روشهای نوین مطالعه

این بخش مختص کسانی است که خود را برای کنکور آماده میکنند ( مشاوران این بخش از رتبه هایی برتر کنکور در سالهای گذشته هستند )

مدیر انجمن: rosa_127

آواتار کاربر
ali11
كاربر عالي
كاربر عالي

Re: روشهای نوین مطالعه

پست توسط ali11 » سه‌شنبه 22 آذر 1390, 9:22 pm

سلام شیدا خانم بهتری برنامه ای که مشاورم به من گفت این بود که در هر روز ترکیبی از کتابهاب عمومی و تخصصی ها رو بخونم و بهم گفت درسهای سخت مثل ریاضی و دروس سخت تخصصی رو بزارم برای صبح و درسهای راحت تر مثل ادبیات و زبان رو بزارم برای بعد از ظهر مثلا صبح چهار تا درس بردارم سه تاتخصصی و یکی عمومی بعد از ظهر ها کمتر برداریدمثلا سه درس منظورم اینه که کتابها رو یکجا نخونی بزاری کنار بلکه کم کم بخونی و با هم تموم کنی اینطوری باز دیر تر یادت میره اگه بازم توضیح خواستین بگین موفق باشی ابجی bale bale bale
رمز موفقیت درسخون:
STUDY while others are sleeping
مطالعه کن وقتی که دیگران در خوابند

takkonkor

پست توسط takkonkor » سه‌شنبه 1 فروردین 1391, 1:18 am

سلام دوستان کنکوری عزیز

خدا قوت امیدوارم تا الان مصمم و با اراده به راهتون ادامه داده باشید

منم سال پیش مثل همه شما ها کنکوری بودم و تمام موانعی که شما الان دارید باهاش دست و پنجه نرم می کنید رو ما گذروندیم.

دوستان می تونند مشکلات و سوال های خودشون رو در این تاپیک بپرسن و ما هم در اولین فرصت جواب اونها رو مدیم.

امیر سلیمی رتبه 8 منطقه 3 دانشگاه شهید بهشتی - پزشکی
میلاد صالحی رتبه 5 کنکور 90 تجربی(دانشگاه تهران پزشکی)
یوسف محرابی رتبه 20 تجربی و 42 زبان منطقه 3 - شهید بهشتی - پزشکی
سجاد حیدری مشاور برتر و دانشجوی پزشکی دانشگاه بوعلی

فعلا این دوستان عزیزم حاضر شده اند که به تمامی سوالات شما پاسخ بدهند.

برای اطلاع بیشتر می توانید به سایت مشاوره کنکور رایگان سر بزنید

www.takkonkor.com

آواتار کاربر
nimAA maXxi

پست توسط nimAA maXxi » سه‌شنبه 16 خرداد 1391, 10:12 am

سلام
روش جالبي بود
فقط من برام يه سوالي هست
اين روش تو بازه ي زماني سه ماه تابستون جواب ميده كه من اين روش رو دنبال كنم ؟
آخه واقعا زمانم كمه cuf:
ممنون ميشم راهنمايي كنيد
سلام به همه دوستاي گله درسخونم
من ميخوام واسه كنكور كارداني به كارشناسي بخونم
فقط هم اين سه ماه تابستون تايم دارم
زبانمم خوبه
كسي ميتونه كمك يا راهنمايي كنه بهم پيغام بده.دسته گله همتون درد نكنه

آواتار کاربر
روشنك

پست توسط روشنك » یک‌شنبه 10 دی 1391, 9:29 pm

13نکته کلیدی درباره ی روش مطالعه دین و زندگی:

کنکوری های عزیز، تمامی نکات را با توجه به تجربیات خودم نوشته ام. امیدوارم برایتان مفید باشد.
1) اولین و مهمترین نکته: با نام خدا شروع و با عشق بخوانید. هر اتفاق یا خاطره بدی که از کلاس درس یا امتحان ویا معلمتان دارید را فراموش کنید و فکر کنید برای اولین بار است که این کتاب را میخوانید. 2) همه ی کتاب ( عناوین، سرتیترها، پرسش ها، احادیث و روایات ... همه و همه ...) براساس آیات ابتدا یا داخل درس است. پس مبنا و اصل یادگیری خود را بر روی آیات قرار دهید.
3) هر تیتر، پرسش یا حدیثی که درون درس است مطمئنا نتیجه ی از نکات آیات یا مفاهیم آن است. پس حتما نکات آیات را به دقت پیداکنید (بهتر است با معلم خود این کار را انجام دهید) و ارتباط هرآیه را باعنوان و هر پاراگراف پیدا و درک کنید.
4) حتما آیات را حفظ کنید. اما قبل از حفظ آیه و مطالب، سعی کنید به مفهوم آن پی ببرید.
5) نکات را از هرکتاب کمک درسی که دارید جمع آوری کنید. نیازی به خرید ده ها کتاب کمک درسی مختلف برای دین و زندگی نیست، بهتر است کتابی که معلمتان پیشنهاد کرده است را خریده و بقیه کتاب ها را از دوست خود یا کتابخانه محله تان گرفته و نکات را کامل کنید.
6) سعی کنید همه نکات مربوط به هر قسمت را درون همان صفحه (بالا ویا پایین آن) نوشته و یا در قسمتی درون همان درس بنویسید.
7) بهتر است تست های کنکور سالهای اخیر(88-89-90-91)را دست نخورده بگذارید و نکات تست های سالهای قبل تر را که مربوط به آن درس است به صورت نکته درون کتابتان بنویسید.
8) هرگز دفتر و یا دفترچه نکات، جدا از کتاب دین و زندگی نباشد. کتاب دین و زندگی را حتما حتما حتما از روی خود کتاب خوانده و نکات را نیز درون کتاب نوشته شود.
9) توصیه میکنم دین و زندگی را به شیوه ی تدریس مفهومی استاد کریمی (در سی دی های گزینه2میتوانید تدریس ایشان را ببینید) خوانده و مفهوم را درک کنید.
10) کتاب های دوم و سوم وچهارم دبیرستان را به صورت ادامه دار بخوانید یعنی مطمئن باشید که هیچ کدام از یکدیگر جدا نیستند و در صورت سوال های سخت، تلفیقی از مطالب دو یا هرسه ی کتاب را می بینید.
11) در اوایل شروع مطالعه برای کنکور فقط تست های مبحثی بزنید و هیچگاه از مجموعه ی 3درس بیشتر نزنید؛ سعی کنید تا اوایل بهمن تمامی مباحث و دروس را به صورت مبحثی و درسی، جدا جدا، تست بزنید. پس حتما در برنامه ریزیتان از 3جلسه 5/1ساعته (5/4ساعت درهفته) کمتر وقت نگذارید؛ و هیچگاه1جلسه در هفته نخوانید. هر چه برنامتان خردتر باشد میزان بازدهی بالاتر خواهد بود.
12) و برنامه کلی اینکه بهتر است دین و زندگی سال دوم را در3ماه اول (مهر،آبان،آذر) و دین و زندگی سال سوم را در3ماه دوم (دی،بهمن،اسفند) و ترم اول سال چهارم را با برنامه مدرسه تا امتحانات ترم اول و ترم دوم سال چهارم را نیز با برنامه مدرسه تا امتحانات ترم دوم تمام کنید. هیچگاه زودتر از بهمن و یا دیرتر از فروردین خواندن یک دور کامل دین و زندگی را تمام نکنید!!! هرچه زودتر تمام کنید، مطمئنا کمتر به سراغش می روید و هرچه دیرتر تمام کنید، وقت برای مرورتان کاهش می یابد. پس سعی کنید اصل برنامه ریزیتان بر این اساس باشد که تا پایان اسفند ماه خواندن دروس را تمام کنید و دردوران طلایی نوروز و بعد از آن، مرور و تست زنی کنکوری داشته باشید.
13) و توصیه اصلی ام: هیچوقت ناامید نشوید وهمیشه با انرژی مثبت و امید به فرداهای روشن مطالعه نمائید و به این ایمان داشته باشید؛ هیچ زحمتی بی پاداش نمی ماند!!!

با آرزوی موفقیت همه ی شما عزیزان کنکوری

منبع وبلاگ: http://moshavere-konkur.blogfa.com

goldtiger

پست توسط goldtiger » شنبه 13 اردیبهشت 1393, 11:09 pm

با سلام و خسته نباشید خدمت شما
از اینکه این متنها رو گذاشتیدخیلیییییییییییییییییییییییی ممنونم. من که استفاده بردم و به بقیه هم پیشنهاد میکنم حتما بخونن. امیدوارم توو تمااااااااااااااااام مراحل زندگی موفق باشید. goll

قفل شده