بهترین انتخاب شهر(انتخاب شهر مشترک)

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی بپردازید

مدیران انجمن: Parsian، rosa_127، Moh3n II، مدیران

قفل شده
doostidoostaneh
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: تهران
تماس:

Re: بهترین انتخاب شهر(انتخاب شهر مشترک)

پست توسط doostidoostaneh » دوشنبه 28 مرداد 1387, 5:46 pm

18/33 فرهنگ ومعارف
26/66 زبان وادبيات فارسي
15/00 زبان خارجي
سفيد رياضي وامار
-3/33 زبان تخصصي
24/44 مدارمنطقي
0/00 برنامه سازي كامپيوتر
2/22 دروس تخصصي نرم افزار
3/33 دروس تخصصي سخت افزار

گرايش 1:نمره کل 648،رتبه داوطلب در سهميه 23564،رتبه داوطلب بدون سهميه 23644،آخرين رتبه مجاز در سهميه 30523،نتيجه در سهميه مجاز

گرايش 2:نمره کل 951،رتبه داوطلب در سهميه 11716،رتبه داوطلب بدون سهميه 11752،آخرين رتبه مجاز در سهميه 10729،نتيجه در سهميه غير مجاز

میدونم خیلی بده اما من نمیدونستم و سی خونده بودم و گرنه برنامه نویسیمو خیلی خوب میزدم چیکار کنم دور ترین جایی که میتونم بزنم و احتمال قبولی هست کجاست؟خواهش میکنم یکی بگه مرسی

doostidoostaneh
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط doostidoostaneh » دوشنبه 28 مرداد 1387, 5:50 pm

18/33 فرهنگ ومعارف
26/66 زبان وادبيات فارسي
15/00 زبان خارجي
سفيد رياضي وامار
-3/33 زبان تخصصي
24/44 مدارمنطقي
0/00 برنامه سازي كامپيوتر
2/22 دروس تخصصي نرم افزار
3/33 دروس تخصصي سخت افزار

گرايش 1:نمره کل 648،رتبه داوطلب در سهميه 23564،رتبه داوطلب بدون سهميه 23644،آخرين رتبه مجاز در سهميه 30523،نتيجه در سهميه مجاز

گرايش 2:نمره کل 951،رتبه داوطلب در سهميه 11716،رتبه داوطلب بدون سهميه 11752،آخرين رتبه مجاز در سهميه 10729،نتيجه در سهميه غير مجاز

میدونم خیلی بده اما من نمیدونستم و سی خونده بودم و گرنه برنامه نویسیمو خیلی خوب میزدم چیکار کنم دور ترین جایی که میتونم بزنم و احتمال قبولی هست کجاست؟خواهش میکنم یکی بگه مرسی

sedigh

پست توسط sedigh » دوشنبه 28 مرداد 1387, 6:00 pm

به نظر شما من با رتبه 96 در کدوم اولویت ها قبولم تهران برایم مهمه
1.شهید رجایی
2.شریعتی
3. زنجان

Sam

پست توسط Sam » دوشنبه 28 مرداد 1387, 6:01 pm

سلام دوستان

من 10600 آوردم و از شیروان هستم(خراسان شمالی)

فکر می کنید امیدی به قبولی باشه؟ اگه هست بهتره کجاها رو بزنم تا شانس قبولیم بیشتر باشه.

با سپاس

taghymusavi
کاربر ساده
کاربر ساده
تماس:

پست توسط taghymusavi » دوشنبه 28 مرداد 1387, 7:45 pm

salam
ba rotbe 4700 meshe ghabol shod
man bahman farg o tahsil misham

آواتار کاربر
russfm
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط russfm » دوشنبه 28 مرداد 1387, 9:01 pm

نظر شما درباره دانشکده قوچان چیه؟؟؟
کسی نیست خبر داشته باشه؟
من فکر کنم مجبورم قوچان رو بزنم آخه خیلی به بجنورد نزدیکه و اصرار خانواده هم که .......

nanimehr
کاربر فعال
کاربر فعال
محل اقامت: کویر
تماس:

پست توسط nanimehr » دوشنبه 28 مرداد 1387, 10:44 pm

به نظر من قوچان نباید خیلی خراب باشه ، اگه خودمون بریم اونجا به امید خدا سطح علمیش رو هم میاریم بالا!
اما باید مطمئن بشیم استاداش چه جورین و امکاناتش در چه اندازه است، فقط چند روز بیشتر وقت ندارم، باید یکی همت کنه دیگه.
ولی اون طور که پیداست خوابگاه داره.

z65

پست توسط z65 » سه‌شنبه 29 مرداد 1387, 6:42 am

نمی دونید به ترتیب غیرانتفاعی های کرمان کدام بهتر است؟
انتخاب رشته ازکی شروع میشه؟

اگه کارت اعتباری راگم کرده باشیم چکار باید بکنیم؟

nanimehr
کاربر فعال
کاربر فعال
محل اقامت: کویر
تماس:

پست توسط nanimehr » سه‌شنبه 29 مرداد 1387, 9:40 am

[quote="z65"]نمی دونید به ترتیب غیرانتفاعی های کرمان کدام بهتر است؟
انتخاب رشته ازکی شروع میشه؟

[/quote]

1- بعثت کرمان
2- عرفان کرمان
3- بهمنیار کرمان

[quote="z65"]

اگه کارت اعتباری راگم کرده باشیم چکار باید بکنیم؟[/quote]

با اطلاعات فردی به همراه شماره داوطلبیتان میتوانید انتخاب رشته کنید.

wp.ark

پست توسط wp.ark » سه‌شنبه 29 مرداد 1387, 10:04 am

[quote="SJJ"]
...
- دوستان ، شیراز آموزشکده ست ! به نظر من باید بعد از بناب قرار بگیره. البته انتخاب اولویت ها به شرایط هر کسی بستگی داره (مسافت و ...) ، من از نظر سطح علمی می گم.

- کرمان هم گروه کامپیوتر قوی ای داره.

- از دولتی ها ، ایلام رو فراموش کردین.
[/quote]

با سلام
دوست عزیز SJJ در ارسالهای صفهحه نخست این بحث نظر بالا را نوشته بود. ظاهرا ایشان تصوراتش این بود که دانشکده با هنر شیراز از دانشکده بناب بد تر هست که این تصوری کاملا نابجاست. تاکید می کنم کاملا.

من شیرازی نیستم اما دانشجوی ارشد داشگاه شیراز بوده ام و اینک برای دکتری پذیرفته شده ام. اتفاقا قرار بود یک درس رو در همین دانشکده با هنر شیراز تدریس کنم که به جاش پیام نور شیراز رفتم.

باید بگم که دانشکده با هنر شیراز با سابقه بسیار زیاد و امکانات فراوان و رتبه های علمی خوب دانشجویان با سوادی می پرورد.

این دانشکده پیش از انقلاب تاسیس شده و همانند دانشگاه شیراز (دانشگاه پهلوی سابق) دارای مجمتمع ساختمانی بسیار زیبا است که طوری طراحی شده بوده که فرم جاوید شاه را از بالا نشان می داده . با امکانات و زمین ورزشی و رستوران داخلی و خوابگاه و محیط بزرگ و در درون شهر گل و بلبل شیراز جنت طراز قرار دارد.

البته این دانشکده فقط دانشجوی پسر می گیرد و دلیل آن هم اینه که خوابگاه های پسران در محوطه و به دانشکده ها نزدیک است و این مسئله پذیرش دختران را به قول مسوولان آنجا سخت می کند. من خودم با برخی مسئولین آنجا در این زمینه بحث هم کرده ام.

این آموزشکده با عنوان آموزشکده عالی پسران باهنر شیراز (عنوان دانشکده فنی هم داشته است) زوج همتایی البته با سابقه بسیار کمتر با نام آموزشگاه عالی دختران شیراز رودکی دارد که مخصوص دختران است. البته رودکی فقط کاردانی می گیرد. اما با هنر سال هاست که دررشته های فراوان و متنوعی دانشجوی کاردانی و کارشناسی می گیره.

این دانشکده فنی مهندسی البته به خاطر وابسته بودن به وزارت آموزش و پرورش بیشتر دیسیپلین آموزش و پرورشی داره که البته در کنار بدی هایش این امر باعث سواد بالای دانشجویان اینجا و دقیق به درس رسیدن هست. به همین دلیل هم رتبه های خوب و تک رقمی در این دانشکده چه برای کارشناسی و چه برای کارشناسی ارشد کسب می شود.

همان طور که ذکر شد امکانات واقعا عالی هست و سطح علمی واقعا بالایی هم داره و حتی 30 سال پیش هم امکاناتی و محیط دانشجویی وفرهنگی به مراتب بهتر از خیلی از آموزشکده هاییی مانند بناب داشته است و اینک نیز دارد.

هدفم این بود که تصور نادرست برخی از دوستان رو تصحیح کنم کهپسران هنگام انتخاب رشته تصمیم درستی بتونند بگیرند و به اشتباه جاهایی مانند بناب رو به باهنر شیراز ترجیح ندهند.

معمولا در شیراز سطح انتظار ها بالا هست و چند صفحه قبل یکی از دوستان که دانشجوی همین با هنر بوده ضمن بیان سطح علمی خوب اینجا و امکانات خوب البته شکایت های هم داشت. اما باید در نظر بگیریم نسبت به جاهای دیگر باید قضاوت کنیم و نه فقط به شرایط خودمان .

wp.ark

پست توسط wp.ark » سه‌شنبه 29 مرداد 1387, 10:14 am

یک سوال از دوستان دارم و برای کمک به یک دوست عزیز می پرسم.

این دوستم رتبه کامپیوتر نرم افزارش 18 شده.

خیلی دوست داشت تهران بره ولی روزانه های تهران (دختران) از ترم 2 دانشجو می گیرند. و چون خیلی مهمه که دوساله تمام کنه و ارشد بره این مشکل ساز شده.

خواستم نظر شما رو بپرسم.

تهران دانشگاه رجایی و آموزشکده فنی شریعتی که دختر می پذیرند هر دو از ترم دوم روزانه هاشون رو (طبق دفترچه شماره 2) می گیرند.

بعد از اون ها بهترین انتخاب ها به نظر شما چیه؟

زنجان یا بیرجند؟ اصلا به نظر شما ارزش داره که همان تهران بره ولی از ترم 2 که باعث میشه یک سال از کنکور ارشد عقب بمونه؟

من خیلی جستجو کردم هم دانشگاه بیرجند خیلی معتبره و تاریخچه طولانی داره و دانشگاه زنجان هم که خوبه.

از نظر محیط هم نمی دونم شهر زنجان امن تر و خوب تر هست یا شهر بیرجند.
از نظر گروه های کامپیوتر نمی دونم گروه کامپیوتر کدام دانشگاه (زنجان یا بیرجند ) قوی تر است؟

برخی از دوستان گفته بودند که آخرین رتبه روزانه دانشگاه زنجان پارسال (سال 1386) 56 بوده ولی آیا این کاذب نیست؟؟ به این دلیل که پارسال اصلا تهران روزانه نگرفته نه پسر و نه دختر؟ و این باعث شده که به زنجان و بیرجند رو آورده بشه.

ممنون میشم اگه در این موارد به تفکیک کمک کنید.

wp.ark

پست توسط wp.ark » سه‌شنبه 29 مرداد 1387, 11:26 am

از همه دوستان گرامی به ویژه SJJ و roza_127 می خوام که لطف کنند و اگر ممکنه به این سوالها و سوالهای ارسال قبلی پاسخ بدهند.

1- آیا دانشگاه زنجان به دانشجویان دختر دوره روزانه کارشناسی ناپیوسته خود خوابگاه می دهد؟

2- بیرجند چه طور؟

3- نظر شما برای کسی که رتبه نرم افزار 18 و سخت افزار 50 داره چیه؟؟ آیا تهران ترم 2 بره؟ یا زنجان؟ یا بیرجند؟ یا کرمان؟

4- دوستانی که زنجان هستند توضیح بدن که وضعیت رفت و آمد به دانشگاه زنجان و پایانه مسافربری به شهر های دیگه چه طوره؟ آیا فرودگاه داره؟ اگه داره به چه شهر هایی پرواز مستقیم داره؟ امنیت شهر چه طوره؟

5- وضعیت فکری و فرهنگی دانشگاه ، کانون های فرهنگی ، استخر شنا سر پوشیده( قابل استفاده برای دختران)، نشریات فرهنگی سیاسی، جو دانشجویی، تعداد دانشجو و ...

6-یک مساله دیگه اینه که دانشگاه زنجان از سال 1383 آغاز به گرفتن دانشجوی ناپیوسته لیسانس کرده اونوقت دوستان از قبیل SJJ این همه تعریفشو می کنند و اون رو در محل اول لیست ترجیحات قرار می دهند. دلیل چیه. آیا ممکنه صرفا توجه به دانشگاه خودی و حس ناسیونالیستی باشه؟؟؟
قاعدتا یک رشته نوپا قوت علمی مناسب نباید داشته باشه.

لطفا کمک کنید. ممنون.

آواتار کاربر
SJJ
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه

پست توسط SJJ » سه‌شنبه 29 مرداد 1387, 11:44 am

با تشکر از شما دوست عزیز بابت توضیحات کاملتون ؛
صحبت هایی که بنده کردم با توجه به گفته های قبلی دوستان تو همین سایت بود و همونجا هم گفتم که اطلاعات بنده در مورد شیراز کامل نیست و اگه اشتباه می کنم ، دوستان اصلاح کنن.

گرچه هنوز هم اعتقاد دارم که وابسته بودن به آموزش پرورش رو باید یه پوئن منفی حساب کنیم!

--------------
زنجان یا بیرجند؟ اصلا به نظر شما ارزش داره که همان تهران بره ولی از ترم 2 که باعث میشه یک سال از کنکور ارشد عقب بمونه؟
به نظر من نه !
از نظر محیط هم نمی دونم شهر زنجان امن تر و خوب تر هست یا شهر بیرجند.
در مورد شهر بیرجند ان شا ... دوستان نظر می دن ولی در مورد زنجان امیدوارم که با توجه به اتفاقات اخیر دانشگاه زنجان ، قضاوت نکنید !
می شه گفت شهر زنجان بافتی مذهبی داره و سطح فرهنگی و رفاهی اون نسبتا متوسط هستش.
از نظر گروه های کامپیوتر نمی دونم گروه کامپیوتر کدام دانشگاه (زنجان یا بیرجند ) قوی تر است؟
این طور که دوستان مشهدی سایت می گن ، بیرجند سطحش بالا نیست ،
حتی دوستان ، غیر انتفاعی های سجاد و خیام مشهد رو به دانشگاه بیرجند ترجیح می دن !

اما در مورد گروه کامپیوتر دانشگاه زنجان باید بگم که تا چند سال پیش نمی شد بگیم که قوی هستش (نسبت به گروه های دیگه ی دانشگاه زنجان ، مثل برق)
ولی تو این چند سال اخیر با پذیرش رتبه های برتر کنکور و به کارگیری استادان بسیار قوی خیلی پیشرفت کرده و الان بی شک یکی از بهترین انتخاب ها برای کارشناسی ناپیوسته ی کامپیوتر خواهد بود.
اکثر اساتید دانشگاه زنجان در مرکز تحصیلات تکمیلی علوم پایه ی زنجان (که حرف های زیادی در سطح جهانی برای گفتن داره) هم مشغول هستن. برخی اساتید تو دانشگاه تهران هم تدریس می کنن.
برخی از دوستان گفته بودند که آخرین رتبه روزانه دانشگاه زنجان پارسال (سال 1386) 56 بوده ولی آیا این کاذب نیست؟؟ به این دلیل که پارسال اصلا تهران روزانه نگرفته نه پسر و نه دختر؟ و این باعث شده که به زنجان و بیرجند رو آورده بشه.
باز هم توفیر چندانی نمی کنه ، حتی اگه کل پذیرش روزانه ی تهران (چه دختر و چه پسر) رو (جمعا 60 نفر) بکشیم بیرون ، باز هم آخرین رتبه ی قبولی می شه 116 ؛ که با توجه به رقابت شدید و نزدیک در کنکور کارشناسی ناپیوسته این اختلاف قابل چشم پوشیه.
-------------------
اگه ممکنه دوستان دیگه بیان و در مورد بیرجند هم توضیح بدن؛
ممنون. bil:

آواتار کاربر
kako.net

پست توسط kako.net » سه‌شنبه 29 مرداد 1387, 12:23 pm

سلام sjj
من رتبم 75 شده!
با توجه به اومدن روزانه به تهران شانس قبولی زنجان دارم؟
بچه ها از سطح علمیه قوچان خبر ندارید؟؟

angel

پست توسط angel » سه‌شنبه 29 مرداد 1387, 1:10 pm

بابا این فر م انتخاب شهرها کجاست؟

هرکی تو سایت سنجش پیدا کرده لینکش رو بزاره . مرسی.

راستی رجایی بهتره یا شریعتی؟

قفل شده