نحوه صحیح کردن

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی پیوسته بپردازید

مدیر انجمن: fatemi

قفل شده
obalitjoon
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: تهران
تماس:

نحوه صحیح کردن

پست توسط obalitjoon » شنبه 5 مرداد 1387, 1:49 pm

یه چیزی هستش که ذهنم رو خیلی مشغول کرده اونم نحوه صحیح کردن برگه هاست.
همون طور که می دونید درس فیزیک و شیمی ضریبشون 2 هستش یا ریاضی 4 هست و ....و دروس تخصصی 15.
اما چندین نفر به من گفتن که صحیح کردن برگه ها بر اساس سختی سوالات هستش. یعنی مثلاً اگر شما یه تست سخت افزار بزنی بهتر از یه تست شبکه هستش یا یه تست vb بزنی بهتر از اینه که یه تست سیستم عامل یا مبانی بزنی.
یه جور دیگه می گم. درس عربی خوب درسی هستش که خیلی ها کم میزنن چون سخته. ÷س هرکسی که عربی بهتر بزنه بالاتر کشیده میشه.
امیدوارم اینطوری نباشه.
یادمه یه معلم از قلمچی بهم گفتش که بچه های فنی نمی دونن که بر این اساس صحیح میشه و ضریب مریب همه کشکه.
بچه های دیگه چیزی نشنیدن ؟
امضا امضا امضا

mammad
کاربر ساده
کاربر ساده

Re: نحوه صحیح کردن

پست توسط mammad » دوشنبه 7 مرداد 1387, 10:02 pm

اين چيزي كه من ميدونم اينطوري حساب نميكنن.يعني فرمول عادلانه اي كه بشه همچين كاري كرد باهاش فكر نكنم اصلا وجود داشته باشه.

يعني كل دروس تخصصي فقط يك درس حساب ميشه با ضريب 15 .

كلا تراز كل اينطوري حساب ميشه. مجموع (تراز هر درس * ضريب همون درس) تقسيم بر مجموع ضرايب.
مثلا اگر تراز زبان 8000 با ضريب 1
تراز رياضي 5000 با ضريب 4
تراز تخصصي 7000 با ضريب 15 هست.
اينطوري حساب ميشه : 8000+ 20000 + 105000 تقسيم بر 20 كه ميشه 6650

اينكه درس مثل عربي تراز رو بالا ميبره به خاطر اينه كه ميانگين درصدي كه كل دانشجو ها ميزنن پايينه.مثلا توي عربي 50 بزني ترازت بالا تر از وقتيه كه تو زبان 50 ميزني.

اگر اشتباه ميكنم تصحيحش كنيد.

nanimehr
کاربر فعال
کاربر فعال
محل اقامت: کویر
تماس:

Re: نحوه صحیح کردن

پست توسط nanimehr » شنبه 19 مرداد 1387, 10:50 pm

mammad نوشته شده:اين چيزي كه من ميدونم اينطوري حساب نميكنن.يعني فرمول عادلانه اي كه بشه همچين كاري كرد باهاش فكر نكنم اصلا وجود داشته باشه.

يعني كل دروس تخصصي فقط يك درس حساب ميشه با ضريب 15 .

كلا تراز كل اينطوري حساب ميشه. مجموع (تراز هر درس * ضريب همون درس) تقسيم بر مجموع ضرايب.
مثلا اگر تراز زبان 8000 با ضريب 1
تراز رياضي 5000 با ضريب 4
تراز تخصصي 7000 با ضريب 15 هست.
اينطوري حساب ميشه : 8000+ 20000 + 105000 تقسيم بر 20 كه ميشه 6650

اينكه درس مثل عربي تراز رو بالا ميبره به خاطر اينه كه ميانگين درصدي كه كل دانشجو ها ميزنن پايينه.مثلا توي عربي 50 بزني ترازت بالا تر از وقتيه كه تو زبان 50 ميزني.

اگر اشتباه ميكنم تصحيحش كنيد.
احسنت حرف شما رو تایید میکنم.
به عنوان مثال سوالی بسیار آسان را فقط عده ای کم پاسخ داده اند در این صورت هم با وجود آسانی آن سوال دارای تراز بالایی میگردد.
----------------------------------------------------------------------------
در دنیایی که همه به دنبال چشمان زیبا هستند، تو به دنبال نگاه زیبا باش. دکتر علی شریعتی
----------------------------------------------------------------------------
میگن با یک گل بهار نمیشه ، اما ما یه گل داریم که با اومدنش تموم دنیا بهار میشه؛ جهت تعجیل در فرج آقا امام زمان صلوات.

قفل شده

بازگشت به “کنکور کاردانی پیوسته ( فنی و حرفه ای )”