منابع برای کنکور دولتی

این بخش مختص کسانی است که خود را برای کنکور آماده میکنند ( مشاوران این بخش از رتبه هایی برتر کنکور در سالهای گذشته هستند )

مدیر انجمن: rosa_127

قفل شده
آواتار کاربر
ce.mohsen
همکار قدیمی
همکار قدیمی
محل اقامت: پشت دریاها
تماس:

منابع برای کنکور دولتی

پست توسط ce.mohsen » یک‌شنبه 18 شهریور 1386, 3:40 pm

با سلام خدمت همه دوستان عزیز
توی فروم تاپیک های خیلی زیادی رو دیدم که دنبال منابع کنکور سراسری هستن و میخوان برای سال بعد درس بخونن .
به نظرم اگه تاپیک داشته باشیم و منابع رو فقط اینجا معرفی کنیم خیلی بهتره و لازم نیست همه بچه ها این سوال رو هی مطرح کنن و بقیه هم همه جا جواب بدن
من چند تا رو که خودم خوندم و خبر دارم می گم و خواهش می کنم بقیه بچه ها که منبع خوبی سراغ دارن اینجا معرفی کنن
1)ادبیات فارسی
منبع درسی : برگزیده متون ادب فارسی به اهتمام جلیل تجلیل (که تو همه دانشگاهها تدریس می شه)
زبان فارسی هم داره که اسم کتاب یادم نیست ، ولی خیلی مهمه چون تو کنکور امسال بالای 7 تا سوال از کتاب زبان فارسی اومد
منبع تستی : زبان و ادبیات فارسی مقسمی ، مولف باقر غلامی کلیشمی (کتاب خیلی خوبیه و من ازش خیلی راضی هستم)
کتاب پارسه هم چیزه خوبی بود ، مخصوصا قسمت زبان فارسیش

2)معارف اسلامی
منبع درسی : معارف اسلامی ، انتشارات نهاد رهبری (فعلا که عوض نشده)
منبع تستی : منابع زیاد و خوبی داره که همشون یه خلاصه ای از همین کتاب هستند . من کتاب پارسه رو خوندم و خیلی راضی هستم

3)زبان عمومی : نخوندم و خبر هم ندارم که دقیقا از چه منبعی میاد
4)زبان عتخصصی : نخوندم و خبر هم ندارم که دقیقا از چه منبعی میاد

5)ریاضی : برای درس ریاضی کتاب مدرسان شریف چیزه خیلی خوبیه ، فقط حجمش زیاده و خوندنش حوصله می خواد
کتاب مقسمی خیلی ساده تر و بهتره
یکی از دوستام که امسال از روی جزوه پارسه من ریاضی خوند و بالای 50 درصد فقط ریاضی زد می گفت که ریاضی پارسه عالیه
برای درس آمار من خودم کتاب مقسمی رو خوندم ، کتاب خیلی خوبیه و مطالب رو کامل و ساده توضیح داده . (یه سوال آمار زدم که سوال اشتباه بود و سنجش سوال رو حذف نکرد :lol: )

6)مدار منطقی :
منبع درسی : موریس مانو ، ترجمه سید رضی و فرهاد ارومچیان از دانشگاه تهران (خیلی نازه . من 10 بار این کتاب رو خوندم و یه جورایی حفظ شدمش)
منبع تستی :من خودم اول کتاب راه ارشد (اگه اشتباه نکنم انتشارات پوران پژوهش) رو خوندم ، کتاب قشنگیه ، فقط یه کم مطالبش اضافیه
کتاب کنکور سریع مقسمی هم تستاش رو زدم ، عالیه
کتاب پارسه مدار اصلا به درد نمی خورد (شاید چون همه مطالبش به نظرم تکراری بود)

7)سیستم عامل :
منبع درسی : مفاهیم سیستم عامل ، مهرداد فهیمی از دانشگاه شریف
منبع تستی : از مفاهیم سیستم عامل مهرداد فهیمی هیچ منبع درست و حسابی در دست نیست
تست های مقسمی خوب بود ، ولی چه فایده که از اون کتاب سوال نمیاد
فقط اگه کتاب فهیمی رو خوب بخونید راحت 80 سیستم می زنید ، چون سوالاتش کپی کتابه و حتی معمولا اعدادش هم عوض نمی شه
برای Unix هم کتاب مقسمی و پارسه خیلی خوب هستند

8)ذخیره :
منبع درسی : ذخیره و بازیابی اطلاعات ، رانکوهی
منبع تستی : من پارسه رو خوندم که یه MP3 از رو رانکوهی بود و خیلی کتاب قشنگ و کاملیه

9)ساختمان داده :
منبع درسی : ساختمان لیپ شوتز - ساختمان هورویتز
منبع تستی : هر دو کتاب مقسمی و پارسه خوب هستند . با این تفاوت که پارسه تستهاش کمتر و مفید تره و مطالب رو جمع تر گفته و توضیح بی خودی نداره

10)برنامه نویسی : :?:
چون تازه منابع عوض شده ، پس تست هاش رو ساده می گیرن ، خود من با اینکه هیچی ++C نخوندم 22% این درس رو زدم (به دلیل سادگی سوالات)
پیشنهاد من اینه که از روی یه کتاب مرجع این 2 درس رو بخونید و کار کنید تا نتیجه خوبی بگیرید . برای مثال ++C دیتل خیلی خوبه

موفق و پیروز باشیدتصویر
به جای لعنت فرستادن بر تاریکی ، یک شمع روشن کن
کم رنگ ترین جوهرها از قوی ترین حافظه ها ماندگارتر است
خدایا به من قدرت و جراتی ده تا آنی شوم که به خاطرش مرا خلق کردی

KIMO
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: اینجا
تماس:

پست توسط KIMO » یک‌شنبه 18 شهریور 1386, 11:28 pm

سلام
بچه ها كاشكي كه واسه صحبت يا همون مشاوره
بيايم قسمت مشاوره تا اينقدر من و دوستاني با شرايط من راحت تر بتونيم جواي سوالامون رو پيدا بكنيم
با تشكر

Elham
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط Elham » دوشنبه 19 شهریور 1386, 10:17 am

سلام
یه چند تا کتاب تست خوب برای عمومی و تخصصی معرفی کنید ممنون می شم ؟؟
راستی توی این کتاب تست ها سوالات علمی کابردی هم هست یا نه ؟؟ اگه نیست یا کتابش جداست.
کتابی که سوالای علمی کاربردی (عمومی – تخصصی ) رو داره اونم معرفی کنید :D

آواتار کاربر
ce.mohsen
همکار قدیمی
همکار قدیمی
محل اقامت: پشت دریاها
تماس:

پست توسط ce.mohsen » دوشنبه 19 شهریور 1386, 10:32 am

KIMO نوشته شده:سلام
بچه ها كاشكي كه واسه صحبت يا همون مشاوره
بيايم قسمت مشاوره تا اينقدر من و دوستاني با شرايط من راحت تر بتونيم جواي سوالامون رو پيدا بكنيم
با تشكر
حتما همین کار رو می کنیم
چنر روز دیگه تمام تاپیک های مربوط به مشاوره رو به تالار مشلوره انتقال می دیم
موفق باشید
به جای لعنت فرستادن بر تاریکی ، یک شمع روشن کن
کم رنگ ترین جوهرها از قوی ترین حافظه ها ماندگارتر است
خدایا به من قدرت و جراتی ده تا آنی شوم که به خاطرش مرا خلق کردی

KIMO
کاربر ساده
کاربر ساده
تماس:

پست توسط KIMO » سه‌شنبه 20 شهریور 1386, 2:11 pm

سلام
ممنونم
راستي مي خواستم بگه اين جمله:.....،يك شمع روشن كن
واقعا قشنگ :) :o
شاد باشيد :)

آواتار کاربر
maryam banoo
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: تهران

پست توسط maryam banoo » چهارشنبه 21 شهریور 1386, 11:54 am

ممکنه در مورد منابع کنکور آزاد منو راهنمایی کنید.
هم عمومی ( بخصوص زبان) هم اختصاصی
وقعأ بعد از وضعی که تو سراسری پیش اومد در مورد منابع نگرانم :cry:

آواتار کاربر
rosa_127
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: Tehran
تماس:

پست توسط rosa_127 » چهارشنبه 21 شهریور 1386, 2:27 pm

با تشكر از دوست عزيز ce.mohsen جان

محسن جان كتابهاي خيلي خوبي رو معرفي كردين، منم با اجازتون نظر شخصيم رو راجع به بعضي از كتابها بگم :

براي زبان عمومي كتابهاي استاد حبيب وند خيلي عالي هستن.ايشون در اين زمينه دو كتاب دارن يكي براي گرامر و يكي ديگه براي واژگان؛ براي دوستاني كه زبانشون قوي نيست و قصد ندارن كه براي زبان خيلي وقت بذارن، پيشنهاد مي كنم كه فقط گرامر بخونن چون تستهايي كه از قواعد مي ياد، تستهاي روتينيه.
در مورد كتاب ادبيات پارسه هم بايد عرض كنم كه بخشي از اين كتاب كه ترجمه كتاب "برگزیده متون ادب فارسی" هست حدود 24 صفحه است كه اصلا مرجع خوبي دراين زمينه نمي تونه باشه و به گفته اساتيد اشكالات علمي هم داره.
براي ادبيات همون طوركه محسن جان گفتند كتابهاي استاد غلامي خيلي مناسب هستند؛ در اين زمينه ايشون سه كتاب دارن : "زبان و ادبيات فارسي" جلد اول و دوم (دوستاني كه براي آزاد مي خوان، علاوه بر جلد اول، جلد دوم رو هم بايد بخونن) و كتاب "تست و پرسش" كه براي تمرين بيشتره و براي تثبيت مطالب خونده شده، مي تونه تاثير مثبتي داشته باشه.
مدار منطقي :‌ تستهاي كتاب الكترونيك استاد مقسمي و جزوه استاد زربخش (پارسه).
ساختمان داده :‌ تا اونجايي كه پرسيدم منبع سراسري كتاب ليپ شوتز و براي آزاد هوروويتز است.
برنامه نويسي :‌ كتاب استاد طوراني(پارسه) و استاد عادلي نيا(انديشه اساتيد).

...............................................

قابل توجه دوست عزيز maryam banoo :

در مورد كنكور آزاد نبايد نگران باشيد چون ربطي به كنكور سراسري نداره؛ طراحان سوالات اين كنكور هم طراحان سراسري نيستن.
براي آزاد من پيشنهادم به شما كتابهاي استاد مقسمي هست(مخصوصا دروس تخصصي) چون تمام نكته هايي رو كه براي آزاد لازمه، توي سري كتابهاي ايشون هست.
معارف : كتاب انتشارات سمت منبع اصليه ولي براي نكته و تستي مي تونين از كتاب پارسه تاليف استاد فراهاني استفاده كنيد (ايشون يه جزوه چند صفحه اي دارن كه همه آيات را نوشتن؛ پيشنهاد مي كنم اين جزوه رو بگيريد)
ادبيات : جلد اول و دوم كتاب استاد غلامي.
براي زبان عمومي نظرم رو بالا گفتم.
براي برنامه نويسي كتاب استاد طوراني رو پيشنهاد مي كنم، استاد مقسمي هم چند هفته ديگه مي خوان يه جزوه در مورد ++C (اگر اشتباه نكنم) به دانشجوهاشون بدن، اگر خواستين ++C بخونين، اون جزوه رو بگيريد.

...............................................

با آرزوي موفقيت براي همه كنكوريهاي عزيز
آخرین ویرایش توسط rosa_127 در جمعه 4 آبان 1386, 11:33 am، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

آواتار کاربر
maryam banoo
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: تهران

پست توسط maryam banoo » پنج‌شنبه 22 شهریور 1386, 12:34 pm

مرسی rosa جان لطف کردی
راستی برای برنامه سازی فقط ++C میاد؟ یا C هم میاد؟ :?:
و سوال دوم اینکه کتابای درس و کنکوره مقسمی رو بگیرم یا کنکوره سریع؟ :?:

ممنون میشم راهنماییم کنی :wink:

آواتار کاربر
rosa_127
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: Tehran
تماس:

پست توسط rosa_127 » پنج‌شنبه 22 شهریور 1386, 1:04 pm

مريم جان
در مورد سرفصل هاي برنامه نويسي اين لينك رو ببين :

viewtopic.php?t=992

كتابهاي كنكور سريع استاد مقسمي رو بگير.

با تشكر

Elham
کاربر ساده
کاربر ساده

كتاب ليپ شوتز

پست توسط Elham » یک‌شنبه 25 شهریور 1386, 5:27 am

سلام
من مي خواستم بدونم كتاب ليپ شوتز رو از كجا ميشه تهيه كرد ؟؟ من به زبان اصلي پيدا نكردم !!!!
اگه يه ترجمه خوب از كتاب ليپ شوتز ميشناسيد راهنمايي كنيد .اسم مترجم رو بگيد ممنون مي شم . :lol:

آواتار کاربر
Evil Boy
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط Evil Boy » یک‌شنبه 25 شهریور 1386, 1:39 pm

سلام خدمت دوستان
خیلی خوشحالم که بالاخره قسمت مشاوره یه جونی گرفت
خدمت Elhame عزیز بگم که
در مورد کتاب لیپشوتز کتابی هست به نام "اصول ساختمان داده ها" مترجم "حسین ابراهیم زاده"
اونجوری که دیدم کتاب کاملی واسه منبع میتونه باشه.همه کتابفروشی ها هم فکر کنم دارنش.
اگه گیر نیاوردی این آدرس دفتر فروششه
"تهران-خ انقلاب-مقابل دانشگاه تهران-فروزنده"
اگه دوستا کتاب دیگه ای میشناسن لطف کنن معرفی کنن.ممنون
.: هرکی به خودش کمک کنه,خدا هم کمکش میکنه :.

Elham
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط Elham » دوشنبه 26 شهریور 1386, 4:50 am

سلام مرسي :D

KIMO
کاربر ساده
کاربر ساده
تماس:

پست توسط KIMO » دوشنبه 26 شهریور 1386, 5:02 am

سلام سلام سلام :wink:
به خدمت همگي
كارتون عاليه :)

Elham
کاربر ساده
کاربر ساده

لطفا كتاب تست معرفي كنيد ؟؟

پست توسط Elham » دوشنبه 26 شهریور 1386, 5:20 am

سلام
من يه سوالي دارم : يكي به من يه كتاب تست استاندارد معرفي كنه :)
عمومي - اختصاصي
شما دوستان كتاب تستي مي شناسيد كه مثلا يه كتاب تست فقط براي ذخيره يا فقط براي سيستم عامل باشه ؟؟ مثلا 100-200تا تست داشته باشه ...
يا يه كتاب تستي كه بدين صورت باشه : وقتي فصل 1 رو مي خوني و تستش و مي زني در تست هاي فصل 2 مثلا از 15 تا تست 5 تا تست از 15 تا تست براي دوره فصل 1پيش تست هاي فصل 2 آورده شده باشه
كسي خبر داره ؟؟؟!!!! :D

Ramin

پست توسط Ramin » چهارشنبه 4 مهر 1386, 8:46 pm

میبینم که اینجا همه یا طرفدار پارسه هستن یا مقسمی !!!!! بابا به خدا اینا پروفسور نیستند !
من برای درس ساختمان داده کتاب دکتر تبریزیان رو خوندم یک کم پیچیده هست اما اگر سر کلاساش رفته باشید مثل آب خوردن هر چی تست کارشناسی و کارشناسی ارشد هم بهتون بدن میزنید .
در مورد عمومی ها من خیلی با کتاب مدرسان شریف حال کردم خیلی خلاصه و عالی توضیح داده من که عمومی هامو بالا زدم تو سراسری .
برنامه نویسی هم کتاب عادلی نیا که مدرسان شریف چاپ کرده خیلی خوبه ( ولی چه حیف که تو کنکور امسال اصلا به درد نخورد ! )
بچه ها تو رو خدا یکی به ما بگه بالاخره آزاد امسال برنامه نویسی از چی میاد ( خواهش میکنم منبع حقیقی باشه )
برای بقیه دروس که اصلا کتابهای مدرسان شریف رو نگیرید ، کلاسهاشو هم ثبت نام نکنید گه از اینا کلاه بردار تر خودشونن ، به خدا همین ترم آخری که من رفتم داشتن واسه ترم جدید استاد استخدام میکردن !!!!!!!!!! همه استادای خوبشون رفتن ، چون امکاناتشون در حد صفره ! باور کنید تو گرما ما یک کولر نداشتیم همه داشتن از گرما میپختن !

آقا اگر اینجوری که شما میگید بخواهیم پول جزوه و کتاب بدیم باید یه یک میلیونی خرج کنیم :lol:

قفل شده