بهترین انتخاب شهر(انتخاب شهر مشترک)

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی بپردازید

مدیران انجمن: Parsian، rosa_127، Moh3n II، مدیران

قفل شده
آواتار کاربر
SADRA
کاربر متوسط
کاربر متوسط
محل اقامت: از این به بعد رشت...تا خدا واسه فردا چی بخواد!
تماس:

بهترین انتخاب شهر(انتخاب شهر مشترک)

پست توسط SADRA » دوشنبه 21 مرداد 1387, 3:23 am

سلام دوستان
پیشنهاد میکنم اینجا
انتخاب شهر بر اساس درجه بندی دانشگاها داخل TYPIC بگذاریم
منظورم در واقع یک انتخاب شهر استاندارد
نه براساس علایق شخصی و رتبه تعیین شده هست...
دانشگاهها فعلا براساس دفتر چه سال 86 و اون دسته از غیر انتفاعی ها باشه که
صد در صد امسال پذیرش دارن
مثل سراج & . . .
.........................................................
انجمن علمی کامپبوتر دانشگاه آزاد لاهیجان1389

Science Computer Association of Lahijan
http://scal.orq.IR

آواتار کاربر
SADRA
کاربر متوسط
کاربر متوسط
محل اقامت: از این به بعد رشت...تا خدا واسه فردا چی بخواد!
تماس:

Re: بهترین انتخاب شهر(انتخاب شهر مشترک)

پست توسط SADRA » دوشنبه 21 مرداد 1387, 4:05 am

اینم از نظر من به عنوان انتخاب شهر براساس [color=#4000FF]درجه بندی [/color]دانشگاهها
روزانه ها
شمسی پور(87 اضافه شده)
شریعتی(87 اضافه شده)
زنجان======نیمسال اول
تبریز======نیمسال اول
شیراز======نیمسال اول
بیرجند======نیمسال دوم
ایلام

اگر تصور کنیم 2 دانشگاه هم پذیرش کنند جمعا 198 نفر در روزانه پذیرش خواهیم داشت

شبانه:

زنجان=======نیمسال دوم
تبریز=======نیمسال اول
شیراز=======نیمسال دوم
بیرجند=======نیمسال دوم
کرمان=======نیمسال اول
شمسی پور(87آقایون)
شریعتی(87 خانمها)
ایلام

مجموعا 150 نفر

غیر انتفاعی ها معمولا 60و موسساتی 120 و یا 180 نفر در هر نوبت و یا در 2 نوبت پذیرش دارند
و اولویت هاشون رو در زیر مشاهده میکنید:

جهاد دانشگاهی تهران
صدرای تهران
سراج تهران

جهاد دانشگاهی اصفهان
نرم افزار اصفهان
سخت افزار اصفهان
سجاد مشهد
سپاهان اصفهان
نقش جهان اصفهان
اقبال مشهد
بناب تبریز
سلمان مشهد
بهار مشهد
توس مشهد
نرم افزار شیراز
خاوران مشهد
زنجان
خراسان مشهد
خیام مشهد
آمل
قم
چالوس
فردوسی مشهد
دانشگاه علم و فن ارومیه
کرمان
نور
سمنان
قزوین
جابربن حیان رشت
نهاوند
بينالود مشهد
نرم افزار کرمان
عرفان کرمان
بروجرد
تنکابن
مهر آستانه
خوزستان
گرمسار
بجنورد
بابلسر
فریدونکنار
یزد
ساری
کاشان
زرندیهر
قم
بابل
رفسنجان
گرگان

کرمانشاه
زاهدان

نکته:دوستان خوب زاهدانی از این که در اخرین انتخاب اونها رو قرار دادم ناراحت نشن...تا جایی که من میدونم اونجا بچه های نخبه ای داره
اما چون فقط راهش دوره دوستان کمتر میزنن اونجا و در واقع اولویت قبولی در اون منطقه فقط با خو شماهاست
نکته 2:سعی کردم نرم افزار و سخت افزار رو در هم قرار بدم
و همون طور که اطلاع دارید 50 انتخاب داریم به همین خاطر منم 50+1 اولویت رو قرار دادم
و در انتها اگر به نظر شما اگر در اولویتها باید جابه جایی صورت بگیره اعلام کنید و بگید چرا....
([color=#FF0000]من این ها رو بر اساس رتبه هایی که دوستان پارسال قبول شدن و یا شنیدم قرار دادم[/color])
rgs
آخرین ویرایش توسط SADRA در سه‌شنبه 22 مرداد 1387, 11:20 pm، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: هورا
تماس:

پست توسط مهيار » دوشنبه 21 مرداد 1387, 11:19 am

تاپيك واقعا عاليه راستش من موقع انتخاب شهر ميخواستم اين تاپيكو برنم اما به نظر من بهتره اين تاپيك تويه قسمت كارداني به كارشناسي باشه اگه sadra و مديريت موافق باشن اين تاپيك به اونجا انتقال پيدا كنه چون اين فروم واسه كل مقاطعه . در هر حال واقعا اين تاپيك مفيده . فقط چند نكته كه تويه انتخاب شهر هاي شما ديدم اينه كه به نظر من بايد هر كسي نسبت به رتبش انتخاب شهر كنه مثلا كسي كه رتبش 2500 ميشه صد در صد نميتونه دولتي رو بياره بنابراين بهتره انتخابهاي اولشو بذاره غيرانتفايي هايي با همون سطح رتبش چون امكان داره مثلا كس ديگه اي كه رتبش شده 2501 بياد انتخاب اولشو بزنه اون غير انتفايي كه شما ميتونيد قبول شيد بنابر اين اولويت با اون ميشه و شما امكان اينكه اونجا رو بياريد از دست ميديد
به عنوان مثال يه نفر مياد انتخاب اولشو اينطوري ميزنه مثلا انتخاب اول شمسي پور انتخاب دوم خيام مشهد
يه نفر ديگه كه رتبش خيلي به شما نزديكه انتخاب اولشو بزنه خيام و انتخاب دومشو بزنه يه جايه ديگه بنا براين اولويت با نفر دومه و اين وسط شما هستيد كه ضرر ميكنيد نميدونم تونستم منظورمو برسونم يا نه بهتره انتخاب ها براساس رتبتون باشه(متناسب با رتبه).نكته دوم اينكه شريعتي رو كه گفتن فقط دختر ميگيره بالاخره ما كه نفهميديم چي شد . نكته دوم اينه كه يكي از انتخابهاي شما فردوسي بود بايد بگم فردوسي نيست فردوس يه موسسه است كه تازه امسال اضافه شده .
اينم انتخابهاي من :
شمسي پور تهران
شيراز
سجاد مشهد
خيام مشهد
جهاد دانشگاهي تهران
صدراي تهران
جهاد دانشگاهي اصفهان
نقش جهان اصفهان
خاوران مشهد
بهار مشهد
من همين 10 انتخابو ميكنم و اگه قبول نشم (كه مطمئنا ميشم )سال آينده دوباره شركت ميكنم .
موفق باشيد
پيش از سحر تاريك است،اما تا كنون نشده که آفتاب طلوع نکند... به سحر اعتماد کنيد.

شکست وجود ندارد مگر در ذهن سازنده‌اش!
-------------------------------------------------------------------
بوي جوي موليان آيد همي
ياد يار مهربان آيد همي

ديگه آموي و درشتي هاي او
زير پايم پرنيان آيد همي
--------------------------------------------------------------------------
به سلامتي بچه هاي قديم که با ذغال واسه خودشون سيبيل ميذاشتن تا شبيه باباهاشون بشن نه بچه هاي الان که ابروهاشونو بر ميدارن تا شبيه مادراشون بشن

آواتار کاربر
mehdi_matrix
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: myhome&
تماس:

پست توسط mehdi_matrix » دوشنبه 21 مرداد 1387, 11:58 am

سلام.
روزانه:
شمسي پور
شيراز
زنجان
مشهد
كرمان

شبانه:
مثل بالا

غير انتفايي هم نميزنم.
اگر تو يكي از دانشكده هام قبول نشدم،ميرم خدمت!!البته يه فكرايي هم واسه پولتيك زدن تو كلم هست..

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
تماس:

پست توسط مهيار » دوشنبه 21 مرداد 1387, 12:13 pm

دوست عزيز مشهد دولتي نداره . تويه استان خراسان(البته خراسان بزرگ)فقط شهر بيرجند دانشگاه دولتي داره . هر چند كه سطح يكي دو تا از غير انتفايي هاي مشهد از بعضي دانشگاههاي دولتي ديگه هم بالاتره .

آواتار کاربر
SJJ
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه

پست توسط SJJ » دوشنبه 21 مرداد 1387, 12:14 pm

تاپیک به "کاردانی به کارشناسی" منتقل شد ؛ bil:

چند تا نکته :

- توجه داشته باشین که این "تبریز" که شما می گین ، دانشگاه تبریز نیست ! دانشکده ی بنابه که قبلا زیر مجموعه ی دانشگاه تبریز بود ، ولی الان مستقل شده و حتی مدرکشم دانشگاه تبریز نیست.
کلا سطحش خیلی پایینه ، اگه قراره دولتی انتخاب کنید ، بهتره از اولویت های آخرتون باشه. :wink:

- شریعتی فقط دختر و شمسی پور فقط پسر پذیرش می کنه ، پس باید روی یکی از اینا حساب باز کنید !
(یاد حرف یکی از دوستان افتادم ، مثل اینکه شمسی پور قبلا دختر هم پذیرش می کرده ، بعد از یه مدت دیگه اینکارو نکرد ، کم کم خانم ها فارغ التحصیل می شدن و تعدادشون کم تر می شد ، می گفت این اواخر کل دانشکده پسر بود و همش یکی دو تا دختر مونده بودن !)

- دوستان ، شیراز آموزشکده ست ! به نظر من باید بعد از بناب قرار بگیره. البته انتخاب اولویت ها به شرایط هر کسی بستگی داره (مسافت و ...) ، من از نظر سطح علمی می گم.

- کرمان هم گروه کامپیوتر قوی ای داره.

- از دولتی ها ، ایلام رو فراموش کردین.

- در مورد غیر انتفاعی های دیگه ،به اون صورت اطلاعی ندارم ، ولی غیر انتفاعی روزبه زنجان سطحش بالا نیست ! یه مدرسه ی ابتدایی بود که کردنش به اصطلاح "دانشگاه"! :mrgreen: روش زیاد حساب نکنید (به هوای دانشگاه زنجان اینجا رو انتخاب نکنبد!)

- گویا غیر انتفاعی های قزوین هم بد نیست ، با اطمینان نمی گم ولی تعریفشو شندیدم.

---------------------------------------------
آقا مهیار یعنی شما جدا نمی خوای هیچ کدوم از دانشگاه ها رو انتخاب کنی ؟! ger:
(منظورم دانشگاه هستش ،موسسه های غیر انتفاعی و آموزشکده ها رو نمی گم)
مثلا كسي كه رتبش 2500 ميشه صد در صد نميتونه دولتي رو بياره بنابراين بهتره انتخابهاي اولشو بذاره غيرانتفايي هايي با همون سطح رتبش چون امكان داره مثلا كس ديگه اي كه رتبش شده 2501 بياد انتخاب اولشو بزنه اون غير انتفايي كه شما ميتونيد قبول شيد بنابر اين اولويت با اون ميشه و شما امكان اينكه اونجا رو بياريد از دست ميديد
فکر می کنم دارید اشتباه می کنید ، به ترتیب رتبه ، انتخاب های هر کس چک می شه و اولین جایی (اولویت) که توسط افرد قبل پر نشده باشه ، قبول می شه.

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
تماس:

پست توسط مهيار » دوشنبه 21 مرداد 1387, 12:32 pm

نقل قول:مثلا كسي كه رتبش 2500 ميشه صد در صد نميتونه دولتي رو بياره بنابراين بهتره انتخابهاي اولشو بذاره غيرانتفايي هايي با همون سطح رتبش چون امكان داره مثلا كس ديگه اي كه رتبش شده 2501 بياد انتخاب اولشو بزنه اون غير انتفايي كه شما ميتونيد قبول شيد بنابر اين اولويت با اون ميشه و شما امكان اينكه اونجا رو بياريد از دست ميديد

sjj گفته :
فکر می کنم دارید اشتباه می کنید ، به ترتیب رتبه ، انتخاب های هر کس چک می شه و اولین جایی (اولویت) که توسط افرد قبل پر نشده باشه ، قبول می شه.

خوب تقريبا منظور من هم همين بود اما من فكر ميكنم سيستم انتخاب شهرهاشون يه مقداري از اين پيچيده تره من منظورم اينه كه هر كس نسبت به رتبه اي كه مياره انتخابهاشو انجام بده و انتخابهاشو الكي نسوزونه هر چند كه سعي كنه
فقط تا 15 انتخاب بيشتر نزنه چون اصلا قبولي ارزششو نداره كه بخواي 2 سال از عمرتو صرف كني مثلا به قول sjj روزبه زنجان بخونه مگر اينكه فقط براش گرفتن مدرك مهم باشه (در هر حال اين نظر منه هر كسي واسه خودش دلايلي داره )

sjj گفته :
آقا مهیار یعنی شما جدا نمی خوای هیچ کدوم از دانشگاه ها رو انتخاب کنی ؟!
(منظورم دانشگاه هستش ،موسسه های غیر انتفاعی و آموزشکده ها رو نمی گم)

نه من به غير از اين انتخابها يي كه زدم هيچ جايه ديگرو نميزنم چون فكر ميكنم اگه سجاد يا خيام مشهدو بيارم سطحشون مثه دولتيه من برام اينكه غيرانتفايي بخونم يا دولتي فرق نميكنه اما سطح علمي واسم خيلي مهمه چون تويه كارداني خيلي به مشكل خوردم 2 ساله عمرم حروم شد (تازه به حساب خودمون منتظري مشهد درس خونديم كه يكي از بهترين آموزشكده هاي كشوره)

--------------------------------------------------------------
راستي يه مطلبي درسته به اينجا ربط پيدا نميكنه اما خوب به فكر واسه تك qoute بكنيد خيلي مشكل پيدا شده اين بخش داره از حالت شكيليش در مياد . ممنون اگه پيگير شيد
آخرین ویرایش توسط مهيار در دوشنبه 21 مرداد 1387, 12:36 pm، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

آواتار کاربر
amin24
همکار قدیمی
همکار قدیمی
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط amin24 » دوشنبه 21 مرداد 1387, 12:33 pm

دوستان تاپيك زير كارنامه نهايي كساني هست كه سال 86 قبول شدند.
حتما آخرين رتبه قبولي هر شهر و رتبه دوستان ميتونه كمك كنه به انتخاب شهر بهتر با توجه به رتبه هاي قبولي و آخرين رتبه.

viewtopic.php?t=1354
مهم نيست گودال كوچك آبي باشي يا درياي بيكران، زلال كه باشي آسمان در توست.

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
تماس:

پست توسط مهيار » دوشنبه 21 مرداد 1387, 12:58 pm

دوست عزيز من اون تاپيكو ديدم اما يه مسئله توش نا مفهومه و اون آخرين رتبه قبوليه مثلا دانشگاه سجاد تا رتبه 900 يا 1000 پذيرش داشته اما اينجا زده 262 ميشه يه توضيح كوچيك بديد

آواتار کاربر
farsijava
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: karaj

پست توسط farsijava » دوشنبه 21 مرداد 1387, 1:07 pm

بجه ها این شهرهایی که انتخاب می کنید اگه حدود ترازش رو هم میدونید بزنید
ممنون

آواتار کاربر
peyman
مدیر کل
مدیر کل
محل اقامت: MACS0647- JD
تماس:

پست توسط peyman » دوشنبه 21 مرداد 1387, 1:43 pm

شبانه:

زنجان=======نیمسال دوم
تبریز=======نیمسال اول
شیراز=======نیمسال دوم
بیرجند=======نیمسال دوم
کرمان=======نیمسال اول
شبانه شمسی پور و شريعتی رو فراموش نکنيد

و در انتها اگر به نظر شما اگر در اولویتها باید جابه جایی صورت بگیره اعلام کنید و بگید چرا....
شما جهاد دانشگاهی خوزستان رو اون آخرا قرار داديد ولی تا انجايي که من میدونم تراز بالایی داره. اگه اشتباه نکرده باشم رتبه کشوری آخرین نفری که اونجا قبول شده بود 2100 بوده در حالی که رتبه آخرین کسی که در بابلسر قبول شده بود حدود 7000 بود. سپاهان و صفاهان اصفهان هم تعریفی ندارند. راستی چرا موسسه اشرفی اصفهانی رو ذکر نکردید؟
به نظر من بايد هر كسي نسبت به رتبش انتخاب شهر كنه مثلا كسي كه رتبش 2500 ميشه صد در صد نميتونه دولتي رو بياره بنابراين بهتره انتخابهاي اولشو بذاره غيرانتفايي هايي با همون سطح رتبش چون امكان داره مثلا كس ديگه اي كه رتبش شده 2501 بياد انتخاب اولشو بزنه اون غير انتفايي كه شما ميتونيد قبول شيد بنابر اين اولويت با اون ميشه و شما امكان اينكه اونجا رو بياريد از دست ميديد
مهیار جون اشتباه نکن ! اینی که شما میگی مربوط به انتخاب رشته دانشگاه آزاد میشه. توی سراسری فقط باید بر اساس علاقه انتخاب رشته کنید. درواقع کسانی که رتبه کشوریشون ( حتی به اندازه یک نفر ) از شما کمتر باشه هیچ حق اولویتی نسبت به شما ندارند و نرم افزار تا وضعیت شما رو مشخص نکنه به نفر بعد مراجعه نمیکنه

دوست عزيز من اون تاپيكو ديدم اما يه مسئله توش نا مفهومه و اون آخرين رتبه قبوليه مثلا دانشگاه سجاد تا رتبه 900 يا 1000 پذيرش داشته اما اينجا زده 262 ميشه يه توضيح كوچيك بديد

اون 262 مربوط به رتبه آخرین نفری است که سجاد مشهد رو انتخاب کرده. در واقع اینطوری میتونیم متوجه بشیم که اگه رتبه کشوری آخرین کسی که سجاد قبول شده 1000 بوده باشه بنا براین از رتبه یک تا هزار کنکور پارسال 262 نفر سجاد رو توی الویتهاشون قرار دادن و بقیه ( 738 نفر ) دانشگاه سجاد رو توی 50 اولویتهاشون قرار ندادن. همچنین از بین این 262 نفر 60 نفرشون قبول شدن و مابقی ( 202 نفر ) قطعا قبل از اینکه به اولویت دانشگاه سجاد برسن جای دیگه ایی قبول شدن
...

nanimehr
کاربر فعال
کاربر فعال
محل اقامت: کویر
تماس:

پست توسط nanimehr » دوشنبه 21 مرداد 1387, 4:56 pm

مهيار نوشته است:
مثلا كسي كه رتبش 2500 ميشه صد در صد نميتونه دولتي رو بياره بنابراين بهتره انتخابهاي اولشو بذاره غيرانتفايي هايي با همون سطح رتبش چون امكان داره مثلا كس ديگه اي كه رتبش شده 2501 بياد انتخاب اولشو بزنه اون غير انتفايي كه شما ميتونيد قبول شيد بنابر اين اولويت با اون ميشه و شما امكان اينكه اونجا رو بياريد از دست ميديد .

مهیار اشتباه نکن ، بنده هم اول مثل شما فکر میکردم اما یه روز یه مشاور بهم گفت تو سراسری با خیال راحت 50 اولویت خود را بنویسید.
مطمئن باش بر اساس رتبه شخص تا اولویت 50 او را بررسی میکنند و بعد میرن سراغ رتبه بعدی.

آواتار کاربر
russfm
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط russfm » دوشنبه 21 مرداد 1387, 6:44 pm

سلام
با توجه به علاقه (تخیلی)

شریعتی روزانه
بیرجند روزانه
زنجان روزانه
کرمان روزانه

شریعتی شبانه
بیرجند شبانه
زنجان شبانه
کرمان شبانه

غیرانتفایی ... نه

اگه قبول نشم می مونه واسه سال بعد

آواتار کاربر
mona_k
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط mona_k » دوشنبه 21 مرداد 1387, 6:47 pm

از دوستان خواهش میکنم میانگین رتبه کسانی که تو هر کدوم از این دانشگاه ها قبول شدن در سالهای پیش اگه اطلاع دارن قرار بدن این جوری خیلی مفید تر میشه

آواتار کاربر
Juggernaut
کاربر خوب
کاربر خوب
محل اقامت: اهواز
تماس:

پست توسط Juggernaut » دوشنبه 21 مرداد 1387, 7:06 pm

.
صدرا جان خوزستان ترازش خیلی بالاتر از این حرفهاست....
.

قفل شده