سوال استراتژیک

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کارشناسی ارشد بپردازید

مدیر انجمن: rosa_127

آواتار کاربر
moien
همکار قدیمی
همکار قدیمی
تماس:

پست توسط moien » جمعه 23 شهریور 1386, 11:35 pm

مطمعنا تمام زمینه های کاری که برای کارشناسی هست ، برای ارشد هم هست ..
هرچه قدر سطح تحصیلات بره بالاتر ، مطمعنا زمینه ها و فرصت های شغلی هم میره بالاتر..

به نظر من چیزی که مهمه اینه که در کنار مدرکی که داری در یک زمینه خفن باشی ..

و برای من مدرک و تخصص و مهارت باهم مهم هستن ، Master و slave کردن این ها رو قبول ندارم .. اعتقاد دارم باید با هم بردشون بالا .. مهارتی که جدا از علم باشه بالاخره به بن بست می رسه (به یاد بیارین اولین روز هایی رو که کامپیوتر خریده بودین) ..

مشکل ما اینه که به تحصیلات دانشگاهی فقط به چشم مدرک نگاه می کنیم .. در حالی که از لحظه لحظه این دوران می شه در کسب مهارت های لازم برای کار هم استفاده کرد .. ما می خونیم تا پاس شیم ، تا مدرک بگیریم ..
بهتره بخونیم تا اصولی یاد بگیریم و بتونیم با این آموخته ها مهارتی کسب کنیم که همه بهش احترام بگزارند ..

من هیچ وقت پزشک های تجربی رو به پزشک هایی که چندین سال درس خوندن ترجیه نمی دم

و این که به نظر من باید این علم و مهارت رو در زمینه های تاپ کسب کرد .. بازار کار برای کد نویس همیشه هست ، برای یک وب سایت نویس و ... ولی این زمینه ها تاپ نیستن ..
یک عرصه ای که دست توش کم باشه .. یا جای پیشرفت داشته باشه .. مثل شبکه و اینترنت
هوش مصنوعی .. به نظر من نباید خودمون رو با کارهای پیش پا افتاده (هر چند پول خوب هم بدن) مشغول کنیم ...

من که عشقم امنیت شبکه است و شاید ارشد رو Apply بگیرم و برم امنیت شبکه بخونم :o
دردی است غیر مردن کان را دوا نباشد / پس من چگونه گویم کین درد را دوا کن

آواتار کاربر
hamid_pc
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: اصفهان
تماس:

پست توسط hamid_pc » پنج‌شنبه 10 آبان 1386, 2:51 pm

سلام
مشکل ما اینه که به تحصیلات دانشگاهی فقط به چشم مدرک نگاه می کنیم .. در حالی که از لحظه لحظه این دوران می شه در کسب مهارت های لازم برای کار هم استفاده کرد .. ما می خونیم تا پاس شیم ، تا مدرک بگیریم ..
بهتره بخونیم تا اصولی یاد بگیریم و بتونیم با این آموخته ها مهارتی کسب کنیم که همه بهش احترام بگزارند ..
بچه ها منم با این نظر کاملا موافقم.مهم این نیست که مدرک داشته باشی((البته بسیار مهمه ))ولی شاید کسی مدرک داشته باشد و لی چیزی بلد نباشد.یعنی در دانشگاه های ما که کمی مانند قیف هست و بیشتر روی تئوری کار می شود ((مخصوصا در رشته ما)) باید در هر دانشگاهی کهدرس می خوانیم بهتر و بهتر باشیم.شاید کسی باشد که در یک دانشگاه خوب و معروف درس می خواند ولی اصلا اشباع شود و آن سطح لازم علمی که باید داشته باشد را ندارد.بهتره اصولی یاد بگیریم نه برای پاس کردن.

اگر کسی علاقه داشته باشد به علم و رشته تحصیلی خود حتما می تواند از پس این مراحل با کوشش عبور کند.
و حالا پس از گرفتن مدرک نیز جایی شروع به کار میکند ولی مهم این است که هر کجا از این کره خاکی که باشد کارش را درست و کامل و با عشق و علاقه انجام دهد تا همه او را بخواهند.شاید کسی مدرکش پایین تر باشد ولی کارش را بهتر از کسی که مدرک بالاتری دارد انجام میدهد --مطمعنا شخص اول انتخاب مناسبتری است. :D
( ما موفقیم )

قفل شده