تغییر رشته از گروه فنی مهندسی به گروه علوم انسانی

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی بپردازید

مدیران انجمن: Parsian، rosa_127، Moh3n II، مدیران

قفل شده
آواتار کاربر
elaheh_e
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: تهران
تماس:

Re: تغییر رشته از گروه فنی مهندسی به گروه علوم انسانی

پست توسط elaheh_e » جمعه 19 تیر 1388, 1:14 am

سلام
با توجه به اینکه شما گفتید پیگیری کنم که می تونم برم انسانی یا نه من از سایت سازمان سنجش سوال کردم و اونا هم جواب دادن...
سوال من:
متن پيام: سلام
من کارداني پيوسته کامپيوتر از گروه فني و مهندسي هستم، ولي در رشته ي باستان شناسي از گروه علوم انساني شرکت کردم آيا اجازه دارم؟
جواب سازمان سنجش:
پاسخ: هر داوطلب ميتواند بدون توجه به رشته تحصيلي در هر رشته اي بجز رشته هاي گروه پزشکي که بايد متناسب با نوع مدرک تحصيلي وي باشد متقاضي شرکت در اين ازمون شود.
امضا کننده:
نام واحد: کارشناس روابط عمومي
yes:
گفتم خبر بدم تا همه مطلع بشن...
فقط دعا کنید رشته ای که عاشقش هستم قبول بشم lat:
برم درس بخونم تا دیر نشده go:
كسي چه مي داند؟ شايد زمين جهنم سياره اي ديگر باشد.
میهمان باشید: http://elaheh666.blogfa.com/ * http://hesaare-del.blogfa.com/

آواتار کاربر
PCman
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط PCman » جمعه 19 تیر 1388, 1:27 am

elaheh_e نوشته شده:سلام
با توجه به اینکه شما گفتید پیگیری کنم که می تونم برم انسانی یا نه من از سایت سازمان سنجش سوال کردم و اونا هم جواب دادن...
سوال من:
متن پيام: سلام
من کارداني پيوسته کامپيوتر از گروه فني و مهندسي هستم، ولي در رشته ي باستان شناسي از گروه علوم انساني شرکت کردم آيا اجازه دارم؟
جواب سازمان سنجش:
پاسخ: هر داوطلب ميتواند بدون توجه به رشته تحصيلي در هر رشته اي بجز رشته هاي گروه پزشکي که بايد متناسب با نوع مدرک تحصيلي وي باشد متقاضي شرکت در اين ازمون شود.
امضا کننده:
نام واحد: کارشناس روابط عمومي
yes:
گفتم خبر بدم تا همه مطلع بشن...
فقط دعا کنید رشته ای که عاشقش هستم قبول بشم lat:
برم درس بخونم تا دیر نشده go:
دستتون درد نکنه که خبر دادین
دوست عزیز خدا کنه که در رشته مورد علاقتون قبول بشید

اما من یک سوال داشتم اگه شما در رشته باستان شناسی قبول بشید از نوع شروع میکنید یا از کاردانی به بعد .یعنی اینکه شما کارشناسی این رشته (باستان شناسی)رو در دو سال(از کار دانی به بعد) میگیرید یا چهار سال(از اول : روز از نوع روزی از نوع)
به هر ترتیب براتون آرزوی موفقیت میکنم yes:

آواتار کاربر
elaheh_e
کاربر ساده
کاربر ساده
تماس:

پست توسط elaheh_e » جمعه 19 تیر 1388, 3:26 am

خواهش می کنم...
من کاردانی کامپیوتر گرفتم .
الان ترم 2 مهندسی نرم افزار هستم دانشگاه پیام نور ، یعنی از اول (دیپلم تا لیسانس) اینا بهمون گفتن واحداتونو تطبیق می دیم ، حالا ترم 2 تموم شده هنوز نمره های ترم 1 نیومده nar:
(به عنوان یه دانشجوی پیام نور به همه پیشنهاد می کنم که نرن این دانشگاه منم می خوام انصراف بدم)
آره خلاصه دیدم 2 ترم فقط 12 واحد پاس کردم (البته همه همینطورن نه اینکه بگم فقط من) حالا گفتم باستان شناسی که خیلی دوست دارم شرکت کنم چون اگه برای باستان شناسی بگن باید از اول هم بخونم مطمئناً زودتر از پیام نور تموم می شه (تو دفترچه سراسری نوشته باید زیر نظر مدیر گروه چند واحد اضافه بگذرونم ، واحدهاش هر چقدر هم زیاد باشه مطمئن هستم بیشتر از 12 واحد می تونم تو 1 سال پاس کنم :D )
تازه ما تو کاردانی نزدیک به 90 واحد پاس کردیم دانشگاه آزاد ، حالا پیام نور فقط 20 یا 25 تا رو قبول می کنه تا حالا هم بعد از 1 سال که هیچ خبری نیست وقتی هم می گیم جواب تطبیقا نیومده ما این درسو گذروندیم تو کاردانی حالا چیکار کنیم؟ می گن به ما چه هر درسی ارائه می شه دوباره بگیرید تا جواب تطبیق بیاد. جواب تطبیقم فکر کنم تا 8000 سال دیگه نیاد.
آره خلاصه اینطوری... ببخشید سرتونو درد آوردم ، دلم انقدر از این پیام نور پُره که نگو. قربون همون دانشگاه آزاد.
ddn:

آواتار کاربر
PCman
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط PCman » یک‌شنبه 21 تیر 1388, 1:32 am

همه دانشگا هها یجورایی باهم در تضاد هستند شاید اگه شما از اول تو پیام نور میخوندید این مشکلات پیش نمیومد . هر دانشگاه هر درسی که دلش بخواد ارائه میکنه.مثلا کاردانی کامپیوتر پیوسته تو سراسری 78 واحد تو آزاد 82 واحد تو جامعه علمی کاربردی فکر کنم 75 واحد ودانشگاه دیگه هم همه متفاوتن

تو کشورهای پیشرفته چیزی به نام آزاد و سراسری وجود نداره یک دانشگاه وجود داره که بچه های باهوش رو بورس میکنه و بقیه هم با شهریه مناسب(نه مثل آزاد ترمی 700 هزار تومن) درس میخونن با امکانات بیشتر از دانشگا ه های آزاد کشور ما

هرکی واسه خودش تو ایران یه موسسه درست کرده و داره پول چاپ مکنه و هیچ کس هم به طور جدی نظارت نمکنه.

پیام نور هم برای این واحد های شماره تطبیق نمیده برای اینکه میخواد شما اون درسها (قابل تطبق و غیر قابل تطبیق)رو اونجا بخونید و پولش رو بدید تطبیق هیچ سودی برای دانشگاهی که از دانشجو پول میگیره نداره بلکه ضررها هم داره چون شما زود فارغ تحصیل می شید و مسئولین دانشگاهتون هم اونا سوزان سوزان میمونن و این طوری میشن ger:

انشاالله در رشته جدید تون قبول بشید و میراثهای بزرگ کشورمون رو کشف و در مقابل چپاول گران (داخلی) ddn: از اونها مواظبت کنید.
براتون از صمیم قلب آرزوی موفقیت میکنم

یاعلی

آواتار کاربر
elaheh_e
کاربر ساده
کاربر ساده
تماس:

پست توسط elaheh_e » دوشنبه 22 تیر 1388, 3:34 pm

PCman نوشته شده:همه دانشگا هها یجورایی باهم در تضاد هستند شاید اگه شما از اول تو پیام نور میخوندید این مشکلات پیش نمیومد . هر دانشگاه هر درسی که دلش بخواد ارائه میکنه.مثلا کاردانی کامپیوتر پیوسته تو سراسری 78 واحد تو آزاد 82 واحد تو جامعه علمی کاربردی فکر کنم 75 واحد ودانشگاه دیگه هم همه متفاوتن

تو کشورهای پیشرفته چیزی به نام آزاد و سراسری وجود نداره یک دانشگاه وجود داره که بچه های باهوش رو بورس میکنه و بقیه هم با شهریه مناسب(نه مثل آزاد ترمی 700 هزار تومن) درس میخونن با امکانات بیشتر از دانشگا ه های آزاد کشور ما

هرکی واسه خودش تو ایران یه موسسه درست کرده و داره پول چاپ مکنه و هیچ کس هم به طور جدی نظارت نمکنه.

پیام نور هم برای این واحد های شماره تطبیق نمیده برای اینکه میخواد شما اون درسها (قابل تطبق و غیر قابل تطبیق)رو اونجا بخونید و پولش رو بدید تطبیق هیچ سودی برای دانشگاهی که از دانشجو پول میگیره نداره بلکه ضررها هم داره چون شما زود فارغ تحصیل می شید و مسئولین دانشگاهتون هم اونا سوزان سوزان میمونن و این طوری میشن ger:

انشاالله در رشته جدید تون قبول بشید و میراثهای بزرگ کشورمون رو کشف و در مقابل چپاول گران (داخلی) ddn: از اونها مواظبت کنید.
براتون از صمیم قلب آرزوی موفقیت میکنم

یاعلی
انشاء الله با یاری روح کوروش کبیر

sharifi.mirzayee

پست توسط sharifi.mirzayee » دوشنبه 5 مرداد 1388, 2:46 pm

سلام
همين طور كه شما گفتين مي شه كه با داشتن مدرك كارداني پيوسته تو كنكور سراسري رشته هاي نظري هم شركت كرد
حالا يه سوال دارم اينكه تو كدوم گروه از رشته ها مي تونيم شركت كنيم اينكه من مدرك كارداني پيوسته كامپيوتر دارم مي تونم تو هر كدوم از كنكورهاي تجربي يا رياضي يا انساني شركت كنم يا نه؟
اينو مي دونم كه يكي از اين 3 تا رو مي شه انتخاب كرد اما اينكه كدوم رو انتخاب كنيم بستگي به همون رشته كاردانيمون داره يا نه يعني چون كامپيوتر خوندم بايد حالا تو كنكور رياضي شركت كنم چون زيرگروهش محسوي مي شه يا نه مي تونم تو كنكور تجربي شركت كنم؟؟؟؟
ممنون مي شم اگه جواب سوال منو بدين.
خدانگهدارتون

آواتار کاربر
elaheh_e
کاربر ساده
کاربر ساده
تماس:

پست توسط elaheh_e » پنج‌شنبه 8 مرداد 1388, 2:27 am

sharifi.mirzayee نوشته شده:سلام
همين طور كه شما گفتين مي شه كه با داشتن مدرك كارداني پيوسته تو كنكور سراسري رشته هاي نظري هم شركت كرد
حالا يه سوال دارم اينكه تو كدوم گروه از رشته ها مي تونيم شركت كنيم اينكه من مدرك كارداني پيوسته كامپيوتر دارم مي تونم تو هر كدوم از كنكورهاي تجربي يا رياضي يا انساني شركت كنم يا نه؟
اينو مي دونم كه يكي از اين 3 تا رو مي شه انتخاب كرد اما اينكه كدوم رو انتخاب كنيم بستگي به همون رشته كاردانيمون داره يا نه يعني چون كامپيوتر خوندم بايد حالا تو كنكور رياضي شركت كنم چون زيرگروهش محسوي مي شه يا نه مي تونم تو كنكور تجربي شركت كنم؟؟؟؟
ممنون مي شم اگه جواب سوال منو بدين.
خدانگهدارتون
سلام...
اگه مطالب قبل رو خوب بخونی به جوابت می رسی:
(هر داوطلب ميتواند بدون توجه به رشته تحصيلي در هر رشته اي بجز رشته هاي گروه پزشکي که بايد متناسب با نوع مدرک تحصيلي وي باشد متقاضي شرکت در اين ازمون شود)
یعنی اینکه به جز پزشکی هر رشته ای که باهاش حال می کنی رو می تونی انتخاب کنی.

sharifi.mirzayee

پست توسط sharifi.mirzayee » شنبه 17 مرداد 1388, 2:41 pm

میخواستم بدونم اگه کاردانی پیوسته خونده باشم و مدرک پیش دانشگاهی نداشته باشم، و مدرک هنرستان داشته باشم، اون دو سالی که تو دانشگاه خوندم و کاردانی گرفتم به منزله ی گذروندن دوره ی پیش دانشگاهی به حساب میاد؟ یعنی دیگه لازم نیست برای شرکت مجدد توی کنکور سراسری برم و دوره ی پیش دانشگاهی رو بگذرونم؟
با تشکر فراوان

mojtabapc
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پست توسط mojtabapc » شنبه 17 مرداد 1388, 3:06 pm

sharifi.mirzayee نوشته شده:میخواستم بدونم اگه کاردانی پیوسته خونده باشم و مدرک پیش دانشگاهی نداشته باشم، و مدرک هنرستان داشته باشم، اون دو سالی که تو دانشگاه خوندم و کاردانی گرفتم به منزله ی گذروندن دوره ی پیش دانشگاهی به حساب میاد؟ یعنی دیگه لازم نیست برای شرکت مجدد توی کنکور سراسری برم و دوره ی پیش دانشگاهی رو بگذرونم؟
با تشکر فراوان
دوست عزیز شما با داشتن مدرک فوق دیپلم میتونید در کنکور سراسری شرکت کرده و نیازی به پش دانشگاهی دیگه نداری چون مدرک فوق دیپلم جایگزین پیش دانشگاهی میشه bil:

Hussein39
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط Hussein39 » دوشنبه 10 اسفند 1388, 12:09 am

سلام دوستان
من رشته ام کاردانی کامپوتره و ترم سوم(دولتی) هستم، من می خوام هرجوری شده برم رشته پزشکی چیکار باید بکنم؟
با تشکر

Hana 68

پست توسط Hana 68 » شنبه 10 مهر 1389, 1:12 am

PCman نوشته شده:1خیلی ممنون که جواب پستم رو دادید.

من دلایلم رو تو پستی که زدم گفتم ولی باز هم می گم بیشترین دلیلش همین بامبول بازیایی است که دارن برای گروه فنی در میارن ، امکانات نمیدن ؟، استاد خوب نمیفرستن |ختی منابع کنکور کارشناسیمون هم به طور قطع نیست یه رو برنامه سازی cوپاسکاله یه روزc++ وvb و خیلی مشکلات دیکه یعنی .......... بجه ها میدونین درد چیه اگه کارشناسی رو هم فنی بخونم تازه بعضی از دروس اصلی که تو کنکورارشد میاد رو ما فنی ها نمیخونیم یا باید اونطور که خونده بشه خونده نمیشه(امیدوارم منظورم رو فهمیده باشید)

و احساس میکنم که اگه واقعا درس بخونم میتونم تو دانشگاه های خوب کشور(مثل صنعتی شریف)درس بخونم نه تو یه آموزشکده ای که صبح ها مدرسه راهنمایی و بعد از ظهر ها آموزشکده میشه.(یعنی امکانات ما با یک مدرشه راهنمایی برابری میکنه)

من برای کارشناسی خودم و همچنین برای کنکور سراسر 89تلاش میکنم یا تو هر دوش یک رتبه خوب میارم یا تو هیج کدوم قبول نمیشم اگه بدونم که بعد از قبولی تو کنکور سراسری میونم کارشناسی رو تو سه سال بگیرم یک دقیقه هم تردید نمیکنم و فقط برای کنکور سراسر ی 89(گروه ریاضی ) تلاش میکنم اما از این موضوع مطمئن نیستم و دارم تحقیق میکنم راستی میشه کارشناسی رو که 8 ترمه و 140 واحده با خوندن تابستونا(3 تا تابستون) و 6 ترم تموم کرد؟؟؟؟؟ منظورم کارشناسی پیوسته(مخصوص گروه نظری)است.

کاش گروه ریاضی وفنی رو هنگام انتخاب رشته انتخاب میکردم . :( :( :(
پشیمون نیستم چرا که همیشه به رشته کامپیوتر علاقه داشتم و دارم و علاقه ام روز به روز بیشتر میشه برای این پشیمونم که چرا کامپیوتر رو از گرو ه فنی انتخاب کردم . دلیلش هم معلومه من علاقه بیش از حد به کامپیوتر.علاقه ای در حد جنون.

قفل شده