مراجع کنکور کاردانی به کارشناسی 91

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی بپردازید

مدیران انجمن: Parsian، rosa_127، Moh3n II، مدیران

قفل شده
alitorabi18
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

Re: مراجع کنکور کاردانی به کارشناسی 90

پست توسط alitorabi18 » جمعه 3 شهریور 1391, 9:26 am

بهزاد نوشته شده:دروس تخصصی

زبان تخصصی:
مراجع اصلی: مرجع اصلی که کتاب "زبان تخصصی برای دانشجویان کامپیوتر" نوشته منوچهر حقانیه؛ ولی کتاب سنگینیه (بعضی از درساش واقعا سنگینه) و کنکورم در اون حد نمیدن. من خودم برا این درس کتاب هنرستانو خوندم و از اونجایی که زبانم یکم خوبه به همین کتاب بسنده کردم.
مراجع کنکوری: برا مرجع کنکوری این درس هیچ کتابی نخوندم ولی تا اونجایی که شنیدم کتاب گسترش علوم پایه کتاب خوبیه.

ریاضی و آمار:
مراجع اصلی: تو این مبحث از سه درس ریاضی عمومی، کاربردی و آمار و احتمالات سوال میاد که از هر کدوم 5 تا سوال مطرح میشه. برای ریاضی عمومی، کتاب حساب دیفرانسیل و انتگرال توماس جلد 1 و برای ریاضی کاربردی، کتاب دیفرانسیل و انتگرال توماس جلد 2 رو پیشنهاد می کنم؛ هرچند من خودم ریاضی نخوندم ولی یه سرکی توش کشیدم و تو کتابهایی که باهاشون سر و کار داشتم کتاب توماس بهترین بود، نا گفته نمونه که کتاب یکمی سطح بالاست. برای اونایی که زیاد وقت دارن توصیه می کنم برن کتابای دبیرستان بچه های ریاضی رو تهیه کنن و از اونجا شروع کنن و بعد اینکه پایشونو قوی کردن بیان سراغ این کتابا. برای آمارم کتاب خوبی سراغ ندارم ولی فک کنم کتاب نیکوکار بد نباشه.
مراجع کنکوری: انتشارات گسترش علوم پایه برای هر سه این دروس کتاب داره که خود مقسمی به کمک نیکوکار نوشته. عنوان کتابهام به ترتیب درس و کنکور ریاضی عمومی 1، درس و کنکور ریاضی عمومی 2، و درس و کنکور آمار و احتمالاته. دوستان به عنوان کتب توجه کنید، مثلا کتاب درس و کنکور آمار و احتمالات با کتاب آمار و احتمالات فرق زیادی داره.
یه نکته راجع به ریاضی بگم برا اونایی که وقتشون زیاده ونمی خوان این درسو بخونن؛ اونم اینه که این درس تا قیام قیامت باهامونه پس بهتره از همین الان استارتشو بزنین، و هر چقدرم که مقطع تحصیلیتون بره بالا نیازتون به این درس بیشتر میشه، پس بهتره که خوندن این درسو به تعویق نندازین.

مدارات منطقی:
مراجع اصلی: برای این درس دوستان بیشتر کتاب طراحی دیجیتال موریس مانو رو توصیه می کنن و از اونجایی که بنده هم این کتابو نخوندم و اطلاعاتی راجع بهش ندارم نمی تونم نظر بدم.
مراجع کنکوری: برای رفرنس کنکوری این درس توصیه می کنم که اگه زیاد وقت دارین کتاب مدارات منطقی حسن شادکام انور ماله انتشارات گسترش علوم پایه رو بخونین، ولی اگه وقتتون کمه می تونید از کتاب مهندس مقسمی استفاده کنید.

برنامه نویسی:
مراجع کنکوری: برای این درس از زبان برنامه نویسی C++ سئال طرح میشه. بنده رو این درس خیلی سرمایه گذاری کرده بودم ولی متاسفانه سوالات امسال اصلا استاندارد نبود، از اونجایی که اکثر کتابای برنامه نویسی رو خوندم، پیشنهاد می کنم اگه وقتتون زیاده برین کتاب دیتلو بخونین چون حجمش خیلی زیاده (دو جلد، هرکدوم 900 صفحه) توصیه نمیشه، ولی اگه وقتتون کمه می تونید از کتاب هربرت شیلد (ترجمه علیرضا جباریه) استفاده کنید، کتاب فوق العاده مفیدیه، کتاب جعفرنژاد قمی هم بد نیست، البته تا بحث کلاس، بعد از اون دیگه غیر قابل تحمله.
مراجع کنکوری: درس و کنکور C++ انتشارات گسترش علوم پایه بدک نیست ولی بیشتر رو C کار کرده تا C++ البته راجع به مفاهیم C++ زیاد نوشته ولی تست کمی گذاشته دلیلشم اینه که C++ تازه دو سه ساله که تو کنکور ازش سوال طرح میشه.

سیستم عامل و ذخیره به ترتیب مهرداد فهیمی و رانکوهی
کنکور ازاد با دولتی مرجع کتاب فرق میکنه
مثلا کنکور دولتی ذخیره فقط از رانکوهی میاد ودر ازاد هوریتز
و سیستم عامل نگاه کنید محال هست از سوالی مهرداد فیمه اومده باشه
هرکی میخواد ج سوالای سیستم رو بدونه پیغام بده که باااااااااااااا شماره صفحه کتاب مهرداد فهیمی بهش بگم ktb: ktb: ktb: ktb: ktb:

سیستم عامل:
مراجع اصلی: چندین ساله که سوالات این درس از کتاب مهرداد فهیمی گرفته میشه، ولی از سال پیش طراحان یه سرکی هم به کتابای دیگه از جمله استالینگز، سیلبرشاتز، تننباوم و ... می کشن. پیشنهادم به دوستان اینه که اگه میخوان واقعا این درسو یاد بگیرن هر کتابی به غیر از کتاب فهیمی میتونه بهترین مرجع باشه، ولی اگه میخواین این درسو تو کنکور کاردانی به کارشناسی بالای 60 بزنید پیشنهاد می کنم که برید مو به مو کتاب فهیمی رو حفظ کنید (حتی شکلا رو)؛ ناگفته نمونه که این کتاب تو کارشناسی ارشد پشیزی هم نمی ارزه و مرجع اصلی همون سه کتابیه که گفتم.
مراجع کنکوری: به نظر بنده بهترین مرجع کنکوری برای این درس میتونه کتاب استاد مقسمی از انتشارات گسترش علوم پایه باشه.

ذخیره و بازیابی:
مراجع اصلی: از اونجایی که بنده تو این درس ضعیف بودم! و چون تو کنکور ارشد از این درس خبری نیست، ترجیح دادم زیاد رو این درس کار نکنم. مرجع اصلی برای این درس کتاب ذخیره و بازیابی اصلاعات روحانی رانکوهیه ولی کتابای بهتر از اونم وجود داره مثلا کتاب ذخیره و بازیابی اطلاعات تننباوم. البته من خودم این کتابو نخوندم ولی تعریفشو زیاد شنیدم.
مراجع کنکوری: بازم کتاب استاد مقسمی. این کتاب میتونه حتی جایگزین کتاب آقای روحانی رانگوهی بشه، چون خلاصه سه کتاب سالزبرگ، فولک و روحانیه و می تونه بسیار مفید واقع بشه. همچنین یکی از ویژگی های این کتاب اینه که مثل کتاب آقای روحانی کسل کننده نیست و بیشتر کاربردی تره.

ساختمان داده ها:
اول از همه باید بگم تو این درس هیچ زبان برنامه نویسی ای مطرح نیست و بیشتر رو الگوریتم کار می کنن تا زبان برنامه نویسی، حتی بعضی اوقات به جای دادن کد، شبه کد میدن! ولی اگه طراح زبانی مد نظر داشته باشه سوالاتو در قالب زبان C++ مطرح می کنه. شما هم اگه خواستین ساختمان داده بخونین در قالب زبان C++ بخونین. و اما مراجع.
مراجع اصلی: مرجع اصلی این درس کتاب ساختمان داده ها در C++ هورویتزه که ترجمه علیخانزاده تو بازار موجوده. کتاب خوبیه و یکی از مراجع اصلی ارشد هم به شمار میاد. کتاب جعفرنژاد قمی هم کتاب خوبیه، این کتابو خودم خوندم، کتاب خوبیه و بیشتر جنبه کاربردی و طراحی داره تا تئوریک، ولی کتاب هورویتز بیشتر جنبه تئوریک داره.
مراجع کنکوری: کتاب استاد مقسمی یکی از کتابهای جامع و کامل برای این درس محسوب میشه و شما می تونید با خوندن این کتاب بیشتر مطالب رو یاد بگیرید.

نتیجه گیری:
شکی نیست که کتاب های انتشارات گسترش علوم پایه (استاد مقسمی) می تونه بهترین منبع برای اونایی باشه که زیاد وقت ندارن، یا اونایی که می خوان تو کنکور کاردانی به کارشناسی با رتبه خوب قبول شن؛ ولی اگه به فکر مقاطع بالاتر هستین در کنار کتب این انتشارات مراجع اصلی رو هم مطالعه کنید؛ اینطوری هم میتونید تو کنکور کاردانی به کارشناسی موفق بشید و هم می تونید خودتونو برای کنکور ارشد آماده تر کنید.

با آرزوی موفقیت روز افزون دوستان. bil:

shayda
کاربر معمولي
کاربر معمولي

Re: مراجع کنکور کاردانی به کارشناسی 91

پست توسط shayda » سه‌شنبه 28 شهریور 1391, 11:59 pm

سلام
کسی میدونه نتایج کنکور کاردانی به کارشناسی ناپیوسته 91 کی میاد داره اعصابا خط خطی میشه چرا اعلام نمیکنن؟ gld nar: nar: nar: nar:

آواتار کاربر
Moh3n II
کاربر ویژه بخش فیلم و سینما
محل اقامت: پونک
تماس:

پست توسط Moh3n II » پنج‌شنبه 30 شهریور 1391, 12:53 am

shayda نوشته شده:سلام
کسی میدونه نتایج کنکور کاردانی به کارشناسی ناپیوسته 91 کی میاد داره اعصابا خط خطی میشه چرا اعلام نمیکنن؟ gld nar: nar: nar: nar:
xطبق پیش بینی ها همون هفته آینده

sa999

پست توسط sa999 » جمعه 31 شهریور 1391, 10:14 pm

سلام خدمت دوستای گلم یه سوال در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی 91 داشتم می خواستم بپرم من مدرک فوق دیپلمم واسه بهمنه رشته ی من جوری بود همه ی شهرهاش بجز یه شهر ورودی مهر بود اون شهری هم که پذیرش بهمن بود انتخاب نکردم میخواستم بدونم میتونم تو تکمیل ظرفیت شرکت کنم یا نه؟اصلا تکمیل ظرفیت نحوش چجوری هست؟زمانش کی هست؟ khk:

آواتار کاربر
Moh3n II
تماس:

پست توسط Moh3n II » شنبه 1 مهر 1391, 4:35 pm

sa999 نوشته شده:سلام خدمت دوستای گلم یه سوال در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی 91 داشتم می خواستم بپرم من مدرک فوق دیپلمم واسه بهمنه رشته ی من جوری بود همه ی شهرهاش بجز یه شهر ورودی مهر بود اون شهری هم که پذیرش بهمن بود انتخاب نکردم میخواستم بدونم میتونم تو تکمیل ظرفیت شرکت کنم یا نه؟اصلا تکمیل ظرفیت نحوش چجوری هست؟زمانش کی هست؟ khk:
تکمیل ظرفیت آبان میاد معمولا
شرایطش همون موقع اعلام می شه...
پارسال فقط کسانی که هیچ جا قبول نشده بودن می تونستن شرکت کنند
امسال مشخص نیست

shayda
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط shayda » یک‌شنبه 9 مهر 1391, 1:35 pm

منم قبول شدم اولویت دوم دانشگاه غیرانتفاعی خراسان bil: ولی کاش اولین انتخاب که خیام بود قبول میشدم ger ger کی میدونه چه جوردانشگاهیه؟ fekr

boyskaraj
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط boyskaraj » سه‌شنبه 11 مهر 1391, 2:04 pm

سلام دوستان نمی دونم این سوالو کجا مطرح می کردم زمان تکمیل ظرفیت ازاد کاردانی به کارشناسی نا پیوسته کی هست . naj

من ازاد هیج جا قبول نشدم انتخاب اولم ازاد هشتگرد بود و من 16 نفر فاصله دارم با اخرین رتبه ... ddn:

نمره من 590 بود و نمره اخرین نفر پذیرفته شده 630 می باشد به نظر شما من شانسی برای قبولی در تکمیل ظرفیت دارم خواهش می کنم زود تر منو راهنمایی کنید. چون من مشکل سربازی دارم nar:

اگه بنظر شما قبول نمیشم کنکور 90 نور قبول شدم برم اونجا fekr gld gld gld

ماتینا
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط ماتینا » سه‌شنبه 11 مهر 1391, 2:46 pm

boyskaraj نوشته شده:سلام دوستان نمی دونم این سوالو کجا مطرح می کردم زمان تکمیل ظرفیت ازاد کاردانی به کارشناسی نا پیوسته کی هست . naj

من ازاد هیج جا قبول نشدم انتخاب اولم ازاد هشتگرد بود و من 16 نفر فاصله دارم با اخرین رتبه ... ddn:

نمره من 590 بود و نمره اخرین نفر پذیرفته شده 630 می باشد به نظر شما من شانسی برای قبولی در تکمیل ظرفیت دارم خواهش می کنم زود تر منو راهنمایی کنید. چون من مشکل سربازی دارم nar:

اگه بنظر شما قبول نمیشم کنکور 90 نور قبول شدم برم اونجا fekr gld gld gld
میشه بری ولی باید شهریه متغیر دو ترم قبل رو فکر کنم نصفش رو باید بدی

boyskaraj
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط boyskaraj » سه‌شنبه 11 مهر 1391, 4:45 pm

یعنی تکمیل ظرفیت امیدی نیست خواهش میکنم کامل جواب دهید gld gld gld gld

siyamak.gh

پست توسط siyamak.gh » چهارشنبه 24 آبان 1391, 2:45 pm

سلام دوستان عزیز
من چندتا سوال داشتم اگه جواب بدین ممنون میشم...
1-من الآن ترم 3 کاردانی هستم و می خوام از الآن شروع کنم با توجه به اینکه این ترم 20 واحد دارم ترم بعد هم همینطور به نظرتون زمان کافی دارم؟چه جوری بخونم که به همه در درسهام برسم؟
2-من کتاب های مقسمی رو دارم ولی سال نشر کتاب 88 بوده میخواستم ببینم چاپ جدید کتاب ها تفاوتی دارن با قبلی ها یا نه؟
3-برای تست زدن به همین تست های آخر هر فصل کتاب های مقسمی اکتفا کنیم یا اینکه توی کلاس های کنکور شرکت کنیم؟

مهران احمدزاده

پست توسط مهران احمدزاده » دوشنبه 6 آذر 1391, 12:43 am

با سلام

من میخواستم کتاب های ذخیره بازیابی و ++c استاد عادلی نیا رو تهیه کنم---
ولی نمیدونم واسه کدوم انتشارات هست
اگه میشه کمکم کنید.
می خواستم بدونم استاد عادلی نیا چه کتاب های دیگه ای رو دارن؟

musiclove70
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط musiclove70 » دوشنبه 13 آذر 1391, 12:37 pm

سلام دوستان.من کتابهای ماهان و استاد مقسمی رو خریدم .کدومشون بهتره؟
ماهان حجمشون کمه.به درد میخوره واسه کنکور دولتی

musiclove70
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط musiclove70 » چهارشنبه 15 آذر 1391, 11:55 am

سلام.ببخشید واسه سیستم عامل کتاب ماهانو بخونم یا استاد مقسمی.
اصلا کتابهای ماهان خوبه یا مقسمی

musiclove70
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط musiclove70 » یک‌شنبه 29 بهمن 1391, 10:48 am

سلام.من میخام واسه کنکور92 کازشناسی بخونم تمام کتابای مقسمی رو دارم.بعد از عید دیر نیست بخونم.خودم تو شهرضام سخت افزارش شبانه.میخام برم اراک نرم افزار روزانه مرسی

آواتار کاربر
Moh3n II
تماس:

پست توسط Moh3n II » جمعه 30 فروردین 1392, 11:53 am

musiclove70 نوشته شده:سلام.من میخام واسه کنکور92 کازشناسی بخونم تمام کتابای مقسمی رو دارم.بعد از عید دیر نیست بخونم.خودم تو شهرضام سخت افزارش شبانه.میخام برم اراک نرم افزار روزانه مرسی
اصلا دیر نیست
یک فرصت 4 ماهه خیلی عالی باقی مونده

قفل شده