سوالات باقی مانده در ذهن کنکوری های کاردانی پیوسته !.

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی پیوسته بپردازید

مدیر انجمن: fatemi

قفل شده
parsa-pc
کاربر ساده
کاربر ساده

سوالات باقی مانده در ذهن کنکوری های کاردانی پیوسته !.

پست توسط parsa-pc » شنبه 1 آبان 1389, 2:30 pm

با سلام.
بنده خودم و بعد از اینکه پست های انجمن رو خوندم چند تا سوال تو ذهنم باقی مونده که امیدواریم دوستان کمک کنند و جواب بدهند !.البته دوستان بنده هم سوالاتی داشتند ، که اینجا می پرسم و جواب شما را به اونها میرسونم.

1-یک از دوستان من کنکور دانشگاه آزاد فقط شهر خودش رو انتخاب کرد و اجازه نداد دانشگاه آزاد شهر دیگری رو انتخاب کنه و در شهر خودش رتبه 160 رو آورد در صورتی که اخرین نفر قبولی رتبه 150 رو آورد ، در دانشگاه آزاد کاردانی پیوسته تکمیل ظرفیت وجود نداره ؟ یعنی دیگه امیدی به دانشگاه آزاد نباید داشته باشه؟

2-باز یکی از دوستان دانشگاه آزاد قبول شد ولی چند تا درس مونده داشت و شهریور قبول نشد و باید دی امتحان بده تا قبول بشه ! این دوست ما باید قید دانشگاه آزاد رو بزنه یا می تونه ثبت نام کنه و بعد مرخصی بگیره ! خودش می گفت رفتم دانشگاه (آموزشکده سما) گفتند ثبت نام از بهمن ماه شروع میشه ! درسته؟

3-بالاخره تکلیف ورودی ها چی شد ؟ آبان ماه بچه ها میرند سر کلاس با بهمن ؟

4-کسی که شهریور نتونسته دیپلم بگیره و افتاده دی امسال باید دانشگاه رفتن رو فراموش کنه؟
5- دانشگاه های دولتی اجازه نمی دند که ثبت نام را به تعویق بندازی و مثلا بهمن بری سر کلاس؟
6-دانشگاه آزاد هم قوانینش مثل دولتی هست؟ یعنی کسی امسال دانشگاه آزاد قبول بشه و نره اجازه داره دوباره سال بعد شرکت کنه ؟ آخه برای دولتی شنیده بودم اگه قبول بشی و نری اجازه نداری سال بعد کنکور شرکت کنی.

با تشکر.

آواتار کاربر
fatemi
مدیر انجمن
مدیر انجمن

Re: سوالات باقی مانده در ذهن کنکوری های کاردانی پیوسته !.

پست توسط fatemi » شنبه 1 آبان 1389, 2:41 pm

1-یک از دوستان من کنکور دانشگاه آزاد فقط شهر خودش رو انتخاب کرد و اجازه نداد دانشگاه آزاد شهر دیگری رو انتخاب کنه و در شهر خودش رتبه 160 رو آورد در صورتی که اخرین نفر قبولی رتبه 150 رو آورد ، در دانشگاه آزاد کاردانی پیوسته تکمیل ظرفیت وجود نداره ؟ یعنی دیگه امیدی به دانشگاه آزاد نباید داشته باشه؟
سلام عزیز
اول یه سر به لینک زیر بزن
viewtopic.php?f=3&t=9136
معمولا برای نیمسال دوم دانشگاه آزاد همه رو پذیرش میکنه ، شما هم به دوستت بگو حتما به محل قبولی یه سر بزنه ، خیلیا هستن که قبول میشن و ثبت نام نمیکنن .
2-باز یکی از دوستان دانشگاه آزاد قبول شد ولی چند تا درس مونده داشت و شهریور قبول نشد و باید دی امتحان بده تا قبول بشه ! این دوست ما باید قید دانشگاه آزاد رو بزنه یا می تونه ثبت نام کنه و بعد مرخصی بگیره ! خودش می گفت رفتم دانشگاه (آموزشکده سما) گفتند ثبت نام از بهمن ماه شروع میشه ! درسته؟
تا زمانی که تمام دروسشو پاس نکنه به هیچ عنوان اجازه ثبت نام نداره . اگر همه درس هارو پاس کرده ولی مدرکش آماده نیست دانشگاه آزاد ثبت نامش میکنه ولی یه چک یا سفته به مبلغ 500 هزار تومان میگیره . اگر گفته ثبت نام از بهمن ماه شروع میشه منظورش این بوده که توی بهمن ماه هم پذیرش داریم . الان خیلیا ثبت نام کردن و همین نیمسال اول سره کلاس رفتن .
3-بالاخره تکلیف ورودی ها چی شد ؟ آبان ماه بچه ها میرند سر کلاس یا بهمن ؟
به نظر میرسه از آبان ماه شروع میشه . اگر نظرشون تغییر نکنه .

5- دانشگاه های دولتی اجازه نمی دند که ثبت نام را به تعویق بندازی و مثلا بهمن بری سر کلاس؟
اگر اول مدرک دیپلمو تحویل بدی و ثبت نام کنی میتونی یک ماه مرخصی بگیری و از ترم بعد تحصیلتو شروع کنی .
6-دانشگاه آزاد هم قوانینش مثل دولتی هست؟ یعنی کسی امسال دانشگاه آزاد قبول بشه و نره اجازه داره دوباره سال بعد شرکت کنه ؟ آخه برای دولتی شنیده بودم اگه قبول بشی و نری اجازه نداری سال بعد کنکور شرکت کنی.
این قانون فقط برای کنکور سراسری هست . برای داوطلبان فنی و حرفه ای و کاردانش در هیچ یک از دانشگاه های آزاد و دولتی محرومیتی وجود نداره.

parsa-pc
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط parsa-pc » شنبه 1 آبان 1389, 3:18 pm

خیلی ممنون از جوابتون.
یعنی اون دوستمون با اینکه تو کارنامه اش "مردود" نوشته بود ، بهمن ماه بره و ثبت نام کنه ؟
یکی دیگر از دوستان من هم رتبه 230 آورد و آخرین قبولی 150 بود، و کلا ناامید شده ، یعنی اون هم می تونه بره بهمن ثبت نام کنه؟ yes:
اگه اینطوری باشه که کنکور آزاد یعنی "کشک" و اصلا چرا کنکور می دند؟ ger:
چند تن از دوستان من تو آزاد اجازه دادند دانشگاه براشون شهر دیگه رو انتخاب کنه و هر کدوم شهر محل تولد قبول شدند ، اگه اینطور باشه همه اشون میان و بهمن میرند همون جایی که می خواند ثبت نام می کنند.!!!!!!!!

آواتار کاربر
fatemi
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پست توسط fatemi » شنبه 1 آبان 1389, 4:43 pm

parsa-pc نوشته شده:خیلی ممنون از جوابتون.
یعنی اون دوستمون با اینکه تو کارنامه اش "مردود" نوشته بود ، بهمن ماه بره و ثبت نام کنه ؟
یکی دیگر از دوستان من هم رتبه 230 آورد و آخرین قبولی 150 بود، و کلا ناامید شده ، یعنی اون هم می تونه بره بهمن ثبت نام کنه؟ yes:
اگه اینطوری باشه که کنکور آزاد یعنی "کشک" و اصلا چرا کنکور می دند؟ ger:
چند تن از دوستان من تو آزاد اجازه دادند دانشگاه براشون شهر دیگه رو انتخاب کنه و هر کدوم شهر محل تولد قبول شدند ، اگه اینطور باشه همه اشون میان و بهمن میرند همون جایی که می خواند ثبت نام می کنند.!!!!!!!!
خواهش میکنم
آره میتونه . خب با کنکور کل داوطلبان رو توی همه واحد ها تقسیم میکنند ولی اگه کنکور نباشه همه میخوان واحدهای خوب برن . شما به دوستت بگو حتما همین نیمسال اول به دانشگاه یه سر بزنه احتمال اینکه ثبت نامش کنن زیاده .

parsa-pc
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط parsa-pc » شنبه 1 آبان 1389, 5:34 pm

از اینکه با حوصله به سوالات جواب می دید خیلی ممنونم.یک چیز رو متوجه نشدم : ger:
به راحتی میشه این قانون تقسیم واحد ها رو دور زد.

شما گفتید کنکور آزاد برای اینه که دانشجویان بین واحد ها تقسیم بشند و همه سراغ واحدهای خوب نرند !.!الان همه می تونند اون جایی که دوست دارند رو انتخاب کنند و به دانشگاه آزاد هم اجازه انتخاب شهرهای دیگه رو هم ندهند ، بعدش که جواب اومد با فرض اینکه "مردود" هم شدند باز هم میرند همون جایی که دوست دارند و ثبت نام می کنند؟
میشه در این مورد توضیح بدید؟

آواتار کاربر
fatemi
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پست توسط fatemi » شنبه 1 آبان 1389, 11:17 pm

parsa-pc نوشته شده:از اینکه با حوصله به سوالات جواب می دید خیلی ممنونم.یک چیز رو متوجه نشدم : ger:
به راحتی میشه این قانون تقسیم واحد ها رو دور زد.

شما گفتید کنکور آزاد برای اینه که دانشجویان بین واحد ها تقسیم بشند و همه سراغ واحدهای خوب نرند !.!الان همه می تونند اون جایی که دوست دارند رو انتخاب کنند و به دانشگاه آزاد هم اجازه انتخاب شهرهای دیگه رو هم ندهند ، بعدش که جواب اومد با فرض اینکه "مردود" هم شدند باز هم میرند همون جایی که دوست دارند و ثبت نام می کنند؟
میشه در این مورد توضیح بدید؟
خواهش میکنم عزیز
حرف شما تا حدودی درسته . ولی همه دانشگاه های آزاد که بدون کنکور پذیرش نمیگیرن . ولی خیالت راحت هیچ داوطلبی روی زمین نمیمونه .

قفل شده

بازگشت به “کنکور کاردانی پیوسته ( فنی و حرفه ای )”