سوالات شما در مورد علمی کاربردی (90)

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی بپردازید

مدیران انجمن: Parsian، rosa_127، Moh3n II، مدیران

قفل شده
f.nik
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: گیلان-لاهیجان
تماس:

Re: سوالات شما در مورد علمی کاربردی

پست توسط f.nik » دوشنبه 17 آبان 1389, 3:39 pm

دانشگاه هاي علمي كاربرذي خوابگاه ميدن؟
پرسپولیس سرور استقلاله

amir_ali
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط amir_ali » دوشنبه 17 آبان 1389, 4:38 pm

f.nik نوشته شده:دانشگاه هاي علمي كاربرذي خوابگاه ميدن؟
بله داره ولی بازم قبل انتخاب یه زنگ به دانشگاه بزنید

amir_ali
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط amir_ali » دوشنبه 17 آبان 1389, 4:39 pm

saeedjafari نوشته شده:با درود
و تشکر بابت اطلاع رسانی

یک نکته : مواد امتحانی و ضرایبشون ؟

در دانشگاه من در استان قم بعضی از دروس مثل : مدار منطقی ، سیستم عامل و .... تدریس نمیشه ...
آیا تو کنکور کاردانی میاد ؟؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

ktb:

ریاضی و آمار - تعداد سوال : 30

*منبع اصلی : کتب دکتر نیکوکار

منبع پیشنهادی : جزوات پارسه

» زبان تخصصی - تعداد سوال : 15

*منبع اصلی : این درس منبعی ندارد ولی برای یادگیری بهتر لغات و متون تخصصی، بهتر است کتاب درس و کنکور سریع زبان تخصصی تالیف آقای حمیدرضا مقسمی ( انتشارات گسترش علوم پایه ) مطالعه شود

» مدار منطقی - تعداد سوال : 10

*منبع اصلی : طراحي ديجيتال ( مدار منطقي ) - تالیف موريس مانو و ترجمه دكتر سيدرضي - دكتر فرهاد ارومچيان

منبع پیشنهادی : درس و کنکور مدار منطقی - تالیف آقای حمیدرضا مقسمی ( انتشارات گسترش علوم پایه ) - جزوات پارسه

» برنامه سازی کامپیوتر (C++ ) - تعداد سوال : 15

*منبع اصلی : برنامه نويسي به زبان ++C - دایتل- ترجمه مرتضی صاحب الزمانی

» سیستم عامل - تعداد سوال : 17

*منبع اصلی : طراحي و پياده سازي سيستمهاي عامل نوشته آندرو تننباوم

منبع پیشنهادی : درس و کنکور سریع سیستم عامل تالیف حمید رضا مقسمی

» ذخیره و بازیابی اطلاعات - تعداد سوال : 16

*منبع اصلی : سیستم و ساختار فایلها - دكتر محمد تقي روحاني رانكوهي ( انتشارات جلوه )

منبع پیشنهادی : جزوات پارسه - کنکور ذخیره و بازیابی اطلاعات تالیف حمید رضا مقسمی

» ساختمان داده ها - تعداد سوال : 17

*منبع اصلی : ساختمان داده ها تالیف اليس هورويتز

منبع پیشنهادی : درس و کنکور سریع ساختمان داده ها تالیف حمید رضا مقسمی - جزوات پارسه

» دروس عمومی - تعداد سوال : ادبیات ( 25 ) - زبان ( 25 ) - معارف اسلامی ( 25 )

برای دروس عمومی نیز کتاب جامع " ادبیات - زبان - اندیشه اسلامی" انتشارات مدرسان شریف پیشنهاد میشود، این کتاب علاوه بر تدریس نکات کنکوری، تست های سالهای گذشته را نیز به صورت طبقه بندی شده در اختیار شما قرار میدهد و میتواند منبع کاملی برای دروس عمومی محسوب شود

f.nik
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط f.nik » دوشنبه 17 آبان 1389, 5:28 pm

تويه دانشگاه آزاد هركي معدلش بالاي 18 بود تخفيف ميخورد واسه شهريه
علمي كاربردي هم از اين خبرا هست؟؟

چه جوري بايد انتخاب شهر كرد؟يعني اولويت ها بر چه اساسي بايد باشه؟
پرسپولیس سرور استقلاله

آواتار کاربر
aksham
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط aksham » دوشنبه 17 آبان 1389, 7:57 pm

در علمی کاربردی هم برای دانشجویین با معدل بالای 17 تخفیف در شهریه در نظر گرفته میشه

انتخاب اولیت ها هم با خودتونه

f.nik
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط f.nik » سه‌شنبه 18 آبان 1389, 10:57 am

دانشگاه علمي كاربري زير نظر وزرات علوم تحقيقات و فناوري اطلاعات هست؟؟؟؟
آخه من مدرك كاردانيمو از آزاد گرفتم ولي هيچ اثري از وزرات علوم تحقيقات نيست
پرسپولیس سرور استقلاله

mahshid_s

پست توسط mahshid_s » سه‌شنبه 18 آبان 1389, 2:52 pm

nima6933 نوشته شده:چرا کسی جواب ما رو نمیده پرسیدم خبر ندارید ببینم امسال (1389)آزمون علمی کاربردی در مقطع کارشناسی ناپیوسته برگزار میشه یا نه؛هرجارفتم نتونستم جوابی بگیرم؛لطفآ پاسخگو باشید cuf:

جواب شما را من می دم

سازمان سنجش آموزش كشور بدين وسيله به اطلاع كليه متقاضيان شركت‌كننده در آزمون دوره‌هاي كارشناسي پيوسته و كارشناسي ناپيوسته سال 1389 دانشگاه جامع علمي كاربردي مي‌رساند كه ثبت‌نام براي شركت در آزمون مذكور از طريق اينترنت و از ساعت 9 صبح روز يكشنبه 23/8/89 آغاز و در روز يكشنبه 30/8/89 پايان مي‌پذيرد.
http://www.noet.ir/noet/FullStory.aspx?gid=5&id=671

موفق باشی

mahshid_s

پست توسط mahshid_s » سه‌شنبه 18 آبان 1389, 2:54 pm

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در باره شرايط و ضوابط ، تاريخ و نحوه ثبت نام در آزمون دوره‌هاي كارشناسي پيوسته و كارشناسي ناپيوسته سال 1389 دانشگاه جامع علمي- كاربردي

سازمان سنجش آموزش كشور بدين وسيله به اطلاع كليه متقاضيان شركت‌كننده در آزمون دوره‌هاي كارشناسي پيوسته و كارشناسي ناپيوسته سال 1389 دانشگاه جامع علمي كاربردي مي‌رساند كه ثبت‌نام براي شركت در آزمون مذكور از طريق اينترنت و از ساعت 9 صبح روز يكشنبه 23/8/89 آغاز و در روز يكشنبه 30/8/89 پايان مي‌پذيرد.http://www.noet.ir/noet/FullStory.aspx?gid=5&id=671

ربکا

پست توسط ربکا » سه‌شنبه 18 آبان 1389, 11:03 pm

سلام .........
این پذیرش پودمانی یعنی بدون آزمون و شرط معدل ؟؟

به نظرتون برای بهمن هم پذیرش دارن ؟

چرا میگن قبولی علمی کاربردی سخته ؟

آواتار کاربر
aksham
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط aksham » سه‌شنبه 18 آبان 1389, 11:37 pm

ربکا نوشته شده:سلام .........
این پذیرش پودمانی یعنی بدون آزمون و شرط معدل ؟؟

به نظرتون برای بهمن هم پذیرش دارن ؟

چرا میگن قبولی علمی کاربردی سخته ؟
1 - نقریبا برداشت درستی دارید
2 - علمی کاربردی فقط و فقط برای بهمن پذیرش داره
3 - قبلا به عنوان نصیحت و اندرز این کلمات رو خیلی میشنیدم ولی این اواخر واقعا به این نتیجه رسیدم که "هیچ چیز سخت و دست نیافتنی وجود نداره"

آواتار کاربر
negar_f
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط negar_f » شنبه 22 آبان 1389, 6:03 pm

سلام اگه میشه سوالای کنکور علمی کاربردی (کاردانی) سال ۸۸ بذارید واسه دانلود خواهشن goll

elitanha
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط elitanha » دوشنبه 24 آبان 1389, 1:40 pm

سلام برای مرور اخر جزوات پارسه رو میخوام بگیرم از کجا بگیرم راهنمایی کنید ایا سایتی برای دانلود هست یا باید حتما خرید و از کجا؟

zahra69
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط zahra69 » دوشنبه 24 آبان 1389, 4:52 pm

سلام ازتون خواهش مي كنم به اين سوال من پاسخ دهين.
سوالم اينه:خواستم بدونم آيا اين مدرك علمي كاربردي كه الان ثبت نامشم هست معتبر هست يا نه؟
يعني ميشه باهاش تو يك ارگان دولتي يا مثلا آموزش وپرورش يا هرجاي به دردبخورديگه استخدام شد يا نه؟
لطف بگين كه مدرك غيرانتفاعي بهتره يا علمي كاربردي؟
ممنون از راهنمايي وسايت خوبتون. goll

amir_ali
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط amir_ali » سه‌شنبه 25 آبان 1389, 8:43 am

zahra69 نوشته شده:سلام ازتون خواهش مي كنم به اين سوال من پاسخ دهين.
سوالم اينه:خواستم بدونم آيا اين مدرك علمي كاربردي كه الان ثبت نامشم هست معتبر هست يا نه؟
يعني ميشه باهاش تو يك ارگان دولتي يا مثلا آموزش وپرورش يا هرجاي به دردبخورديگه استخدام شد يا نه؟
لطف بگين كه مدرك غيرانتفاعي بهتره يا علمي كاربردي؟
ممنون از راهنمايي وسايت خوبتون. goll

سلام
بله معتبر مدرک از وزارت علوم وتحقیقات میده و اینکه مشکلی نداره از نظر کار و حتی برای خارج از کشور مشکلی نداره قبول میکنند
اینم جواب یکی از دوستان درباره علمی کاربردی
واقعیتش با اوضاع فعلی علی الخصوص در کنکور کاردانی به کارشناسی که ظرفیت ها به طرز محسوسی پایینه و از طرفی هم سهمیه ی فرهنگیان که این اواخر به اوج خودش رسیده شانس قبولی از دانشگاه سراسری رو کم میکنه.
از طرفی دانشگاه سراسری نتونسته مثل علمی کاربردی واحد ها و مراکزش رو گسترش بده و من نوعی اگه خیلی تلاشمو میکردم و درس میخوندم تازه از جیرفت کرمان میتونستم قبولی بگیرم که اصلا دلم نمیخاد همچین جایی درس بخونم.ولی الان به لطف علمی کاربردی دارم در 130 کیلومتری خونه و در یکی از بهترین شهر های ایران درس میخونم.البته نزدیک بودن و به خونه و مرتب بودن شهر و دانشگاه زیاد مهم نیستن ولی باز هم مسائلی هستن که در ایدئولوژی خود انسان تاثیر به سزایی دارن.
از لحاط سطح تحصیلات در علمی کاربردی من هیچ نقص و کاستی نمیبینم و اکثر اساتید ما در دانشگاه پر آوازه ای مثل دانشگاه تبریز هم تدریس میکنن و اغلب مهندسین تراکتور سازی تبریز هم هستن.
واقعا بعضا بهتره چشامونو باز کنیم و خوب به اطرافمون بنگریم. برخی از دوستان من به هوای سراسری هنوز دارن پشت کنکور منابع و مطالب تکراری و فرسایشی رو میخونن و من 2 ترم دارم تا اگه خدا بخاد ارشد.
به عنوان یک فردی که کاردانی رو در سراسری بودم این حتم رو به همه میدم سراسری هیچ آش دهن سوزی نیست.نمیگم تمام مراکز علمی کاربردی به این نحو هستن ولی مرکزی من دانشجوی آن هستم به مراتب امکانات، نظم، کنترل و سطح علمی بالاتری از دانشکاه سراسری که بودم داره. (البته این بدین معنا نیست که دانشگاه دره ی کاردانی عملکرد ضعیفی داشته. از قضا بین دانشگاه های دولتی و در رشته ی من اولین حرف رو میزد.) اینو با توجه به این میگم که رشته ی کارشناسی ام رو دانشگاه دوره ی کاردانی برقرار کرده و من به فکر این هستم که با کدوم امکانات و وجود کدامین اساتید اقدام به این کار کردن؟ واقعا برای دانشجویی که در حال گرفتن کارشناسی در آنجا هست از جمله چندی از دوستانم متاسفم .
در هر حال خلاصه ی کلام اینکه بیجهت وقت و نیروی خودتونو صرف خواسته های بیمورد دیگران نکنید. بله درست نوشتم .دیگران. اینها افکار منفی هستن که معمولا بهمون القاء میشه و در واقع خواست خودمون نیست
بهتره این جور مواقع کمی با خودتون خلوط کنید و ببینید خودتون چی میخواهید، راه و شکاف پیشرقتتون کجاست

برای همتون آرزوی موفقیت دارم
ایم از صفحه 91 همین فرم هست

rainymonth2006

پست توسط rainymonth2006 » سه‌شنبه 25 آبان 1389, 10:00 am

با سلام
من كارداني كامپيوتر دارم و ميخوام نرم افزار بخونم؛ ميخوام از بچه ها يه مشاوره بگيرم
مورد اول:
متاسفانه بخاطر اينكه چند سالي گذشته؛ مفاهيم درسي مثل ذخيره بازيابي كه درست هم ياد نگرفتم؛ فراموش كردم. ولي خب ساختمان رو بنظرم 70% رو خوب بلدم و زبان C رو هم همون 60% ؛ زبان تخصصي رو هم فكر كنم رو 65-70%
از دروس عمومي فكر نكنم وقت كنم چيزي بخونم .

آيا اين مقدار كافيه براي قبولي و آيا رتبه بندي در كل كشور انجام ميشه يا مثل كارداني تو هر استان؛ اميدي به قبولي هست با اين اوضاع من؟

مورد دوم:
براي انتخاب دانشگاه من ميتونم از سهميه شاغل استفاده كنم ولي تو 3 دانشگاه دانشگاه توي استان محل سكونتم، اصلا سهميه شاغل نداره
ولي تو يك دانشگاه غيربومي، سهميه شاغل داره

مورد سوم:
آيا تعداد زياد انتخاب دانشگاه ها تو قبولي تاثيري داره؟‌(يعني به جاي 4 دانشگاه 8 دانشگاه انتخاب كنم؟)
مورد چهارم:
با اين اوصاف بنظرتون اگر دانشگاه توي استان محل سكونت انتخاب بشه توي قبولي تاثيري داره يا نه؟

مورد پنجم:
تو سايت علمي كاربردي،

کد: انتخاب همه

http://elmikarbordi.ir/cms/content/view/223/ 
پودماني مطرح شده بود؛ ميخوام ببينم اگر كارشناسي ناپيوسته رو شركت كنم و خداي ناكرده قبول نشم؛ پودماني رو ميتونم شركت كنم و زمان پودماني كي هست؟

ممنون ميشم راهنمايي كنيد
فقط يكمي لطفا سريع آخه وقت زيادي نمونده و من بايد تصميم بگيرم

قفل شده