کنکور آزاد

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی بپردازید

مدیران انجمن: Parsian، rosa_127، Moh3n II، مدیران

قفل شده
آواتار کاربر
Milo
کاربر خوب
کاربر خوب
محل اقامت: ایران
تماس:

پست توسط Milo » دوشنبه 23 مهر 1386, 1:58 am

rtech نوشته شده: ولی هیچ وقت امیدتون رو از دست ندید و خواهش میکنم امید کسی رو هم نا امید نکنید
نه نه نه !!!!
من امید کسی رو نا امید نمی کنم . امید وارم هر کسی که واقعا دوست داره و توان مالیش رو داره بره و درسش رو بخونه و انشاءا... هم موفق باشه و به همه جا هم برسه .
خوب یکم درد دل ردم این دلم خالی شد :D
گاهی آدم ها دوست دارن درد کنن ، همیشه زندگی اونطوری نیست که ما دلمون می خواد . باید تلاش کرد. تا به قله ها رسید . من تلاشم کم بوده که حالا اینجام . در طی این دو سال یا از اوضاع نالیدم یا وقتم رو به کارهای بیهوده تلف کردم . ولی امسال تصمیم گرفتم که دوباره شروع کنم به جلو رفتن و پیشرفت ...
کسی حامیه من نبوده ، خودم خودم رو کشیدم بالا . خدا تنها کسی بوده که پشتی بان من بوده و من همیشه امیدم به خداست.
خدا بنده های خوب و یا بد خودش رو تنها رو نمی زاره !!
فقط کافیه آدم یکم توکلش به خدا باشه ...

همتون موفق باشید ...
تو رفتی و من آهسته پشت سرت گفتم نرو ... تصویر

آواتار کاربر
mehr
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط mehr » دوشنبه 23 مهر 1386, 10:08 am

حالا که بحث مقایسه دانشگاه ها شد منم می خوام دردم رو بگم من وقتی که هنرستان بودم همش می گفتم دانشگاه دولتی ودولتی و...
اما وقتی که قبول شدم روزانه کاردانی و ساکمون بستیم و رفتیم تازه فهمیدم چه اشتباهی کردم با ما دانشجو ها (البته این اسم رو خودمون گذاشته بودیم رو خودمون تا کمی قوت قلبی باشه برای تحمل مشکلات) مثل یه عده گوسفند رفتار می کردن . آموزشکده ما یه کادر طالبانی داشت که بیشتر شبیه مدرسه بود . اما گذشته از فضای نا مناسب آموزشی و سلف (که غذای پادگان در مقابلش یه سور محسوب میشه) آدم رو دیوونه میکرد تو خوابگاهی که جزء آثار باستانی شهر ازش یاد می کردن (که شکر خدا با زلزله خراب شد و پایین اومد) واقعا زندگی نکبت باری داشتیم خوابگاهی که موبایل و کامپیوتر و mp3 player داشتن برابر با رفتن به کمیته انضباطی بود . یعنی صبح تا شب زندگی دانشجویی من همش تو صف ژتون و اجاق و حمام و سایت اینترنت و غیره بود و نتیجه اش هم افسردگی بچه ها و فشار روانی بچه ها میشدو من همش دنبال اولین تعطیلات برای فرار از اون جهنم بودم من در طول این دو سال هیچی یاد نگرفتم و روم نمیشد که بگم کاردانی دارم شاید خیلی ها تون بگین که مقصر خودت بودی که کار نکردی و تلاش نکردی اما وقتی که من به عنوان نماینده گروه کامپیوتر به مسئول آموزش به خاطر پایین بودن سطح علمی اعتراض کردیم من رو تهدید به تشکیل پرونده سیاسی کرد و وقتی که دو سوال از استاد ها می پرسیدی خیلی محترمانه می گفتن خفه شو البته ایرادی هم نمیشد ازشون بگیری چون بیچاره ها هیچی بارشون نبود .
وقتی که اومدم بیرون به اندازه هزینه دانشگاه آزاد پول کلاس و کتاب تا حالا دادم تا بتونم کمی خودمو آپدیت کنم من در طول کاردانی واحد ها رو فقط به اسم پاس کرده بودم نه به محتواش.
اینو گفتم که به چندان فرقی بین آزاد و دولتی نیست البته در مقطع کاردانی و اما در مقطع کارشناسی فقط روزانه و شبانه ارزش رفتن داره (البته یکی دو شهرش)و مابقی که........
به نظر من دانشگاه آزاد شهر خودمون شرف داره به دولتی شهر های دیگه.

آواتار کاربر
honeyeh
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط honeyeh » دوشنبه 23 مهر 1386, 10:53 am

سلام. بابا يكي به من بگه بالاخره آزاد خوبه يا سراسري؟!!!!!!!!!!!!
من خودم سراسري غيرانتفاعي قزوين خوندم.جايي كه شبيه همه چيز بود الا دانشگاه!
دفعه ي اول كه مي خواستم واسه ثبت نام برم وقتي رسيديم به اون جا بابام گفت رسيديم اين جاست!! گفتم نههههههههه!! اين جا نيست.اين كه دانشگاه نيست.حالا از بابام اصرارو از من انكار كه ديدم نه مثل اين كه بابام راست ميگه.گفتم برگرديم نمي خوام ولي ديگه با اصرار منو بردن تو دانشگاه و هزار تا نصيحت كه مهم دانشگاه و....است. دانشگاهي كه قبلا خوابگاه بود و يه ساختمان خيلي قديمي كه با رد شدن هر ماشيني تمام ساختمونش مي لرزيد. ديگه بماند امكاناتش!! حياط كه نداشت ميمرديم از بي هوايي! سلفشم كه مختلط بود نمي تونستي 5 دقيقه استراحت كني!!! غذاش كه ديگه هيچي. مي خوردي بايد از اون طرف مي رفتي بيمارستان يه سري مي زدي. هر چي فلفل و ادويه بود مي ريختن تو غذاهاشون! ديگه بماند كه يه سايت نداشت مجبور بوديم واسه دسترسي به نت يه عالمه راه بريم تو شهر! تنها حسن اين دانشگاه استاداي خوبش بود. و يه چيز مهم كه همه دانشگاه ها دارن! ما استار راهنما و سرپرست گروه از اين حرفا نداشتيم !حتما ميگيد چون غيرانتفاعي بودم اين جوري بوده ولي نه دانشگاه بين المللشم همه مي ناليدن تنها فرقش بزرگيش بود! در عوض دانشگاه آزاد اون جا كه من خودم رفتم ديدم. هر امكاناتي كه بخواين هست. بهترين استادا.بهترين سالن ورزشي و كتابخانه ي مجازي(مثل كتابخانه ي دانشگاه خودم كه تنها نقصش نداشتن كتاباي كودكان بود! :wink: ) سايت هاي مجهز .بهترين كارگاه ها و از همه مهم تر فضاي آزاد و وسيع.
حالا بازم ميگيد دانشگاه آزاد بده. منم خودم با شهريش مشكل دارم. غيرانتفاعي كه بودم شهريم ميشد حدود 400 هزار تومان ولي خوب آزاد خيلي بيشتره ولي من يه چيزي رو ميدنم دانشگاه هاي سراسري پولم بگيرن خرج دانشجو نمي كنن به هيچ وجه ولي آزاد رو چه در كرج كه زندگي مينم و چه در اون جايي كه درس خوندم ديدم واقعا خرج مي كنن و امكانات در اختيار دانشجو ها قرار ميدن.كه كم ترينش همون سرويس واسه رفت و امده! دانشگه آزاد ولوو در اختيار دانشجوه قرار ميده دانشگاه سراسري اتوبوساي صد سال پيشو!!
بازم نمي دونم كدوم بهتره!!! :roll: :shock: :shock:

آواتار کاربر
asal_zb
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط asal_zb » دوشنبه 23 مهر 1386, 12:23 pm

ببینید من هم با rtech موافقم هم با Milo . همونجور که دانشگاه شریف با یه دانشگاه روزانه تو مثلا شیراز فرق داره دانشگاه های آزادم با هم فرق دارن.
من دولتی خوندم ولی همه درد دلهای rtech را کاملا قبول دارم اصلا دانشگاه ما حد استاندارد یک دبیرستان هم نداشت چه برسه به دانشگاه. ولی من تو تهران واقعا هر کی رو دیدم که رفته آزاد واقعا پادشاهی کرده هم از نظر ساختمان هم سطح علمی هم راحتی رفت و آمد.
منم قبل از اینکه برم دانشگاه اصلا آزاد رو داخل آدم حساب نمی کردم . وقتی یکی از دوستام کاردانی آزاد شهر ری قبول شد که تازه درسش از من بهتر بود کلی باد به قبقبم انداختم ولی اون 2 سال کاردانی همه بادام و خوابوند تازه فهمیدم چه کلاه گشادی سرم رفته راه دور سرویس افتضاح استادای مارو تو همون دانشگاه آزاد همون شهرم قبول نداشتن ولی تو دانشگاه ما مدیر گروه بود :roll:
همه اینا و یک عالمه دیگه باعث شده حالا بعد 3 سال عاشق آزاد بشم بابا پول می گیرن ولی خدمات میدن حالا البته مثل مورد Milo استثنا هم داره

آواتار کاربر
asal_zb
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط asal_zb » دوشنبه 23 مهر 1386, 12:26 pm

mehr جان باهات موافقم واقعا دانشگاه آزاد شهر خودمون شرف داره به دولتی شهر های دیگه

آواتار کاربر
asal_zb
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط asal_zb » دوشنبه 23 مهر 1386, 12:28 pm

hanieh جان عین شرایط تو رو منم تو غیر انتفاعی آرادان داشتم :roll: :roll:

آواتار کاربر
asal_zb
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط asal_zb » دوشنبه 23 مهر 1386, 12:35 pm

من سراسری خوندم ولی برای همه می گم دولتی و آزاد فقط شهر خودتون هیچ کدومش خارج از شهر ارزش نداره حتی اگه بهتون 1 پولیم بدن :lol:

Ramin

پست توسط Ramin » دوشنبه 23 مهر 1386, 1:02 pm

دقیقا درسته ، هرجا با جای دیگه فرق میکنه ( البته فقط در مورد دانشگاه آزاد چون دانشنگاه ها یا همون هنرستان هایی که اسمشون رو گذاشتن دانشگاه همه جا یکیه !! )
دانشگاه آزاد واحد تهران واقعا هم کادر آموزشی خوبی داره هم امکانات و ... ، دانشگاه آزاد کرج هم من دیدم واقعا در مقابل آموزشکده های دولتی کرج بهشته ، یک زمین بسیار وسیع با ساختمان های مجزا ، کلی امکانات و کلا کلاسش فرق میکنه . به قول دوست عزیزمون دنشگاه آزاد شهر خودمون شرف داره به دولتی شهر دیگه ! یکی از بچه های همین جا که شمال قبول شده دیروز باهاش صحبت کردم بنده خدا گریه میکرد کلی از شهر خودش دور شده رفته یک جایی که میگه یک ساختمون مزخرف با امکانات که نمیشه اسم امکانات روش گذاشت و ... :cry:

آواتار کاربر
Milo
کاربر خوب
کاربر خوب
محل اقامت: ایران
تماس:

پست توسط Milo » دوشنبه 23 مهر 1386, 3:34 pm

بابا عجب دل پری دارید همتون ، منم نگفتم دانشکده فنی مهندسی مشهد بده !!! گفتم آموزشکده فنی حرفه ای سماااااااااااا
خدا باعث و بانی افتتاح این سما رو نابود کنه !؟!؟!
دانشکده فنی مهندسی که می رفتیم همه جور امکاناتی داشتند ما خودمون چندین تا از کلاسامون اونجا بود . :wink:
دانشگاه آزاد هم مشکلاتی داره دانشگاه سراسری هم ...
ببینید اگر واقعا قصد رفتن به دانشگاه آزاد رو دارید هر جا که دستتون رسید نرید .
اول دانشگاه آزاد تهران بعد هم دانشگاه آزاد مبارکه و آخرش هم نجف آباد . اینها بهترین دانشگاههای آزاد ایران هستند .
البته از لحاظ سطح علمی اساتیدش دانشگاه مبارکه رو می دونم بعضی هاشون خوبند ...
ولی اگر قصد شما فقط امکانات هست خوب اونجا امکانات فوق العاده ای داره .
البته دوستمون که قرمودند دانشگاه آزاد سرویس هاش ولو کی گفته ؟؟؟؟ :lol: :lol:
بابا به خدا سرویسهاش آدم از ترس اینکه نکنه وسط راه بگند پیاده شو هل بده تا خونه دل تو دلش نیست .
حالا اینجا که ایطوریه .
ولی به خودم می گم ها به کسی دیگه کار ندارم :D اگه می شستم واسه کنکور سراسری رشته ریاضی می خوندم لااقل الان لیسانس داشتم .
حیف که عمرم هدر شد.
ولی خوب بازم می گم خدا بزرگه ... خیلی بزرگه ... خیلی خیلی بزرگه .
هیچکسی تنها نمی مونه ، خدا صدای همه رو می شنوه . امیدواری به کمک خدا و تلاش بهترین راهه واسه رسیدن به هدف ( حالا چه دانشگاه آزاد باشه چه سراسری ) :wink:
تو رفتی و من آهسته پشت سرت گفتم نرو ... تصویر

آواتار کاربر
kanan
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: تبريز شهر اولين ها

پست توسط kanan » دوشنبه 23 مهر 1386, 4:58 pm

سلام به همه دوستان.
دیدم همه دارن از دانشگاه خود تعریف می کنندوفرقش با آزاد میگن گفتم ما هم بی نصیب نمونیم.
اولا چون من تو تبریز می خوندم فکر می کردم میرم دانشگاه تبریز بعدا فهمیدم مال ما آموزشکده است چون فکر کنم همتون تعریف دانشگاه تبریز شنیدین توش مثل یه شهر به عشق دانشگاه تبریز خوندیم و چه به سر ما اومد.
دانشگاه یا هنرستان یا مهدکودک در کل همه گی عناوین آموزشکده ما بودند حالا میگم چرا؟
کسانی که اهل تبریزن میشناسن طالقنی یکی از خلاف کارترین محله های تبریز خودشم آموزشکده ما آخر طالقانی بود یعنی خودت میدونین دیگه.........
مشکلات یکی یکی می گم ببینین مشکل یعنی چی:
1-اولین روز ثبت نام وقتی با بابام رفتیم بیش از 1ساعت دنبال آموزشکده میگشتیم هنوز خودم اهل تبریزم وای به حال شهرستانیها خودشم هیچ کس نمی شناخت بعد از 1ساعت اونجا تربیت معلم علامه امینی هست رفتم توش بپرسم که می شناسن یا نه دیدم 1متر بالاتر روی دیوار کاغذ A4 چسبوندن با عنوان "آموزشکده فنی شماره 2 تبریز" و آموزشکده تابلو نداشت من ورودی 83 بودم و86 تموم کردم بازم تابلو نداره بابا از یکی از مسئولین پرسید پس تابلو اینجا کجاست یه جواب جالب داد گفت تابلو بریدن وبردنش!میدونین چرا چون ما با تربیت معلم علامه امینی مشکل داشتیم هنوز هم هست
2-موقع ثبت نام دو تا ساختمان بود که واقعا بیش از 50 بار بین اونا رفتم اومد داخل یکیش کلاس ها و آموزش و معاون آموزش بود تو ساختمان دیگه امور دانشجویی رئیس آموزشکده
3- سلف غذا ما با تربیت معلم علامه امینی یکی بود اول به دانشجو های تربیت معلم میدادن بعد به ما یعنی 1 ساعت تو صف ایستادن حالا اونو ول کنین وقتی به سلف رسیدیم اولین بار رسیدیم دیدم همه یه بشقاب تو دستشون همه نوع بود استیل و ملامین همه نوع به دوستام گفتم ما چرا چیه اونم هم نمی دونستن بعد از نیم ساعت تو صف ایستادن وقتی خواست آشپز غذا بده گفت بشقابت گو گفتم ندارم اون غذارو روی نون ریخت به من داد حالا با چه وضعیتی خوردم بدون قاشق بماند باید بشقاب می آوردوم بعد اونجا می شستی بعد می بردی خونه هر روز به اضافه کتاب بشقاب هم با خودمون می آوردیم شما این وضع 5 ترم تحمل کنین چی می شین.
4 - سایت کامپیتورش دیوار نداشت از زمین 1 متر دیوار کشیده بودن تا سایت ها از هم جدا بشن
3سایت داشت بقیه خالی بودن تو داخل یکی از سایت ها میز پینک پونک بود یک روز وقتی استاد یه ما درس می داد یکی از دانشجو ها که پینک پنک بازی می کرد خودشم صداش می امد گفت "علی بگیر" دیدیم توپ از اون سایت به سایت ما اومد وخورد کله استاد
5- استاد شم که نگو فقط یه استاد بود به نام آقای اسکندری اون خوب بود یکی به نام محمدی بود که واقعا پیر شدم از دست اون من متولد 65 همه به من مگن 60 هستی همه موهام ریخته از دست این استاد
و از ترم 4 به بعد خوب شد وضعش و وقتی که ما رفتیم الان سایت کامپیوترش 50 کامپیوتر داره اینترنت با سرعت 512 ساختمان سلف زدن با ظرفیت 500 نفر که ژتون هاش الکترونیکی شده انتخاب واحد به جای دستی اینترنتی شده 10 ساختمان همراه 2 سالن البته این آخری ها غنیمت جنگی از تربیت معلمه یعنی ساختمان ها و 2 تا سالن
یدونم از خوبی هاش بگم هر چقدر میوه می خواستین بود برای خوردن چون محیطش خیلی بزرگه و چیزی به نام گیر دادن نبود چون اصلان چیزی به نام "حراست" نداره
و حالا چرا می خوام به دانشگاه آزاد برم :
1-دانشگاه آزاد تبریز عالیه
2- کارشناسی بهتر از کاردانی مخصوصا در استخدام الان بانک کاردانی استخدام می کنه به عنوان نگهبان
3-از سربازی بهتره چون اگه من 1سال دیگه بتونم سربازی به درازا بکشم معاف می شم
و مشکالات آزاد:
پول زیاد می خواد من اگه قبول بشم باید 2شیفته یا 3 شیفته کار کنم تا پول دانشگاه در بیارم چون ما اونقدر ها پولدار نیستیم
خوب در کل من توصیه می کنم اگه کسی هنوز وقت داره به سراسری فکر کنه نه از روی نا چاری مثل من بره دانشگاه آزاد
البته در آخر هم از اینکه سرتون به درد آوردم طلب پوزش می کنم
حالا دیگه خودتون می دونین دانشگاه آزاد یا سراسری؟

Ramin

پست توسط Ramin » دوشنبه 23 مهر 1386, 5:43 pm

این انتخاب واحد اینترنتی رو تقریبا چند ماهه راه انداختن و جالب اینجاست که یک برنامه نوشتن به تمام آموزشکده ها دادن و حتی رنگ بندی و همه چیزش یکسانه :lol: خاک تو سرشون کنن واقعا ما داریم کجا درس میخونیم ، خدا وکیلی کسی هست که ادعا کنه تو مقطع کاردانی چیزی یاد گرفته که بدردش خورده باشه ؟ البته کارشناسی هم همینه ها ، تازه این که چیزی نیست کارشناسی ارشد هم همینه ( شانس اوردیم مقطع بالاتر نداریم )
فکرش رو بکنید مقطع دکترا هم داشتیم :lol: اون وقت برنامه نویسی پیشرفته 46 بهمون میدادن تازه برنامه نویسی پیشرفته 47 هم ترم بعدش اونم باید C فوق فوق فوق فوق فوق فوق پیشرفته میخوندیم :lol: :lol: :lol: خاک تو سر نظام کنن

آواتار کاربر
kanan
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: تبريز شهر اولين ها

پست توسط kanan » دوشنبه 23 مهر 1386, 6:57 pm

سلام دوباره به دوستان.
حالا اشتباه گفتم من آزاد قبول نشدم مي خوام قبول بشم
من كه خرداد 86 فارغ التحصيل شدم براي ما انتخاب واحد اينترنتي نبود از مهر 86 اينترنتي شد
دوست عزيز rtech اونايي كه گفتم 10/1 مشكلات بود و بعضي دوستان با مترو رفتن رو ميگن مشكل اونا مشكل نيست خوشحال باشين شما .
يكي از مشكلات هم ما ترم 4 وقتي كه تموم شد فهميديم كه دو تا از استادامون مدرك كارداني دارن يعني كارداني به كارداني درس ميده يكيشم دانشجو يه كارشناسي بود خوب تو يه آموزشكده براي دروس تخصصي چند تا استاد هست

اگه خواستين بازم از مشكلاتم ميگم

آواتار کاربر
asal_zb
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط asal_zb » دوشنبه 23 مهر 1386, 7:28 pm

rtech:
خاک تو سرشون کنن واقعا ما داریم کجا درس میخونیم ، خدا وکیلی کسی هست که ادعا کنه تو مقطع کاردانی چیزی یاد گرفته که بدردش خورده باشه ؟ البته کارشناسی هم همینه ها ، تازه این که چیزی نیست کارشناسی ارشد هم همینه ( شانس اوردیم مقطع بالاتر نداریم )
واقعا که ما درس نمی خونیم فقط پول می ریزیم تو جیب این دولت که فقط ادعا داره . همه وقتی می شنون که کامپیوتر خوندیم فکر می کنن الان ما مخ برنامه نویسیم و بعضیام که توقع دارن مشکلات نرم افزاری و سخت افزاریشون رو بر طرف کنیم خبر ندارن که استاد دل سوزه دانشگاه بهمون word excel درس داده. بگزریم که همونم خیلی از بچه های بی سواد تر از خودم ذوق کرده بودن و می آمدن پیش من رفع اشکال :shock:
تازه من این بودم تو دانشگاه . وقتی پارسال رفتم کار آموزی رییسم دکتر دارو ساز بود بهم یک کار excel داد که برنامش رو در بیارم 3 روز سرش بودم آخرم اونجوری که می خواست نشد خیلی ضایع بگم ولی میگم طرف تو 5 دقیقه کل فرم رو درآورد :shock: :shock: :shock:
تازه فهمیدم تعطیلم و رفتم سراغ کلاسای بیرون :?
اینقد که تو این 1 سال پشت کنکور فهمیدم تو اون 2 سال دانشگاه نفهمیدم
الانم فقط واسه مدرک می خونم اصلا بی خیال آموختن در دانشگاه شدم اونم تو غیر انتفاعی در پیتی :!:

آواتار کاربر
asal_zb
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط asal_zb » دوشنبه 23 مهر 1386, 7:35 pm

این روزا فقط حسرت می خورم که ای کاش یک کم شانس و یک خر واسه زدن داشتم که همون سالا روزانه قبول می شدم و حد اقل ناراحت پولم نبودم که مفت داره میره :(
آخرین ویرایش توسط asal_zb در دوشنبه 23 مهر 1386, 7:47 pm، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

آواتار کاربر
asal_zb
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط asal_zb » دوشنبه 23 مهر 1386, 7:36 pm

یکی از استادای ما روز اول ترم اول که اومد سر کلاس گفت به این خیال نباشید که اینجا چیزی یاد بگیرید اینکه کاردانی است اگه کارشناسیم بود مهندس نمی شدید باید برید خودتون بیرون از دانشگاه بخونید اینجا فقط مدرک میدن الان کاملا می فهمم که چی گفت
واقعا خاک بر سرشون کنن که با اینهمه دانشگاه همه بی سوادن

قفل شده