زندگی خوابگاهی در شریعتی تهران!

مدیر انجمن: مهيار

ارسال پست
آواتار کاربر
baran_like
کاربر ساده
کاربر ساده

زندگی خوابگاهی در شریعتی تهران!

پست توسط baran_like » چهارشنبه 21 دی 1390, 3:38 am

سلام به همه
من دانشجوی ترم دوی کاردانی کامپیوتر دانشکده شریعتی ام و رتبه ام توی کنکور کاردانی پیوسته 36 شده شهرستانی ام و الان خوابگاه دارم.
توضیحات خوبی راجبه به دانشکده توسط دوستان ارائه شده یادمه خودم قبل اینکه قبول شم حتی قبل اینکه کنکور بدم! اومدم همینجا و این مطالب رو خوندم و عکسای دانشکده رو گرفتم (کلا اعتماد به نفسم در حد لالیگا بود! dan )البته به عنوان مهمان الان دیگه عضو سایتم. yes:
همنجور که دوستان اشاره کردن دانشکده امکانات خیلی خوبی داره به اضافه ی یه محیط خیلی بزرگ با کلی دار و درخت؛ میگن قبلا اینجا باغ بوده! fekr
کتابخونه و سایت و پژوهشرا و اینترنت وایرلس و سلف سرویس و استخر و سالن و کافی شاپ و تعاونی و یه میوه فروشی کوچیک و ... رو هم که داره.
اما راجبه خوابگاهاش.
خوابگاهای دانشکده هم روزانه هم شبانه توی خود محوطه دانشگاست که فک میکنم 8 تا ساختمونه هر کدوم 4 طبقه البته بدون اسانسورا! که هر طبقه دو تا اطاق هشت نفره و 6 تا اطاق 4 نفره داره که میشه 40 نفر هر طبقه هم یه آشپزخونه و سه تا سرویس بهداشتی داره(ببین دیگه چقد ریز به ریز گفتم bale !) در مجموع هر ساختمون 160 نفر ظرفیت داره.هر ساختمون یه دونه نمازخونه داره که با اتاق تلوزیون مشترکه!(البته موقع امتحانا تغییر کاربری هم میده looc !) یه اتاق مطالعه(که موقع امتحانا بسیار شلوغ میشه! همه شب امتحانی ان دیگه)و 10 12 تا حموم که تو قسمت زیرزمین خوابگاه هستش.
وضعیت خوابگاها بد نیست البته بدون مشکلم نیست منم خودم یادمه ترم 1 که اومدم خیلی خورد تو ذوقم!مثلا اینکه اتاقا به نظرم خیلی کوچیک اومد باید با جاروی دستی تمیز میشد آشپزخونه نوبتی باید تمیز مشد و طبقه 4 ام بودم و رفت آمدش خیلی مشکل بود gld نظافتشم که بستگی خیلی زیاده به بچه ها داره.اما الان دیگه اینا عادی شده و زیاد سخت نیست بالاخره زندگی خوابگاهی دیگه!و اینکه من خوابگاهامونو با چندتا ازدانشگاهای نظری که دیده بودم مقایسه میکردم که دیگه خودتون میدونین تفاوت از کجاست تا به کجا!
هزینه خوابگاه هم پارسال یعنی بهمن 89 ، 57هزار و خورده ای بود برای 8 نفره و امسال شده بود 62هزار و خورده ای برای اتاقای 8 نفره و 80 و خورده ای برای 4 نفره ها!ترم بعد چی بشه هم که میدونین بستگی به نرخ تورم داره!البته این نرخ واسه روزانه بود واسه شبانه فک میکنم امسال 160 تومن گرفتن واسه 8 نفره دقیق نمیدونم.
هر خوابگاه سه تا سرپرست داره که اتاقشون دم دره ... دیگه نمیگم چیکار میکنن احتمالا خودتون میدونین chak !البته اکثرن دوست داشتنی ان baba: !
آهان راستی امسال در پی اعتراض دانشجویان شبانه به وضعیت خوابگاهاشون به ورودیای شبانه امسال خوابگاه ندادن(!)گفتم که بدونین... پای لج بیاد وسط دیگه... dava
اها راستی ساعت ورود و خروج هم هر نیم سال تغییر میکنه الان ساعت خروج از دانشگاه تا 7 عصره و ساعت ورود به دانشگاه تا 8 شب.دیرتر بیای باید کارت دانشجویی تو تحویل نگهبانی بدی بعد بری از امور خوابگاه بگیری اینکه تو پرونده ات درج میشه یا نه و چقد سخت گیری میشه رو خبر ندارم چون تا حالا بزنم به تخته از این لحاظ مشکلی برای منو هم اتاقیام پیش نیومده bil: !جدیدا هم یه اتاق دم در ورودی دانشگاه ساختن که بچه ها برای ورود باید از اونجا بیان و دیگه عمرا نمی تونن از زیر نگاه های تیز بین مراقبین خانوم در برن! khk:
ورود و خروج با شال یا مانتوی خیییییلی ناجور و کلا تیپ اونجوری هم به دانشکده هم به خوابگاه ممنوعه(مگه اینکه چادری باشی naj !)
این از زندگیه خوابگاهیی.اما دانشجویی...
راجبه سطح علمی دانشگاه و اساتید و دانشجوها نظر خاصی ندارم چون هنوز ترم 2 ام همه چیو دقیق نمیدونم مخصوصا با اخبار متناقضی که راجبه نوع مدرک این دانشکده شنیدم که دبیری هستش یا مهندسی!
راجبه جو دانشگاه هم که همون مشکل عمده دانشکده های با تفکیک جنسیت رو داره که خیلی هنوز تو جو دبیرستانه ssb: !و این به نظر من خییلی بده!به قول یکی از استادامون با این تفکیک جنسیت تو دانشگاه ها "دخترا بچه می مونن پسرا بی ادب!" khk:
یکی دیگه از مشکلاتش موقعیت جغرافیایی دانشکده است که توی جنوب تهرانه و توی منطقه خانی آباد!که علاوه بر بدیه منطقه مشکلاتی مثل دور بودن از امکانات آموزشی مثل آموزشکده زبان کلاسای کنکور کلاسای ...(دیگه میدونین معمولا دختر خانوما چه کلاسای دیگه ایی رو می پسندن dan !) و امکانات تفریحی رو داره.
البته از دانشگاه تا مترو علی آباد با تاکسیای خط مترو/دانشگاه یه ربع ه با هزینه 600 تومن و با سرویسای دانشگاه که ساعت 3ونیم و 5 میره 20 دقیقه ای با هزینه 300 تومن و با اتوبوسای دیگه با هزینه 225تومن 45 دقیقه ای به متروی علی آباد میرسی.
اینا رو واسه دانشجویایی که قراره خوابگاهی بشن ریز ریز گفتما! looc
دیگه راجبه غذای دانشگاه هم باید بگم به نسبت بعضی از آموزشکده هایی که من توصیفشونو شنیدم خیلی خوبه ولی خب دیگه مسئله غذا همیشه حل نشدنیه!لیست غذاها به صورت ماهانه اس و از اونجایی که زیاده دیگه نمیگم چیاست(همچنین به منظور حفظ ابرو!)حالا اگه کسی حساس بود خاص بدونه بگه تا بذارم.ولی اینقدی قابل خوردن هست که ما تو امتحانا غذای سلفو می خوریم همیشه(البته به جز جمعه ها و تعطیلات رسمی)وعده ی صبحونه ام چندسالی میشه به طور کامل حذف شده که البته بچه ها پیگیرن تا به صورت هفتگی بدن ولی به کجا برسه مشخص نیست.
دیگه فک میکنم همه چیو راجبه زندگی خوابگاهی تو شریعتی گفتم بازم اگه سوالی بود تونستم جواب میدم مرسی.
goll
و به انگشت نخی خواهم بست....
که فراموش نگردد که هنوز انسانم!