رتبه دانشگاه پیام نور در رتبه بندی دانشگاههای جهان!

مدیر انجمن: مهيار

ارسال پست
آواتار کاربر
kft
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: اصفهان

رتبه دانشگاه پیام نور در رتبه بندی دانشگاههای جهان!

پست توسط kft » دوشنبه 21 مرداد 1387, 8:21 pm

حتما جدیدا زیاد شنیدید که دانشگاه تهران جزو ۵۵۰ دانشگاه برتر دنیا شد! (حالا اگه جزو ۵۰۰ تای برتر میشد یه چیزی! :دی ۵۵۰ چه صیغه ای خدا میدونه! :دی) اینقدر این خبر و از تی وی و اینترنت و جاهای دیگه پخش کردند که آدم فکر میکنه عدد ۵۵۰ عدد مقدسیه! انگار رتبه اول و به دست آوردن! خوبه رتبه ۵۲۹ دنیارو دارند! به هر حال بعد شنیدن این خبر به کلم زد که بشینم حساب کتاب کنم ببینم اگه تهران یونی ۵۳۹ تو دنیاست پیام نور چندمه؟! هر جور حساب کردم به رقم قابل محاسبه ای نتونستم برسم! شروع کردم به سیرچ کردن رتبه بندی دانشگاهها! تو سایتهای فارسی هم هیچ چیزی در باره پیام نور نتونستم پیدا کنم. همه سایتها فقط به رتبه تهران اشاره کرده بودند. بعضی از سایتهای فارسی هم دانشگاههای ایران و کاملا سلیقه ای رتبه بندی کرده بودند که اکثرشون وبلاگ نویس بودند. با کمی سیرچ کردن تو گوگل میشه فهمید که رتبه بندیهای داخلی هیچ مبنا و معیاری ندارند. و هیچ وقت نمیشه این و انکار کرد که دید خوبی نسبت به دانشگاه پیام نور تو ایران وجود نداشته و نداره و نخواهد داشت!

وقتی از جستجو تو وبسایت های فارسی خسته شدم! رفتم سراغ english search ! و همون اول کار به سایت رسمی رتبه بندی دانشگاههای جهان رسیدم که دانشگاه تهرانیهارو خر کیف کرده بود! اصلا فکر نمیکردم که تو رتبه بندی این سایت اسمی از دانشگاه پیام نور باشه! ولی وقتی PAYAM NOOR UNIVERSITY را تو رتبه 22 ایران دیدم اینبار من خر کیف شدم! شاید برای هیچ ایرانی این رتبه بندی قابل قبول نباشه! آخه گفتم هیشکی پیام نورو اصلا دانشگاه نمیدونه! ولی اینها معیارهای خودشونه کاملا توضیح دادند. بعد چند روز تو کلوب دانشگاه تهران هم دیدم که یکی از دانشجوهای این دانشگاه هم رتبه بندی این موسسه(SQ) رو اونجا کپی کرده! جالب اینجاست که سایتهای دیگه ای رو هم پیدا کردم که البته با معیارهای متفاوتی دانشگاههای دنیارو رتبه بندی کرده بودند که اکثر این سایتها به سایت اصلی SQ مرتب بودند. تو یکی از این سایت ها دانشگاه پیام نور نوزدهمین دانشگاه ایران و سی و دومین دانشگاه برتر خاورمیانه با 6998 دانشجوی نمونه انتخاب شده بود! تو یکی دیگه از این سایتها که باز معیار متفاوتی داشت دانشگاه پیام نور نهمین دانشگاه برتر ایران معرفی شده بود! البته همه معیارهای این سایتها معیارهای کیفی بودند نه کمی! و نکته جالب اینکه دانشگاه آزاد تو هیچ یک از رتبه بندی ها حضور نداشت!!! و نکته بعدی اینکه تو همه این رتبه بندی ها دانشگاه تهران مقام اول و تو ایران داره.

پس ما در دانشگاهی درس میخوانیم که در معتبرترین رده بندی دانشگاههای جهان بالاتر از دانشگاههایی مثل دانشگاه زنجان، کرمان، زاهدان، اهواز، کاشان، اردبیل، کرمانشاه ، دانشگاه آزاد و غیره قرار گرفته و در رتبه بندی هایی با معیارهای متفاوت دیگر حتی بالاتر از بعضی دانشگاههای تهرانی قرار گرفته است!

رتبه بندی دانشگاههای ایرانی توسط موسسه SQمرکز Times Higher Education Supplement

1- دانشگاه تهران

2- دانشگاه صنعتی شریف

3- دانشگاه علوم پزشکی تهران

4- دانشگاه صنعتی امیرکبیر

5- دانشگاه صنعتی اصفهان

6- دانشگاه علم و صنعت ایران

7- دانشگاه تربیت مدرس

8- دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی

9- دانشگاه علوم پزشکی شیراز

10- دانشگاه امام صادق

11- دانشگاه فردوسی مشهد

12- دانشگاه شیراز

13- دانشگاه اصفهان

14- دانشگاه تبریز

15- دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

16- دانشگاه شهید بهشتی

17- دانشگاه علوم پزشکی تبریز

18- دانشگاه علوم پزشکی ایران

19- دانشگاه ارومیه

20- دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

21- دانشگاه الزهرا

22- دانشگاه پیام نور

23- دانشگاه شهید چمران اهواز

24- دانشگاه کاشان

25- دانشگاه ابوعلی سینا

هوشمند احمق موضوع را بزرگتر،پيچيده تر و سخت تر مي كند ولي نابغه با شهامت خود خلاف آن عمل مي كند. آلبرت انشتين

آواتار کاربر
reza-1365
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: فعلا ایران

Re: رتبه دانشگاه پیام نور در رتبه بندی دانشگاههای جهان!

پست توسط reza-1365 » سه‌شنبه 22 مرداد 1387, 2:40 am

اقا دوست من ای ول این تایپیک رو باید اقا امیر هم ببینه داش امیر نظرت چیه
برای تعجیل در ظهور و سلامتی امام زمان (ع) یک صلوات بفرستید.

آواتار کاربر
mehdijj
کاربر متوسط
کاربر متوسط

Re: رتبه دانشگاه پیام نور در رتبه بندی دانشگاههای جهان!

پست توسط mehdijj » پنج‌شنبه 8 مهر 1389, 9:24 pm

سلام دوستان دانشگاه پیام نور یه دانشگاه باز هست و اگه شما بیاین سطح کتابهای مرجع پیام نور و امتحانات آخر ترم پیام نور رو با دانشگا آزاد یا حتی دانشگاه های دولیتی دیگه مقایسه کنید اصلا قابل مقایسه نیست دروس سخت مرجع با تعداد صفحات بالای 400و اینکه آخر ترم هم باید هم به سوال های تستی پاسخ بدی و هم تشریحی اون هم به صورت سراسری هست و همه جای کشور سوال هاش هماهنگ و یکسان هست و اگه هم مطالعه نداشتی باشی به هیچ عنوان نمی تونی درس و پاس کنی ولی بقیه دانشگاه ها خیلی خیلی راحت تر هست چون فقط جزوه استاد رو می خونی و امتحان هم در محدوده جزوه هست
ورود به پیام نور آسون و مدرک گرفتن بسیار دشوار هست.

به هر حال بازم نمیشه گفت بقیه دانشگاه های کشور بد هست دانشگاه ازاد هم واقعا بعضی از مراکز خوب هستن همین طور علمی کاربردی و حتی آموزشکده های فنی که افراد مستعد و بسیار باسوادی تو اون ها هستن به امید اینکه دانشگا های ایران جز برترین دانشگا های دنیا شه yes:
شهید دکتر مصطفی چمران
دکتری فیزیک هسته ای گرایش گداخت هسته ای از بزرگترین و یکی از معتبر ترین دانشگاه های دنیا برکلی کالیفرنیای امریکا-شاگرد اول دانشگاه برکلی از بین تمامی نوابغ و مغزهای دنیا-استاد تمام دانشگاه برکلی-عضو سازمان فضایی ناسا-عضو موسسه بزرگ و معتبر T&T امریکا-یکی از بزرگترین دانشمندان فیزیک اتمی دنیا-مرد خاکی جبه های جنوب لبنان-معاون نخست وزیر-وزیر دفاع-نماینده مجلس-و سردار جبه های جنوب سردار دهلاویه

---------------------------------------------
مصطفی می‌گفت: «در دنیا آدم‌هایی هستند که به ظاهر زنده‌اند. نفس می‌کشند. راه می‌روند، حرف می‌زنند، زندگی می‌کنند، اما در حقیقت اسیر دنیا، برده زندگی و ذلیل حوادث هستند. اینان برای آن‌که نمیرند، آن‌قدر خود را کوچک می‌کنند که گویا مرده‌اند. اما انسان‌های آزاده، ممکن است کوتاه زندگی کنند، ولی تا آنجا که زنده هستند، به راستی زندگی می‌کنند و با اختیار خود نفس می‌کشند. محکوم اراده دیگری نیستند. دیگران تسلیم او هستند».

ارسال پست