تاپیک ویژه کنکور کارشناسی ارشد سال 90 / مهندسی کامپیوتر و IT

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کارشناسی ارشد بپردازید

مدیر انجمن: rosa_127

شما به کدام گرایش بیشتر علاقه دارید ؟

معماری کامپیوتر
2
4%
هوش مصنوعی
11
24%
نرم افزار کامپیوتر
17
37%
الگوریتم و محاسبات
1
2%
علوم کامپیوتر
0
بدون رأی
فناوری اطلاعات ( IT )
15
33%

مجموع رأی ها: 46

آواتار کاربر
amrdiab
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: tehran
تماس:

Re: تاپیک ویژه کنکور کارشناسی ارشد سال 90 / مهندسی کامپیوتر

پست توسط amrdiab » دوشنبه 23 اسفند 1389, 10:00 pm

دوستان تست های طراحی الگوریتم و میخواستم بدون جواب هم باشه مهم نیست پیدا میشه رو نت ؟
شهریاری که نداند شب مردمانش چگونه صبح می شود گورکن گمنامیست که دل به دفن دانایی بسته است. (کوروش کبیر)

d_babaei

Re: شرح گرایش های ارشد

پست توسط d_babaei » سه‌شنبه 30 فروردین 1390, 6:02 pm

mojtabapc نوشته شده:قبلا جایی دیگه اینها رو گفته بودم ولی در این تاپیک هم میزارم تا دوستانی که اینجا میان دست خالی بیرون نرن :wink:

گرایش مهندسی نرم افزار :
در واقع در دوره کارشناسی ارشد به دروسی مانند دروس زیر برمی خورید :
بانک های اطلاعاتی مثلا پایگاه داده پیشرفته،
تجزیه تحلیل سیستم های اطلاع رسانی،
و حتی برنامه نویسی Interface پایگاه های اطلاعاتی
و ... .

گرایش هوش مصنوعی :
در یک کلام می شود گفت که این رشته خانه اول و آخرش در دانشگاه است. یعنی فارغ التحصیلان این رشته باید در محیط دانشگاهی بمانند. لا اقل در کشور ما. چون که شرایط کاری آن در بازار کم است.
مباحثی که در این گرایش هست راجع به انواع الگوریتم های هوشمند و مواردی از این دست می باشد.

مجموعه IT :
بازار کار برای IT در ایران فعلا باز است یعنی بازار کار بسیار خوبی دارد.
در اینجا هم بحث علاقه پیش می آید. چون ممکن است اگر رشته تان را اشتباه انتخاب کنید در آن رشته احساس سرخوردگی کنید.

گرایش شبکه :
شبکه یکی از رشته هایی است که در زمینه بازار و دانشگاهی اوضاعش خوب است.
در واقع کارهایی که بچه های IT ، سخت افزار انجام می دهند نرم افزار انجام می دهند، به عنوان یک شبکه کار همه اینها را یکجا دارند.

امنیت اطلاعات :
برای این گرایش باید برنامه نویس خوبی باشید. چرا که مثلا استاد یک الگوریتم را می گوید و از شما برنامه اش را می خواهد.

IT :
فناوری اطلاعات یه چیزی مثل همان مهندسی نرم افزار است. و باید قدرت تحلیل و آنالیز کردن بالایی داشت.

منبع: konkorearshad.blogfa.com
فرق ای تی با شبکه چیه؟
من که فکر میکردم اینا یکی اند.......یکی واضح تر توضیح بده لطفا

mojtabapc
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پست توسط mojtabapc » جمعه 2 اردیبهشت 1390, 11:48 pm

d_babaei نوشته شده:فرق ای تی با شبکه چیه؟
من که فکر میکردم اینا یکی اند.......یکی واضح تر توضیح بده لطف
دوست عزیز گرایش شبکه های کامپیوتری که مشخصه در ارتباط و طراحی با توپولوژی ها و مسیریاب ها و تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری ارتباطی کامپیوترهاست(تو مایه های دوره های سیسکو)
گرایش آی تی یا فناوری اطلاعات خودش باز هم به چند زیر گرایش تبدیل میشه مثل معماری سازمانی(دیاگرام ها یادته!) یا سیستم های چند رسانه ای(مالتی مدیا) و یا مدیریت آی تی(در کل یه چیزی تو مایه های درس مهندسی نرم افزار).

PrinceOfPersia
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: On the Earth ...

پست توسط PrinceOfPersia » پنج‌شنبه 8 اردیبهشت 1390, 11:47 am

بچه ها یه سوال ؟!
برای مهندسی نرم افزار ( ارشد ) چه درس هایی رو باید بخونم من برای کنکور؟

الان رفتم سایت پارسه ، این درس ها رو لیست کرده بود :

ساختمان گسسته
مدار منطقی
معماری کامپیوتر
نظریه زبان‌ها
سیستم عامل
ساختمان داده‌ها
مدار الکتریکی
VLSI
الکترونیک دیجیتال
انتقال داده
محاسبات عددی
زبان تخصصی
ریاضی مهندسی
کامپایلر
زبان‌های برنامه‌سازی
طراحی الگوریتم
پایگاه داده
آمار فنی
زبان عمومی

بعد تو یه سایت دیگه یه پست زده بودن ( سال 87 ) :
۱- زبان عمومی وتخصصی (با ضریب ۱)
۲-ریاضیات: ریاضی مهندسی،آمارواحتمالات، محاسبات عددی ، ساختمان های گسسته (با ضریب ۲)
۳- دروس مشترک: ساختمان داده ها، نظریه ی زبان ها و ماشین ها، مدارهای منطقی، معماری کامپیوتر، سیستم عامل (با ضریب ۴)
۴- الف) دروس تخصصی معماری کامپیوتر: مدارهای الکتریکی، VLSI، الکترونیک دیجیتال ، انتقال داده
ب) دروس تخصصی هوش مصنوعی: مدارهای الکتریکی، طراحی الگوریتم ها، هوش مصنوعی
ج) دروس تخصصی نرم افزار: کامپایلر، زبان های برنامه سازی، طراحی الگوریتم، پایگاه داده
(با ضریب ۲)
و در مقطع دکترا از دروس زیر برای سه گرایش سؤال مطرح می شود:
۱- مهندسی کامپیوتر _ نرم افزار
الف) مواد امتحان عمومی : ۱-پایگاه داده۲- نظریه ی زبان ها و ماشین ها۳- ساختمان داده ها۴- طراحی الگوریتم ها ۵- کامپایلر ۶- طراحی وپیاده سازی زبان های برنامه سازی۷- سیستم عامل(۴۰%)
ب) مواد امتحان اختصاصی: ۱- سیستم عامل پیشرفته ۲- پایگاه داده ی پیشرفته۳- الگوریتم های موازی (۶۰%)
۲- مهندسی کامپیوتر _ معماری کامپیوتر
الف) مواد امتحان عمومی: ۱- معماری کامپیوتر۲- الکترونیک دیجیتال۳- انتقال داده ها۴- شبکه های کامپیوتری ۵- سیستم عامل VLS-6
(40%)
ب) مواد امتحان اختصاصی:۱- معماری کامپیوتر پیشرفته ۲- شبکه های کامپیوتری پیشرفته۳- مدل سازی سخت افزار و متد های طراحی آن (۶۰%)
۳- مهندسی کامپیوتر _ هوش مصنوعی
الف) مواد امتحان عمومی:۱- مدار منطقی ۲- نظریه ی زبان ها و ماشین ها۳- ساختمان داده ها ۴- طراحی الگوریتمها ۵- هوش مصنوعی ۶-سیگنال ها وسیستم ها(۴۰%)
الان من برای مهندسی نرم افزار چه درس هایی رو باید بخونم؟

این PDF رو هم یه نگاه بندازید :

http://s1.picofile.com/file/6593505030/arshad.pdf.html

mojtabapc
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پست توسط mojtabapc » پنج‌شنبه 8 اردیبهشت 1390, 5:38 pm

ali_bah نوشته شده:بچه ها یه سوال ؟!
برای مهندسی نرم افزار ( ارشد ) چه درس هایی رو باید بخونم من برای کنکور؟

الان رفتم سایت پارسه ، این درس ها رو لیست کرده بود :

ساختمان گسسته
مدار منطقی
معماری کامپیوتر
نظریه زبان‌ها
سیستم عامل
ساختمان داده‌ها
مدار الکتریکی
VLSI
الکترونیک دیجیتال
انتقال داده
محاسبات عددی
زبان تخصصی
ریاضی مهندسی
کامپایلر
زبان‌های برنامه‌سازی
طراحی الگوریتم
پایگاه داده
آمار فنی
زبان عمومی

بعد تو یه سایت دیگه یه پست زده بودن ( سال 87 ) :
۱- زبان عمومی وتخصصی (با ضریب ۱)
۲-ریاضیات: ریاضی مهندسی،آمارواحتمالات، محاسبات عددی ، ساختمان های گسسته (با ضریب ۲)
۳- دروس مشترک: ساختمان داده ها، نظریه ی زبان ها و ماشین ها، مدارهای منطقی، معماری کامپیوتر، سیستم عامل (با ضریب ۴)
۴- الف) دروس تخصصی معماری کامپیوتر: مدارهای الکتریکی، VLSI، الکترونیک دیجیتال ، انتقال داده
ب) دروس تخصصی هوش مصنوعی: مدارهای الکتریکی، طراحی الگوریتم ها، هوش مصنوعی
ج) دروس تخصصی نرم افزار: کامپایلر، زبان های برنامه سازی، طراحی الگوریتم، پایگاه داده
(با ضریب ۲)
و در مقطع دکترا از دروس زیر برای سه گرایش سؤال مطرح می شود:
۱- مهندسی کامپیوتر _ نرم افزار
الف) مواد امتحان عمومی : ۱-پایگاه داده۲- نظریه ی زبان ها و ماشین ها۳- ساختمان داده ها۴- طراحی الگوریتم ها ۵- کامپایلر ۶- طراحی وپیاده سازی زبان های برنامه سازی۷- سیستم عامل(۴۰%)
ب) مواد امتحان اختصاصی: ۱- سیستم عامل پیشرفته ۲- پایگاه داده ی پیشرفته۳- الگوریتم های موازی (۶۰%)
۲- مهندسی کامپیوتر _ معماری کامپیوتر
الف) مواد امتحان عمومی: ۱- معماری کامپیوتر۲- الکترونیک دیجیتال۳- انتقال داده ها۴- شبکه های کامپیوتری ۵- سیستم عامل VLS-6
(40%)
ب) مواد امتحان اختصاصی:۱- معماری کامپیوتر پیشرفته ۲- شبکه های کامپیوتری پیشرفته۳- مدل سازی سخت افزار و متد های طراحی آن (۶۰%)
۳- مهندسی کامپیوتر _ هوش مصنوعی
الف) مواد امتحان عمومی:۱- مدار منطقی ۲- نظریه ی زبان ها و ماشین ها۳- ساختمان داده ها ۴- طراحی الگوریتمها ۵- هوش مصنوعی ۶-سیگنال ها وسیستم ها(۴۰%)
الان من برای مهندسی نرم افزار چه درس هایی رو باید بخونم؟

این PDF رو هم یه نگاه بندازید :

http://s1.picofile.com/file/6593505030/arshad.pdf.html
ببین علی در همین تاپیک قبلاً توضیح داده شده اما یه چیزی که عوض شده تعداد سوالات در کنکور ارشد 90 و همینطور سطح دشواری سوالات آی تی نسبت به سالهای گذشته بود..

خلاصه بگم اگر میخوای نرم افزار شرکت کنی اینها رو دریاب: درس زبان عمومی و تخصصی/دروس ریاضیات/دروس مشترک/دروس تخصصی(فقط نرم افزار)

نکته 1:در فایل pdf که گذاشتی دروس زبان، ریاضیات، مشترک، تخصصی نرم افزار کاملا مشخصه
نکته 2: نیازی به خواندن دروس تخصصی معماری کامپیوتر و هوش مصنوعی برای گرایش نرم افزار نیست.

PrinceOfPersia
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: On the Earth ...

پست توسط PrinceOfPersia » پنج‌شنبه 8 اردیبهشت 1390, 6:04 pm

ببین علی در همین تاپیک قبلاً توضیح داده شده اما یه چیزی که عوض شده تعداد سوالات در کنکور ارشد 90 و همینطور سطح دشواری سوالات آی تی نسبت به سالهای گذشته بود..
بله ، صد در صد بحث شده بوده ... اما بدی تاپیک هایی که تعداد صفحاتشون میره بالا همینه.
یوقت آدم بی حوصله میشه ... نمی تونه تک تک صفحه ها رو بخونه.

نکته 2: نیازی به خواندن دروس تخصصی معماری کامپیوتر و هوش مصنوعی برای گرایش نرم افزار نیست.
ایول ...
واقعا نیازی به معماری نیست؟
خوشحالم کردی goll
خلاصه بگم اگر میخوای نرم افزار شرکت کنی اینها رو دریاب: درس زبان عمومی و تخصصی/دروس ریاضیات/دروس مشترک/دروس تخصصی(فقط نرم افزار)
ممنون
نکته 1:در فایل pdf که گذاشتی دروس زبان، ریاضیات، مشترک، تخصصی نرم افزار کاملا مشخصه
صبح که PDF رو پیدا کردم ( از گوگل به 4Shared رسیدم ) یه لحظه گفتم نکنه این مجتبی که این PDF رو درست کرده همین mojtaba خودمون باشه.

در کل ممنون
خیلی کمکم کردی goll

desatir7316
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط desatir7316 » سه‌شنبه 20 اردیبهشت 1390, 6:15 pm

سلام
بابا اون فرم نظر سنجی چرا هرچی من میزنم پیغام میده فرم معرف صحیح نمی باشد ... nar:
من هوش رو انتخاب می کنم هی پیغام میده gld

karaj_shabgard
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط karaj_shabgard » شنبه 24 اردیبهشت 1390, 12:22 pm

جواب ارشد همین هفته میاد
از 3شنبه میتونید سایت سنجش رو چک کنید goli

آواتار کاربر
کتاب_نوید
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط کتاب_نوید » شنبه 31 اردیبهشت 1390, 2:13 pm

نتایج اولیه کنکور ارشد فردا اعلام می‌شود/ انتخاب رشته از 5 خرداد
معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کارنامه و نتایج اولیه آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل سال 90 فردا یکشنبه اول خرداد ماه از سوی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود.

سید جلال طباطبایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره انتشار کارنامه نتایج اولیه و نحوه تکمیل فرم انتخاب رشته‌های تحصیلی اینترنتی برای داوطلبان مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی در آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل) سال 90 افزود: کارنامه نتایج اولیه فردا بعد از ظهر بر روی سایت اینترنتی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org قابل مشاهده خواهد بود.

وی یادآور شد: داوطلبان برای دسترسی به نتیجه آزمون خود لازم است شماره داوطلبی یا شماره پرونده و همچنین مشخصات شناسنامه ای خود (نام خانوادگی و نام ، شماره شناسنامه و تاریخ تولد) را وارد کنند.

طباطبایی خاطرنشان کرد: دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره 2) این آزمون شامل شرایط، ضوابط و ظرفیت پذیرش رشته‌ها، از روز سه شنبه 3 خرداد در سایت اینترنتی این سازمان قابل دسترس است.
وی اضافه کرد: داوطلبان پس از اطمینان از صحت کد رشته محل‌های انتخابی می توانند در محدوده زمانی که از ساعت 9 صبح پنجشنبه 5 خرداد تا ساعت 24 روز دوشنبه 9 خرداد تعیین شده است برای انتخاب رشته به سایت سازمان مراجعه و با وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری ثبت نام و یا شماره پرونده و کد رهگیری ثبت نام اولیه، نسبت به ثبت کد رشته‌ محلهای انتخابی و تکمیل فرم مذکور در مدت زمانی که در نظر گرفته شده، اقدام کنند.

طباطبایی گفت: پس از تایید نهایی کد رشته‌ محل‌های انتخابی توسط داوطلب، رمز 15 حرفی توسط سیستم به عنوان رسید در اختیار داوطلب قرار داده خواهد شد.

به گزارش مهر، کنکور کارشناسی ارشد سال 90 در 142 کد رشته امتحانی و در روزهای 27 تا 29 بهمن ماه برگزار می شود و 870 هزار نفر در این آزمون شرکت کردند.
خیلی دوستش داشتم ولی ................................

تصویر

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: هورا
تماس:

پست توسط مهيار » شنبه 31 اردیبهشت 1390, 11:07 pm

همین الان هم رو سایته سنجش هست .نتایج اومده ظاهرا
پيش از سحر تاريك است،اما تا كنون نشده که آفتاب طلوع نکند... به سحر اعتماد کنيد.

شکست وجود ندارد مگر در ذهن سازنده‌اش!
-------------------------------------------------------------------
بوي جوي موليان آيد همي
ياد يار مهربان آيد همي

ديگه آموي و درشتي هاي او
زير پايم پرنيان آيد همي
--------------------------------------------------------------------------
به سلامتي بچه هاي قديم که با ذغال واسه خودشون سيبيل ميذاشتن تا شبيه باباهاشون بشن نه بچه هاي الان که ابروهاشونو بر ميدارن تا شبيه مادراشون بشن

آواتار کاربر
farshidshd
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه
محل اقامت: My Heart
تماس:

پست توسط farshidshd » یک‌شنبه 1 خرداد 1390, 1:46 am

سلام

دوستان خبره یه لطفی کنید به من بگید این رتبه هام خوبه یا نه یا چطوره؟
من که گیج شدم

تصویر

کد: انتخاب همه

دانشجوی ارشد نرم افزار

msnasiri
کاربر ساده
کاربر ساده
تماس:

پست توسط msnasiri » یک‌شنبه 1 خرداد 1390, 10:00 am

من یه تاپیک جدا برای رتبه ها ایجاد کردم ولی انگار خبری نیست.
viewtopic.php?f=6&t=10477

من داخل ظرفیت و رتبه آخرین فرد مجاز گیج شدم.

من رتبه 848 IT در حالی که رتبه آخرین فرد مجاز 2541 هست.
آیا امیدی هست؟

آواتار کاربر
EMZ
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: Mashhad
تماس:

پست توسط EMZ » دوشنبه 9 خرداد 1390, 10:39 pm

تو رو خدا یکی کمک کنهههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه

من در رشته IT رتبه ام 2300 شده اما در بین پیام نور و غیر انتفاعی 1300 شده
هر جا باشه میرم، مجازی،پیام نور، غیر انتفاعی ...
اصلا من جایی قبول میشم !؟

alisa

Re: نوبتی هم باشه نوبته ارشده 90.....کمک و راهنمایی

پست توسط alisa » جمعه 13 خرداد 1390, 2:16 am

masoud_cpu نوشته شده:به عنوان اولین سوال :
اقا هرچی تو این انجمن گشتیم بدتر گیج شدیم .
جزوات و کتابه ای کدوم آموزشگاه بهتر هست . یکی میگه پارسه خوبه یکی میگه بده جناب رئیس کل میگه پوران پژوهش خوبه بعد یکی دیگه میگه نه بابا خوب نیست حالا آخر کدوم خوبه کدوم خوب نیست ؟
علت گیج شدن شما اینه که دنبال این هستید که کدام موسسه خوبه در حالیکه هر موسسه هم اساتید خوب داره و هم اساتید نامناسب. من خودم پیارسال در کلاس های کنکور ارشد شرکت کردم و با رتبه 37 وارد نرم افزار دانشگاه شریف شدم. برای دروس مهم رشته کامپیوتر بهترین اساتید عبارتند از:

سیستم عامل: مهندس عابد سلیمی، (دکتر حقیقت هم اخیرا از بچه ها شنیدم خیلی خوب درس میده ولی خودم شاگر ایشون نبودم)
پایگاه داده: دکتر ابراهیمی مقدم
معماری کامپیوتر: دکتر اجلالی
مدارمنطقی: دکتر اجلالی
ساختمان گسسته: دکتر حاج سید جوادی
الگوریتم: دکتر حاج سید جوادی
نظریه: دکتر کارگهی

تقریبا تمام این اساتید در کلاسهای کنکور نصیر درس میدادن. ببینید این افراد کجا هستند و سرکلاس اونها برید. بیشتر این افراد استاد دانشگاههای خوب تهران هستن. در ضمن پیشنهاد می کنم برای آشنایی با اساتید خوب مصحابه ای که با رتبه های برتر شده و در اینترنت وجود داره را ببینید. سایت آموزشگاه نصیر امسال یک مصحابه جالب با نفر اول کنکور داشت که فکر کنم این اطلاعات به درد همه بچه ها بخوره.

alisa

پست توسط alisa » جمعه 13 خرداد 1390, 2:49 am

mojtabapc نوشته شده:اما به درخواست بچه های انجمن منابعی که شخصاً دیدم و جالب به نظرم رسید رو در این پست برای شما نوشتم و در صورتی که در مورد هر یک از این منابع صحبتی یا ایرادی دارید بفرمایید و یا اینکه شما هم منابع پیشنهادی خودتون رو معرفی کنید ..

نظریه زبانها و ماشینها:
"مقدمه ای بر نظریه زبانها و ماشینها" نوشته پیتر لینز / ترجمه دکتر مهدی صادق زاده
نظریه زبانها و ماشینها نوشته توماس سودکمپ / ترجمه مهندس جلیلی
هزار مسئله در نظریه زبانها و ماشینها

معماری کامپیوتر:
معماری کامپیوتر موریس مانو/ ترجمه قدرت سپیدنام
کنکور معماری کامپیوتر(ارشد) / گسترش علوم پایه / مقسمی و برومند نیا
معماری کامپیوتر(کتاب ارشد) / پوران پژوهش / هادی یوسفی
جزوه معماری کامپیوتر / سنجش تکمیلی / فرشید قنبرپور

مدار منطقی:
طراحی دیجیتال نوشته موریس مانو / ترجمه دیانی
مدار منطقی(کتاب ارشد) / پوران پژوهش / هادی یوسفی

ساختمان داده ها:
ساختمان داده ها نوشته هورویتز / ترجمه علیخانزاده
کنکور ساختمان داده گسترش علوم پایه / مقسمی
ساختمان داده پارسه / مهندس طورانی

سیستم عامل:
سیستم عامل سیلبرشاتس / ترجمه جعفرنژاد قمی
کنکور سیستم عامل(ارشد) گسترش علوم پایه / مقسمی
جزوه سیستم عامل پارسه / عابد سلیمی

طراحی الگوریتم:
طراحی الگوریتم نوشته نئوپولیتن / ترجمه مهندس جلیلی
طراحی الگوریتم کورمن / ترجیحاً منبع اصلی!
کنکور طراحی الگوریتم گسترش علوم پایه / مقسمی

هوش مصنوعی:
هوش مصنوعی نوشته استورات جی راسل-پیتر نورویگ / ترجمه دکتر راحتی (ویرایش 2004)
هوش مصنوعی نوشته استورات جی راسل-پیتر نورویگ / ترجمه دکتر رهنمون
هوش مصنوعی نوشته خانم ریچ / ترجمه دکتر مهرداد فهیمی
هوش مصنوعی(کتاب ارشد) / پوران پژوهش / مهدیه شادی

پایگاه داده ها:
"بانک اطلاعات علمی کاربردی" نوشته دکتر مصطفی حق جو
کنکور پایگاه داده ها گسترش علوم پایه / مقسمی

ساختمانهای گسسته:
ساختمانهای گسسته نوشته دکتر قلی زاده
ساختمانهای گسسته(کتاب ارشد) / پوران پژوهش

آمار و احتمالات مهندسی:
آمار و احتمالات مهندسی نوشته دکتر نعمت الهی
آمار و احتمالات پارسه / مهندس طورانی
آمار و احتمالات(ارشد) مدرسان شریف / علی جعفری دهکردی (مخصوص مهندسی برق و کامپیوتر)
با تشکر از این دوست عزیز می‌خواستم بگم منابعی که در اینجا گفته شده بیشتر در واقع شامل اسم کتاب‌هایی است که شما اگر به یک کتاب فروشی بروید و در مورد رشته کامپیوتر سؤال کنید، شخص کتاب فروش برای شما ردیف خواهد کرد. ولی متاسفانه این لیست برای کنکور مناسب نیست. چون در لیست فوق برای هر درس چندین منبع معرفی شده که خواندن این تعداد مرجع ممکن نیست. ممکن است گفته شود که یکی از این منابع را بخوانیم کافی است ولی اینطور نیست چون مثلا در مورد درس معماری کامپیوتر کتاب مانو اصلا کافی نیست. یا به عنوان مثال من خودم در کنکور دو سال پیش شرکت داشتم که تمام بچه ها یک تست منطقی را بر اساس گفته های کتاب پوران زده بودند و جوابشون غلط بود. بطور خلاصه به نظر من حلقه مفقوده خیلی مهم لیست فوق جزوات نصیر هست. جزوه دکتر کارگهی برای نظریه، جزوه دکتر حاج سیدجوادی برای طراحی الگوریتم، جزوه دکتر اجلالی برای معماری و منطقی، جزوه دکتر ابراهیمی مقدم برای پایگاه داده و ... واقعا اینها چیزی نیستند که بتوانیم از لیست کنکور ارشد آن ها را کنار بگذاریم و بعد کتاب های نامناسب برای ارشد مثل کتاب سیلبرشاتس (خواندنش برای ارشد به دلیل وقت زیادی که می خواهد اصلا توصیه نمی کنم) را بیاوریم. من به بچه ها جدا توصیه می کنم که از بچه هایی که سال های قبل دانشجوی نصیر بودن و با اساتید فوق کلاس داشتن راهنمایی بگیرن. اکثر رتبه های برتری که من دیدم و با خیلی هاشون هم تو دانشگاه شریف آشنا شدم (من دو سال قبل فوق شریف قبول شدم) شاگرد همین اساتیدی هستن که اسمشان را آوردم و اگر خودتان هم یک گشتی تو اینترنت بزنید متوجه می‌شید.

قفل شده