منابع برای کنکور دولتی

این بخش مختص کسانی است که خود را برای کنکور آماده میکنند ( مشاوران این بخش از رتبه هایی برتر کنکور در سالهای گذشته هستند )

مدیر انجمن: rosa_127

قفل شده
arman405
کاربر ساده
کاربر ساده

Re: منابع برای کنکور دولتی

پست توسط arman405 » سه‌شنبه 30 مهر 1387, 4:27 am

با سلام خدمت همه عزیزان و دوستان گرامی

من میخوام واسه کنکور 88 شروع کنم هدف اصلی هم قبولی تو غیرانتفاعی جهاد دانشگاهی خوزستان هست.الان کاردانی این موسسه هستم.

سوال اول اینه که رتبه لازم واسه قبولی چند باید باشه؟

سوال دوم منابع و کتاب هایی که من لازم دارم واسه قبولی اینجا چین؟ برنامه نویسی سیستم عامل و ... چی بگیرم؟

البته میگن که جهاد خوزستان نسبتا رتبه بالایی میخواد.

ممنون میشم کمک کنید من واقعا گیج شدم چه کتابی بگیرم من که نمیخوام روزانه برم چون سخته بیام تهران (به فرض اگه میتونستم در بیام)

اگه شما میدونید لطفا کمک کنید کتابها و منابع درست رو بگیرم.مثل اینکه 1000 تا حداکثر 2000 میتونن قبول شن درسته؟ آیا دانشگاه نمیتونه بم بگه تا چه رتبه ایی در میان؟

امیدوارم با کمک شما قبول شم به امید خدا.اگه هم جای مناسب سوالاتم رو نگفتم ممنون میشم راهنمایی کنید کجا بپرسم من تازه واردم .

مثلا اگه فهمیدم تا حداکثر چه رتبه ایی میگیره ایا راهی هست که بشه فهمید با چند درصد از هر درس میشه به اون رتبه رسید؟ البته ریاضی 00 % هستم

مرسی

آواتار کاربر
گل مریم
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: تهران

پست توسط گل مریم » جمعه 10 آبان 1387, 12:08 pm

دوستان،اینکه سالهای 86و87 ازدرس سیستم عامل مبحث یونیکس سوال نیومده به این معنی که این مبحث از کنکور حذف شده ؟
خدایا!
تو آنچنانی که من دوست دارم...
پس مرا آنچنان کن که تو دوست داری.

آواتار کاربر
peyman
مدیر کل
مدیر کل
محل اقامت: MACS0647- JD
تماس:

پست توسط peyman » جمعه 10 آبان 1387, 12:47 pm

گل مریم نوشته شده:دوستان،اینکه سالهای 86و87 ازدرس سیستم عامل مبحث یونیکس سوال نیومده به این معنی که این مبحث از کنکور حذف شده ؟
بله
...

آواتار کاربر
گل مریم
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط گل مریم » جمعه 10 آبان 1387, 2:27 pm

peyman نوشته شده:
گل مریم نوشته شده:دوستان،اینکه سالهای 86و87 ازدرس سیستم عامل مبحث یونیکس سوال نیومده به این معنی که این مبحث از کنکور حذف شده ؟
بله
چه خوب. :D
سرفصل های قطعی 88 رو از کجا میشه تهیه کرد؟
خدایا!
تو آنچنانی که من دوست دارم...
پس مرا آنچنان کن که تو دوست داری.

آواتار کاربر
s_tanhaei
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: Azarbaijan

پست توسط s_tanhaei » پنج‌شنبه 7 آذر 1387, 8:08 pm

من برا دروس تخصصی منابع زیر رو انتخاب کردم:

سیستم عامل مهرداد فهیمی-ذخیره و بازیابی رانکوهی- ساختمان داده لیپ شوتز- مدار منطقی آقای مقسمی برا برنامه نویسی هم هنوز چیزی پیدا نکردم

میخواستم بدونم آیا این منابع کافی هستش؟؟؟؟؟

من سیستم عامل مهرداد فهیمی رو شروع کردم میخونم فکر کنم شما هم اینو خوندید اما من از خیلی جاهاش سر در نمی یارم یکم مشکل دارم

سیستم عامل ویلیام استالینگز رو هم دارم مطالب رو خوب توضیح داده اما حجمش زیاده و طراح سوالات سیستم هم(طبق گفته آقای مقسمی) کتاب مهرداد فهیمی رو کپی میکنه اما من از توضیحات آقای فهیمی چیزی نمیفهمم اگه میشه لطف کنید منو در مورد سیستم راهنمایی کنید؟؟ چه کتابایی بخونم؟؟؟ چطور بخونم؟؟؟؟؟؟

فقط میترسم کتاب آقای فهیمی رو بخونم طراح سوال عوض بشه اونوقت که.....

ظاهرا آقای مقسمی هم خیلی به این موضوع اعتراض داره هم در مورد کتاب که میگه کتاب قدیمی هستش و هم در مورد طراح سوال سیستم

نمیدونم از چه منبعی استفاده کنم که سر جلسه نمونم خیلی به کمکتون احتیاج دارم

منتظر جواب دوستان هستم

آواتار کاربر
farsijava
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: karaj

پست توسط farsijava » پنج‌شنبه 7 آذر 1387, 8:11 pm

منابع رو که از خوب هم خوب تر انتخاب کردید
در مورد طراح سوال سیستم عامل هم همین طور چند سالی هست که دقیقا از روی کتاب آقای فهیمی طرح میشه حتی اگر به انتهای کتاب درس و کنکور آقای مقسمی مراجعه کنید در بخش آخر که نمونه کنکورهاس سال های قبل رو آورده دقیقا گفتند که به طور مثال این سوال از کدوم صفحه کتاب آقای فهیمی مطرح شده

در کورد راهنمایی هم به نظرم برای هر درس در سایت یک تاپیک وجود داره هرجا که مشکل داشتید اونجا مطرح کنید دوستان جواب می دهند
موفق باشید
http://www.gaza.ir
----------------------------
bbc یک نظر سنجی راه انداخته در مورد حمایت از اسراپیل یا فلسطین. که متاسفانه با اینکه از هرچند رای یکی طرف اسراییل هست درصد آمار اسراپیل بالاتر هست
با شرکت در اون و گسترش این خبر از حقانیت فلسطین دفاع کنید:
http://www.israel-vs-palestine.com

vahid662
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط vahid662 » یک‌شنبه 24 آذر 1387, 8:30 pm

با سلام کتاب مرجع ساختمان (لیپ شوتز) از چه ترجمه ای و از چه انشاراتی هست؟
قیمتش چنده؟

آواتار کاربر
moon
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط moon » دوشنبه 25 آذر 1387, 4:48 pm

گل مریم نوشته شده:
peyman نوشته شده:
بله
چه خوب. :D
سرفصل های قطعی 88 رو از کجا میشه تهیه کرد؟

سرفصل های 88 رو خود سایت کارشناسی گذاشته

سرفصل کنکور کاردانی به کارشناسی 1388

ریاضی : اتحاد - معادلات – مثلثات – دستگاه معادلات – مجموعه ها – معادلات خط – توابع – حد - هم عرضی – هوپیتال – پیوستگی – مجانب ها – مشتق و کاربردهای آن – قضایای رول و میانگین – دیفرانسیل – انحنا – مشتقهای جرئی – توابع چند متغیره – روشهای انتگرال گیری معین و نامعین – قضایای اساسی – محاسبه سطح ، حجم زیر منحنی و طول کمان – انتگرال دوگانه و سه گانه – معادلات دیفرانسیل – تبدیلات لاپلاس – دنباله و سری – بردار – اعداد مختلط – مختصات قطبی – ماتریس.

آمار و احتمالات : آمار توصیفی ( شاخصهای مرکزی ) – آمارهای توصیفی ( شاخصهای پراکندگی ) – آنالیز ترکیبی – احتمال – متغیرهای تصادفی – توزیع های خاص – توزیع های نمونه ایی – برآورد فاصله ایی – آزمون فرضها – معادله خط رگرسیون.

زبان تخصصی : مقدمه ( تاریخچه و تعاریف کامپیوتر ) – توصیفهای کلی ( سخت افزار و نرم افزار ) – واحد سیستم – CPU – حافظه – دستگاههای ورودی و خروجی – سیستم عامل – برنامه نویسی – مفاهیم شبکه – مفاهیم اینترنت – پایگاه داده ها.

مدار منطقی : اعداد و کدگذاری – جبر بول – ساده کردن توابع – مدارات منطقی – جدول کارنو – مدارات ترکیبی – مقایسه کننده – رمزگشا ( Decoder ) – رمزگذار ( Encoder ) – مدارات ترکیبی ماژولار ( مالتی پلکسر ) – دی مالتی پلکسر – فلیپ فلاپ و خواص ان – تحلیل مدارات ترتیبی – شمارنده و ثباتها.

برنامه نویسی C++: کلیات و ساختار برنامه نویسی C++ - متغیرها – سیستم ورودی و خروجی – کلاس و شی – توابع و زیر برنامه ها – عملگرها – فایلها – ارث بری – حلقه ها – جملات شرطی .

برنامه نویسی VisualBasic پیشرفته : برای 5 سوال VB میتوان از سرفصل کتابهای مرجعی همچون کتاب آقای جعفرنژاد قمی و بحثها و مثالهای کتاب برنامه سازی 3 ( فنی حرفه ایی ) استفاده کرد. در کنکور سال 87 همه سوالهای این درس از کتاب برنامه سازی 3 طرح شد.

سیستم عامل : مفاهیم و تعاریف اولیه سیستم عامل – ساختار سیستم عامل – پردازش و زمان بندی – مدیریت حافظه ( قطعه بندی و صفحه بندی ) – حافظه مجازی – بن بست – سیستم فایل.

ذخیره و بازیابی اطلاعات : رسانه های ذخیره سازی – رکورد، بلاک و روشهای بلاک بندی – سیستم فایل و بافرینگ – برسی نوار و دیسک به صورت پارامری – فایل پایل ( Pile File ) – فایل ترتیبی – فایل ترتیبی شاخص دار – فایل B-Tree – فایل مستقیم .

ساختمان داده ها : الگوریتم – الگوریتمهای بازگشتی – پیچیدگی های زمانی و مرتبه اجرایی – آرایه – ماتریس – رشته – لیستهای پیوندی – صف و پشته – درخت و انواع آن ( Heap و BST و ...) - گراف و مرتب سازی.
موفقیت از آن ماست!

آواتار کاربر
moon
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط moon » دوشنبه 25 آذر 1387, 4:53 pm

چه منبعی هم برای یادگیری و هم تست زنی برنامه نویسی c++ مفیده؟
موفقیت از آن ماست!

آواتار کاربر
masoud_pas
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط masoud_pas » دوشنبه 25 آذر 1387, 6:33 pm

در خصوص دیگر دروس در صفحه اصلی سایت سر فصل ها وجود دارد اما دوست عزیر در خصوص سی پلاس پلاس کتابی که اخیراً چاپ شده بنام 30 آزمون C,C++ نوشته آقایان "عادلی نیا، مقسمی و ابراهیمی " می باشد که در حال حاضز بهترین منبع تست برای کنکور می باشد . تست های این کتاب چنان کنکور را شبیه سازی کرده اند که شما احساس نشستن سر کنکور را دارید. به هیچ وجه تست ها آبکی نیستند . در هر تست یک نکته جون دار وجود داره.
قیمت کتاب 3500 تومنه و خوب به صرفه است .
واقعاً فوق العاده است ، پیشنهاد می کنم حتماً این کتاب را تهیه کنید.
پیوست‌ها
30Az1.JPG
30Az1.JPG (43.18 KiB) مشاهده 7247 مرتبه
کامل ترین مرجع لینوکس برای فارسی زبانان
********* TechnoTux.org *********

آواتار کاربر
قائم
کاربر متوسط
کاربر متوسط
محل اقامت: عشق من،عمر من،شهر من،لنگرود

پست توسط قائم » سه‌شنبه 26 آذر 1387, 12:08 am

masoud_pas جان، شما اینقدر این کتاب رو تبلیغ کردین که من فکر کردم مولفش باید خودتون باشید. اگه تو یه تاپیکم معرفیش می کردی همه می دیدن و واسه خودتون اینقدر زحمت نمی شد.
قربونتون بشم.

vahid662
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط vahid662 » شنبه 30 آذر 1387, 6:13 pm

با سلام کتاب مرجع ساختمان (لیپ شوتز) از کدام ترجمه ای و از چه انشاراتی هست؟
قیمتش چنده؟

vahid662
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط vahid662 » شنبه 30 آذر 1387, 9:04 pm

آقا یکی جواب ما رو بده
قیمتش چنده؟

آواتار کاربر
s_tanhaei
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط s_tanhaei » پنج‌شنبه 5 دی 1387, 7:30 pm

سلام دوستان
برای ذخیره و بازیابی از چه منبعی استفاده کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ذخیره و بازیابی اطلاعات (با رویکرد کاربردی) که در کل 329 صفحه هستش یا سیستم و ساختار فایل ها (مهندسی فایل ها ) ویراست سوم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آقای مقسمی در آخر پاسخهایی که به سولات کنکور سالهای قبل دادن شماره های صفحه هایی رو نوشتن که با شماره ص کتاب ذخیره و بازیابی اطلاعات (با رویکرد کاربردی) تطبیق نداره ولی در اکثر تاپیکها که بچه ها سوال کردن ذخیره و بازیابی اطلاعات یا سیستم و ساختار فایل ها رو بخونیم همه جواب دادن که ذخیره و بازیابی اطلاعات
حالا موندم کدوم رو بخونم khk: khk:
کدوم کتاب مطابق با سرفصلهای کنکور سراسری نوشته شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خواهش میکنم اگه کسی میدونه اسم دقیق کتاب رو بگه مرسی
تصویر

آواتار کاربر
s_tanhaei
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط s_tanhaei » پنج‌شنبه 5 دی 1387, 8:36 pm

vahid662 نوشته شده:آقا یکی جواب ما رو بده
قیمتش چنده؟
ساختمان (لیپ شوتز) مترجم ابراهیم زاده انتشاراتشم نمیدونم چون خودم هنوز نگرفتم قیمتشم دورو بر 6-7000 فکر کنم باشه اگه تکلیف ذخیره مشخص بشه که کدوم کتابه تا چند روز دیگه میگیرم

قفل شده