ارشد MBA امسال

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کارشناسی ارشد بپردازید

مدیر انجمن: rosa_127

nanimehr
کاربر فعال
کاربر فعال
محل اقامت: کویر
تماس:

ارشد MBA امسال

پست توسط nanimehr » شنبه 30 بهمن 1389, 7:14 pm

سلام خدمت همه دوستان عزیز
به نظر من امسال کنکور کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی و MBA خیلی نرمال تر و استانداردتر از سال قبل بود مخصوصا زبان انگلیسی به نظرم امسال نرمال تر بود من امسال مثل سال قبل MBA شرکت کردم و امسالم قسمت نشد نرم افزار شرکت کنم حالا اونایی که امسال رشته شناور مثل من MBA شرکت کردن بگن چی کار کردن؟
----------------------------------------------------------------------------
در دنیایی که همه به دنبال چشمان زیبا هستند، تو به دنبال نگاه زیبا باش. دکتر علی شریعتی
میگن با یک گل بهار نمیشه ، اما ما یه گل داریم که با اومدنش تموم دنیا بهار میشه؛ جهت تعجیل در فرج آقا امام زمان صلوات.

nanimehr
کاربر فعال
کاربر فعال
تماس:

Re: ارشد MBA امسال

پست توسط nanimehr » یک‌شنبه 1 اسفند 1389, 8:48 pm

دوره کارشناسی ارشد مدیریت سازمان که معادل Master of Business Administration (MBA ) است به منظور پرورش مدیران کارآمد برای اداره سازمانهای اقتصادی - اجتماعی، تولیدی و خدماتی طراحی شده است.

رشته MBA یا کارشناسی ارشد مدیریت حرفه ای بازرگانی چنانچه از نامش پیداست تنها مدیریت بازرگانی نیست. از آنجا که در ایران آموزش مدیریت به سه شاخه اصلی بازرگانی، صنعتی و دولتی تقسیم می شود برای اکثر متقاضیان این گمان پیش می آید که MBA تنها در برگیرنده مباحث مدیریت بازرگانی است و به طور مثال برای مدیریت صنعتی باید به سراغ رشته دیگری رفت در حالی که این تصور کاملا اشتباه است.

MBA مدیریت Business است و Business یعنی کلیه عملیاتی که از تولید تا فروش و خدمات پس از فروش کالا یا خدمات را شامل می شود و به صورت مکرر اتفاق می افتد.

برای رشته MBA حدود 30 گرایش مختلف در کشورهای مختلف تعریف شده است. اما چهار گرایش اصلی این رشته که تقریبا در همه دانشگاه ها تدریس می شوند به شرح زیر است:

1- بازاریابی و مدیریت فروش ( Marketing )

2- مدیریت مالی و مدیریت موسسات مالی ( Finance )

3- مدیریت تولید و سیستمهای تولید و پروژه ( Operation )

4- مدیریت منابع انسانی ( Human Resources )
bil:
در دنیایی که همه به دنبال چشمان زیبا هستند، تو به دنبال نگاه زیبا باش. دکتر علی شریعتی
میگن با یک گل بهار نمیشه ، اما ما یه گل داریم که با اومدنش تموم دنیا بهار میشه؛ جهت تعجیل در فرج آقا امام زمان صلوات.

nanimehr
کاربر فعال
کاربر فعال
تماس:

پست توسط nanimehr » یک‌شنبه 1 اسفند 1389, 9:00 pm

افرادیکه در این دوره پذیرفته می شوند، حداقل دوره کارشناسی را در یکی از رشته های دانشگاهی گذرانده و با حوزه تخصصی دوره کارشناسی آشنائی پیدا کرده اند. این افراد پس از فرا گرفتن دانش مدیریت و تمرین مهارتهای مدیریتی در این دوره، نیروهای ارزنده ای خواهند شد که می توانند با ترکیب دانش تخصصی و مدیریتی خود در جهت تحقق هدفهای بالا نقش مهمی در بهبود مدیریت جامعه ایفا نمایند.

ktb:

آواتار کاربر
Hamid
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط Hamid » دوشنبه 2 اسفند 1389, 9:34 am

سلام دوست عزیز من تازه کاردانی به کارشناسی قبول شدم و می خوام به امید خدا ارشد MBA بخونم یه سری سوال داشتم که اگر لطف کنید جواب بدید ممنون میشم

1- منابع اصلی چه کتاب هایی هستن؟
2-به نظر شما به دلیل اینکه این رشته شناوره قبولیش سخته ؟ از نرم اقزار یا IT سختره ؟
3-میشه فقط یه رشته شناور رو امتحان داد؟ یا میشه مثلا دو تا رشته شناور رو با هم امتحان داد؟

ممنونم goll

آواتار کاربر
lopht
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: روي زمين خدا
تماس:

پست توسط lopht » دوشنبه 2 اسفند 1389, 1:09 pm

سلام nanimehr عزیز...
اینجوری که پیداست خیلی خوب کردی...
goli
پس ایشالاه امیدی هست
ما که خراب کردیم رفت nar
غیر از MBA رشته دیگه ای هم شرکت کردی؟
چه فاجعه ای است که باطل به دستی عقل را شمشیر می گیرد و به دستی شرع را سپر!
علی شریعتی مزینانی

آواتار کاربر
Hamid
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط Hamid » پنج‌شنبه 5 اسفند 1389, 10:11 am

Hamid نوشته شده:سلام دوست عزیز من تازه کاردانی به کارشناسی قبول شدم و می خوام به امید خدا ارشد MBA بخونم یه سری سوال داشتم که اگر لطف کنید جواب بدید ممنون میشم

2-به نظر شما به دلیل اینکه این رشته شناوره قبولیش سخته ؟ از نرم اقزار یا IT سختره ؟
3-میشه فقط یه رشته شناور رو امتحان داد؟ یا میشه مثلا دو تا رشته شناور رو با هم امتحان داد؟

ممنونم goll

خیلی متشکرم از جواب های کاملتون dava
شرمنده نمودید

nanimehr
کاربر فعال
کاربر فعال
تماس:

پست توسط nanimehr » پنج‌شنبه 5 اسفند 1389, 9:52 pm

Hamid نوشته شده:سلام دوست عزیز من تازه کاردانی به کارشناسی قبول شدم و می خوام به امید خدا ارشد MBA بخونم یه سری سوال داشتم که اگر لطف کنید جواب بدید ممنون میشم

ممنونم goll
با سلام خدمت Hamid عزیز
ابتدا ازت عذر خواهی میکنم که این چند روز درگیر بودم نشد بیام فروم پیامها رو چک کنم خب به ترتیب سوالهات رو جواب میدم و مطمئن باش اگه سوال دیگه ای هم داشتی جواب میدم.

جواب سوال 1:
منابع اصلی کتاب های انتشارات نگاه دانش هستند که برای شروع کتاب های جالبی هستند و چون مدیریتMBA شامل سه گرایش MBA و EMBA و مدیریت شهری است باید گرایش مورد نظرت رو انتخاب کنی تا کتاب هاش رو برات معرفی کنم. من خودم عاشق گرایش EMBA هستم که امیدوارم امسال رتبه خوبی رو تو این گرایش بیارم.

جواب سوال 2:
پسر این چه سوالیه!! مگه ما تو ارشد رشته سخت هم داریم!! به هر رشته که علاقه داری فقط دل بده به درس خوندن مثل یه مرد بعد ببین موفق میشی یا نه. ضمنا فکرت رو فقط رو یه رشته متمرکز کن تا موفق بشی پس بهترین تصمیم رو بگیر.

جواب سوال 3:
ازبین رشته های ستاره دار فقط یک رشته رو بعلاوه رشته اصلی میتونی امتحان بدی یعنی اگه رشته اصلیت مثل من نرم افزاره بین IT و یا MBA یکی رو باید انتخاب کنی. امیدوارم انتخابت درست باشه! bil:

nanimehr
کاربر فعال
کاربر فعال
تماس:

پست توسط nanimehr » پنج‌شنبه 5 اسفند 1389, 10:01 pm

lopht نوشته شده:سلام nanimehr عزیز...
اینجوری که پیداست خیلی خوب کردی...
goli
پس ایشالاه امیدی هست
ما که خراب کردیم رفت nar
غیر از MBA رشته دیگه ای هم شرکت کردی؟

با سلام خدمت هم کلاسی عزیزم جناب مهندس Lopht

توکلت علی الله امتحان بد نشد ولی میشه گفت یه 10 دقیقه زمان کم آوردم که اگه کار دستم نده انشاءالله یه رتبه خوب بیارم بازم توکلت علی الله هنوز هیچ چیز معلوم نیست شاید همه اینا فقط یه خیال باشه ولی امیدوارم خیال نباشه!!

و مثل پارسال تمرکزم فقط روی MBA بود و واسه رشته دیگه ای نخونده بودم.
danesh

آواتار کاربر
Hamid
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط Hamid » جمعه 6 اسفند 1389, 10:38 am

سلام آقای nanimehr
ممنونم از جوابتون
امیدوارم موفق باشید
فقط چند تا سوال تو ذهنم مطرح شد که اگه لطف کنید جواب بدید ممنون می شم goll

منابع اصلی کتاب های انتشارات نگاه دانش هستند که برای شروع کتاب های جالبی هستند و چون مدیریتMBA شامل سه گرایش MBA و EMBA و مدیریت شهری است باید گرایش مورد نظرت رو انتخاب کنی تا کتاب هاش رو برات معرفی کنم. من خودم عاشق گرایش EMBA هستم که امیدوارم امسال رتبه خوبی رو تو این گرایش بیارم.
در مورد گرایش ها من اطلاعات زیادی ندارم ولی طبق تحقیقاتی که کردم دروس گرایش های مختلف تو چند تا واحد بیشتر با هم اختلاف ندارن در ضمن خودم گرایش mba مدنظرم بود چون به نظرم کنکورش برای من آسون تره fekr
نظر شما چیه ؟ یعنی منظورم اینه که به چه علت گرایش اجرایی رو انتخاب کردید ؟

پسر این چه سوالیه!! مگه ما تو ارشد رشته سخت هم داریم!!
ممنونم از دادن روحیه مثبت ولی تو یه کنکوری که شانس قبولی فقط 2 یا 3 درصد هست میشه اسمش رو یه کنکور سخت گذاشت khk:

در ضمن در مورد کنکور پارسال هم لطف کنید یه سری اطلاعات بدید که چند ساعت در روز و در چه مدتی و از کدوم کتاب ها خوندید و رتبتون چند شد fud:

پیشاپیش از پاسختون ممنون goll

nanimehr
کاربر فعال
کاربر فعال
تماس:

پست توسط nanimehr » شنبه 7 اسفند 1389, 9:57 pm

خدمت Hamid عزیز عرض می کنم که اصولا بیشتر بچه های مهندسی همون گرایش MBA مدنظرشون است ولی من چون خیلی علاقه ندارم رو ریاضی سرمایه گذاری کنم گرایش EMBA رو انتخاب کردم که به جای ریاضی سه تا درس جذاب و بسیار دوست داشتنی نظریه مدیریت ، دانش مسایل روز و زبان پارسی شیرین داره که آدم حال میکنه این سه درس رو بخونه،درس Gmat که تو هر سه گرایش مشترکه و میمونه یک زبان انگلیسی که توی گرایش MBA صد سوال طرح میکنن ولی توی گرایش EMBA سی سوال طرح میشه که یهویی یکی که با انگلیسی خیلی حال نمیکنه هنگ نکنه.
خلاصه این 5 تا درس جذاب و شیرین موجب میشه که بنده به گرایش EMBA علاقه مند بشم!!

ضمنا در مورد رتبه پارسالم دوباره نپرسی که این جزو اسراره!! goli bil: goli

در مورد مطالعه کردن برا این رشته روش مطالعه موازی دروس رو پیشنهاد میکنم و روزی بین 4 تا 6 ساعت مطالعه کنی کافیه و کلا هم 3ماه وقت بذاری از سرشم زیاده به شرطی که این سه ماه دل به درس خوندن بدی باشه؟؟ بعدشم ماه اول مال کلاغاست یعنی چیزی از کتابا سرت نشد کاملا عادیه منم این تجربه رو داشتم از ماه دوم به بعد یهو می بینی استعدادات داره شکوفا میشه!!

ماه آخر هم دو سه تا کنکور آزمایشی جامع شرکت کنی دیگه میشه نور علی نور!!

امیدوارم از این رشته بهره لازم رو ببری و از همه مهمتر ما رو هم دعا کنی.
یاعلی امیدوارم موفق باشی bil:

آواتار کاربر
Hamid
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط Hamid » شنبه 7 اسفند 1389, 10:24 pm

ممنونم اطلاعاتت کامل بود
ان شاالله خرداد کارنامه تک رقمیت رو تو همین سایت ببینم dan

آواتار کاربر
eli
مدیر نمونه سایت کارشناسی
مدیر نمونه سایت کارشناسی

پست توسط eli » یک‌شنبه 8 اسفند 1389, 9:48 am

ممنون از اطلاعاتت.
nanimehr عزیز درسته که میگن بعد از قبولی باید مصاحبه بدی؟
من توی دفترچه رو نخوندم.
یکی از همکارام هم جند سال پیش که شرکت کرده بوده بعد از مجاز شدن ، مصاحبه داشته و رد شده.
در این زمینه اطلاعات دقیقی داری؟
در قفس کـــــــــه باشی دیگر شیـــــــــر یا قنـــــــــاری بودنت مهم نیســـــــــت.

آزادی یـــــــــک دنیـــــــــاست پراز حرفـــــــــای نگفتـــــــــه.

در کشـــــــــور مـــــــــن آزادی فقط نام یک میدان است.

آواتار کاربر
masoud.t
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
تماس:

پست توسط masoud.t » یک‌شنبه 8 اسفند 1389, 10:13 am

eli نوشته شده:درسته که میگن بعد از قبولی باید مصاحبه بدی؟
یکی از همکارام هم جند سال پیش که شرکت کرده بوده بعد از مجاز شدن ، مصاحبه داشته و رد شده.
فک می کنم به دانشگاه قبولی بستگی داره.بعضی از دانشگاه ها مثل شاهد و مالک اشتر،مصاحبه دارن khk:
الملك يبقي مع الكفر و لايبقي مع الظلم

گاهی ماهی واسه موندن باید از آب جدا شه...

------------------

آواتار کاربر
Hamid
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط Hamid » یک‌شنبه 8 اسفند 1389, 4:02 pm

eli نوشته شده:ممنون از اطلاعاتت.
من توی دفترچه رو نخوندم.
سلام

همون طور که مسعود جان گفتند به دانشگاه بستگی داره و اگر جلوی اون واحد انتخابیتون نوشته باشه "نیمه متمرکز" یعنی که باید مصاحبه بدید
ولی اغلب مصاحبه ندارن dan

nanimehr
کاربر فعال
کاربر فعال
تماس:

پست توسط nanimehr » یک‌شنبه 8 اسفند 1389, 7:21 pm

eli نوشته شده:ممنون از اطلاعاتت.
من توی دفترچه رو نخوندم.

با سلام خدمت eli عزیز

پاسخ دوستان تا حدی درسته ولی تا اونجاییکه من درجریانم این حساسیت مصاحبه توی این یکی دوسال اخیر برداشته شده و دیگه مثل سابق نیست تنها حساسیتی که همچنان وجود داره برای داوطلبان گرایش مدیریت شهریه که با توجه به اینکه 5 سال سابقه کار باید داشته باشیم (که همینم خیلی رعایت نمیشه) روی مصاحبه برای این گرایش توی دفترچه هم تاکید شده بود و اسمی از مصاحبه برای MBA و یا EMBA نشده بود و فکر نمیکنم باز خواسته باشن روند یکی دوسال اخیر رو تغییر بدن. ktb:

قفل شده