری ریاضی اوضاع بهتره چون رقیبان واقعی و سختکوش در کنکور ارشد کمتر هستند پس نشد نداره.
اساساً برای بچه های کامپیوتر 3 مسیر ادامه تحصیل در ارشد وجود داره که عبارتند از مهندسی کامپیوتر ، مهندسی فناوری اطلاعات، علوم کامپیوتر که البته با چند تغییر میشه به رشته های مهندسی برق و مهندسی صنایع هم فکر کنند!

متاسفانه بنده به دلیل مشغه زیاد فرصت نکردم تمام صفحات این تاپیک رو مطالعه کنم ولی تا جایی که دیدم عموم بچه های این تاپیک ترم اول کارشناسی هستند پس شما هم اگر قراره در یک آزمون سرنوشت ساز شرکت کنید،بهتره ابتدا اره خودتون رو تیز کنید یعنی دروسی که مربوط به کنکور ارشد هستند از کتب مرجع و به صورت کاملاً مفهومی و تشریحی مطالعه شوند و فعلاً کاری به کتب تستی و کنکوری نداشته باشید.
هنری فورد میگه "انسان همیشه بیش از آنچه تصور می کند،می تواند کار انجام دهد"

و اما دوستان هدف از تحصیل علم فقط پول و رفاه ، موقعیت اجتماعی ، همسر خوب ، قدرت و از اینجور عناوین نیست که البته اینها هم قابل قبول و ارزشمند هستند ولی تحصیل علم چیزی فراتر از اینهاست
به گفته ویل دورانت " تحصیل علم کشف تدریجی جهل خود ماست" درست مثل وقتی میمونه که موقع رفتن ما میرسه و با نگاهی به گذشته خودمون و کارهایی که در این دنیا انجام دادیم حس انسان بودن رو می فهمیم و این چیزیه که فلسفه خلق انسان بوده و باور کنید همه چیز پول و دوندگی های روزمره و 2 قرون بیشتر یا کمتر نیست یعنی انسانی پویا بودن که ارزش هر ساعت تفکر در راه علم بیشتر از 70 سال عبادته.

دوستان در مورد منابع و سرفصل های ارشد و کلیه مباحث ارشد میتونید به تالار ارشد مراجعه کنید و حتماً آنجا به جواب سوالتون میرسید

قفل شده