چه جوری واسه کنکور کارشناسی نرم افزار کامپیوتر بخونم؟

این بخش مختص کسانی است که خود را برای کنکور آماده میکنند ( مشاوران این بخش از رتبه هایی برتر کنکور در سالهای گذشته هستند )

مدیر انجمن: rosa_127

قفل شده
marbela
کاربر ساده
کاربر ساده

چه جوری واسه کنکور کارشناسی نرم افزار کامپیوتر بخونم؟

پست توسط marbela » یک‌شنبه 15 دی 1392, 1:35 am

با سلام خدمت جواب دهنده.
از شماها خوهش میکنم در مورد دانشگاه های دولتی منو کمک کنید.سال بعد کنکور کارشناسی دارم.از الان میخوام آماده بشم.من الان دانشجوی دانشگاه علمی کاربردی هستم.
بگید که از کجا بخونم؟منبعش چیه؟

آواتار کاربر
samanehhh
کاربر متوسط
کاربر متوسط
محل اقامت: حوالی شهر شعر و ادب(شیراز)

Re: چه جوری واسه کنکور کارشناسی نرم افزار کامپیوتر بخونم؟

پست توسط samanehhh » یک‌شنبه 15 دی 1392, 10:04 am

سلام دوست عزیز
دانشگاهای دولتی تو دفترچه شماره 2 هست لیستشون.از تو سایت سنجش قسمت کاردانی به کارشناسی دانلودش کن و لیست دانشگاهها رو ببین.
واسه منابع هم روانترین منبع کتابهای مقسمیه از نظر من و خیلیهای دیگه.
به این صفحه یه نگاه بنداز کمکت میکنه.
viewtopic.php?f=2&t=13406
من خودم منابعم مقسمیه و راضیم.البته واسه برنامه نویسی میگن که کتاب مدرسان شریف نوشته آقای عادلی نیا هم عالیه.

این صفحه هم مخصوص بچه های کنکور کارشناسی93کامپیوتره .میتونید سوالاتتونو اینجا بپرسید.

viewtopic.php?f=2&t=14075

موفق باشید.

danesh
الهی مرا آن ده که آن به!!!

ایمیل من جهت راهنمایی و مشاوره:
samaneh480@yahoo.com

alirezafc

Re: چه جوری واسه کنکور کارشناسی نرم افزار کامپیوتر بخونم؟

پست توسط alirezafc » جمعه 4 بهمن 1392, 8:02 pm

سلام دوست عزیز (راهنمایی کلی)
من خودم کنکور سال قبل شرکت کردم و رتبه ی 25 رو آوردم و اینکار هارو کردم:
خدمت شما عرض کنم 4 درس سیستم عامل ، ذخیره و بازیابی ، ساختمان داده ،برنامه سازی مهم تر از دروس دیگر هستند. بعد از این 4 تا مدار منطقی مهمه. برای درس سیستم عامل اگه می خوای بالای 70 درصد بزنی ، پیشنهاد من خوندن کتاب مهرداد فهیمی می باشه. کتابش کمی بزرگه اما تضمین می کنم اگه خوب بخونی، حتماً حداقل این درس رو بالای 60 می زنی. چون طراحان سوال عین مثال های همین کتاب رو با کمی تغییر ، تو کنکور تا حالا آوردن.
اما اگه تونستی همراش تست ها ی کتاب سیستم عامل مقسمی رو هم بخون.
برا درس ذخیره هم پیشنهاد اولم خوندن کتاب آقای رانکوهی می باشه. تو این درس هم معمولاً طراحان، چند سوال به صورت جاخالی و عیناً از همین کتاب می آورن. و البته خوندن تست های مقسمی هم یادت نره. چون امسال یکی دوتا تست از تست های این کتاب آورده شده بود.
برای ساختمان داده تقریباً کتاب مقسمی کافی هست.
برای برنامه سازی هم کتاب مقسمی کافیه. این کتاب تا 9 فصل اولش مربوط به زبان c و بقیه ی فصول مربوط به c++ هست. توصیه جدی می کنم که حتماً تمام تست های این کتاب رو بخون. تو کنکور امسال ، 4 تا 5 سوال از سوالات سالهای قبل که در این کتاب هم آورده شده اند ، اومده بود.
مدار منطقی ِ مقسمی رو هم اگه نگاه کنی و نسبتاً با تستا خوب بخونی ، می تونی به راحتی درصد بالا بزنی. اگه ریاضی رو فکر می کنی می تونی بزنی ، بخون اما اگه نمی تونی من پیشنهاد می کنم
درس معارف اسلامی و ادبیات رو بخون. اونها هم ساده اند هم به راحتی میتونی درصد بالا بزنی.
زبان رو هم اگه مسلطی فراموش نکن اما درکل اگه اون 5 درس ابتدایی و معارف و ادبیات رو به صورت درصد نسبی بزنی رتبه ی خوبی میاری.
دوست عزیز لازم به ذکره بگم برا اینکه روزانه قبول بشی بهتره رتبه بالای 500 بیاری.
البته این کنکور زیاد حرفه ای نیست چون مثلاً برا درسی مثل سیستم عامل خلاقیتی در طراحی سوال به خرج نمیدن. (البته یه جای این درس هست که مربوط به الگوریتم های صفحه بندی هستش. اگه گیر کردی من اونها رو تو این وبلاگ نسبتاً توضیح دادم. alirezafc.blogfa.com
اگه هر درس رو به صورت قسمت به قسمت و روزی 5 تا 6 ساعت بخونی ، انشاالله رتبه ی خوبی میاری.

قفل شده