موسسه‌ی آموزش عالی علامه رفیعی قزوین

مدیر انجمن: مهيار

ارسال پست
آواتار کاربر
محسن
کاربر متوسط
کاربر متوسط
محل اقامت: در پیچ و خم زندگی

موسسه‌ی آموزش عالی علامه رفیعی قزوین

پست توسط محسن » پنج‌شنبه 24 مرداد 1387, 2:58 am

به نام خدا

سلام

با نزدیک شدن به زمان انتخاب رشته، وظیفه ی خودم دونستم که هر اطلاعاتی راجع به موسسه‌ی آموزش عالی علامه رفیعی قزوین دارم، دراختیار دوستان قرار بدم.
-----------------------

موسسه‌ی آموزش عالی علامه رفیعی در سال 1385 تاسیس شده و امسال سال سومی است که دانشجو پذیرش می کند. کارشناسی ناپیوسته مهندسی کامپیوتر یکی از محدود رشته هایی است که در این موسسه ارائه می شود.

تعداد دانشجویان اگر اشتباه نکنم حدود 300 نفر می‌باشد. رئیس این موسسه آقای دکتر شفیعی هستند. این موسسه دارای دوساختمان کوچک می باشد که در نزدیکی هم واقع شدند. هر دوی این ساختمان ها در اصل ساختمانهایی مسکونی بودند که تغییر کاربری داده شدند. به همین علت محیط کلاس ها اغلب غیر استاندارد بوده و دارای اشکال می باشد.

سال گذشته با وجود اعلام 60 نفر ظرفیت، بیش از 90 نفر در رشته‌ی کامپیوتر پذیرفته شدند. به علت محدودیت های موجود (مثل کمبود استاد و کمبود ظرفیت کلاس ها و شاید تمایل مسئولان و دانشجویان به برگزاری تمامی کلاسها در 2 روز) تمام این 90 نفر درون یکی از کلاس های (اتاق های) این موسسه حضور داشتند که بسیار بسیار بیشتر از ظرفیت واقعی آن بود.

انتخاب واحد رشته‌ی کامپیوتر در دو ترم اول و دوم برای ورودی های 86 در اختیار مسئولان موسسه بوده و دانشجویان دخالتی در این مورد نداشتند. سطح علمی اساتید موسسه (از نظر بنده) متوسط به بالا بود که البته شلوغیه بیش از حد کلاس ها و غیر استاندارد بودن آنها کیفیت تدریس اساتید را به مراتب پایین آورده بود.

از نظر جغرافیایی، این موسسه در نزدیکیه خیابان شهید بابایی که در شهر قزوین بیشتر به خیابان دانشگاه معروف است واقع شده. چون ظرفیت پذیرش دانشگاه های تهران بسیار پایین بود و حومه‌ی تهران هم مثل کرج و ... هیچ ظرفیتی برای پذیرش نداشتند (از شاهکارهای سازمان سنجش و وزارت علوم) بیشتر دانشجویان این موسسه و احتمالا موسسات مشابه را تهرانیها تشکیل می دهند. به همین دلیل مسئولان موسسه‌ی علامه رفیعی با دریافت مبلغی پول، برای دانشجویان متقاضی، سرویس رفت و آمد به تهران فراهم کرده بودند. دانشجویانی هم که مایل به استفاده از سرویس نبودند، از طریق ترمینال های اتوبوسرانی قزوین و تهران (ترمینال غرب) رفت و آمد می کردند. تعداد اتوبوسهای این مسیر زیاد است ولی به همان نسبت مسافران که اغلب دانشجو هستند نیز تعدادشان زیاد می باشد.

از نظر امکانات آموزشی، این موسسه وضعیت بسیار ضعیفی دارد. سایت کامپیوتر این موسسه شامل تعداد کمی کامپیوتر میشود که به هیچ عنوان جوابگوی تعداد زیاد دانشجویان این موسسه نیست. از نظر سایت اینترنتی هم، این موسسه فاقد سایت می‌باشد.

از نظر بروکراسی اداری، این موسسه وضعیت مناسبی دارد (چون اصولا ظرفیت بروز بروکراسی وجود ندارد). شما در تمام مسائل و مشکلات و... تنها با یک نفر که همه‌ی دانشجویان بدون استثنا او را می‌شناسند سرو کار دارید. چیزی به عنوان "گروه"، "امور مالی" ، "آموزش"، "اداره‌ی تربیت بدنی"، "بایگانی"، "اداره‌ی امور فارق التحصیلان"، "دبیرخانه" و ... که در دانشگاه ها مرسوم است در این موسسه وجود خارجی ندارد. تمام این اتاق ها در یک اتاق وتمام مسئولانشان در یک مسئول (به همراه یکی دو نفر کمکی) خلاصه می‌گردد. که البته این مسئله مزایا و معایبی دارد.

تقریبا نکته‌ی دیگری به ذهنم نمی رسد. اگه نکته ای بود، در همین پست یا پست های بعدی اصلاح یا اضافه خواهم کرد.فقط این نکته را باید عرض کنم که اطلاعات بنده متعلق به چند ماه گذشته است. منتها تا جایی که میدونم تغییر چندانی در این چند ماه در وضعیت موسسه ایجاد نشده.

موفق و پیروز باشید

آواتار کاربر
محسن
کاربر متوسط
کاربر متوسط

Re: موسسه‌ی آموزش عالی علامه رفیعی قزوین

پست توسط محسن » پنج‌شنبه 24 مرداد 1387, 4:05 am

آخیش...... مدتها بود پستی به این اندازه در اینترنت نداده بودم :)

هر گونه سوالی راجع به این موسسه به ذهنتون می رسه بپرسید. اگر در توانم بود پاسختون رو میدم. اگر شما اطلاعات بیشتر یا جدیدتری راجع به این موسسه دارید و یا اشکالی در متن بالا مشاهده کردید مطرح کنید تا اصلاحش کنم.

در ضمن باید عرض کنم من تمام سعی خودم رو کردم که حقیقت مطلب رو ادا کنم و نظر شخصی ندم و تصمیم گیری رو به عهده‌ی خودتون بگذارم. به هر حال می تونید خودتون هم تحقیق کنید.

کلا در استان قزوین سال گذشته سه موسسه آموزش عالی در مقطع کارشناسی ناپیوسته کامپیوتر پذیرش داشتند. یکی همین موسسه‌ی علامه رفیعی بود و دو تای دیگری موسسات "غزالی" و "غیاث الدین جمشید کاشانی-آبیک" بودند. در مورد این دو موسسه‌ اطلاعات زیادی ندارم ولی ظاهرا طبق شنیده ها و دیده های اندکی که داشتم موسسه‌ی غزالی وضعیت مناسب تری نسبت به رفیعی داره. آدرسش هم نزدیک همون جاست. موسسه‌ی کاشانی هم ظاهرا تعریف چندانی نداره. البته بهتره که خودتون بیشتر در این موارد تحقیق کنید.

یادمه که پارسال دوستان زیادی در این فروم بودند که در دانشگاه غزالی قبول شدند. مسلما اونها مرجع خوبی برای معرفی این دانشگاه هستند.

نکته‌ی دیگه ای در مورد موسسه‌ی رفیعی که الان به ذهنم رسید و از قلم افتاده بود اینه که چند وقت پیش در اینترنت خوندم آقای علیخانی نماینده‌ی مردم قزوین در مورد رسیدگی به وضعیت موسسه علامه رفیعی به وزیر علوم تذکر کتبی داده بود.

آواتار کاربر
kanan
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: تبريز شهر اولين ها

پست توسط kanan » شنبه 26 مرداد 1387, 2:49 am

با سلام
دسدت درد نكنه اطلاعات مفيد بود
زندگي را مثل پيازي ديدم كه هر ورقشو باز كردم
اشك منو درآورد!!

خدا بگم چيكارت نكنه اون كسي كه منو معتاد سريال فرار از زندان كردي

گفتگو آنلاين اعضا انجمن
http://www.tinychat.com/6kclp

آواتار کاربر
محسن
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط محسن » یک‌شنبه 27 مرداد 1387, 4:12 am

kanan نوشته شده:با سلام
دسدت درد نكنه اطلاعات مفيد بود
خواهش می‌کنم....... وظیفه بود

آواتار کاربر
محسن
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط محسن » یک‌شنبه 27 مرداد 1387, 4:19 am

اینم چند تا تصویر از موسسه‌ی علامه رفیعی:

(برای اینکه هر تصویر رو با اندازه‌ی بزرگ مشاهده کنید، روی اون کلیک کنید)

تصویر تصویر تصویر

تصویر تصویر تصویر

ارسال پست