فرق دیپلم کاردانش با فنی و حرفه ای

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی پیوسته بپردازید

مدیر انجمن: fatemi

toa

فرق دیپلم کاردانش با فنی و حرفه ای

پست توسط toa » شنبه 27 شهریور 1389, 2:16 am

کاردانشی ها آیا باید 5 ترم بخونن لطفاً راهنمایی کنید(نرم افزار کامپیوتر)

آواتار کاربر
Hamid
كاربر عالي
كاربر عالي

Re: فرق دیپلم کاردانش با فنی و حرفه ای

پست توسط Hamid » شنبه 27 شهریور 1389, 11:33 am

کاردانشی ها فقط باید چند واحد اضافه تر بخونن
اگر تونستن میتونن 4ترمه تموم کنن
هیچ الزامی برایه 5 ترمه بودن نیست

آواتار کاربر
عسل
کاربر فعال
کاربر فعال
محل اقامت: مشهد

پست توسط عسل » شنبه 27 شهریور 1389, 2:14 pm

فرق کاردانش و فنی حرفه ای در واحد های درسی دوران دبیرستانه که فنی ها عمومی بیشتر دارن ولی کاردانش تخصصی و عملی بیشتر
واسه همین تو دانشگاه یه چندتا واحد عمومی بهشون پیش نیاز می خوره ولی دلیلی بر 5 ترمه شدن نیست
دیگه 4ترمه یا 5 ترمه شدن برمیگرده به اینکه چقدر از نظر درسی قوی باشین و ایا بتونین همه درسا رو همون بار اول قبول بشید یا خدایی نکرده مردود بشید و ترم بعد بخواید دوباره اون درس رو بگذرونید همین باعث بشه 5 ترمه و یا گاهی تا 7 ترم طول بکشه
نبوده

............. نیست

........................
نخواهد بود

از تو عزیزتر

.............کسی برای من...

آواتار کاربر
fatemi
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پست توسط fatemi » دوشنبه 29 شهریور 1389, 4:42 pm

toa نوشته شده:کاردانشی ها آیا باید 5 ترم بخونن لطفاً راهنمایی کنید(نرم افزار کامپیوتر)
سلام دوست عزیز
همون طور که دوستان هم به نکاتی اشاره کردن ، کاردانشی ها باید 14 واحد بیشتر از فنی و حرفه ای ها پاس کنن . در واقع این 14 واحد همون دروس دوره دبیرستان هست که فنی و حرفه ای ها پاس کردن ولی کاردانش ها نه .
و به همین خاطر معمولا کاردانشی ها یه ترم دیرتر فارغ التحصیل میشن . البته اگر زرنگ باشید میتونید با برداشتن واحدهای بیشتر و گرفتن ترم تابستان 4 ترمه فارغ التحصیل بشید .
موفق باشی .

آواتار کاربر
Hamid_CPP
کاربر متوسط
کاربر متوسط
محل اقامت: C:\WINDOWS\system32

پست توسط Hamid_CPP » پنج‌شنبه 1 مهر 1389, 10:14 pm

fatemi نوشته شده:
toa نوشته شده:کاردانشی ها آیا باید 5 ترم بخونن لطفاً راهنمایی کنید(نرم افزار کامپیوتر)
سلام دوست عزیز
همون طور که دوستان هم به نکاتی اشاره کردن ، کاردانشی ها باید 14 واحد بیشتر از فنی و حرفه ای ها پاس کنن . در واقع این 14 واحد همون دروس دوره دبیرستان هست که فنی و حرفه ای ها پاس کردن ولی کاردانش ها نه .
و به همین خاطر معمولا کاردانشی ها یه ترم دیرتر فارغ التحصیل میشن . البته اگر زرنگ باشید میتونید با برداشتن واحدهای بیشتر و گرفتن ترم تابستان 4 ترمه فارغ التحصیل بشید .
موفق باشی .
اون قانون از سال 88 به بعد لغو شد . دیگه از اون زمان به بعد فرقی بینشون نیست مثلا من که کاردانشی بودم ورودی مهر88 هم 77 داده بودن و همینطور فنی حرفه ای ها.

خیال کار و دانشی ها راحت yes:
برای به دست آوردن اطلاعات درباره مرکز آموزش عالی شهرضا روی لینک زیر کلیک کنید...
http://www.shahreza-uni.blogsky.com

آواتار کاربر
fatemi
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پست توسط fatemi » جمعه 2 مهر 1389, 1:17 am

Hamid_CPP نوشته شده:
fatemi نوشته شده:
سلام دوست عزیز
موفق باشی .
اون قانون از سال 88 به بعد لغو شد . دیگه از اون زمان به بعد فرقی بینشون نیست مثلا من که کاردانشی بودم ورودی مهر88 هم 77 داده بودن و همینطور فنی حرفه ای ها.

سلام
طبق تبصره 2 صفحه 6 دفترچه کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد 89 دارندگان دیپلم کاردانش در صورت پذیرفته شدن در رشته متناسب با دیپلم خود ملزم به گذراندن حداکثر 14 واحد دروس جبرانی برابر بخش نامه های مربوط می باشند .
..............................
دروس جبرانی رشته ها با هم تفاوت داره و تعداد واحد جبرانی متفاوته و طبق گفته شما ممکنه رشته ای اصلا دروس جبرانی نداشته باشه .

آواتار کاربر
Hamid_CPP
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط Hamid_CPP » جمعه 2 مهر 1389, 9:49 am

fatemi نوشته شده:
Hamid_CPP نوشته شده:
fate نوشته شده:کاردانشی ها آیا باید 5 ترم بخونن لطفاً راهنمایی کنید(نرم افزار کامپیوتر)
سلام دوست عزیز
موفق باشی .

سلام
طبق تبصره 2 صفحه 6 دفترچه کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد 89 دارندگان دیپلم کاردانش در صورت پذیرفته شدن در رشته متناسب با دیپلم خود ملزم به گذراندن حداکثر 14 واحد دروس جبرانی برابر بخش نامه های مربوط می باشند .
..............................
دروس جبرانی رشته ها با هم تفاوت داره و تعداد واحد جبرانی متفاوته و طبق گفته شما ممکنه رشته ای اصلا دروس جبرانی نداشته باشه .[/quote]

منظور من آموزشکده های دولتی بود و گفته شما فقط در مورد دانشگاه آزاد صدق میکنه
برای به دست آوردن اطلاعات درباره مرکز آموزش عالی شهرضا روی لینک زیر کلیک کنید...

آواتار کاربر
fatemi
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پست توسط fatemi » یک‌شنبه 4 مهر 1389, 11:13 pm

سلام آقا حمید
واحدهای جبرانی برای رشته های کاردانش در همه دانشکده ها هست ، حالا چه دولتی چه آزاد و چه غیر انتفاعی ، حالا اینکه شما گفتین دانشکده های دولتی دروس جبرانی برای رشته های کاردانش ندارن من خیلی شک کردم و مجبور شدم از وبلاگ مشاوره فنی و حرفه ای سئوال بپرسم و جوابش رو الان گرفتم . مشاوره های این وبلاگ کاملا درسته .
..........................................................
میخواستم بدونم آیا دیپلمه های کاردانش در آموزشکده های دولتی ملزم به گذراندن واحدهای بیشتری نسبت به دیپلم های فنی و حرفه ای هستن یا نه ؟ در دانشگاه سما چطور ؟ آیا واحدهای جبرانی در همه رشته ها یکسانه ؟
پیشاپیش ممنون
--------------------------------------------------------------------------------
کلیه دیپلمه های کاردانش در دانشگاه آزاد سما و دولتی ملزم به گذراندن دروس جبرانی هستند که حدود 10 واحد می باشد .واحدهای جبرانی باتوجه به هر رشته متفاوت هست .

آدرس سایت مشاوره : http://moshaverh-amiri2010.blogfa.com/post-311.aspx
این سئوال در قسمت نظرات پرسیده شده .

آواتار کاربر
Hamid_CPP
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط Hamid_CPP » یک‌شنبه 4 مهر 1389, 11:37 pm

fatemi نوشته شده:سلام آقا حمید
واحدهای جبرانی برای رشته های کاردانش در همه دانشکده ها هست ، حالا چه دولتی چه آزاد و چه غیر انتفاعی ، حالا اینکه شما گفتین دانشکده های دولتی دروس جبرانی برای رشته های کاردانش ندارن من خیلی شک کردم و مجبور شدم از وبلاگ مشاوره فنی و حرفه ای سئوال بپرسم و جوابش رو الان گرفتم . مشاوره های این وبلاگ کاملا درسته .
..........................................................
میخواستم بدونم آیا دیپلمه های کاردانش در آموزشکده های دولتی ملزم به گذراندن واحدهای بیشتری نسبت به دیپلم های فنی و حرفه ای هستن یا نه ؟ در دانشگاه سما چطور ؟ آیا واحدهای جبرانی در همه رشته ها یکسانه ؟
پیشاپیش ممنون
--------------------------------------------------------------------------------
کلیه دیپلمه های کاردانش در دانشگاه آزاد سما و دولتی ملزم به گذراندن دروس جبرانی هستند که حدود 10 واحد می باشد .واحدهای جبرانی باتوجه به هر رشته متفاوت هست .

آدرس سایت مشاوره : http://moshaverh-amiri2010.blogfa.com/post-311.aspx
این سئوال در قسمت نظرات پرسیده شده .
با سلام .

من اطلاعاتی درباره سما و غیر انتفایی ندارم ولی اینو مطمعنم که از پارسال اون قانون تو آموزشکده های دولتی برداشته شد . چون خود من که کارودانشی بودم و دیگر بچه های فنی همگی تعداد واحد های یکسانی داشتیم و دوستایه کارودانشی من تو شهرای دیگه هم همینطور به جز ریاضی و زبان که بعضی ها 50% به بالا زده بودند . در ضمن یک قانون دیگه هم این بود که معدل الف کارودانشی ها 16 محصوب می شد و مال فنی ها 17 که کارو دانشی ها بتونن با برداشتن واحدهای اضافی 4 ترمه بگذروونند اونم از 88 به بعد حذف شد.

آواتار کاربر
fatemi
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پست توسط fatemi » یک‌شنبه 11 مهر 1389, 3:23 pm

پس با این حساب که شما اینقدر مطمئن هستید در دانشکده های دولتی مقطع کاردانی پیوسته هیچ فرقی بین دیپلمه های کاردانش و فنی و حرفه ای نیست .
آخرین ویرایش توسط fatemi در یک‌شنبه 11 مهر 1389, 6:56 pm، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

m.ebrahimi

پست توسط m.ebrahimi » یک‌شنبه 11 مهر 1389, 3:44 pm

سلام تو دانشگاه ازاد بچه های کاردانشی رشته ی کامپیوتر فقط 3 واحد پیشنیاز درس مبانی برنامه نویسی و ویژوال بیسیک رو پیش نیاز می خورن
اینم چارت دروس رشته ی کامپیوتر
http://www.iau-hidaj.ac.ir/site/chart/com-p1.jpg
http://www.iau-hidaj.ac.ir/site/chart/com-p2.jpg

آواتار کاربر
Meysam91
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: اهواز
تماس:

پست توسط Meysam91 » چهارشنبه 14 مهر 1389, 4:09 pm

سلام دوستان .

میگم حالا من که دیپلم تجربی دارم و پیش دانشگاهی تجربی رو هم پاس کردم باید دوباره پیش نیازهارو بگیرمو پاس کنم یا اگه کارناممو نشون بدم دیگه نیازی به اونها ندارم؟
یا حداقل بگید کدوم درسهارو حتما باید تو دانشگاه هم بگذرونم. ger:
خیلیا مثل من هستن که تغییر رشته دادن khk: لطفا راهنمایی کنید his:
پیشاپیش ممنونم :D

-------------------------------
رب زدنی علما ...

گاهی گمان میکنی که نمی شود
گاهی نـمی شـود که نمی شــود
گاهی هزار دوره دعا بی اجابتست
گاهی نگفته قرعه به نام تو میشود
گاهی گدای گدایی و بخـت نیـست
گاهی همه شهر گدای تو می شود

اللهم عجل لولیک الفرج

آواتار کاربر
fatemi
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پست توسط fatemi » چهارشنبه 14 مهر 1389, 5:29 pm

Meysam91 نوشته شده:سلام دوستان .

میگم حالا من که دیپلم تجربی دارم و پیش دانشگاهی تجربی رو هم پاس کردم باید دوباره پیش نیازهارو بگیرمو پاس کنم یا اگه کارناممو نشون بدم دیگه نیازی به اونها ندارم؟
یا حداقل بگید کدوم درسهارو حتما باید تو دانشگاه هم بگذرونم. ger:
خیلیا مثل من هستن که تغییر رشته دادن khk: لطفا راهنمایی کنید his:
پیشاپیش ممنونم :D

-------------------------------
رب زدنی علما ...
سلام
به انجمن کارشناسی خوش اومدین :)
کلیه کسانی که دارای دو دیپلم می باشند مثل ریاضی و کاردانش یا تجربی و کاردانش .
و از طریق کنکور های کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد و دولتی وارد دانشگاه میشن هیچ درسی از دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی رو حتی اگر گذرونده باشند قابل تطبیق نیست، چون پذیرش شما بر اساس دیپلم کاردانشه و هر دیپلم دیگه ای هم که داشته باشین توی دانشکده های فنی و حرفه ای هیچ کمکی به شما نمیکنه ، و کلیه کتاب ها خاص رشته های دانشگاهی هست .
در ضمن تعداد واحدهایی که در دانشگاه آزاد پاس میکنید در حدود 10 واحد بیشتر از دانشگاه دولتیه .
حالا خیلی زیاد غصه دروس پیش نیازو نخورید ، دروس پیش نیاز با توجه به دیپلم کاردانش و فنی و حرفه ای هست .مهم دروس تخصصی دانشگاهی هستن ، دروس پیش نیاز خیلی کم و آسون هست .

آواتار کاربر
Meysam91
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: اهواز
تماس:

پست توسط Meysam91 » سه‌شنبه 27 مهر 1389, 10:42 am

سلام آقای فاطمی

من یه مشکل دارم اگه میشه راهنماییم کنید.
قضیه از این قراره که من بعد از اینکه تغییر رشته دادم و رفتم کامپیوتر دیپلم رایانه کار درجه 1 و 2 رو با نمره عالی پاس کردم.دروس کاردانش مثل کارآفرینی و قانون کار و ایمنی و بهداشت رو هم تو یه واحد آموزشی بزرگسالان گذروندم و اینارو هم پاس کردم.
ولی میگن هنوز دیپلمت کامل نشده چون هنوز درجه 3 یا همون VB پیشرفتهرو پاس نکردم تا الان.
با اینکه کتبی اونو 92 گرفتم ولی تو عملیش به دلیل شرایطی که داشتم نتونستم خوب بدم و قبول نشدم.
الانم گفتن نوبت بعدی این ازمون دی ماه هست .حالا من موندم اگه دانشگاه قبول شدم چیکار کنم.میتونن بهم فرصت بدن که جبران کنم؟یا اصلا راهی هست بدون پاس کردن این بریم دانشگاه؟
مرسی

گاهی گمان میکنی که نمی شود
گاهی نـمی شـود که نمی شــود
گاهی هزار دوره دعا بی اجابتست
گاهی نگفته قرعه به نام تو میشود
گاهی گدای گدایی و بخـت نیـست
گاهی همه شهر گدای تو می شود

اللهم عجل لولیک الفرج

آواتار کاربر
fatemi
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پست توسط fatemi » سه‌شنبه 27 مهر 1389, 1:36 pm

Meysam91 نوشته شده:سلام آقای فاطمی

من یه مشکل دارم اگه میشه راهنماییم کنید.
قضیه از این قراره که من بعد از اینکه تغییر رشته دادم و رفتم کامپیوتر دیپلم رایانه کار درجه 1 و 2 رو با نمره عالی پاس کردم.دروس کاردانش مثل کارآفرینی و قانون کار و ایمنی و بهداشت رو هم تو یه واحد آموزشی بزرگسالان گذروندم و اینارو هم پاس کردم.
ولی میگن هنوز دیپلمت کامل نشده چون هنوز درجه 3 یا همون VB پیشرفتهرو پاس نکردم تا الان.
با اینکه کتبی اونو 92 گرفتم ولی تو عملیش به دلیل شرایطی که داشتم نتونستم خوب بدم و قبول نشدم.
الانم گفتن نوبت بعدی این ازمون دی ماه هست .حالا من موندم اگه دانشگاه قبول شدم چیکار کنم.میتونن بهم فرصت بدن که جبران کنم؟یا اصلا راهی هست بدون پاس کردن این بریم دانشگاه؟
مرسی
سلام میثم جان
با این وضعیتی که داری به این زودیا نمیتونی دیپلم بگیری . درس ویژوال بیسیک یه درس 5/4 واحدیه و مهم ترین درس رشته کامپیوتر کاردانشه و بدون پاس کردن این درس اصلا نمیتونید دیپلم بگیرید و هیچ درس دیگه ای جایگزین این کتاب نمیشه . اگر دیپلمت آماده نباشه ولی همه درس هاتو پاس کرده باشی اجازه ثبت نام در دانشگاهو بهت میدن و دانشگاه یه چک یا سفته ازت میگیره و بهت مهلت میده تا دیپلمتو بیاری . ولی اگر یکی از درس هاتو پاس نکرده باشی اجازه ثبت نام در دانشگاهو نداری.
حالا شما تجدید دوره شدی ؟ یا دی ماه میخوای امتحان عملی بدی ؟ در ضمن آیا مدرسه مدرک رایانه کار درجه 2 و1 رو برات استعلام گرفتن یا همین جوری نمرشو ثبت کردن ؟ اگر استعلام گرفتن چقدر طول کشید ؟ جواب این سئوالارو بده تا بهتر راهنماییت کنم

قفل شده

بازگشت به “کنکور کاردانی پیوسته ( فنی و حرفه ای )”