کسری خدمت برای جبهه

سوالات و ابهامات خودتون را در رابطه با خدمت سربازی در این بخش مطرح کنید

مدیر انجمن: مشاور سایت کارشناسی

قفل شده
m_ms25754

کسری خدمت برای جبهه

پست توسط m_ms25754 » پنج‌شنبه 11 اسفند 1390, 2:52 pm

سلام خسته نباشید

من دانشجوی کاراشناسی ارشد هستم
پدرم 22 ماه در کردستان خدمت کرده است. چند سال پیش به یگانی که از آنجا به کردستان اعزام شده بود مراجعه کرده بود برای گرفتن کسری برای من

سرهنگ اون جا یک نامه بهش داده بود که روش نوشته که اقای فلانی 22 ماه سابقه جبهه دارد بعدم مهر و امضاش کرده بود همین!
بعدشم گفته بود بچت رفت خدمت اموزشی بیا کسریشو بگیر :(

ارفتم پلیس +10 گفتن که اینا کشکه برو نظام وظیفه برگه کسری بگیر
رفتم نظام وظیفه میگه برو یگان از اونجا اقداک کن
یگان میگه بخش نامه نداریم باید بری خدمت بعد اقدام کنی
نظام وظیفه میگه برو شکایت کن باید کسری بدن

چه کار کنم؟
از کجا اقدام کنم ؟
اگه امسال تموم شه همین دوزار کسریم که برام مونده می پره
کمکم کمید
مرسی

آواتار کاربر
farshidshd
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه
محل اقامت: My Heart
تماس:

Re: کسری خدمت برای جبهه

پست توسط farshidshd » جمعه 12 اسفند 1390, 11:54 am

m_ms25754 نوشته شده:سلام خسته نباشید

من دانشجوی کاراشناسی ارشد هستم
پدرم 22 ماه در کردستان خدمت کرده است. چند سال پیش به یگانی که از آنجا به کردستان اعزام شده بود مراجعه کرده بود برای گرفتن کسری برای من

سرهنگ اون جا یک نامه بهش داده بود که روش نوشته که اقای فلانی 22 ماه سابقه جبهه دارد بعدم مهر و امضاش کرده بود همین!
بعدشم گفته بود بچت رفت خدمت اموزشی بیا کسریشو بگیر :(

ارفتم پلیس +10 گفتن که اینا کشکه برو نظام وظیفه برگه کسری بگیر
رفتم نظام وظیفه میگه برو یگان از اونجا اقداک کن
یگان میگه بخش نامه نداریم باید بری خدمت بعد اقدام کنی
نظام وظیفه میگه برو شکایت کن باید کسری بدن

چه کار کنم؟
از کجا اقدام کنم ؟
اگه امسال تموم شه همین دوزار کسریم که برام مونده می پره
کمکم کمید
مرسی

سلام
باید برید خدمت تا بتونید اقدام کنید
در غیر اینصورت متاسفانه نمیشه

کد: انتخاب همه

دانشجوی ارشد نرم افزار

m_ms25754

پست توسط m_ms25754 » جمعه 12 اسفند 1390, 12:13 pm

به این توضیحات که در این سایت است دقت کنید . چرا این تونسته پس؟
http://www.applyabroad.org/forum/archiv ... 27046.html
دوستان بالاخره گرفتم کسری رو...
پدرم 2 هفته پیش رفت هوابرد شیراز که گفتن وقتی شاه پسرت رفت آموزشی بیا کسریشو بگیر. خودم تا نامه خدمت رو از دانشگاه گرفتم رفتم میدون سپاه گفتم هوابرد شیراز گفته الان نمیدیم، نظام وظیفه گفت بیخود کردن، 2 تا بخشنامه بهم داد و گفت برو شیراز کاراتو بکن اگرم ندادن به بازرسی همون یگان شکایت کن.
منم رفتم و بعد از یکم جر و بحث کارم ردیف شد.
بچه ها اگه بتونین قبل از پست دفترچه کسریو بگیرین خیلی بهتره چون یک راست میاد تو برگ سبز و دوندگی دیگه ای نداره.
اگه سوالیم باشه در خدمتم
موفق و خوش...
در ضمن این مدارکیه که هوابرد شیراز برای دادن نامه کسری از ما میخواست:

- فتوکپی شناسنامه و کارت ملی پدر و تمام فرزندان پسر(تمام صفحات)
- کارت ملی و پایان خدمت و کارت دوره احتیاط و کارت ایثار پدر + کپی
- مدرک تحصیلی(همون نامه آماده به خدمت که تحصیلات تکمیلی دانشگاه صادر میکنه)
- گواهی خدمت
- 1000 تومن به حساب هوابرد+ کپی فیش پرداختی
- 3000 تومن به حساب عواید... + کپی فیش
- 3 قطعه عکس پسر + 1 قطعه عکس پدر(شما حداقل 6تا از پدر و 12تا از خودت ببر.هر چی بیشتر بهتر.مثلا کسری من رو اشتباه تایپ کرده بودن و 3 تا عکس دیگه ازم خواستن)
- تعهد محضری(همون اطراف یه دفترخونه پیدا میشه که پدر تعهد میده برای کدوم فرزندش میخواد از کسری استفاده کنه)
- 4 عدد پاکت نامه
- 5 برگ کاغذ A4 و یک پوشه + گیره
- تکمیل فرم مشخصات که همونجا بهتون میدن

پدر باید کارت ایثار رو داشته باشه یا اگه نداره همون موقع میتونه اقدام کنه واسه گرفتنش که همین مدارک رو میخواد + عکس اسکن شده پدر روی فلاپی. وقتی مدارک کارت ایثار کامل شد یه فرم میدن که با همون کارتون راه میوفته و کارت ایثارم بعدا میاد در خونه.

البته از من یه تعهد محضری دیگه هم گرفتن مبنی بر اینکه اگر نظام وظیفه نامه کسری رو قبول نکرد(چون هنوز دفترچه رو پست نکرده بودم) دیگه از نامه کسری خبری نیست. این تعهد یکم الکیه، نگرانش نباشین. در ضمن هزینش حدود 7000 تومن بود و تعهد اصلی که پدر میده حدود 8000 تومن.
در ضمن یه وکالت نامه از پدرم گرفتم که اینطوری دیگه احتیاجی نبود همراهم بیاد تا شیراز. اینم متن وکالت نامه:

موکل: پدر(اسم کامل)
وکیل: پسر(اسم کامل)

مورد وکالت: مراجعه به تمامی ادارات نهاد ها، سازمان ها، ارگان ها و وزارت خانه ها و ارگان های نظامی و انتظامی دولتی و غیر دولتی و یا وابسته به سازمان نیرو های مسلح و ستاد کل ارتش و تیپ 55 هوابرد شیراز و هر اداره و نهاد و سازمانی که لازم باشد به منظور درخواست و اخذ سابقه حضور در جبهه و ایثارگری موکل و پیگیری تمام امور اداری لازم اعم از تنظیم و امضای هر گونه درخواست و فرم و مراجعه به دفاتر اسناد رسمی و نیز سپردن هر گونه تعهد و گواهی امضا و اقرار نامه و رسید و امضا ذیل اوراق و اسناد و مراجعه به سازمانهای مربوطه جهت اخذ پاسخ استعلامات و مراجعه به واحد منابع انسانی و بایگانی جهت پیگیری پرونده و به طور کلی انجام هر امری که لازم باشد به منظور کسر خدمت فرزند موکل به نام پسر و استفاده از مزایای ایثارگری و حضور در جبهه موکل.

اگر تمام مدارک کامل باشه و مشکل خاصی پیش نیاد کارتون یک روزه انجام میشه. نهایتش دو روز

موفق و موید

این آقا هم بدون این که خدمت بره رفته کسریشو گرفته... این طور نیست؟

آواتار کاربر
farshidshd
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه
تماس:

پست توسط farshidshd » یک‌شنبه 14 اسفند 1390, 2:31 pm

m_ms25754 نوشته شده:به این توضیحات که در این سایت است دقت کنید . چرا این تونسته پس؟
http://www.applyabroad.org/forum/archiv ... 27046.html
دوستان بالاخره گرفتم کسری رو...
پدرم 2 هفته پیش رفت هوابرد شیراز که گفتن وقتی شاه پسرت رفت آموزشی بیا کسریشو بگیر. خودم تا نامه خدمت رو از دانشگاه گرفتم رفتم میدون سپاه گفتم هوابرد شیراز گفته الان نمیدیم، نظام وظیفه گفت بیخود کردن، 2 تا بخشنامه بهم داد و گفت برو شیراز کاراتو بکن اگرم ندادن به بازرسی همون یگان شکایت کن.
منم رفتم و بعد از یکم جر و بحث کارم ردیف شد.
بچه ها اگه بتونین قبل از پست دفترچه کسریو بگیرین خیلی بهتره چون یک راست میاد تو برگ سبز و دوندگی دیگه ای نداره.
اگه سوالیم باشه در خدمتم
موفق و خوش...
در ضمن این مدارکیه که هوابرد شیراز برای دادن نامه کسری از ما میخواست:

- فتوکپی شناسنامه و کارت ملی پدر و تمام فرزندان پسر(تمام صفحات)
- کارت ملی و پایان خدمت و کارت دوره احتیاط و کارت ایثار پدر + کپی
- مدرک تحصیلی(همون نامه آماده به خدمت که تحصیلات تکمیلی دانشگاه صادر میکنه)
- گواهی خدمت
- 1000 تومن به حساب هوابرد+ کپی فیش پرداختی
- 3000 تومن به حساب عواید... + کپی فیش
- 3 قطعه عکس پسر + 1 قطعه عکس پدر(شما حداقل 6تا از پدر و 12تا از خودت ببر.هر چی بیشتر بهتر.مثلا کسری من رو اشتباه تایپ کرده بودن و 3 تا عکس دیگه ازم خواستن)
- تعهد محضری(همون اطراف یه دفترخونه پیدا میشه که پدر تعهد میده برای کدوم فرزندش میخواد از کسری استفاده کنه)
- 4 عدد پاکت نامه
- 5 برگ کاغذ A4 و یک پوشه + گیره
- تکمیل فرم مشخصات که همونجا بهتون میدن

پدر باید کارت ایثار رو داشته باشه یا اگه نداره همون موقع میتونه اقدام کنه واسه گرفتنش که همین مدارک رو میخواد + عکس اسکن شده پدر روی فلاپی. وقتی مدارک کارت ایثار کامل شد یه فرم میدن که با همون کارتون راه میوفته و کارت ایثارم بعدا میاد در خونه.

البته از من یه تعهد محضری دیگه هم گرفتن مبنی بر اینکه اگر نظام وظیفه نامه کسری رو قبول نکرد(چون هنوز دفترچه رو پست نکرده بودم) دیگه از نامه کسری خبری نیست. این تعهد یکم الکیه، نگرانش نباشین. در ضمن هزینش حدود 7000 تومن بود و تعهد اصلی که پدر میده حدود 8000 تومن.
در ضمن یه وکالت نامه از پدرم گرفتم که اینطوری دیگه احتیاجی نبود همراهم بیاد تا شیراز. اینم متن وکالت نامه:

موکل: پدر(اسم کامل)
وکیل: پسر(اسم کامل)

مورد وکالت: مراجعه به تمامی ادارات نهاد ها، سازمان ها، ارگان ها و وزارت خانه ها و ارگان های نظامی و انتظامی دولتی و غیر دولتی و یا وابسته به سازمان نیرو های مسلح و ستاد کل ارتش و تیپ 55 هوابرد شیراز و هر اداره و نهاد و سازمانی که لازم باشد به منظور درخواست و اخذ سابقه حضور در جبهه و ایثارگری موکل و پیگیری تمام امور اداری لازم اعم از تنظیم و امضای هر گونه درخواست و فرم و مراجعه به دفاتر اسناد رسمی و نیز سپردن هر گونه تعهد و گواهی امضا و اقرار نامه و رسید و امضا ذیل اوراق و اسناد و مراجعه به سازمانهای مربوطه جهت اخذ پاسخ استعلامات و مراجعه به واحد منابع انسانی و بایگانی جهت پیگیری پرونده و به طور کلی انجام هر امری که لازم باشد به منظور کسر خدمت فرزند موکل به نام پسر و استفاده از مزایای ایثارگری و حضور در جبهه موکل.

اگر تمام مدارک کامل باشه و مشکل خاصی پیش نیاد کارتون یک روزه انجام میشه. نهایتش دو روز

موفق و موید

این آقا هم بدون این که خدمت بره رفته کسریشو گرفته... این طور نیست؟
ایشون تحصیلشون تموم شده و نامه ی خدمت از دانشگاه گرفتن
ولی شما در حال تحصیل هستین و باید نامه خدمت داشته باشین که دانشگاه باید بده.

با این حال بازم ایشون میگن نمیدادن و با کلی جر و بحث و ... تونستن بگیرن.

دانشجوی ارشد نرم افزار

mehdihakimi

پست توسط mehdihakimi » پنج‌شنبه 10 فروردین 1391, 6:28 pm

با سلام
بنده مدرکم کارشناسی ارشد بوده و الان نیز در حین خدمت می باشم. پدرم در زمان جنگ تحمیلی در استان کردستان شهرستان های مریوان و بانه از تاریخ 1360 تا تاریخ 1365 در بنیاد جنگزدگان کارمند (بنیاد امور مهاجرین و جنگ زده گان ) بوده و در خط مقدم اشتغال به خدمت داشته است. می خواستم بدونم آیا این مدت برای پدرم جبهه محسوب می شود و من می تونم از این مزایا استفاده کنم و کسری خدمت بگیرم؟
با تشکر

آواتار کاربر
farshidshd
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه
تماس:

پست توسط farshidshd » جمعه 11 فروردین 1391, 6:59 pm

mehdihakimi نوشته شده:با سلام
بنده مدرکم کارشناسی ارشد بوده و الان نیز در حین خدمت می باشم. پدرم در زمان جنگ تحمیلی در استان کردستان شهرستان های مریوان و بانه از تاریخ 1360 تا تاریخ 1365 در بنیاد جنگزدگان کارمند (بنیاد امور مهاجرین و جنگ زده گان ) بوده و در خط مقدم اشتغال به خدمت داشته است. می خواستم بدونم آیا این مدت برای پدرم جبهه محسوب می شود و من می تونم از این مزایا استفاده کنم و کسری خدمت بگیرم؟
با تشکر
سلام
اگه در حال خدمت سربازی بودن میتونین کسری بگیرن
اگه کارمند عادی بودن که نمیشه...

دانشجوی ارشد نرم افزار

mehdihakimi

پست توسط mehdihakimi » شنبه 12 فروردین 1391, 1:13 am

موضوع: کسری خدمت برای جبهه

با سلام
طبق گفته سردار کمالی: کارکنان دولت ۲ دسته‌اند یک عده کسانی بودند که از طریق نیروی مقاومت بسیج در جبهه‌ها حضور داشتند که فرزندان آنها از سوابق جبهه پدرانشان می‌توانند استفاده کنند و عده دیگر کسانی هستند که کارمند سازمان‌ها یا نهادهایی همچون صداوسیما، خبرگزاری جمهوری اسلامی یا سازمان تبلیغات بودند و برای انجام ماموریت‌های محوله این سازمان‌ها در جبهه‌ها حضور یافتند که فرزندان آنها از ۵۰ درصد سوابق جبهه آنها می‌توانند استفاده کنند. یعنی اگر یک کارمند صداوسیما برای فیلمبرداری ۵۰ ماه در جبهه حضور یافت، ۲۵ ماه از سابقه جبهه‌ وی برای کسر خدمت فرزندش به تناسب محاسبه خواهد شد، اما نیروهای جهاد سازندگی سابق که به عنوان ماموریت در جبهه حضور می‌یافتند، از این قاعده مستثا هستند و همه سوابق جبهه آنها برای فرزندانشان محاسبه می‌شود
حال با توجه به گفته سردار کمالی ، پدرم که 5 سال کارمند بنیاد جنگ زدگان که یک نهاد وابسته به جنگ بوده و در خط مقدم فعالیت داشتند می تونم کسری بگیرم یا خیر؟ آیا این 5 سال فعالیت در این نهاد جبهه محسوب نمی شود؟ خواهشا راهنمایی کنید.
با تشکر

آواتار کاربر
farshidshd
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه
تماس:

پست توسط farshidshd » شنبه 12 فروردین 1391, 1:30 pm

mehdihakimi نوشته شده:موضوع: کسری خدمت برای جبهه

با سلام
طبق گفته سردار کمالی: کارکنان دولت ۲ دسته‌اند یک عده کسانی بودند که از طریق نیروی مقاومت بسیج در جبهه‌ها حضور داشتند که فرزندان آنها از سوابق جبهه پدرانشان می‌توانند استفاده کنند و عده دیگر کسانی هستند که کارمند سازمان‌ها یا نهادهایی همچون صداوسیما، خبرگزاری جمهوری اسلامی یا سازمان تبلیغات بودند و برای انجام ماموریت‌های محوله این سازمان‌ها در جبهه‌ها حضور یافتند که فرزندان آنها از ۵۰ درصد سوابق جبهه آنها می‌توانند استفاده کنند. یعنی اگر یک کارمند صداوسیما برای فیلمبرداری ۵۰ ماه در جبهه حضور یافت، ۲۵ ماه از سابقه جبهه‌ وی برای کسر خدمت فرزندش به تناسب محاسبه خواهد شد، اما نیروهای جهاد سازندگی سابق که به عنوان ماموریت در جبهه حضور می‌یافتند، از این قاعده مستثا هستند و همه سوابق جبهه آنها برای فرزندانشان محاسبه می‌شود
حال با توجه به گفته سردار کمالی ، پدرم که 5 سال کارمند بنیاد جنگ زدگان که یک نهاد وابسته به جنگ بوده و در خط مقدم فعالیت داشتند می تونم کسری بگیرم یا خیر؟ آیا این 5 سال فعالیت در این نهاد جبهه محسوب نمی شود؟ خواهشا راهنمایی کنید.
با تشکر
باید از محل خدمت ایشون نامه بگیرید ...

دانشجوی ارشد نرم افزار

fafan

پست توسط fafan » یک‌شنبه 13 فروردین 1391, 4:44 am

سلام. به نظرتون قانون کسری واسه 6ماه دوم امسال هم اجرا میشه یا کلا کسری حذف میشه؟
-امکان داره به فانونه قبل برگرده و 30روزی 18 روز شه؟
-لیسانسه هارو شهره خودشون میندازن یا فوق هارو؟
goli

آواتار کاربر
farshidshd
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه
تماس:

پست توسط farshidshd » یک‌شنبه 13 فروردین 1391, 8:06 pm

fafan نوشته شده:سلام. به نظرتون قانون کسری واسه 6ماه دوم امسال هم اجرا میشه یا کلا کسری حذف میشه؟
-امکان داره به فانونه قبل برگرده و 30روزی 18 روز شه؟
-لیسانسه هارو شهره خودشون میندازن یا فوق هارو؟
goli
سلام
قانون کلا عوض شده و همین قانونی که الان هست ملاک قرار میگیره

به قانون قبل هم بر نمیگرده

بستگی به شرایط داره که متاهل باشید یا فرزند نظامی باشید ، به مدرک واسه محل خدمت توجه نمیکنن

دانشجوی ارشد نرم افزار

fafan

پست توسط fafan » یک‌شنبه 20 فروردین 1391, 2:59 pm

سازمان وظيفه عمومي ناجاطي اطلاعيه اي اعلام كرد: باتوجه به اينكه برخي مصوبات مربوط به ايثارگران از قبيل كسرخدمت به سبب سابقه جبهه و جانبازي والدين و همچنين كسرخدمت مربوط به مدارك تحصيلي دانشگاهي مشمولان، در قانون جديد وظيفه عمومي ذكر نشده است لذا در سال جاري ، اين نوع كسرخدمت ها اجرايي نخواهند شد و صرفا افرادي مي توانند از امتيازات مذكور بهره مند شوند كه در شمول مصوبه سال 1390 قرار داشته باشند.
لازم به ذكراست: كليه كسرخدمت هايي كه در سال 1390 براي افراد مشمول قانون خدمت وظيفه عمومي (اعم از كاركنان وظيفه در حال خدمت و مشمولين داراي برگ اعزام ) صادر و در دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس+10) و سامانه وظيفه عمومي ثبت شده است ، داراي اعتبار بوده و لازم الاجرا مي باشد.
همچنين سربازاني كه در سال 1390 به خدمت اعزام شده و تاكنون به هردليل كسرخدمت آنان صادر نشده است ، همچنان درشمول مصوبه سال 1390 قرار داشته و صدور كسرخدمت آنان تا پايان خدمت بلامانع است.
اين سازمان در خصوص نحوه اعمال كسرخدمت براي مشمولاني كه در سال 1390 خود را معرفي و برگ آماده به خدمت براي آنان صادر و تاريخ اعزام آنان سال 1391 تعيين شده خبرداد : گواهي كسرخدمت آنان مي بايست در سال1390 صادر شده و حداكثر تا تاريخ 15/2/ 91 توسط يگان مربوط در سامانه وظيفه عمومي به ثبت برسد. همچنين اين دسته از مشمولان بايد در موعد تعيين شده در برگ آماده بخدمت ، به خدمت اعزام شوند درغير اين صورت از اين امتياز بهره مند نخواهند شد درضمن از تاريخ 16/2/91 ثبت كسرخدمت در سامانه وظيفه عمومي براي اين دسته از مشمولان امكان پذير نبوده و اين مورد از سامانه حذف خواهد شد.
همچنين كسرخدمت بسيجيان در سال 1391اينگونه مي باشد: در اجراي قانون احتساب خدمت بسيجيان جزء خدمت دوره ضرورت و قانون مقررات استخدامي سپاه ، در سال 91 نيز همانند سال گذشته ميزان صدور كسرخدمت براي بسيجيان حداكثر6ماه خواهدبود.
شايان ذكراست : كسرخدمت به سبب مدرك تحصيلي دانشگاهي در سال 1391 متوقف گرديده و صرفا شامل مشمولاني مي گردد كه تا پايان سال 1390 به خدمت اعزام شده اند.
سازمان وظيفه عمومي در پايان ، در خصوص توقف اجراي بعضي از معافيت ها مانند معافيت سه برادري و توقف بعضي از امتيازات مانند كسرخدمت در سال 91 ،اعلام داشت : ازآنجايي كه تمامي معافيت ها و امتيازات مورد نظر در ارتباط با ايثارگران ، امداد جويان و سايرگروه ها، در قانون جديد وظيفه عمومي ( مصوب 22/8/90 مجلس شوراي اسلامي) پيش بيني شده است لذا تصميم براين گرفته شد كه كليه معافيت ها و امتيازات سربازي برمبناي قانون جديد اجرايي گردد.
لینک خبر

خیـــــــــــــال همه رو راحت کردن!! شد 24 تمـــــــــــام!!!

آواتار کاربر
aminhacker
کاربر متوسط
کاربر متوسط
محل اقامت: مشهد

پست توسط aminhacker » شنبه 2 شهریور 1392, 9:56 pm

سلام
آقا من دو تا سوال ضروری دارم
مشهدم میخوام برم شیراز کسری بگیرم

۱-میشه اول برم کسری بگیرم بعد بام انصراف بدم از دانشگاه؟(که خیالم راحت باشه)
۲-با وکالت محضری میشه برم شیراز به جای پدرم؟کارت ایثارگری و ... همه هست
Don't Left.Still Available.

آواتار کاربر
farshidshd
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه
تماس:

پست توسط farshidshd » دوشنبه 4 شهریور 1392, 11:55 am

aminhacker نوشته شده:سلام
آقا من دو تا سوال ضروری دارم
مشهدم میخوام برم شیراز کسری بگیرم

۱-میشه اول برم کسری بگیرم بعد بام انصراف بدم از دانشگاه؟(که خیالم راحت باشه)
۲-با وکالت محضری میشه برم شیراز به جای پدرم؟کارت ایثارگری و ... همه هست
سلام
1- خیر ر حین تحصیل نمیشه
2- بله

دانشجوی ارشد نرم افزار

قفل شده