امروز چهارشنبه مه 23, 2018 11:55 am

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است
پاسخ به مبحث  [ 4 پست ] 
نويسنده پيغام
 موضوع پست: دانشگاه آزاد واحد تهران - شمال
پستارسال شده در: چهارشنبه سپتامبر 03, 2008 1:44 pm 
آفلاين
کاربر خوب
کاربر خوب
نماد کاربر

تاريخ عضويت: سه شنبه سپتامبر 11, 2007 5:12 am
پست ها : 480
محل سکونت: ایران
دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران شمال در يك نگاهدانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران شمال 10 آبان 1365 تأسيس و با 30 نفر دانشجو حركت دانشگاهي خود را آغاز كرد . امتیاز ثبت شده این واحد 2097 و رتبه آن « جامع ب » می باشد که با توجه به توانمندی های واحد مراتب جهت بررسی های لازم به منظور افزایش امتیازات واحد به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی ارسال شده است و پیش بینی می شود که امتیاز روند افزایشی داشته باشد . اسامي رؤساي اين واحد و مدت زمان مسئوليت آنان به قرار زير است:

دكتر احمد شاهوراني از آبان 1365 الي آبان 1368

دكتر عليرضا حسينيون از آبان 1368 الي اسفند 1368

دكتر علي معصومي از اسفند 1368 الي اسفند 1372

دكتر مرتضي خسروي از اسفند 1372 الي مرداد 1381

دكتر پيمان مهستي از مرداد 1381 الي ارديبهشت 1384

دكتر احمد يعقوب نژاد از ارديبهشت 1384 تا كنون

تصوير

این واحد دانشگاهی دارای 8 دانشکده شامل دانشکده الهیات و معارف اسلامی ، دانشکده علوم انسانی ، دانشکده شیمی ، دانشکده فنی و مهندسی ، دانشکده علوم پایه ، دانشکده مدیریت و علوم اجتماعی ، دانشکده زبانهای خارجی و دانشکده علوم و فنون دریایی می باشد که در مجموع بیش از 17 هزار دانشجو در 83 رشته و مقطع تحصیلی شامل یک رشته شیمی کاربردی در مقطع دکترا و 49 رشته و گرایش در مقطع کارشناسی ارشد و مابقی در مقطع کارشناسی و کاردانی است . همچنین در مقطع دکترای تخصصی در رشته شیمی آلی و در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های فلسفه و حکمت اسلامی ، حقوق جزا و جرم شناسی ، حقوق خصوصی ، حقوق بین الملل ، زیست شناسی دریا ، گرایش گیاهان دریا ، زیست شناسی دریا گرایش آلودگی دریا ، مهندسی شیمی گرایش مهندسی فرآیند ، مهندسی معماری با توجه تصویب شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، این واحد دانشگاهی از سال تحصیلی 88-87 پذیرش دانشجو خواهد داشت . ضمناً پذیرش دانشجوی برادر در مقطع کارشناسی ارشد برای 3 رشته علوم قرآن و حدیث ، فقه و مبانی حقوق اسلامی و ادیان و عرفان از سال تحصیلی 88-87 نیز به عمل خواهد آمد .

فضاي آموزشي اين واحد دانشگاهي بيش از 35 هزار متر مربع است كه با خريد و تملك زميني به مساحت 211760 متر مربع در حكيميه تهرانپارس ، سرانه فضاي آموزشي ، رفاهي و ورزشي هر دانشجو با احداث سايت دانشگاهي به 10 متر افزايش خواهد يافت .

در حال حاضر 561 نفر عضو هيأت علمي تمام وقت و نيمه وقت در واحد تهران شمال در امر تدريس و تعليم دانشجويان اهتمام دارند و حدود 48 هزار و694 نفر از آن فارغ التحصيل شده اند .

سایت دانشگاهی حكيميه :

با عنایت به ساخت و راه اندازی سایت دانشگاهی واحد و تمرکز فعالیت های علمی و آموزشی واحد در این سایت 21 هکتاری ، مهمترين اقدامات صورت گرفته در سايت طی ماههای اخیردر3 بخش قابل ملاحظه است.

تصوير

1-دريافت مجوزهاي لازم از ارگانهاي مرتبط با امور ساختمان ، مانند شهرداري و ادارات آب ، برق ، مخابرات وگاز است .

2-عمليات اجرايي زيربنايي است . ايجاد راههاي ارتباطي كارگاهي ، اتصال به آب شهري ، ترميم سامانه هاي ساختماني و تأسيسات الكتريكي و مكانيكي محيط و ساختمان قديمي موجود جهت بهره برداري دفتري ، هدايت و كنترل آب حاصل از تصفيه خانه شهرك شهيد بهشتي جهت آبياري فضاهاي سبز و برنامه ريزي هاي حراستي و حفاظتي .

3- عمليات اجرايي ساختمان در مجتمع ورزشي با مساحت 3600 مترمربع با پيشرفتي در حدود 55 درصد در حال اجرا مي باشد ،که بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته درسال تحصيلي 88 – 87 به بهره برداری می رسد .

اين بنا شامل يك سالن اصلي به مساحت 1760 مترمربع براي ورزشهاي داخل سالن و دوسالن براي ورزش هاي رزمي و كشتي هركدام به مساحت 460 مترمربع و يك سالن بدنسازي به مساحت 245 مترمربع و سطوح اداري وتأسيسات به مساحت 410 مترمربع مي باشد .

طراحی ساختمان دانشکده مدیریت و علوم اجتماعی به مساحت 15757 متر مربع و ساختمان دانشکده علوم انسانی به مساحت 16300 متر مربع ، هر کدام در 6 طبقه و مطابق با استانداردهای آئین نامه های طراحی مجموعه های آموزشی به پایان رسیده و هم اکنون پیمانکار احداث دانشکده مدیریت و علوم اجتماعی در حال اجرای فونداسیون ساختمان فوق می باشد و پیمانکار احداث ساختمان دانشکده علوم انسانی نیز در کمیسیون معاملات برگزیده شده است که پس از تأیید سازمان مرکزی شروع به کار خواهند نمود .

فاز مقدماتی و فاز یک آزمایشگاه مرکزی نیز با زیر بنای معادل 20 هزار مربع در حال تهیه و انجام می باشد

مجموعه دانشگاهي واحد تهران شمال درمنطقه حكيميه تهرانپارس شامل هشت دانشكده ، جمعاٌ در مساحتي حدود 100 هزار متر مربع ساختمانهاي آموزش مانند دوكارگاه به مساحت 10 هزار مترمربع ، كتابخانه و سايت رايانه 8 هزار مترمربع و سالن آمفي تئاتر به مساحت 18 هزار مترمربع ، مسجد 2 هزار مترمربع و پاركينگ طبقاتي به مساحت 12 هزار متر مربع و نهايتاٌ ساختمان اداري به مساحت 6500 مترمربع است جمع مساحت راههاي ارتباطي سواري عادي 12500 و جمع سطح اشغال تمامي ساختمانها ( سطح همكف ) حدود 70 هزار مترمربع مي باشد . باقيمانده زمين به مساحت حدود 140 هزار مترمربع به فضاي سبزاختصاص داده خواهد شد .

دانشجويان اين واحد دانشگاهي نيز در كنار تحصيل در بيش از 32 انجمن علمي ، ادبي و هنري فعاليت دارند به علاوه چاپ و انتشار دهها نشريه دانشجويي در زمينه هاي مختلف علمي، اجتماعي، فرهنگي ، سياسي ، كسب عناوين قهرماني در مسابقات ورزشي منطقه 8 و سراسري دانشگاه آزاد اسلامي ، انجام بازدید های علمی متعدد یک یا چند روزه به مناطق شمالی و جنوبی کشور و بازدید از مناطق طبعی و مراکز تحقیقاتی ، صنعتی و تولیدی ، ارایه خدمات مشاوره به دانشگاهیان واحد ، طبخ و توزیع یک وعده غذای گرم در سطح واحد ( در سال 1386 بالغ بر 320 هزار پرس غذا در واحد طبخ و توزیع شده است ) در بخش خدمات دانشجویی این واحد قابل ملاحظه است .

عضویت 300 نفر در باشگاه پژوهشگران جوان ، تألیف و ترجمه دهها جلد کتاب و انتشار مقالات متعدد از ایشان در نشریات داخلی و بین المللی ، همچنین ثبت اختراعات متعدد این اعضا از جمله: چرخ گوشت ايمن با گلوي مارپيچ ، آئينه ضد بخار ، دستگاه تصفيه ميكروبي آب با استفاده از اشعه فرابنفش و ورق مقاوم حرارتي از پارچه 100 درصد پنبه اي بدون استفاده از آزبست ، اختراع دستگاه فوتو راکتور ، اختراع فوتوسل تصفیه هوا بر مبنای نانو دی اکسید تیتانیم و نانو سیلور ، دستگاه ساخت ذرات نانو واسفنج (فوم) ضد عفونی کننده ، رنگ ضد عفونی کننده هوا ، عایق امولسیونی – پلیمری پایه قیری و همچنین بررسي و ارائه مدل تكتونيكي كمربند چين خورده – رانده با تأكيد به شكل ساختاري زاگرس، بررسي و ارائه مدل analog of Hotspot ، مدل تكتونيكي pull-apart basin و صدها پايان نامه ارزشمند از ديگر اين موفقيتهاست .

در بخش فرهنگي ،انتشار فصلنامه قرآنی اسراء ، برگزاري كلاسهاي فوق برنامه ، بزرگداشت مناسبتهاي مذهبي و ملي ، برگزاري مسابقات فرهنگي ، همايش ها و سمينارهاي علمي – فرهنگي ، ارائه خدمات سمعي و بصري ، برگزاري اردوهاي دانشجويي ، ثبت نام و اعزام استادان ودانشجويان به حج عمره مفرده ، برپايي نمايشگاه هاي متعدد ، فعاليت هاي كانون قرآن وعترت ، ايجاد دبيرخانه دائمي پوشش و آراستگي ، انتشار12 نشریه فعال دانشجویی به صاحب امتیازی معاونت فرهنگی و انجام فعالیت های پژوهشی ، راه اندازي سايت فرهنگي به نشاني http://farhangi.IAU-TNB.AC.IR از اهم شاخص هاي فرهنگي در اين واحد دانشگاهي است . به علاوه دفاتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري ، بسيج دانشجويي نيزدر تعميق باورهاي ديني و آشنايي دانشگاهيان با مسايل سياسي، اجتماعي روز و همچنين شعاير مذهبي فعاليت دارند.

در بخش پژوهشي 70 مقاله در مجلات ISI ، تعداد 150 مقاله در مجلات علمی ، پژوهشی و 168 مقاله علمی ، ترویجی از اعضای هیأت علمی واحد ظرف چند سال اخیر به چاپ رسیده است . همچنین 64 فضاي آزمايشگاهي و كارگاهي در این واحد دانشگاهی داير است كه در مساحتي حدود 3426 متر مربع به دانشجويان مقاطع كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكترا خدمات ارايه مي نمايد . به علاوه در راستاي سرويس دهي مطلوب و دستيابي به اطلاعات كتابخانه ، كليه دانشكده هاي واحد به سيستم مكانيزه مجهز شده اند و از خدمات كتابخانه ديجيتالي نيز دانشگاهيان واحد بهره مند هستند.در مجموع بيش از 82981 هزار جلد كتاب با 46653هزار عنوان و بيش از 7975هزار جلد مجله فارسي ، لاتين و عربی در 1789 عنوان در كتابخانه هاي دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران شمال موجود بوده و در دسترس دانشجويان و اعضاي هيأت علمي قرار مي گيرد ، به علاوه در بخش ارتباط با صنعت این واحد دانشگاهی در سال 1386 تعداد 6 طرح برون دانشگاهی و 6 تفاهم نامه و قرارداد با موسسات علمی ، تحقیقاتی به امضا رسیده است ، همچنین مرکز مطالعات نمک به طور مشترک بین واحد گرمسار و تهران شمال تأسیس شده است .

يكي از شاخص هاي در خور توجه واحد تهران شمال ، تجهيز و راه اندازي مركز آموزش ضمن خدمت كاركنان و اعضاي هيأت علمي اين واحد است كه مطابق آمار موجود تاکنون اين مركز آموزشي 153 دوره در 3794 ساعت برگزار نموده است . ضمن اينكه اين مركز با برگزاري دوره هاي عمومي و تخصصي انفورماتيك در سطح واحد و همچنين واحد هاي منطقه 8 دانشگاه آزاد اسلامي ، گامهاي اساسي در ارتقاي كيفيت خدمات آموزشي و علمي برداشته است .

اقدام در جهت انتشار مجلات تخصصي و علمي در هريك از دانشكده هاي واحد حاكي از مشاركت پژوهشگران اين واحد در توليد علم و پژوهش محوري در دانشگاه است. به طوری که فصلنامه زمین ، نشریه پژوهش های علوم و فنون دریایی و فصلنامه پژوهش های شیمی کاربردی موفق به دریافت تأئیدیه درجه علمی – پژوهشی از سوی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی شده است . در همین راستا هدف مسئولین به کسب درجه علمی برای مجله نامه الهیات نیز می باشد . همچنین مراحل قانونی و اداری فصلنامه های دانش شناسی ، فصلنامه گروه میکروبیولوژی ، فصلنامه گروه زیست شناسی ، فصلنامه گروه حقوق ، فصلنامه صراط ، فصلنامه گروه زبان انگلیسی در دانشکده های این واحد دانشگاهی به اتمام رسیده و پس از اخذ مجوز از سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی منتشر خواهد شد.

عملكرد موفقيت آميز صندوق رفاه دانشجويي واحد تهران شمال نيز در كنار ساير بخش هاي واحد قابل توجه بوده و اعتبارات تخصیصی وزارت علوم را نیز به صورت کامل در اختیار دانشحویان قرار داده است . این صندوق از بدو تأسيس در سال 1374 تاكنون بالغ بر 29 میلیارد ریال تسهیلات مالی شامل 14 ميليارد ريال وام شهریه ، یک میلیارد و 400 میلیون ریال وام ازدواج و کل 13 میلیارد ریال تسهیلات اعطایی دولت از محل وجوه اداره شده را در 2 مرحله به دانشجويان پرداخت نموده است . شايان ذكر است تا پايان سال 86 بالغ بر 13 ميليارد ريال تسهيلات اعتباري شامل وام هاي خريد خودرو ، مسكن ، تعميرات ، ضروري و وديعه مسكن به كاركنان و اعضاي هيأت علمي واحد پرداخت شده است ، که 499 فقره از تسهیلات مزبور ، مربوط به کارکنان و 104 فقره به آعضای هیأت علمی پرداخت شده است .

تكميل و راه اندازي سايت واحد به نشاني http://WWW.IAU-TNB.AC.IR و انجام ثبت نام اینترنتی از دانشجویان از طریق سایت مذکور و نیز راه اندازی پست الكترونيكي روابط عمومي به نشاني RAVABET-OMOMI@IAU-TNB.AC.IR و تلفن پيام گير 24 ساعته اين اداره به شماره 22977967 جهت استماع ديدگاههاي مخاطبين دانشگاهي و انعكاس به مديران ، از ساير فعاليت هاي واحد تهران شمال مي باشد .

تهیه و تنظیم : علیرضا بدرنژاد

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال

به روز شده در تاریخ : 10/4/87

_________________
تو رفتی و من آهسته پشت سرت گفتم نرو ... تصوير


جزييات پست دادن اخطار به کاربر
بالا
 مشخصات  
 
 موضوع پست: Re: دانشگاه آزاد واحد تهران - شمال
پستارسال شده در: چهارشنبه سپتامبر 03, 2008 1:47 pm 
آفلاين
کاربر خوب
کاربر خوب
نماد کاربر

تاريخ عضويت: سه شنبه سپتامبر 11, 2007 5:12 am
پست ها : 480
محل سکونت: ایران
اینم لینک دانشگاه آزاد واحد تهران - شمال : http://www.iautnb.ir/tabid/78/Default.aspx

امیدوارم مفید باشه براتون ...

_________________
تو رفتی و من آهسته پشت سرت گفتم نرو ... تصوير


جزييات پست دادن اخطار به کاربر
بالا
 مشخصات  
 
 موضوع پست: Re: دانشگاه آزاد واحد تهران - شمال
پستارسال شده در: شنبه نوامبر 15, 2008 3:45 pm 
آفلاين
کاربر ساده
کاربر ساده

تاريخ عضويت: دوشنبه سپتامبر 10, 2007 11:24 pm
پست ها : 35
اولین عکسی که گذاشتید ، مربوط به ساختمان امور اداری دانشگاه تهران شمال است که در میدان هروی (پاسداران) - خیابان مکران قرار دارد !


جزييات پست دادن اخطار به کاربر
بالا
 مشخصات  
 
 موضوع پست: Re: دانشگاه آزاد واحد تهران - شمال
پستارسال شده در: دوشنبه آگوست 03, 2009 11:00 pm 
آفلاين

تاريخ عضويت: دوشنبه آگوست 03, 2009 10:46 pm
پست ها : 1
میدونید تراز لازم برای قبول در رشته حسابداری تهران شمال چنده؟


جزييات پست دادن اخطار به کاربر
بالا
 مشخصات  
 
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث  [ 4 پست ] 

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است


چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان


ابزار فوري:
شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  


دانلود کتاب الکترونیکی - دانلود پروژه مقاله و پایان نامه