ایده ی ارشدی

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کارشناسی ارشد بپردازید

مدیر انجمن: rosa_127

آواتار کاربر
محسن
کاربر متوسط
کاربر متوسط
محل اقامت: در پیچ و خم زندگی

ایده ی ارشدی

پست توسط محسن » دوشنبه 16 مهر 1386, 2:21 am

به نام خدا

با سلام

با اجازه ی دوستان قصد دارم در این پست ایده ای رو برای مطالعه ی گروهی, به نیت موفقیت در آزمون ارشد مطرح کنم.

همون طور که میدونید تا آزمون ارشد فرصت نسبتاً مناسبی باقیه. اگه به امید خدا از این فرصت به نحو احسن استفاده کنیم اونوقت میتونیم به موفقیت در آزمون ارشد امیدوار باشیم و اگر توجه لازم رو به این وقت با ارزش نکنیم, خیلی زودتر از اونچه که فکرشو میکنیم به اتمام میرسه. نظر من اینه که با یه برنامه ی قابل انعطاف و طولانی مدت میشه از این فرصت به خوبی استفاده کرد.

برای زمان های طولانی مهمترین مشکل, کم شدن انگیزه و قدرت اراده در زمان طی کردنه مسیره. اگه بتونیم به شکلی انگیزه خودمون رو در این مدت حفظ کنیم و اجازه ندیم که مشکلات زندگی, ما رو از این هدف دور کنه اونوقته که مانعه اصلی برداشته میشه.

با این مقدمه خواستم عرض کنم که در واقع هدف اصلیه این طرح, همین حفظ انگیزه و تقویت اراده است.

در این طرح هر فرد, برنامه های آینده و همچنین مطالعات به اتمام رسیده ی خودش رو به بقیه معرفی و اعلام میکنه که با این کار ضمن یادآوری مرتب موضوع به خودش باعث افزایش انگیزه ی رقابت و پیشرفت در همه ی دوستان میشه.

جزئیات طرح:

ابتدا یک تاپیک جدید باز میکنیم و و هر فرد یک پست و تنها یک پست برای خود ایجاد میکنه.

هر پست به دو قسمت تقسیم میشه که عبارتند از :

1- برنامه های آینده
2- برنامه های به اتمام رسیده

در قسمت اول هر فرد برنامه ای که برای خودش تعریف کرده رو اعلام میکنه. مثلا به این شکل :

- نام درس / مبحث یا فصل خاص / نوع کار(تست یا مطالعه) / نام منبع / تاریخ اعلام / توضیحات بیشتر

و در قسمت دوم برنامه هایی که با موفقیت به اتمام رسونده رو به همین شکل اعلام میکنه. (فقط فیلد "تاریخ اعلام" به "تاریخ اتمام" تبدیل میشه).

دلیل اینکه هر فرد فقط یک پست بزنه اینه که اولاً تاپیک خیلی شلوغ نشه و دوماً اینکه با دیدن یک پست مربوط به هر فرد تمام وضعیت اون مشخص بشه. هر یک از اعضا به مرور زمان و با پیشرفت برنامه هاش به کمکه دکمه ی اصلاحٌ, پست خودش رو به روز میکنه.

در اینجا چند مورد از ویژگی ها و مزایای این طرح رو به طور خلاصه مطرح میکنم:

1- ایجاد انگیزه : همون طور که عرض کردم هدف اصلی این طرح ایجاد رغبت و انگیزه میباشد
2- سادگی : پیاده سازی و اجرای این طرح بسیار ساده است و نیاز به هیچ کار پیچیده و سختی ندارد.
3- قالیت انعطاف : به علت کوچکی و سادگی, به راحتی میتوان در آینده نقاط ضعف احتمالی رو با تبصره و ماده های جدید, بدون صرف هیچ هزینه ای پوشش داد و اصلاح کرد و یا حتی در صورت لزوم, اون رو ارتقاء داد. در واقع میتوان از این طرح به عنوان یک طرح پایه ای استفده کرد
4- بدون محدودیت زمانی و مکانی برای عضو شدن و ارائه ی برنامه ها
5- مطلع شدن از منابع و مراجع مطالعاتی دیگر دوستان

البته اگر بیشتر راجع به این طرح و جزئیاتش فکر کنیم, ویژگی ها ی بیشتری برای اون قابل بیان است.
که فعلا چند مورد مهم از اونها رو بیان کردم.

در آخر از دوستان عزیز خواهش میکنم, هر نظری که دارید (چه مثبت و چه منفی) بیان کنید. و اگه پیشنهاد یا سوالی در مورده این طرح داشتید حتماً مطرح کنید.
بعد از دیدنه نظرات دوستان, اگه برایند نظرات مثبت بود مراحل بعدی رو انجام خواهیم داد.

*************************/// موفق وموید باشید

آواتار کاربر
SJJ
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه

پست توسط SJJ » دوشنبه 16 مهر 1386, 3:25 am

واقعا ایده جالبیه.
خیلی می تونه موثر واقع بشه. :wink:

alireza
کاربر ساده
کاربر ساده
تماس:

پست توسط alireza » دوشنبه 16 مهر 1386, 12:11 pm

سلام محسن جان
پيشنهاد جالبي است
انشاالله موفق ومويد باشي
راستي من با شما هستم ،هميشه
باي
پاسكال :محبت بالاتر از عقله؟
نظر شما چيه؟

آواتار کاربر
amin
همکار قدیمی
همکار قدیمی
محل اقامت: زنجان
تماس:

پست توسط amin » دوشنبه 16 مهر 1386, 1:55 pm

خیلی خوبه

mohammad
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط mohammad » دوشنبه 16 مهر 1386, 7:28 pm

به نظر من ایده خوبیه! البته اینم بگم که محسن جان همیشه ایده ها و سوالات خیلی خوبی رو تو ذهنشون تجزیه تحلیل می کنن!!
اگر دیگر دوستان هم با اون موافق باشن مطمئنا می تونه خیلی به هممون کمک کنه!!
امیدوارم که نظر همه رو در این مورد بشنویم!!
مثال زدن يكي از روشهاي آموزش نيست، بلكه تنها راهِ آن است!!!

آواتار کاربر
moien
همکار قدیمی
همکار قدیمی
تماس:

پست توسط moien » سه‌شنبه 17 مهر 1386, 12:25 am

پیشنهاد خوبیه .. :)

توی این طرح جایی هم برای همفکری کردن توی ضمینه ای و یا معرفی منابع ، حتی پرسیدن بعضی سوالات درسی و همچنین اخبار مربوط به کنکور و دانشگاه ها و اینجور چیز ها ... میشه وا کرد ؟؟؟

اگه این ها هم باشن خوب نیست به نظرتون ؟

مرسی
دردی است غیر مردن کان را دوا نباشد / پس من چگونه گویم کین درد را دوا کن

maha
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط maha » سه‌شنبه 17 مهر 1386, 1:25 pm

پیشنهاد خیلی خوبیه
خیلی میتونه موثر باشه
من وقتی تنهایی می خونم احساس می کنم کسی نمی خونه یا الان زوده اما بقیه که باشن این فکرا به ذهنم نمی رسه :lol: :wink:
من با نظر moien هم موافقم. ما بیشترین کمکی که به هم می تونیم بکنیم اینه که به سوالات همدیگه و اشکالات هم جواب بدیم
خیلی سخته آدم این همه دوست زرنگ داشته باشه اما نتونه جواب اشکالات درسیش رو پیدا کنه :wink:
انشالله همتون ارشد قبول شید....

bbk_agp
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط bbk_agp » پنج‌شنبه 19 مهر 1386, 8:42 am

خیلی ایده قشنگیه...
منم هستم...

اینو ارسال کردم که بعدا که کار تاپیک گرفت، تکمیل کنم! :lol:
تصویرThe Longest Journey Begins with the First Stepتصویر
تصویر

آواتار کاربر
moien
همکار قدیمی
همکار قدیمی
تماس:

پست توسط moien » پنج‌شنبه 19 مهر 1386, 2:26 pm

ایده خوبیه :D
من هم با نظر moien موافقم . :wink:
دردی است غیر مردن کان را دوا نباشد / پس من چگونه گویم کین درد را دوا کن

rana
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط rana » پنج‌شنبه 19 مهر 1386, 2:52 pm

خواستم بگم منم موافقم :wink:

ولی دوستان گل من یه مشکل دارم که بد جوری رو اعصابم راه می ره و هر دفعه که بهش فکر میکنم حسابی قاطی میکنم:

می دونم که باید برای ارشد تلاش کنم ولی

1- نمیدونم واحدهای دانشگاه کجای کار قرار میگیرند ؟

2- خوندن واسه ارشد باید کنار درس خوندن واحدهای دانشگاه باشه یا یابد چیزی جدا از اون باشه؟

3_ اصلا نمی دونم چطور برنامه ای داشته باشم؟

4- من سراغ منابع ارشد گرفتم (توی تایپک مخصوص ذکر کردمشون) نمیدونم باید همه منابع رو یه جا تهیه کرد یا همزمان واحدهای هر ترم کتاب ارشدش رو هم تهیه کنم؟

5_ جای دیدم که منابع ارشد معرفی میکرد ولی اونا رو به 2تا ستون منابع کنکوری و منابع اصلی تقسیم کرده بود من نمیدونم کدومش به کارمون می آد باید هر دو ستون تهیه کنم یا فقط ستون منابع کنکوری؟

سوالات دیگه ای هم دارم :oops:
لطفا مثل همیشه محبت تون رو ازم دریغ نکنید و راهنماییم کنید
یه دنیااااااااااااااااااا ممنون همگی
آخرین ویرایش توسط rana در پنج‌شنبه 19 مهر 1386, 3:15 pm، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

آواتار کاربر
محسن
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط محسن » پنج‌شنبه 19 مهر 1386, 2:55 pm

سلام

بابت دیر جواب دادنم خیلی عذر میخوام. تو این دو سه روزه یک کم گرفتار بودم.

خیلی از بیان نظراتتون ممنونم
البته من خیلی خوشحال میشدم که نظرات دیگر دوستان رو هم میدیدم. حتی اگه موافق این طرح نباشن.
راستي من با شما هستم ،هميشه
انشاا... که همه با هم هستیم
به نظر من ایده خوبیه! البته اینم بگم که محسن جان همیشه ایده ها و سوالات خیلی خوبی رو تو ذهنشون تجزیه تحلیل می کنن!!
شما لطف دارید. ممنون
توی این طرح جایی هم برای همفکری کردن توی ضمینه ای و یا معرفی منابع ، حتی پرسیدن بعضی سوالات درسی و همچنین اخبار مربوط به کنکور و دانشگاه ها و اینجور چیز ها ... میشه وا کرد ؟؟؟
معین جان
اصلا کل این تالار هدفش همینه
شما میتونید تاپیک جدید ارسال کنید و سوال درسی بپرسید, منابع درخواست کنید, اخبار بدید و ...

این طرح هم کمک میکنه که ما و شما بتونیم دقیقتر وارد جزئیات بشیم. و بیشتر با هم همفکری کنیم.
اگه این ها هم باشن خوب نیست به نظرتون ؟
نه تنها خوبه بلکه واجبه.
ولی مطالبی مثل اخبار کنکور و دانشگاه ها و پرسیدن سوال درسی بهتره که در تاپیکهای جداگانه و به صورت موازی و هماهنگ با طرح پیش بره .

البته من به این موضوع فکر کرده بودم که ما میتونیم یک تاپیک دیگه به صورت اختصاصی برای پشتیبانیه طرح ایجاد کنیم و هر مطلب یا سوالی که راجع به برنامه های خودمون و بقیه به ذهنمون میرسه مطرح کنیم.
و راجع به پست های به روز شده, بحث و همفکری کنیم. انشاا... با شروع کارها, مسائل رفته رفته روشن میشه.
من وقتی تنهایی می خونم احساس می کنم کسی نمی خونه یا الان زوده اما بقیه که باشن این فکرا به ذهنم نمی رسه
فکر میکنم که این حس در خیلی ها وجود داره
و امیدوارم که با ایجاد انگیزه, این حس و حس های مزاحم دیگه از بین بره.
اینو ارسال کردم که بعدا که کار تاپیک گرفت، تکمیل کنم!
bbk_agp جان
با اجازه ی شما یک تاپیک جدید برای این طرح ایجاد میکنم
من هم با نظر moien موافقم . Wink
منم با ایده یایشون موافقم :D :wink:

آواتار کاربر
محسن
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط محسن » پنج‌شنبه 19 مهر 1386, 3:39 pm

تاپیک مخصوص طرح رو با عنوان "مطالعه ی گروهی" ایجاد کردم
لطفا پست های خودتون رو در این تاپیک ایجاد کنید.
تا به امید خدا رفته رفته برنامه هامون رو هم در اون درج کنیم.

پیروز باشید

آواتار کاربر
محسن
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط محسن » پنج‌شنبه 19 مهر 1386, 5:05 pm

rana خانم
عجب ویرایشی کردید
ولی بهتر بود یک تاپیک جدید برای سوالتون ایجاد میکردید. اما ایرادی نداره...
1-نمیدونم واحدهای دانشگاه کجای کار قرار میگیرند ؟
من شخصا درس های دانشگاهی رو به چند گروه تقسیم میکنم

1-درس های کنکوری
2-درس های غیر کنکوری ولی مهم
3-درس های غیر کنکوری و غیر مهم

و یه همین ترتیبی که نوشتم بهشون اولویت میدم.

درس های درجه 2 و 3 رو به قدر کفایت میخونم.
اما درسهای درجه 1 رو با همراهی شما و دوستان و به امید خدا به قصد خوردن میخونیم :lol:

البته همون طور که میدونید کنکور ارشد شرط معدل هم داره. و نباید از اون غافل شد.

2-خوندن واسه ارشد باید کنار درس خوندن واحدهای دانشگاه باشه یا یابد چیزی جدا از اون باشه؟
ببینید! بالاخره درسهای کنکوری هم از همون درسهای دانشگاهی هستن و استادان گرامی همونا رو درس میدن. البته ممکنه منبعی که معرفی میکنن یا جزوه ای که میگن صد در صد مطابق آزمون ارشد نباشه که اینجاست که باید حواسمون رو جمع کنیم و خودمون در کنار منابع استاد, منابع اصلی کنکور ارشد رو هم مطالعه کنیم.
اصلا نمی دونم چطور برنامه ای داشته باشم؟
البته سوالتون خیلی کلیه
ولی فکر میکنم که هر کدوم از ماها با تجربه ای که در این سالها به دست آوردیم بتونیم یه برنامه ی خوب برای خودمون بریزیم. مشکل انگیزه رو هم که انشاا... با این طرح حلش میکنیم.
4- من سراغ منابع ارشد گرفتم (توی تایپک مخصوص ذکر کردمشون) نمیدونم باید همه منابع رو یه جا تهیه کرد یا همزمان واحدهای هر ترم کتاب ارشدش رو هم تهیه کنم؟
فعلا نظر خاصی ندارم
5_ جای دیدم که منابع ارشد معرفی میکرد ولی اونا رو به 2تا ستون منابع کنکوری و منابع اصلی تقسیم کرده بود من نمیدونم کدومش به کارمون می آد باید هر دو ستون تهیه کنم یا فقط ستون منابع کنکوری؟
البته من جایی که شما میگید رو ندیدم
ولی حدس میزنم که منظورشون از منابع اصلی, کتابهای مرجع خارجی و داخلی باشه. مثل مدار منطقی نلسون.
و منظورشون از منابع کنکوری, کتابها و جزواتی است که مخصوص کنکور ارشد نوشته شدن. مثل کتاب مدار منطقی نوشته ی آقای یوسفی.
اگه این طور که گفتم باشه, به نظرم لازمه که هر دو رو تهیه کنیم.

موفق باشید

maha
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط maha » پنج‌شنبه 19 مهر 1386, 5:24 pm

rana خانم عزیز
در جواب سوالتون:
اگه ما در کنار واحدهای دانشگاهی برای ارشد بخونیم خیلی عالییه
هر ترم اون دروسی که قراره تو کنکور ارشد بیاد اون درسها رو خوب بخونیم و همون موقع هم تستهای اون درس رو بزنیم دیگه بعداً نیازی هم به کلاس کنکور نخواهیم داشت( البته اون دروسی که تو کتکور میاد نسبت به بقیه بیشتر وقت بگذاریم)
این و استاد معادلات به ما می گفت و تاکید داشت که از تفریحاتتون بزنید و همینطور از خواب شب و برای این دروس وقت بیشتری بگذارید تا موقع کنکور خیالتون راحت باشه

این و هم بگم من دوره کاردانی یه دوستی داشتم که از همین رویه استفاده می کرد ضمن اینکه معدل خیلی خوبی هم می آورد برای کنکور هم خودش رو آماده می کرد نهایتاً هم با رتبه خیلی خوبی کارشناسی قبول شد
موفق باشید

آواتار کاربر
محسن
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط محسن » جمعه 20 مهر 1386, 2:30 pm

دوستان:
هدف از این طرح نوشتنه برنامه های درسیه
نه نوشتنه برنامه های زندگی

به پست بعدی نگاه کنید
(این پست فرضی, برنامه های درسیه یک نفر رو که مدتی با این طرح جلو رفته نشون میده)

قفل شده