دیپلم به کارشناسی آیا؟

این بخش مختص کسانی است که خود را برای کنکور آماده میکنند ( مشاوران این بخش از رتبه هایی برتر کنکور در سالهای گذشته هستند )

مدیر انجمن: rosa_127

قفل شده
Farhad3614

دیپلم به کارشناسی آیا؟

پست توسط Farhad3614 » دوشنبه 22 شهریور 1389, 4:17 pm

سلام دوستان

بچه ها من یک سوال دارم که 2 روز پیش یه نفر مارو انداخت به شک !!!
من دیپلم فنی کامپیوتر دارم (از هنرستان غیر انتفاعی "آموزش پرورش")
من به رشته عمران خیلی علاقه دارم و یکی 2روز پیش گفت که با این دپلمی که داری میتونی توی کنکور سراسری شرکت کنی و اگر قبول بشی میتونی مستقیما کارشنانی بخونی و.... ! آیا این موضوع درست است و من میتونم با شرکت در آزمون سراسری حالا روزانه شبانه و غیر انتفاعی برام اهمیت نداره قبول بشم مستقیما مهندسی عمران بخونم؟

با تشکر

آواتار کاربر
عسل
کاربر فعال
کاربر فعال
محل اقامت: مشهد

Re: دیپلم به کارشناسی آیا؟

پست توسط عسل » دوشنبه 22 شهریور 1389, 5:08 pm

Farhad3614 نوشته شده:سلام دوستان

بچه ها من یک سوال دارم که 2 روز پیش یه نفر مارو انداخت به شک !!!
من دیپلم فنی کامپیوتر دارم (از هنرستان غیر انتفاعی "آموزش پرورش")
من به رشته عمران خیلی علاقه دارم و یکی 2روز پیش گفت که با این دپلمی که داری میتونی توی کنکور سراسری شرکت کنی و اگر قبول بشی میتونی مستقیما کارشنانی بخونی و.... ! آیا این موضوع درست است و من میتونم با شرکت در آزمون سراسری حالا روزانه شبانه و غیر انتفاعی برام اهمیت نداره قبول بشم مستقیما مهندسی عمران بخونم؟

با تشکر
سلام
بله الان چندسالی هست که وزارت علوم اعلام کرده دانش اموزان هنرستانی بدون گذراندن دوره پیش دانشگاهی می تونن در ازمون سراسری شرکت کنن و اگه قبول بشن در رشته دلخواهشون تحصیل کنن
ولی بهتره این رو هم در نظر داشته باشید
توی دبیرستان رشته های نظری خیلی درسا تدریس میشه که توی هنرستان تدریس نشده
حالا فکر می کنی با همه این درسایی که تاحالا نخوندی و هیچی ازش سر در نمیاری چقدر شانس قبولی در این کنکور رو داری؟
امتحانش ضرری نداره ولی امید زیادی بهش نداشته باش
بهترین راه برای شما ازمون کاردانی پیوسته س
نبوده

............. نیست

........................
نخواهد بود

از تو عزیزتر

.............کسی برای من...

Farhad3614

پست توسط Farhad3614 » دوشنبه 22 شهریور 1389, 6:03 pm

ممنون از جوابتون
ولی آیا مطمئن هستید که این کار درست هست و انجام میشه؟ من همین عصری زنگ زدم به 02161099 ازشون پرسیدم و گفت اینکار برای زمان برداشتن کنکور سراسری بعد از سال 90-91 هستو با شرایطی خاص!!
ممکنه این طرف منظور منو درست متوجه نشده و جواب دیگه ای داده؟

شما از چه منبعی این موضوع رو اطلاع دارید؟
من سال 81 فوق دیپلم کامپیوتر آزاد قوبل شدم و 3ترم رفتم ولی به دلیل سفری به خارج که برام پیش آمد مجبور به انصراف شدم و کامپیوتر را هم در حد تخصصی نسبتا خوبی بهش تسلط دارم ولی نمیخوام مدرک تحصیلیم کامپیوتر باشه و علاقه زیادی به ساختمان "رشته عمران" دارم . میخوام ببینم چطور میتونم 100% از این موضوع مطمئن بشم که با دیپلم فنی کامپیوترم میشه توی کنکور سراسری شرکت کرد واسه گرایش مهندسی عمران به صورت مستقیم؟ از نظر سربازی هم کارت معافی کفالت دارم

در مورد دروسی هم که اشاره کردید هم مشکلی نست میشه کلاس رفتو خودمو تقویت کنم. مهم ورود به این رشته هست

ممنون اگر بهتر راهنماییم کنید

آواتار کاربر
عسل
کاربر فعال
کاربر فعال
محل اقامت: مشهد

پست توسط عسل » دوشنبه 22 شهریور 1389, 8:25 pm

تا جایی که من اطلاع دارم قبلا اینو توی اخبار شنیدم البته مربوط میشه به چند سال پیش حدود سال های 81-82 زمزمه انجام این کار بود و بعدشم سال 86 این ایده قطعی شد و حتی یک مدت خودم می خواستم این کار رو انجام بدم و بجای کاردانی پیوسته کنکور سراسری شرکت کنم و در یه رشته کارشناسی پیوسته تحصیل کنم اما بخاطر درسا و سختی ریاضی و این مسایل منصرف شدم
حالا بازم برای اطمینان از منابع موثق تری پرس و جو کن
به نظرم اون جایی که شما زنگ زدی اصلا نفهمیده چی گفتی شماره روابط عمومی سازمان سنجش همینه؟
تا جایی که من یادمه چندتا شماره 8 رقمی بود!! این که شما گرفتی چرا 5 رقمیه؟

سیستم پاسخگویی سازمان سنجش هم هست می تونی از اونجا هم سوال بپرسی معمولا جواب مفیدی میدن
نبوده

............. نیست

........................
نخواهد بود

از تو عزیزتر

.............کسی برای من...

آواتار کاربر
بهزاد
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط بهزاد » سه‌شنبه 23 شهریور 1389, 12:28 am

با سلام خدمت عسل خانم. و با اجازه از ایشون و بزرگان. و عرض سلام خدمت دوست عزیزمون Farhad3614.

تا اونجایی که من اطلاع دارم دیپلم های فنی نمی تونن تو کنکور سراسری بچه های نظری شرکت کنند؛ مگه اینکه مدرک کاردانی داشته باشن. تازه اگه با مدرک کاردانی هم قبول شن، کلی پیش نیاز بارشون می کنن که طرف دیگه منصرف میشه. البته همه اینا رو تو دفترچه کنکور سراسری نوشته.
از اونجایی که هیچ کدوم از بچه های فنی دل خوشی از کنکور کاردانی به کارشناسی و دانشگاه های پذیرش کننده این کنکور ندارن، قریب به نصفشون می خوان از ریاضی ادامه بدن ولی به خاطر این مشکلات هیچ کدوم ادامه نمیدن. بنده خودم یکی از اونایی بودم که می خواست این کارو بکنه و برای همین خیلی راجع بهش تحقیق کردم که دیدم اگه اینو (کارشناسی ناپیوسته رو) ادامه بدم به صرفه است تا برم ریاضی. حالا اگه شما چاره ای ندارین، می تونین پیش دانشگاهی ریاضی رو بگذرونید و کنکور بدید.
ما فرصت برابری برای نابرابر بودن داریم.

مرکز دانلود کتاب های تخصصی رشته کامپیوتر: http://ebook.sabalantech.ir

Farhad3614

پست توسط Farhad3614 » سه‌شنبه 23 شهریور 1389, 8:49 am

سلام

عسل خانوم و آقا بهزاد دست گلتون درد نکنه

بهزاد جان شما از کاردانی به کارشناسی ادامه دادین؟ اگر من دیپلم ریضی بگیرم به نظر شما بهتر نیست که مستقیما واسه کارشناسی عمران کنکور بدم؟

درضمن من چون مدتی از درس دور بودم, برای تقویت دروس لازمه واسه این دوره به نظر شما به سراغ کدام مراجع برم؟ نظرتون راجب به کلاسهای "قلم چی" چی هست؟ آیا مراکز قویتری هم واسه آمادگی کنکور و قوی شدن پایه تحصیلی هم وجود داره و لطفا در این مورد هم راهنمایی بفرمایید

با تشکر

سوگند
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: قبلاً شاهين شهر الان اصفهان

پست توسط سوگند » سه‌شنبه 23 شهریور 1389, 9:17 am

سلام
به نظر من اگه بتوني پيش دانشگاهي رياضي بگيري و يک سره کارشناسي ادامه بدي خيلي بهتره . حداقلش اينه که اون موقع تکليف خو.دت ميدوني

Farhad3614

پست توسط Farhad3614 » سه‌شنبه 23 شهریور 1389, 9:42 am

سوگند نوشته شده:سلام
به نظر من اگه بتوني پيش دانشگاهي رياضي بگيري و يک سره کارشناسي ادامه بدي خيلي بهتره . حداقلش اينه که اون موقع تکليف خو.دت ميدوني
سلام

ممنون از راهنماییتون, آره من خودم هم تصمیمم روی همین موضوع هستش که از دیپلم ریاضی مستقیم واسه کارشناسی بخونم, فقط میخوام ببینم واسه قوی کردن پایه درسیم چطور اقدام کنم؟ کدوم مراکز آموزشی واسه هم آمادگی کنکور و هم تقویت دروسی مثل ریاضی و امثال اون خوبه؟

بازم ممنون

قفل شده