چـرا مـردها به عشـق اهميـت كمتـري مي‌دهنـد؟

بحث در مورد مسائل روانشناسی
Ramin
همکار قدیمی
همکار قدیمی
تماس:

چـرا مـردها به عشـق اهميـت كمتـري مي‌دهنـد؟

پست توسط Ramin » یک‌شنبه 6 مرداد 1387, 9:32 pm

«مي‌دونم دوستم داره» اما هميشه اين احساس را دارم كه رابطه ما، براي من مهمتره تا براي او. هر وقت كه از سركار به خانه بر مي‌گردم براي ديدنش لحظه‌شماري مي‌كنم اما وقتي اون به خونه مي‌رسه به نظر نمي‌ياد كه اونقدرها هم هيجان‌زده باشه، نمي‌تونم بفهمم چرا؟

«هميشه كارهاي خاصي براي نامزدم انجام مي‌دم. به مناسبت‌هاي ويژه براش كارت پستال مي‌فرستم، براي بعضي مناسبت‌هاي به خصوص از قبل برنامه‌ريزي مي‌كنم و... اگه اون هم به همين اندازه كه من دوستش دارم، دوستم داره چرا اين كارها را اون براي من انجام نمي‌ده!» بسياري از زنان با اين جملات ارتباط برقرار مي‌كنند چرا كه خيلي از زن‌ها با مردهايي زندگي مي‌‌كنند كه اهميت كمتري به رابطه و ازدواجشان مي‌دهند. اين واقعيت ندارد كه مردها اهميت كمتري براي عشق و روابط قائل هستند، بلكه حقيقت اين است، رازهايي در اين باره وجود دارد كه ما زن‌ها مي‌بايست آنها را درك كنيم. مردها هويت خود را بيشتر از ناحيه شغل و موفقيت‌هايشان تعريف مي‌كنند در حالي كه زن‌ها هويتشان را صرفا براساس روابط خود بيان مي‌كنند.

موفقيت، مهم‌ترين مسئله براي مردان

براي مردها موفقيت از هر مورد ديگري مهمتر است چرا كه بقاي جسماني و فيزيكي خانواده را تضمين مي‌كند. زن‌ها نيز بقاي خود را در گرو حفظ روابط احساسي و نيز بچه‌هاي خود مي‌بينند، بنابراين چنانچه شما نيز به مانند همسرتان تمام وقت كار مي‌كنيد ممكن است چشم‌انداز شما از تعادل بين شغل و عشق، خيلي با ذهنيت همسرتان از تعادل ميان اين دو، منطبق نباشد.

در تحقيقاتي كه در سال 1978 توسط «ويجن دردوبيلي» انجام شد اين‌گونه نشان مي‌دهد كه 75 درصد مرداني كه با آنها مصاحبه شده بود، گفته بودند، مهمترين مورد در زندگيشان، شغلشان است. در حالي كه 75 درصد از دختران و زنان گفته بودند، مهمترين جنبه از زندگيشان، خانواده آنهاست.

ما زن‌ها اين تفاوت در اولويت‌هاي مردانه و زنانه را به مثابه مدرك و سندي دال بر اين كه مردها ما را زياد دوست ندارند، مي‌گيريم.
اين موضوع واقعيت ندارد حقيقتي كه در اين رابطه وجود دارد اين است كه:
چنانچه مردي نسبت به شغل و توانايي‌هاي حرفه‌اي خود احساس خوبي نداشته باشد به سختي مي‌‌تواند توجه خود را به روابط عشقي و احساسي‌اش معطوف كند.

چنانچه مرد زندگيتان در رابطه با شغلش مايوس و سرخورده است يا نگران پروژه‌اي باشد يا زيرفشار اقتصادي و يا احساس كند در يكي از مراحل موفقيتش درمانده و فضايي براي رشد در اختيار ندارد از لحاظ احساسي و عاطفي، تمام و كمال در دسترس شما نخواهد بود. بخش عمده‌اي از توجه و انرژي‌ ذهني او مدام در گرو نگراني‌ها و درگيري‌هاي شغلي‌اش خواهد بود و ممكن است آگاه و يا ناخودآگاه اين روش را ادامه بدهد.

براي او مشكل خواهد بود، كاملا احساس آرامش و راحتي كند، بي‌آنكه در زندگي‌اش احساس موفقيت داشته باشد. موضوع اين نيست كه دوستتان ندارد و يا به شما عشق نمي‌ورزد و يا اين‌كه به شما احتياج ندارد حتي موضوع اين نيست كه شغلش را بيش از شما دوست دارد. مطلب تنها اين است كه شغلش تاثير درگيرانه‌تري بر احساس رشد شخصي و اعتماد به نفس او دارد تا رابطه‌اش با شما.
درك اين موضوع و پذيرش آن براي ما زن‌ها اندكي مشكل است. ارزشيابي ما با ارزشيابي‌هاي مردها متفاوت هستند. براي ما زن‌ها صرفنظر از اين كه تا چه حد در شغل خود موفق هستيم مادامي كه زندگي احساسي ارضاكننده‌اي نداشته باشيم، احساس خوبي نسبت به خودمان نخواهيم داشت.

براي يك زن صميميت با يك مرد، آرامش و راحتي است. اين احساس آرامش در پايان روز مانند آن است كه هديه‌اي دريافت كرده‌ايم و به هيچ‌وجه به معناي مزاحمت و يا تداخل نخواهد بود. به همين خاطر است كه ما از مردها توقع داريم تا نگراني‌ها و ناراحتي‌هاي شغلي‌شان را به مجرد آنكه ما را مي‌بينند دور بيندازند. اين صرفا براي ما زن‌ها مطلوب است و لزوما به اين معنا نيست كه براي مردها نيز خوشايند باشد. متاسفانه اين عادت مردان كه هويتشان را با شغل و موفقيت‌هايشان تعريف مي‌كنند و اعتماد به نفس و خودباوريشان را صرفا به دستيابي هدف‌هايشان معطوف مي‌كنند، باعث شده است كه تا همين اواخر به آمار بيماري‌هايي نظير فشار خون بالا، حملات قلبي و اعتياد به موادمخدر تمامي اينها نشانگر اضطراب و نگراني فكري بيشتر مردان است و همين طور عدم قابليت و توانايي مردها در راحتي و استراحت كردن است.

روزهاي ويژه را فراموش نكنيد

چند روز عزيز در زندگي زنان وجود دارد كه هرگز نبايد آنها را فراموش كنيد و در آن روزهاي ويژه مطمئن شويد چيزي كه كمي گرانبهاتر است به او مي‌دهيد. هر مردي كه هر يك از روزهاي ويژه را فراموش كند احساسات و عواطف زن خود را از بين مي‌برد.
روزهاي ويژه از اين قرار است:
روز تولد او

هميشه براي او چيزي را كه خودش دوست دارد بخريد يا چيزي را كه خواسته است. مردي هميشه در روز تولد همسرش يك كارت تشكرآميز براي پدرو مادر او مي‌فرستاد او هميشه در آن كارت مي‌نوشت كه بابت داشتن همسرش چقدر از آنان سپاسگزار است. حال او مردي متفكر است، در ضمن، پدر و مادر همسرش بر اين باورند كه او بزرگ‌ترين شوهر روي زمين است و امكان ندارد كار نادرستي بكند.

روز سالگرد ازدواج
فرستادن كارت، ضروري است. به همراه آن نامه‌اي بنويسيد و به او بگوييد براي شما چه معنا و اهميتي دارد و بدين ترتيب عشق خود را ثابت كنيد. در اين روز، مناسب است كه وسايل راحتي او را فراهم آوريد و حتي نگهداري از بچه‌ها را هم بر عهده بگيريد.

عيد نوروز
اين زماني است كه همه فروشگاه‌ها پر از هديه‌هاي گوناگون و فروشنده‌ها مي‌توانند در انتخاب هديه به شما كمك كنند. اين بهانه كه نمي‌دانيد چه بخريد، اصل پذيرفتني نيست.
روز مادر
در اين روز دو هديه بايد تهيه كنيد: اولي براي مادر خودتان است. اگر اين كار را به همسرتان محول كرده‌ايد لطفا اين وظيفه را پس بگيريد و مسئوليت كامل را خودتان عهده‌دار شويد.
دومين هديه، هديه‌اي است براي همسرتان يعني مادر بچه‌هاي شما. براي زني كه بچه‌دار مي‌شود لذت بزرگي است كه شوهرش به او هديه بدهد.
وقتي كه بچه نوپا با هديه خودش به سوي او مي‌رود سپس شما هديه خودتان را مي‌دهيد، كمتر زني پيدا مي‌شود كه اشك در چشمانش حلقه نزند.
چه لذتي از داشتن شوهري قدردان مي‌برد و شوهر هم ثابت مي‌كند كه زنش چه مادر عالي و استثنايي است و يا با دادن هديه‌اي جديد ثابت مي‌كند كه فرزندانش از داشتن مادري مانند او خوشبخت هستند.
فرصتها هیچ گاه از بین نمی روند، بلکه شخص دیگری فرصت از دست داده ما را تصاحب خواهد کرد

آواتار کاربر
0senjed0
کاربر ساده
کاربر ساده

Re: چـرا مـردها به عشـق اهميـت كمتـري مي‌دهنـد؟

پست توسط 0senjed0 » چهارشنبه 16 مرداد 1387, 12:23 am

برعکس ، خیلی بیشتر از woman ها اهمیت میدن !

Ramin
همکار قدیمی
همکار قدیمی
تماس:

پست توسط Ramin » چهارشنبه 16 مرداد 1387, 2:39 pm

0senjed0 نوشته شده:برعکس ، خیلی بیشتر از woman ها اهمیت میدن !
بله ، حرف شما رو کاملا قبول دارم bil:
فرصتها هیچ گاه از بین نمی روند، بلکه شخص دیگری فرصت از دست داده ما را تصاحب خواهد کرد

آواتار کاربر
reza-1365
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: فعلا ایران

پست توسط reza-1365 » جمعه 18 مرداد 1387, 2:12 am

نه داداش عشق مردها به یه نفر زود گذر و موقتی ولی انصافا بیشتر خانم ها اگه به یکی دل ببندند دیونه اش میشن بگن بمیر می میرن ولی مرد ها هم بیشتر اهمیت میدن ولی موقتی.
برای تعجیل در ظهور و سلامتی امام زمان (ع) یک صلوات بفرستید.

Ramin
همکار قدیمی
همکار قدیمی
تماس:

پست توسط Ramin » جمعه 18 مرداد 1387, 2:26 am

reza-1365 نوشته شده:نه داداش عشق مردها به یه نفر زود گذر و موقتی ولی انصافا بیشتر خانم ها اگه به یکی دل ببندند دیونه اش میشن بگن بمیر می میرن ولی مرد ها هم بیشتر اهمیت میدن ولی موقتی.
همشون اینجوری نیستند ، خیلی هاشونو دیدم که همزمان عاشق جند نفر میشن که در نهایت یکیشونو انتخاب کنند و اون چند تای دیگرو خیلی راحت بزارن کنار ، حالا کاری ندارن طرف چه بلایی سرش بیاد و ...
( این مورد برای بعضی از مردها هم هست )

آواتار کاربر
mona_k
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط mona_k » یک‌شنبه 20 مرداد 1387, 9:05 pm

اتفاقا به نظر من اقایون به داشتن عشق بیشتر اهمیت میدن طوری که حتی چند بار عاشق میشن ولی این موضوع رو کمتر نشون میدن.
اما خانوم ها فقط یه بار عاشق میشن که اون یه بارم سنگ تموم میذارن و عشق واقعیه که واسه نگه داشتنش همه کاری میکنن
میگن :سعی کن اولین عشق زنی باشی و اخرین عشق مردی
با خدا باش و پادشاهی کن
بی خدا باش و هر چه خواهی کن

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: هورا
تماس:

پست توسط مهيار » چهارشنبه 23 مرداد 1387, 12:01 pm

دوست عزيز عشق كه زن و مرد نميشناسه عشق نعمت الهيه كه در وجود همه انسانها وجود داره به نظر من عاشقي دو بار براي هر فرد به صورت واقعي و استاندارد به وجود مياد بار اول عشق دوران جوانيه كه يه جور احساس خام بي دليل و منطقه كه معمولا همراه با وابستگي هاي كودكانه اين گونه عشقها معمولا يك طرفه و به مرحله دوم ختم نميشه و معمولا به شكستهاي تلخ و تاثير گذاري ختم ميشه . اما عشق دوم موقعي حاصل ميشه كه انسان قصد ازدواج داره و اون عشق در گذر زمان حاصل ميشه . اگر از اين دو حالت خارج بشه مثلا هر كسو كه ببينه بگه عاشقش شدم يا از روي تنهايي و بچگيه و يا از روي هوسه حالا اين مورد ديگه به زن و مرد بر نميگرده . اما نظر شخصيه منو بخواين (نه اينكه خودم مرد هستم به خام يه طرفه به قاضي برم) مرد ها روي عشقشون پايبند تر از زنها هستند مردها وقتي كه تويه عشق شكست ميخورن تا سر حد مرگ جلو ميرن و خيلي سخت ميشه كه بخوان دوباره عاشق يكي بشن .
پيش از سحر تاريك است،اما تا كنون نشده که آفتاب طلوع نکند... به سحر اعتماد کنيد.

شکست وجود ندارد مگر در ذهن سازنده‌اش!
-------------------------------------------------------------------
بوي جوي موليان آيد همي
ياد يار مهربان آيد همي

ديگه آموي و درشتي هاي او
زير پايم پرنيان آيد همي
--------------------------------------------------------------------------
به سلامتي بچه هاي قديم که با ذغال واسه خودشون سيبيل ميذاشتن تا شبيه باباهاشون بشن نه بچه هاي الان که ابروهاشونو بر ميدارن تا شبيه مادراشون بشن

sogand
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: اصفهان
تماس:

پست توسط sogand » چهارشنبه 23 مرداد 1387, 4:08 pm

مهيار نوشته شده:دوست عزيز عشق كه زن و مرد نميشناسه عشق نعمت الهيه كه در وجود همه انسانها وجود داره به نظر من عاشقي دو بار براي هر فرد به صورت واقعي و استاندارد به وجود مياد بار اول عشق دوران جوانيه كه يه جور احساس خام بي دليل و منطقه كه معمولا همراه با وابستگي هاي كودكانه اين گونه عشقها معمولا يك طرفه و به مرحله دوم ختم نميشه و معمولا به شكستهاي تلخ و تاثير گذاري ختم ميشه . اما عشق دوم موقعي حاصل ميشه كه انسان قصد ازدواج داره و اون عشق در گذر زمان حاصل ميشه . اگر از اين دو حالت خارج بشه مثلا هر كسو كه ببينه بگه عاشقش شدم يا از روي تنهايي و بچگيه و يا از روي هوسه حالا اين مورد ديگه به زن و مرد بر نميگرده . اما نظر شخصيه منو بخواين (نه اينكه خودم مرد هستم به خام يه طرفه به قاضي برم) مرد ها روي عشقشون پايبند تر از زنها هستند مردها وقتي كه تويه عشق شكست ميخورن تا سر حد مرگ جلو ميرن و خيلي سخت ميشه كه بخوان دوباره عاشق يكي بشن .
(عشق مقدس اما دوست داشتن از عشق برتر ssb:
(اولين عشق هرگز فراموش نميشه)
.
.

.
تو دوره ما الان دختر خيلي زرنگ شده‌اند و ديگه کمتر به حرفهاي پسرا اعتماد مي‌کنند
الانم با اجاه دارم ميرم کارت بزنم
تا عمر ما با شد به دنيا ما رفيقيم ....
ترس از آن دارم بميرم حس كني ما نا رفيقيم

[

آواتار کاربر
reza-1365
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط reza-1365 » شنبه 2 شهریور 1387, 1:05 pm

نشانه هاي عشق ماندگار

بسياري از رابطه ها بصورتي يكسـان آغـاز مـي شـونـــد: مـرد و زن نـسـبت به هر كلمه اي كه ابراز مي دارنــد، هر نـفسي كه مي كشند و هر حركتي كه انجام مي دهـند، وفـادار و پايبندنـد. همه چـيـز در ابـتـداي هـر رابـطـه جـدي بسيار دلپسند و خوب است، اما از كجا ميتوان فهميد كه اين شرايط بعد از سه ماه باز بـهمين صـورت تداوم خواهد يافت يا خير؟ چطور متوجه مي شـويد كه همسرتان براي شما مناسب است؟ آيا او به شما علاقمنديش را خواهـد گفت، آيـا او عـلاقمنديش را به شما نشان خواهـد داد يـا فقط به ديگران خواهد گفت كه ميخواهد شما در زندگيش باشيد؟

من در لحظه دوستت دارم
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
هرگز بنظر نميرسـد كـه خبرهاي بدي در رابطه هاي تازه و نو وجود داشته باشد. زوجين
در مورد هر چيزي با يكديگر موافقند، از نوع غذايي كه در رستوران سفارش مي دهـنــد گرفته تا مقدار كره اي كه در سينما روي ذرت بو داده خود ميريزند. متاسفانه، در نهـايـت
لبخندهاي ساده حاكي از رضايت و موافقت و نيز ابراز علاقه هاي پـر شـور و نشاط پايان مي يابند.

زماني فرا ميرسد كه جمله دو كــلمه اي معروف گفته شده و احساسات سرد و بي روح موجود در آن آشكار مي گردد. هرچند گـفتن "دوستت دارم،" لـزوما جهتي صـحيح براي حـركت كـردن نـــيست. اين عبارت كوچك بايد براي زمان مناسبش كنار گذاشته شـده و نبايد همانند نقل و نبات در عروسي مرتب بالا انداخته شود.

گفـتن اين كـه صادقانه به شريك زندگي خود علاقمنديد، ارزشش بسيـار والاتـر از ادعاي دروغين دوسـت داشتــن او مي باشد. دروغگويي همچنين ممكن است يك رابطه خوب بالقوه را به خطر بيندازد. اين قانون در مورد زن و مرد هر دو صادق است ، از آنـجـايي كه زوجين گاهي اوقات مايل ميگردند احساسات خود را طريق نشان دادن علايق خـود بــه ديـگري بــزرگ جلوه دهند. اين به آن معنا نيست كه برخي از زوج ها هـرگـز هـمـديـگر را دوست نخواهند داشت، بلكه منظور اين است كه نبايد گرفتار لحظات لذت بــخش كاذب و زودگذر شد و آنچه كه واقيعت دروني نيست را بروز داد.

واقعيات را به او نشان دهيد
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
از قديم گفته اند "دو صـد گفته چو نيم كردار نيست،" اين جمله در مورد روابط خانوادگي نـيـز صادق است. ما عادت ميكنيم جمله اي قديمي و تكراري را بارها و بارها بشنـويـم، اما براي اينكه آن كلمات مؤثر واقع شوند، بايد عمل خـود را نـيـز به آنها اضافه كنيم. پس دفعه بعدي كه به همسرتان ميگوييد كه براي شما ارزشمند اسـت، فــراموش نـكنيد كه چگونگي احساس خود را در عمل به او نشان دهيد.

براي اين كار لازم نيست برايش گوشواره الماس بخريد. چرا كمي نوازشش نكرده و او را جايي كه هميشه دوست داشته برود، نبريد؟ گفتن به يك زن كـه او دنـيـاي شـمـا است خيلي آسان اســت، اما آيا ثابت نمودنش هم به اين آساني است؟ چه تعدادي از شما در اين لحظه از رابـطه تان به همسر خود مي گوييد كه براي او هر كاري انجام ميدهيد و در فـرصـت بـعـدي خــلاف جـهـت حرك كرده و جمعه شب به جاي اين كـه وقــت خود را با همسرتان سپري كنيد با دوستان خود به گردش و تفريح ميرويد؟

نامزد شما اين حقيقت را كه شما از يك شب تفريحي بياد ماندني با دوستانتان صـرفـه نظر نموده و ترجيح مي دهـيــد كه وقتي او نياز به شما دارد، وقت خود را با وي بگذرانيد بـسيار تحسين ميـكـنـد. يك رابطه مانند شركتهاي تجاري است؛ نـيـاز بـه زمـان، تـلاش و از خود گذشتگي بسيار دارد. زوجين ميـآيند و مــيروند، اما رابطه هاي حقيقي آنهايي هسـتـنــد كه علي رغم مشكلات زندگي تداوم يافته و زن و مرد بـيش از پـيـش بـه هـم نزديك ميگردند.

يك راه ديگر براي فهميـدن ايـنكه هــمسر شما آيا واقعا همان كسي است كه ميخواهيد باقي عمر خود را با او سپرس كنيد ايـن است كه مطمئن شويد داراي ديدگاهي يكسان درباره آينده ميباشيد. آيا هر دوي شما خودتان را چندين سال دورتر در حـال مشـاركـت براي بدست آوردن خانه اي براي زندگي و ارتقاي خانواده اي صميمي تصور ميكنيد؟ اگر به همگي سؤالات فوق به يك نحو پاسخ مي دهيد، به رابطه خود اميدوار باشيد.

نامزد به عنوان فرزند دختر
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
يك آزمون ديگر كه در كتابهاي تاريخي عشـقـي مـؤثر شـنـاخته شده، اين است كه از او بخواهيد با پدر و مادر و ديگر افرادي كه آنـها را دوست مي داريد ملاقات كند. اغلب اوقات افراد در روابط چشم و گوششان را مي بـنــدند چرا كه احساساتشان كنترل حواس پنج گانه آنها را بدست گرفته و قضاوتشان را نا كارآمد مي كند. بهترين راه تشخيص مسائـل در چنين شرايطي اين است كه مـحبـوب خـود را به پـدر، مـادر يـا يـك دوسـت صمـيـمي معرفي نماييد. از آنجايي كه ما به نظرات والدين و دوسـتـان خـوبـمان اعـتـماد داشـتـه و برايشان ارزش قائليم، آنها مي تـوانند بـصورتي شايسته قضاوت كنند كه آيا اين شخص مناسب ما است يا خير.

بسياري از افراد مي گويند كه اعضاي خانواده مايلند در روابط بين فرزندان و كسـانـي كه مورد علاقه آنها هستند دخالت نموده و به صـورتـي منـطقـي بـا مـوضـوع بـرخـورد كنند.
دختران زياد اين تاكتيك را بكار مي بـرنـد. آنهـا شـوهـر آينده خود را مجبور مي كنند تا از ميـان يك سري معرفي هايي كه ممكن است ساده و معمولي بنظر برسند، اما بيشــتر شبيه امتحانات دانشگاه مي باشند، بگذرد. با اينـكـــه سنجش و ارزش گذاري آشنايان لزوما نمره نهايي ما را تعيين نميكند، اثرات زيادي در تغيير نتيجه بدنبال خواهد داشت.

وقـتـي نامزدتان شما را براي صرف شام با فاميل خود دعوت ميكند، چه انتظاري داريـد؟
البته كه آن يك پيك نيك كنار ساحل نيست. آن شبيه يـك مصاحبه استخدامي است كه كـارفــرما (والـدين) از مـتقاضي (شما) سؤالاتي مي كند تا متوجـه شـود آيـا او بـراي آن موقعيت شغلي (دختر) مناسب است يا خير. پدر و مادر دختر شما را بـه عـنـوان كسي كـه قـرار اسـت مسـؤليت كار مراقبت از دختر كوچكشان را بعهده بگيرد نگاه مي كـنـنـد. بنابراين دليل اينكه اين كار مانند تجربه اي دشوار بنظر مي رسـد آن است كه مرحله اي تـعيـيـن كنـنـده و حــساس در يـك رابطه محسوب مي گـردد. اگـر پـدر و مـادر او شـمـا را نپسنديدند و يا برعكس، انتظار داريد ما بقي عمر شما با دختر آنها چگونه سپري گردد؟

از نقطه نظري ديگر، نمايشنامه "ملاقات با والدين" بيانگر احساس زياد بانويتان نـسبـت به شما ميباشد. اگر با پدر و مادر او ديدار كنيد، كاملا احتمال دارد كه او در حال عـاشـق شدن ميباشد.

خرده ريزهاي با اهميت
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
اگر ترانه قديمي و رقص رومانتيك را براي يك لحظه كنار بگذاريـم، زنـان "چـيزهاي كوچك" را به عنوان محك و مبناي رابطه درنظر ميگيرند. آيا نوع بستني مورد علاقه او در روزهاي نخستين آشنايي را بياد مي آوريد؟ اسـم گربـه دوران كـودكي او چه بود؟ اولين باري كه هـمـديگر را بوسيديد چه آهنگي از ضبط صوت پخش مي شـد؟ اطـلاعـات خـرده ريـز كـه ممكن است به نظر شما بي اهميت و بي ربط برسند، براي او بـه مـوضـوعـاتي دلـتـنگ كننده و به يادماندني مبدل ميگردند، بنابراين دقت كنيد.

بـا اينكه ممكن است زوجين در يك رابطه بدون اينكه بگويند "دوستت دارم" زمـان زيـادي را سپري كنند، بسياري چيزهاي ديگري وجود دارند كه نشانگر ميزان معـيـنـي از مهــر و علاقه نسبت به ديگري ميباشند. نكته اين است كه چگونگي يافتن آنها را بياموزيد.

آواتار کاربر
reza-1365
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط reza-1365 » شنبه 2 شهریور 1387, 1:16 pm

معيارهاي آقایون در ازدواج

براساس تحقيقات اخير محققان دلايل انتخاب زنان و مردان براي ازدواج متفاوت شناخته شده است.

به گزارش سلامت نيوزبه نقل از بي بي سي ،انتخاب شريك براي زوجين متفاوت است . بر اساس تحقيقات به عمل آمده بيشتر مردان به دنبال چهره زيبا و خصوصيات ظاهري فرد بوده در حالي كه زنان بيشتر به موقعيت اجتماعي و توانايي مالي مردان توجه مي كنند.
بر اين اساس محققان دانشكده هندي رفتارهاي 46 هزار نفر را مورد بررسي قرار دادند و دريافتند كه بيشتر انتخاب افراد براي ازدواج ظاهري و سطحي است.

rozhin

پست توسط rozhin » پنج‌شنبه 14 مهر 1390, 2:36 pm

نمیخوام بدبینانه نگاه کنم اما الان یه حقیقتی تو جامعه ی ما وجود داره و اونم اینه که اولا دیگه عشقی وجود نداره و کسی نمیدونه عشق چیه دوما همه فقط به خاطر نیازاشونه که با کسی ارتباط برقرار میکنن مثل احساس تنهایی و نیاز جنسی و ....... shd:

آواتار کاربر
yosefi1988
کاربر خوب
کاربر خوب
محل اقامت: زیر آسمون خدا

پست توسط yosefi1988 » پنج‌شنبه 14 مهر 1390, 10:50 pm

Ramin نوشته شده:
0senjed0 نوشته شده:برعکس ، خیلی بیشتر از woman ها اهمیت میدن !
بله ، حرف شما رو کاملا قبول دارم bil:
یکی از فلاسفه میگه مرد در 4 چیز باید از همسرش برتر باشد
1-علم
2-مال
3-قد
4-سن

این 4تا مثل 4پایه صندلی هست و همه به یک اندازه اهمیت دارند
همیشه تنهایی , توانایی می آورد.

تراختور محبوب دلها

http://ab1group.mihanblog.com

آواتار کاربر
غزل 66
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: کرج

پست توسط غزل 66 » پنج‌شنبه 14 مهر 1390, 11:19 pm

به نظر من عشق یعنی گذشت و همه انسانها به نوعی در زندگی هم دوست دارن گذشت کنن و هم دوست دارن گذشت ببینن.
اما آقایون بیشتر به گذشت نیاز دارن ، به یکی که بتونه همه جوره قبولشون داشته باشه و اونوقته که بهش نیاز پیدا میکنن و نبودش براشون رنج آوره
به نظر من این چیزها بعنوان عشق و ... میتونه امری زود گذر باشه ، چیزی که موقتی میاد و امکان داره زود از همون راهی که اومده برگرده ، تو این دوره زمونه باید به جای عشق از واژه ی نیاز استفاده کرد..
فقط کافیست بخواهیم
آنگاه دریا و دریا چه و کوه همراهمان خواهند بود

آواتار کاربر
nasim1
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط nasim1 » شنبه 25 آبان 1392, 12:56 pm

ddn: دیگه در حال حاضر فرقی نمیکنه باووو کلا همگی باهم متحد به عشق اهمیت کمتری میدهیم ha: دخترو پسرم نداره
همه دنیا در حکم یه دوربین عکاسی است، لطفالبخند بزنید !!

آواتار کاربر
Ali.powerElectricity
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: شیــــــــــــــــــــراز
تماس:

پست توسط Ali.powerElectricity » شنبه 25 آبان 1392, 5:14 pm

عشق ربطی به جنسیت نداره،بلکه ربط به ذات داره!
عشق یعنی جنون و هر مردی که عاشق باشه به عشقش تا مرز جنون اهمیت میده!
sbl
سه چیز را با احتیاط بردار : قدم ، قلم ، قسم !
سه چیز را پاک نگه دار : جسم ، لباس ،خیال !
از سه چیز کار بگیر : عقل ، همت ، صبر !
از سه چیز خود را دور نگهدار: افسوس ، فریاد ، نفرین !
سه چیز را آلوده نکن : قلب ، زبان ، چشم !
اما سه چیز را هیچ گاه فراموش نکن : خدا ، مرگ و دوست …

قفل شده