من مخواهم ارشدی شوم!

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کارشناسی ارشد بپردازید

مدیر انجمن: rosa_127

آواتار کاربر
PearCo
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: iRAN-HAMEDaN
تماس:

من مخواهم ارشدی شوم!

پست توسط PearCo » چهارشنبه 19 اسفند 1388, 10:09 pm

من می خواهم ارشدی شوم!
سلام. bil:
امروز استاد ما در رابطه با کنکور ارشد صحبت کرد. ایشان مدیر گروه دانشکده فنی شمسی پور تهران می باشند. ضمنا طراح سوالات موسسه پارسه می باشند و 4 سال مدرس کلاس های کنکوری. یعنی یک آدم با تجربه در زمینه کنکور ارشد. ضمنا ایشان کارشناسی ارشد معماری کامپیوتر دارند و در کنکور کارشناسی ارشد رتبه هشت را در گرایش مهندسی کامپیوتر کسب کردند.
من هم تصمیم گرفتم ارشدی بشم. البته با توجه به صحبت های استاد عزیزمان که نور امید را در دلمان روشن کرد!
در این تایپیک در رابطه هر آنچه استادمان می گوید از جمله راهنمایی ها و نکات مربوط به برنامه ریزی درسی را خواهم آورد. وسیع می کنم تمام جزواتی که در اختیارم قرار میدهد(در طول ترم) را به صورت PDF برای استفاده عموم در این جا بزارم.
از دوستانی هم که در این زمینه اطلاعاتی دارند تقاضا دارم من را در این امر یاری کنند.
نکته : لطفا تایپیک های سوالی در اینجا مطرح نکنید. چون من در حدی نیستم که سوال جواب بدم و لی هرچی بدونم براتون اینجا می زارم. str:
تصویر

آواتار کاربر
PearCo
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

Re: من مخواهم ارشدی شوم!

پست توسط PearCo » چهارشنبه 19 اسفند 1388, 10:11 pm

قسمت اول :
استاد : برای شروع درس خواند هنوز دیر نیست. شما می توانید حتی پس از عید هم استارتان را بزنید، ولی بزنید!
به نظر استاد ما دو ما از فصل بهار + فصل تابستان و پاییز و یک ماه نیم از زمستان برای کنکور بسیار عالیست و حتی زیاد هم هست. ایشان به ما گفت از 15 فروردین تا آخر خرداد درسها پایه مطالعه شوند . در تابستان به صورت تمام وقت تست های این دروس حل شود و در پاییز و زمستان به صورت یک برنامه ریزی فشرده تمام دروس مطالعه وتست آنها حل شود.
نکته : در کنکور کارشناسی ارشد همه دروس نباید مطلعه شود. و از خواندن درسهای سختی هم چون ریاضیات مهندسی و آمار و احتمالات مهندسی چشم پوشی کنید.
نکته 2 : برای هر درس در ابتدای مطالعه، فقط یک کتاب کافیست. پس از اتمام آن کتاب و با توجه به مشاوره استاد و در صورت نیاز می توانیم از مراجع دیگر هم استفاده کنیم.
نکته 3 : کنکور ارشد هیچ ربطی به نمرات پایین در دانشگاه ندارد! مثلا اگر دو ترم مشروط شدی و معدلت هم به زور شد 12، نترس. تو می تونی... .
نکته 4 : کلاس کنکوری در موسساتی همچون پارسه، ماهان و غیره که کم هم نیستن بیهوده است. و از نظر هزینه هم به صرفه نیست.
تصویر

آواتار کاربر
PearCo
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط PearCo » چهارشنبه 19 اسفند 1388, 10:19 pm

قسمت دوم :
در این جا دروس رشته مهندسی کامپیوتر به همراه مراجعی که استاد مان معرفی کردن را لیست کرد :
البته برای بعضی دروس مرجعی معرفی نکرده... .فعلا نیازی هم نیست .
مجموعه مهندسی کامپیوتر و گرایش ها :
1. معماری کامپیوتر
2. هوش مصنوعی
3. نرم افزار
4. الگوریتم و محاسبات
مواد آزمون :
1. زبان عمومی و تخصصی (در صورت ضعف در این درس باید از همین ابتدا و تا آخرین روز کنکور مطالعه شود) مرجعی معرفی نکرده است.
2. ریاضیات (ریاضیات مهندسی، آمار و احتمالات مهندسی، محاسبات عددی، ساختمان های داده) ریاضیات مهندسی و آمار و احتمالات مهندسی نباید مطالعه شود.
محاسبات عددی : محاسبات عددی، اتشارات:راهیان ارشد ویژۀ کامپیوتر.
ساختمان گسسته : ساختمان گسسته، هادی یوسفی، انتشارات:پوران پژوهش.

دروس مشترک :
3. ساختمان های داده :درس کنکور ساختمان داده ویژه ارشد، حمیدرضا مقسمی، انتشارات:گسترش علوم پایه یا کاردانی به کارشناسی ساختمان داده ها، هادی یوسفی ،انتشارات:گسترش علوم پایه.
4. نظریه زبان ها و ماشین ها : نظریه زبان ها و ماشین ها، ابراهیم اکبری و PDF جزوه استاد خودم که بعدا برای دانلود می زارم.
5. مدار های منطقی : مدارهای منطقی، هادی یوسفی، انتشارات:پوران پژوهش.
6. معماری کامپیوتر : جزوه بسیار خوب و کامل استاد خودم که برای دانلود خواهم گذاشت.
7. سیستم عامل : درس و کنکور سیستم عامل ویژه ارشد، حمیدرضا مقسمی، انتشارات:گسترش علوم پایه یا کتاب سیستم عامل قلم چی.

8. دروس تخصصی معماری کامپیوتر ( مدارهای الکتریکی، VLSI، الکترونیک دیجیتال، انتقال داده) که هیچ کدام را نمی خواهد مطالعه کنید. البته نرم افزاری ها رو میگم که نخونند.

9. دروس تخصصی هوش مصنوعی (مدارهای الکتریکی، طراحی الگوریتم ها، هوش مصنوعی)
فقط طراحی الگوریتم ها : طراحی الگوریتم ها، هادی یوسفی، انتشارات:پوران پژوهش. البته مطالعه این درس هم دلخواه است. بقیه دروس هم نیازی به مطالعه ندارند.

10. دروس تخصصی نرم افزار و الگوریتم و محاسبات (کامپایلر، زبانهای برنامه سازی، طراحی الگوریتم ها، پایگاه داده)
کامپایلر : یک جزوه کامل و خوب که برای دانلود می زارم.
زبانهای برنامه نویسی : جزوه کامل استاد خودم که در آینده برای دانلود در سایت خواهم گذاشت.
طراحی الگوریتم ها در بالا معرفی شد.
پایگاه داده : پایگاه داده، حق جو، انتشارات:علم وصنعت + 300 تست به صورت PDF که برتون خواهم گذاشت.
تصویر

آواتار کاربر
PearCo
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط PearCo » پنج‌شنبه 20 اسفند 1388, 3:36 pm

قسمت سوم :
برای قبولی در هریک از گرایش های مهندسی کامپیوتر کافیست :
62 تا 65 درصد دروس مشترک
20 تا 25 درصد ریاضیات
20 تا 25 درصد زبان عمومی و تخصصی
صفر درصد دروس تخصصی
بزنید، اونوقت صد در صد در تهران قبولید (طبق گفته استاد خوب خودمان!)
تصویر

آواتار کاربر
PearCo
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط PearCo » پنج‌شنبه 20 اسفند 1388, 3:38 pm

قسمت چهارم :
نحوۀ برنامه ریزی :
نکته : ابتدا دروس پایه با ید مطالعه شود.
فصل بهار : ساختمان های گسسته + مدار منطقی + سیستم عامل + نظریه زبان ها و ماشین ها به صورت هم زمان.
پس از اتمام ساختمان های گسسته مطالعه ساختمان داده و سپس طراحی الگوریتم ها
البته باید تمام دورس کاملا مفهمومی مطالعه شود.
پس از مطالعه مدار منطقی باید درس معماری مطلعه شود
کامپایلر نیز پس از نظریه زبان ها و ماشین ها.
البته باز هم می گم، کل درس های ارشد را نباید مطلعه کرد. چون فرصت هم محدود است و هم عاقلانه نیست و فقط درسهای گفته شده اگر دقیق مطالعه شود، کافیست.
فصل تابستان : حل تست های دروس مطالع شده در فصل بهار به طور کامل و مفهومی.
برای پاییز و زمستان بعد می گم چیکار کنیم.
تصویر

آواتار کاربر
PearCo
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط PearCo » پنج‌شنبه 20 اسفند 1388, 3:40 pm

بچه هایی که می خواهند در رشته مهندسی فناوری اطلاعات IT شرکت کنند نگران نباشند. در آینده برای این رشته هم مطالبی خواهم گذاشت. (حرفه ای تر)
من خودم می خواهم در این رشته شرکت کنم.
تصویر

آواتار کاربر
PearCo
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط PearCo » شنبه 14 فروردین 1389, 11:06 pm

لطفا اگر کسی برنامه خاصی برای مطالعه داره برامون بزاره!
آخرین ویرایش توسط PearCo در چهارشنبه 1 اردیبهشت 1389, 10:18 am، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
تصویر

آواتار کاربر
PearCo
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

Re: من می خواهم ارشدی شوم!

پست توسط PearCo » یک‌شنبه 15 فروردین 1389, 12:48 pm

قسمت پنجم :
با سلام. امیدوارم سال خوبی داشته باشید.
در این قسمت دو رشته، مجموعه مهندسی فناوری اطلاعات it و مجموعه مهندسی کامپیوتر توضیح داده شده است.
• مجموعه مهندسی فناوری اطلاعات it:
شامل چهار گرایش :
1. تجارت الکترونیک
2. امنیت اطلاعات
3. شبکه های کامپیوتری
4. مهندسی فناوری اطلاعات it
مواد آزمون : (آزمون کارشناسی ارشد89، دولتی)
1. زبان تخصصی
دروس مشترک :
2. ساختمانهای گسسته
3. ساختمان داده ها
4. طراحی الگوریتم
5. مهندسی نرم افزار
6. شبکه های کامپیوتری
7. اصول و مبانی مدیریت (این درس در گرایشهای شبکه های کامپیوتری و امنیت اطلاعات ضریب صفر دارد.)
8. اصول طراحی پایگاه داده
9. هوش مصنوعی
10. سیستم های عامل
11. معماری کامپیوتر (این درس در گرایشهای تجارت الکترونیک و مهندسی فناوری اطلاعات ضریب صفر دارد.)
• مجموعه مهندسی کامپیوتر:
شامل چهار گرایش :
1. معماری کامپیوتر
2. هوش مصنوعی
3. نرم افزار
4. الگوریتم و محاسبات
مواد آزمون : (آزمون کارشناسی ارشد 89، دولتی)
1. زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی)
2. ریاضیات (ریاضیات مهندسی، آمار و احتمالات، محاسبات عددی، ساختمانهای گسسته)
دروس مشترک :
3. ساختمان داده ها
4. نظریه زبان ها و ماشین ها
5. مدارهای منطقی
6. معماری کامپیوتر
7. سیستم عامل
8. دروس تخصصی معماری (مدارهای الکتریکی، VLSI، الکترونیک دیجیتال، انتقال داده)
9. دروس تخصصی هوش مصنوعی (مدارهای الکتریکی، طراحی الگوریتمها، هوش مصنوعی)
10. دروس تخصصی نرم افزار و الگوریتم و محاسبات (کامپایلر، زبانهای برنامه سازی، طراحی الگوریتمها، پایگاه داده)
تصویر

آواتار کاربر
PearCo
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط PearCo » یک‌شنبه 15 فروردین 1389, 12:51 pm

قسمت ششم :
نکته شماره یک : طبق اطلاعات داخل دفترچه کنکور کارشناسی ارشد 89، تمام شرکت کنندگان در کنکور می توانند دو رشته انتخاب کنند.یک رشته اصلی و یک رشته شناور.
یک سری از رشته ها در داخل دفترچه شناور معرفی شده اند که رشته مجموعه مهندسی فناوری اطلاعات it نیز جز آنها است.
اگر شخصصی یک رشته اصلی انتخاب کند به این ترتیب می تواند یک رشته شناور نیز انتخاب کند ولی عکس این مسئله امکان پذیر نیست. یعنی اگر شما رشته it را ابتدا انتخاب کنید، به این ترتیب دیگر نمی توانید رشته شماره دو را نیز اتخاب کنید. یعنی فقط یک رشته برای انتخاب خواهید داشت.
نکته شماره دو : تعداد دروس که به عنوان مواد آزمون در رشته مجموعه مهندسی کامپیوتر معرفی شده است، 19 درس است. و تعداد دروس که به عنوان مواد آزمون در رشته مجموعه مهندسی فناوری اطلاعات it معرفی شده است، 11 درس است.
نکته بسیار مهم این است که تعداد قبولی در رشته مهنسی کامپیوتر بیشتر از رشته فناوری اطلاعات است و این میزان به درصد بصورت زیر است.
مهندسی کاپیوتر : تعداد متقاضی در سال 87، 8941 نفر بوده است. که 425 نفر قبول شده اند. یعنی 4.75 درصد احتمال قبولی.
مهندسی فناوری اطلاعات : تعداد متقاضی در سال 87، 5997 نفر بوده است. که 101 نفر قبول شده اند. یعنی 1.68 درصد احتمال قبولی.

نکته دیگر اینکه، در رشته مهندسی کامپیوتر، نیازی نیست که همه دروس مطالعه شوند. مثلا می توان از دروس تخصصی به طور کامل چشم پوشی کرد و ریاضیات مهندسی و آمار احتمالات نیز به طور کامل کنار گذاشته شود. ولی بقیه دروس به طور کامل مطالعه شود. به این ترتیب حجم کمتر شده و کیفیت افزایش می یابد.
در کنکور ارشد همه چیز متفاوت است از کنکور کاردانی به کارشناسی. در اینجا، اینکه فقط ما یک سری کتاب را بخوانیم و حفظ کنیم نیست. سوالات در ارشد بسیار مفهومی است. شما با مطالعه هر درس فقط باید مطالب را یاد بگیرید و از آنها باید استفده کنید و مسائل مختلف را حل کنید. (مفهومی) هر صفحه که خوانده می شود باید خوید فهمیده شده باشد و بعد صفحه جدید آغاز شود. کیفیت مطالعه بسیار مهتر از کمیت مطالعه است.
ترتیب کتابها باید رعایت شود. یعنی پیش نیاز و هم نیاز باید رعایت شود.
طبق آمار و ارقام ماهان، تعداد مراحل آزمون های آن، باید طی 17 یا 18 روز بیست درصد کل مجموعه کتاب ها مطالع شود. بدین ترتیب اگر شما از همین حالا شروع کنید، باید تا زمان آزمون سه مرتبه کل کتاب ها را دوره کنید.
تصویر

آواتار کاربر
PearCo
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط PearCo » یک‌شنبه 15 فروردین 1389, 12:53 pm

قسمت هفتم :
برنامه مطالعه من :
من تصمیم دارم در رشته مجموعه مهندسی فناوری اطلاعات it شرکت کنم.
من طی ترم جاری دروس هوش مصنوعی، معماری، نظریه زبانها و ماشینها، مهندسی نرم افزار و پایگاه داده را پاس خواهم کرد (استاد این درسها تقریبا به صورت کنکوری با ما کار می کنند.)
چهار درس زیر را هم خودم می خونم.
ساختمان داده ها و الگوریتم ها = پوران پژوهش.
پایگاه داده ها = پوران پژوهش.
درس ساختمان گسسته را در ترم قبل گذرانده ام. فقط یک مرور در عید داشتم. چون پیش نیاز ساختمان داده ها است. فکر نکنم بعدا بتونم دوباره بخونمش.

zahra.sh
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط zahra.sh » یک‌شنبه 27 تیر 1389, 11:22 pm

میتونم بپرسم چرا IT ؟؟؟
قانون شماره 20- آزادی حقیقی آن نیست که هرچه میل داریم انجام بدهیم ، بلکه آن است که آنچه را که حق داریم انجام دهیم.

http://zzahraa.blogfa.com/

hadi2020

پست توسط hadi2020 » دوشنبه 8 شهریور 1389, 6:39 pm

سلام پس جزوه هایی که قولشو دادی چی شد :!:

آواتار کاربر
aatwo
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط aatwo » یک‌شنبه 21 شهریور 1389, 12:21 pm

كاش اين تاپيك مفيد ادامه پيدا مي كرد kis: kis: kis: kis: kis: kis: kis: nar: kis: kis: kis: kis: kis: kis: kis: kis: kis: kis: kis: kis: kis: kis: kis:

آواتار کاربر
kamaia_7007
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط kamaia_7007 » چهارشنبه 7 مهر 1389, 2:47 pm

باید زیاد زحمت بکشی عزیز !! nar:

go:

آواتار کاربر
milad
کاربر متوسط
کاربر متوسط
محل اقامت: زنجان
تماس:

پست توسط milad » شنبه 10 مهر 1389, 2:56 pm

مطالب مفید بود
من هم می خوام آی تی شرکت کنم
به نظر من ای تی برا فنی ها بهتره یعنی احتمال قبول شدن بیشتره
من از سیستم عامل شروع کردم
پایگاه پوران خوب نیست برو تو کار مقسمی
منتظر مطالب مفید بیشتر در زمینه ای تی و رتبه زیر 20 هستم !
ممنون
نمیشه انگشت زد؟

قفل شده