چگونه ریاضی را برای کنکور بخوانم؟

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی پیوسته بپردازید

مدیر انجمن: fatemi

قفل شده
sadegh-king
کاربر معمولي
کاربر معمولي

چگونه ریاضی را برای کنکور بخوانم؟

پست توسط sadegh-king » پنج‌شنبه 4 آبان 1391, 7:44 pm

سلام به بچه های کنکوری و بچه هایی که تو کنکور91 قبول شدن
میخواستم بدونم که ریاضی 1 و 2 و3 رو چطوری برای کنکور بخونم؟من ریاضی رو بلد هستم و می فهم ولی نمیدونم که سوالات کنکور رو چطوری باید بزنم! یعنی برای کنکور بلد نیستم.
فیزیک رو هم بلدم ولی برای کنکور نمیدونم که چطوری بخونم.مثلا سوال 82 فیزیک کنکور 91 رو هرچی فکر کردم فرمولش رو پیدا نکردم و نمیدونم که طراح سوال این سوال رو از کجا طرح کرده ! البته میدونم که دروسی مثل ریاضی و فیزیک رو یاد گرفتنی هستند.
اگه ممکن است دوستانی که کنکور دادن مرا راهنمایی کنند.مرسی goll

آواتار کاربر
lalaya
کاربر متوسط
کاربر متوسط

Re: چگونه ریاضی را برای کنکور بخوانم؟

پست توسط lalaya » شنبه 6 آبان 1391, 10:12 pm

سلام. به نظر من تنها راه موفقیت تو حل مسائل ریاضی و فیزیک اول درک عمیق مفاهیم کتاب درسی و در مرحله بعد فهمیدن اینه که سوال دقیقا از ما چی میخواد!
وقتی یه مرحله اومدین جلو و مفاهیم کتاب درسی رو درک کردین و خواستین تست بزنین، با صورت مسئله ارتباط برقرار کنین. حس نکینین وقتی برگه تست زیر دستتونه با یه سری باکتری طرفین و باید زودتر از دستش خلاص شین! با تمرکز و آرامش و تسلط به جو ؛ به سوال فکر کنین و یقین داشته باشین که نصف جواب تو سواله!

سوال 82 فیزیک کنکور 91 کامپیوتر با ساده ترین مفهوم و فرمول فیزیکی و ساده ترین محاسبات ریاضی حل میشه!

ما میدونیم انرژی جنبشی جسم برابره با: <یک دوم جرم جسم ضرب در توان دوم سرعت جسم> (k=1/2mv^2) ؛ اینو همون اولین روزایی که فهمیدیم فیزیک یعنی چی بهمون گفتن.

صورت سوال میگه:

Va=Vb
Ma=4*Mb
Kb/Ka : با بدست آوردن این نسبت مساله حل میشه
از این ساده تر؟

نسبت انرژی جنبشی جسم b به انرژی جنبشی جسم a میشه 1/4 ؛ یعنی اگه برای مثال جسم a دارای انرژی جنبشی 100 ژول باشه ، جسم b دارای انرژی جنبشی 25 ژول هست.
پس انرژی جنبشی جسم b 75% از انرژی جنبشی جسم a کمتره.

Just SMILE..it WORKS :)

sadegh-king
کاربر معمولي
کاربر معمولي

Re: چگونه ریاضی را برای کنکور بخوانم؟

پست توسط sadegh-king » یک‌شنبه 7 آبان 1391, 3:14 pm

lalaya نوشته شده:سلام. به نظر من تنها راه موفقیت تو حل مسائل ریاضی و فیزیک اول درک عمیق مفاهیم کتاب درسی و در مرحله بعد فهمیدن اینه که سوال دقیقا از ما چی میخواد!
وقتی یه مرحله اومدین جلو و مفاهیم کتاب درسی رو درک کردین و خواستین تست بزنین، با صورت مسئله ارتباط برقرار کنین. حس نکینین وقتی برگه تست زیر دستتونه با یه سری باکتری طرفین و باید زودتر از دستش خلاص شین! با تمرکز و آرامش و تسلط به جو ؛ به سوال فکر کنین و یقین داشته باشین که نصف جواب تو سواله!

سوال 82 فیزیک کنکور 91 کامپیوتر با ساده ترین مفهوم و فرمول فیزیکی و ساده ترین محاسبات ریاضی حل میشه!

ما میدونیم انرژی جنبشی جسم برابره با: <یک دوم جرم جسم ضرب در توان دوم سرعت جسم> (k=1/2mv^2) ؛ اینو همون اولین روزایی که فهمیدیم فیزیک یعنی چی بهمون گفتن.

صورت سوال میگه:

Va=Vb
Ma=4*Mb
Kb/Ka : با بدست آوردن این نسبت مساله حل میشه
از این ساده تر؟

نسبت انرژی جنبشی جسم b به انرژی جنبشی جسم a میشه 1/4 ؛ یعنی اگه برای مثال جسم a دارای انرژی جنبشی 100 ژول باشه ، جسم b دارای انرژی جنبشی 25 ژول هست.
پس انرژی جنبشی جسم b 75% از انرژی جنبشی جسم a کمتره.
سلام.خیلی ممنون بابت راهنماییتون.خیلی ساده هست! goll
خوش به حالتون که چنین رتبه ای رو کسب کردید. goll

قفل شده

بازگشت به “کنکور کاردانی پیوسته ( فنی و حرفه ای )”