سوالات شما در مورد پیام نور

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی بپردازید

مدیران انجمن: Parsian، rosa_127، Moh3n II، مدیران

قفل شده
آواتار کاربر
kanan
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: تبريز شهر اولين ها

سوالات شما در مورد پیام نور

پست توسط kanan » چهارشنبه 16 آبان 1386, 7:13 pm

سلام به همه دوستان
یک خبر برای کسانی که می خوان در فراگیر پیام نور شرکت کنند
چند روز پیش در برنامه 45 دقیقه شبکه خبر بحث در مورد پیام نور بود
خوب اول از همه زمان ثبت نام بود که دی ماه اعلام خواهد شد
خبر دوم مسئول پیام نور گفت با هیچ یک کلاس های کنکور قرارداد نداریم و حتی منابع ما اعلام نکردیم امسال ممکن منابع تغییر پیدا کنند و همه اون کلاس ها غیر قانونی می باشد
خبر سوم این بود که هر کسی از هر دانشگاه دولتی نه دانشگاه آزاد می تونه انتقالی بگیره و در پیام نور تحصیل کنه
از خبر چهارم هم خبری نیست :wink: :lol:
در آخر هم یه pdf بود که پاسخ به سوالات در مورد دانشگاه پیام نور بود من هم اون pdf تو کامپیوترم ذخیره کرده بودم ولی نمودنم از کجا سایت برداشتم تا لینکشو بزارم برای همین آپلود کردم تا هر کسی بخواد دانلود کنه
http://4share.ir/storage/557SoalatPNU.zip

آواتار کاربر
kanan
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط kanan » جمعه 18 آبان 1386, 8:37 pm

با سلام
از دوستان كسي مي دونه فرق طرح تابان با فرگير پيام نور تو چيه؟
آيا براي كارداني به كارشناسي هم پيام نور طرحي داره براي ادامه تحصيل؟

آواتار کاربر
kanan
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط kanan » یک‌شنبه 20 آبان 1386, 3:34 pm

با سلام
بابا کسی نیست جواب مارو بده نخواستیم :cry:
حالا که کسی جواب نداددددددددددددددددددد
اگه کسی می دونه فرق مهندسی علوم کاپیوتر با فناوری اطلاعات یا نرم افزارو بگه؟

آواتار کاربر
amin24
همکار قدیمی
همکار قدیمی
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط amin24 » چهارشنبه 23 آبان 1386, 12:14 pm

سلام.
اول از همه : فرق طرح تابان با فرگير پيام نور ...(طرح تابان جزو یکی از قسمت های فراگیر پیام نور هست).

فراگیر پیام نور دارای چند بخشه : نیمه حضور عادی که رشته های مهندسی نداره و رشته هایی مثل تاریخ . جغرافیا . فیزیک . ریاضی و ..... داره.

چند بخشی تابان که رشته های مهندسی داره و نیمه حضوری و کمی هم به صورت سی دی و کتاب های خودآموز هست.

رشته های مهندسی زیادی داره از همه مهمتر :
رشته های مهندسی فناوری اطلاعات و ارتباطات که شامل 3 رشته میشه:
1. مهندسی فناوری اطلاعات (IT)
2. مهندسی کامپیوتر-نرم افزار
3. علوم کامپیوتر

و آموزش الکترونیکی که کلاس حضوری نداره و از طریق اینترنت در کلاس مجازی شرکت میکنید.
و فقط شامل سه رشته بالا میشه.

سه رشته فناوری اطلاعات و ارتباطات (it , نرم افزار و علوم) فرق زیادی ندارند. در ترم های اول اکثر درس ها یکی هستند و فقط در تعدادی از درس ها تفاوت دارند.البته علوم کامپیوتر واحد های ریاضی بیشتری داره.

راستی من خودم مهندسی فناوری اطلاعات (IT) قبول شدم. :lol: البته برای کاردانی به کارشناسی هم میخونم. فعلا خدمت تعطیل شد.

ثبت نام هم از دی ماه شروع میشه برای سال بعد.(احتمالا مثل امسال شهریورماه آزمون برگزار میشه).

موفق باشید.

آواتار کاربر
farshidshd
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه
محل اقامت: My Heart
تماس:

نه بابا!!

پست توسط farshidshd » پنج‌شنبه 24 آبان 1386, 1:08 pm

سلام
نه بابا شهریور ماه نیست
من با مسول سایت پیام نور به صورت ایمیلی ارتباط بر قرار کردم و گفت برای نیمسال دوم هم ثبت نام دارن یا اواخر آبان یا آذر دقیقا یادم نیست ایمیلش رو هم پاک کردم ولی شهریور ماه واسه نیمه ی اوله

کد: انتخاب همه

دانشجوی ارشد نرم افزار

آواتار کاربر
amin24
همکار قدیمی
همکار قدیمی
تماس:

پست توسط amin24 » پنج‌شنبه 24 آبان 1386, 5:57 pm

دوسته عزیز فراگیر پیام نور در هرسال فقط یک بار امتحان برگزار میکنه! که امسال شهریور بود.
ثبت نام سال بعد هم دی ماه امسال است.

اونی که شما میگی کسانی هستند که کنکور سراسری شرکت کردند و رشته های پیام نور رو هم انتخاب کردند. بعضی ها نیمه اول و بعضی ها در نیمه دوم سال تحصیلی قبول شدند.
حتی همین تکمیل ظرفیت سراسری که اعلام شد پیام نور برای نوبت دوم دانشجو گرفته(از طریق کنکور سراسری).

باز هم میگم برای فراگیر هر سال یکبار آزمون برگزار میشه.(خود رئیس دانشگاه پیام نور آقای احمدی نیز این موضوع رو دیشب از شبکه آموزش اعلام کرد و گفت ثبت نام دی ماه هست برای سال 87).

البته منظور از آزمون امتحان دانشپذیری(پایان ترم) هست که سازمان سنجش برگزار میکنه!!
البته امسال پیام نور با سنجش درگیری پیدا کرد سر ظرفیت قبولی. چون سنجش از هر 100 نفر 2 نفر رو قبول اعلام کرده بود و 1 نفر رو هم قبول مشروط!!

که پیام نور ظرفیت رو افزایش داد . همون چیزی که از اول قرار بود. و نتایج نهایی اعلام شد.

آواتار کاربر
kanan
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط kanan » پنج‌شنبه 24 آبان 1386, 6:27 pm

با سلام

خیلی ممنون از شما فقط دوست عزیز یه سوال دیگه داشتم اگر مثلا من تو آزاد قبول نشم و تا پایان دی فرصت دارم برای سربازی می تونم تو پیام نور ثبت نام کنم

با تشکر فراوان

آواتار کاربر
NEGAHEFARDA
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: توبرگه های روزگار

سوال

پست توسط NEGAHEFARDA » جمعه 25 آبان 1386, 4:01 pm

سلام بچه ها : من یه مدتی از کاروان عقب بودم !!!!! یکم اطلاعات می خوام :

1) میگن : کنکور فراگیر قرار حذف بشه ومعدلی بشه !!!! ؟؟؟؟؟
2) برای پیام نور کسی تست و کمک آموزشی خوب سراغ داره ؟
3) قبول شدن توش سخته ؟ یا را حته ؟
4) کسانی که دوره کاردانی داشته اند : وقتی پیام نور قبول شدن : حداقل و حداکثر واحدی رو که قبول می کنن چندتا ؟؟ و آیا این درسته که : هر 15 واحد پزیرفته شده 1 ترم حذف میشه :
راستی اینم بگم که : برای طبیق : اونای که دولتی وپیام نور اند : 10 و آزاد هستند : 12 و در کل معدل 12 به بالا باید داشته باشند .

وبرو بچ هر چیزی که میدونید : رو بگید ومارو هم راهنمای کنید :

از همتون ممنونم .
( یه چند تا ببخشید : به بزگا بدهکارم : آ بجی رزا .. و آبجی eli و آقا محسن و..... : ببخشید ..... )
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

از همه ممنونم : ان شاالله همه و همه به اون چیزی و اون جای که می خواین برسین : و برای ما هم دعا کنید .

آواتار کاربر
amin24
همکار قدیمی
همکار قدیمی
تماس:

پست توسط amin24 » جمعه 25 آبان 1386, 6:10 pm

خواهش قابلی نداشت.
دوسته من kanan عزیز زمانی که پیام نور ثبت نام کردی میشی دانشپذیر دانشگاه پیام نور در ترم اول و اگر دروس ترم اول رو با موفقیت تمام کنی وضعیت شما تبدیل به دانشجوی رسمی میشه.
متاسفانه ترم اول (دانشپذیری) معافیت تحصیلی نداره ولی اگر ترم اول رو قبول شدی و دانشجوی رسمی شدی معافیت شامل حال شما میشه.

---------

در مورد حذف فراگیر فعلا که چیزی گفته نشده و امسال برای سال بعد ثبت نام انجام میشه.

در ضمن درس خوندن تو پیام نور خیلی راحت نیست!! :(

آواتار کاربر
h02man
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط h02man » پنج‌شنبه 22 آذر 1386, 2:23 pm

سوال دارم لطفا راهنمایی کنید
مدرک دانشگاه پیام نور چقدر ارزش داره ؟ میخوام ببینم ما که اینقدر خودمونو میکشیم آزاد و سراسری یا علمی کاربردی قبول شیم ارزشش بیشتر از پیام نوره ؟ تو کار قبولش میکنن؟ الکی شایعه کردن که قبولی پیام نور سخته !د ر صورتی که دادشم 3 هفته خوند کارشناسی روانپزشکی قبول شد :!: تازه پیش رو هم نتونست بگیره به نظر من این شایعه ها به خاطره اینه که اکثر شرکت کننده ها ش تنبلن و برای اونا سخته ولی نه به سختی ازمونهای دیگه .
ماشالا تکمیل ظرفیتش 10000 تا بوده امسال :!: به همشونم وام میدن شهریه مثل سراسربه مدرکشم واسه سازمان سنجش .شهره فرنگ دورست کردن .
اگه همه جا واقعا قبول دارن چرا اینقدر درس بخونیم ؟ بریم پیام نور فضا نوردی - جراح قلبی - چمیدونم دکتری .... کلاساشم که هفته ای یک روزه :!: شهره خودتم هست :!: ینی بخور بخواب ...... بخدا داداشم هنوز مجموعه هارو بلد نیست ... نمیدونم چی بگم ... به هر فامیلم که میگی قبول شده میگه اه ه ه ه ه ه.... خیلی سخته قبولیش :lol: آفرین آفرین
سراسری قبول شدی پس ! :lol: :!:
حالا یکی بگه جریان چیه :?
-------------------------------------------------------------------
VIVA ORC !

آواتار کاربر
saeid
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: babol
تماس:

Re: نه بابا!!

پست توسط saeid » جمعه 23 آذر 1386, 9:09 am

farshidshd نوشته شده:سلام
من با مسول سایت پیام نور به صورت ایمیلی ارتباط بر قرار کردم و گفت برای نیمسال دوم هم ثبت نام دارن یا اواخر آبان یا آذر دقیقا یادم نیست
فکر کنم اونی که شما میگین فرق میکنه. چندوقت پیش اعلام کرده بودن که اونایی که مردود شدن (مثل من :lol: ) میتونن دوباره مثل بچه ها یی که مشروط شدن بیان امتحان بدن.
h02man نوشته شده: مدرک دانشگاه پیام نور چقدر ارزش داره ؟ میخوام ببینم ما که اینقدر خودمونو میکشیم آزاد و سراسری یا علمی کاربردی قبول شیم ارزشش بیشتر از پیام نوره ؟ تو کار قبولش میکنن؟
مدرک فراگیر از علمی کاربردی خیلی بهتره چون مهندسی هستش ولی علمی کاربردی مهندسی نیست .
اگر تنهاتربن تنهاها شوم باز خدا هست. او جانشینه همه ی نداشتن هاست تو می توانی جانشینه همه ی بی پناهی ها شوی.

آواتار کاربر
h02man
کاربر ساده
کاربر ساده

Re: نه بابا!!

پست توسط h02man » یک‌شنبه 25 آذر 1386, 12:11 pm

saeid نوشته شده:
farshidshd نوشته شده:سلام
من با مسول سایت پیام نور به صورت ایمیلی ارتباط بر قرار کردم و گفت برای نیمسال دوم هم ثبت نام دارن یا اواخر آبان یا آذر دقیقا یادم نیست
فکر کنم اونی که شما میگین فرق میکنه. چندوقت پیش اعلام کرده بودن که اونایی که مردود شدن (مثل من :lol: ) میتونن دوباره مثل بچه ها یی که مشروط شدن بیان امتحان بدن.
h02man نوشته شده: مدرک دانشگاه پیام نور چقدر ارزش داره ؟ میخوام ببینم ما که اینقدر خودمونو میکشیم آزاد و سراسری یا علمی کاربردی قبول شیم ارزشش بیشتر از پیام نوره ؟ تو کار قبولش میکنن؟
مدرک فراگیر از علمی کاربردی خیلی بهتره چون مهندسی هستش ولی علمی کاربردی مهندسی نیست .
مدرک پیام نور از علمی کاربردی بهتره ؟؟؟؟ :lol: :lol: :lol: تورو خدا منو نخندون علمی کاربردی از آزاد بهتره تازه خیلیها هم علمی کاربردی رو به سراسری ترجیه میدن بعدش تو میگی بهتره؟ در ضمن علمی کاربردی کارشناس میشی مگه چیش فرق میگنه ؟ تازه جاهای دولتی بیشتر قبولش دارن و یه چیزه دیگه این حرف شما رو داداشه منم میزنه (مدرک فراگیر از علمی کاربردی و غیره خیلی بهتره چون مهندسی هستش ولی علمی کاربردی مهندسی نیست .
) و به من گفته این حرفو یه شعار کردن استادای پیام نور و به همه دانشجوها میگن :lol: که تبلیغ و انگیزه شه .به هر حال هر چیز خوبی اولش سختی داره ...( منظورم واضه دیگه ::D ) راستی یه خبره جالب اینکه مقطع دکترا رو از پیام نور حذف کردن چون دیدن دیگه خیلی ضایست یکی بخونه بشه مهندس یکی هم کشکی بشه دکتر !
-------------------------------------------------------------------
VIVA ORC !

آواتار کاربر
saeid
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: babol
تماس:

پست توسط saeid » دوشنبه 26 آذر 1386, 7:26 am

h02man نوشته شده: علمی کاربردی از آزاد بهتره تازه خیلیها هم علمی کاربردی رو به سراسری ترجیه میدن بعدش تو میگی بهتره؟ در ضمن علمی کاربردی کارشناس میشی مگه چیش فرق میگنه ؟ تازه جاهای دولتی بیشتر قبولش دارن و یه چیزه دیگه این حرف شما رو داداشه منم میزنه (مدرک فراگیر از علمی کاربردی و غیره خیلی بهتره چون مهندسی هستش ولی علمی کاربردی مهندسی نیست .
ببین دوسته عزیز، به نظر من که هردو چرته ولی بازم میگم فراگیر از علمی کاربردی بهتره چون شما با هزار زحمت کارشناسی نرم افزارو بگیرید، ولی آخرش مهندسی نباشه چه فاییده داره. تو همه شرکتا یا اداره ها حتماً می دونین که بینه کارشناسی که مهندس باشه و اونی که مهندس نیست خیلی فرق می زارن.
h02man نوشته شده:
به هر حال هر چیز خوبی اولش سختی داره ...( منظورم واضه دیگه ::D ) راستی یه خبره جالب اینکه مقطع دکترا رو از پیام نور حذف کردن چون دیدن دیگه خیلی ضایست یکی بخونه بشه مهندس یکی هم کشکی بشه دکتر !
شما چرا فکر می کنین که کشکی تو فراگیر میشه قبول شد. احتمالاً امتحانشو ندادین که این حرفو می زنین :?: :?:
من خودم امسال فراگیر شرکت کردم، سطح سوالاش اونقدا هم از سراسری پایین تر نبود.
بنظر من قبول شدن تو آزاد خیلی کشکی تر از فراگیر. مدرکشم همینطور :lol: :lol:
در ضمن زیاد نخندین ممکنه.... :lol: :lol: :lol:
اگر تنهاتربن تنهاها شوم باز خدا هست. او جانشینه همه ی نداشتن هاست تو می توانی جانشینه همه ی بی پناهی ها شوی.

آواتار کاربر
amin24
همکار قدیمی
همکار قدیمی
تماس:

پست توسط amin24 » دوشنبه 26 آذر 1386, 9:52 am

سلام دوستان.
یه سری نکات هست که فکر کنم گفتنش خالی از لطف نباشه.
اول اینکه نمیشه دقیقا گفت مدرک پیام نور بهتره یا آزاد یا علمی-کاربردی یا سراسری.
هر کدوم دانشگا های خوبی دارند : سراسری دانشگاه زنجان و کرمان و... یا آزاد تهران جنوب و ... علمی-کاربردی دانشگاه علم و صنعت واحد اراک و ... و دانشگاه پیام نور که مدرک معتبر وزارت علوم داره.

شما نمیتونید بگید که مدرک موسسه غیر دولتی مثلا پارسا بابلسر یا رفسنجان از دانشگاه پیام نور یا علم و صنعت واحد اراک بهتره چون مطمعنا بهتر نیست! یا بلعکس.
هر کدوم از گروه های بالا دانشگاه های خوب و بد دارند!! موقع استخدام(البته بدون پارتی بازی)نمیگن که شما مدرکت سراسری یا علمی کاربردیه یا آزاده!!! میگن دانشگاه معتبر!
مثل دانشگاه زنجان . دانشگاه کرمان . دانشگاه بیرجند و ... یا دانشگاه آزاد تهران جنوب و شمال و... یا پیام نور مرکز تهران یا ......! پس بستگی به دانشگاهی داره که اونجا درس خوندید.

در ضمن اینکه مدرک مهندسیه یا علمی کاربردی اصلا مهم نیست ! هر دو کارشناسی هستند.
هیچ وقت نمیگن مثلا شما که مهندسی از دانشگاه آزاد ایرانشهر دارید (به عنوان مثال) ارجحیت دارید به کسی که کارشناسی داره از دانشگاه ایلام!!

در مورد دانشگاه پیام نور شاید خیلی ها تصور اشتباه دارند!
اولا قبول شدن در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری بسیار سخته! و به تصور بعضی از دوستان کشکی :shock: نیست!! (البته دکتری حذف شد).
امثال کارشناسی ارشد از هر 100 نفر 2 یا 3 نفر قبول شدند اون هم به صورت مشروط! یعنی 2 ترم فرصت قبول شدن واحد های اوفتاده رو دارند.

اما کارشناسی : امثال کارشناسی از هر 100 نفر 3 نفر قبول و 3 نفر هم مشروط شدند! که پیام نور تکمیل ظرفیت داد و تعداد بیشتری گرفتند!
اما اصلا درس خوندن در پیام نور راحت نیست. امثال برای اینکه بودجه دانشگاه زیاد بشه :?: حتی مردودی ها رو هم به صورت دانشپذیر مشروط گرفتند!! تا نفری یه 150 تومان پیاده بشن.
در صورتی که حتی 90 درصد قبولی های امثال نمی تونند قبول قطعی بشند چه برسه به مردودی ها!!
شما 2 ترم فرصت داری تا درس های حجیم رو پاس کنی در صورتی که خیلی ها به امیده راحت بودن ثبت نام کردند . در ضمن قبولی های قطعی امثال تعداد خیلی کمی بودند و بقیه مشروط هستند که باید درس های مشروطی رو پاس کنند.
و البته سطح سواد دانشجویان پیام نور بسیار بالاتر از دانشگاه های آزاد یا سراسری(نه البته روزانه و شبانه ها (شاید)). چون همه مطالب کتاب ها به صورت کامل مطالعه میشه و آزمون های پایان ترم هم کشوری هست و هم به صورت کنکور برگزار میشه! برای قبول شدن باید زیاد درس خوند نه مثل بعضی از دانشگا های آزاد که 20 صفحه جزوه میدن برای یه درس 3 واحدی!
مطمعنا مدرک پیام نور معتبر هست و موقع فارغ التحصیلی در مدرک فراگیران کلمه فراگیر قید نمیشود.
در ضمن کسی که واقعا درس بخونه میتونه هم راحت قبول بشه و هم راحت فارغ التحصیل.
مثل دانشگاه آزاد فکر نکنید که خیلی راحت واحد ها پاس میشه و اساتید محترم 7 رو 10 رد میکنند.
پیام نور فقط 5 یا 6 نمره دست استاده.

در ضمن یه خبر خیلی مهم که به دانشجویان مشروط معافیت تحصیلی صادر نمیشه!!!! و باید قبول قطعی بشید.
برای من هم صادر نکردند. جالبه با خونه ما تماس گرفتند و گفتند معافیت صادر نمیکنیم. تا قبول بشید بعدا.
من هم امید چندانی ندارم با درس ریاضی 550 صفحه ای یا زبان 300 صفحه ای.
در هر صورت منتظر نتایج آزاد هستم و اواخر دی دفترچه خدمت رو پست میکنم :( !!!!

نوع مدرک ها (رشته کامپیوتر) :

دانشگاه پیام نور مدرک مهندسی نرم افزار . مهندسی IT . کارشناسی علوم کامپیوتر
دانشگاه آزاد مدرک مهندسی نرم افزار و علمی کاربردی نرم افزار
دانشگاه سراسری مدرک کارشناسی علمی-کاربردی نرم افزار
دانشگاه علمی-کاربردی مدرک مهندسی تکنولوژی نرم افزار

به امید موفقیت همه.

آواتار کاربر
kanan
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط kanan » دوشنبه 26 آذر 1386, 10:52 am

با سلام
آقا منم با اين حرف شما موافق هستم
مثلا امسال مسابقات رباتيك ايران رو در دانشگاه آزاد تبريز برگزار شد
حرف من اين نيست كه دانشگاه آزاد تبريز خوبه يا ساير دانشگاه ها خوبه
فقط حرف من اينه كه شما حساب كنيد به جاي اين كه مسابقات در يه دانشگاه دولتي برگزار بشه در يه دانشگاه آزاد برگزار شده پس شما دانشگاه آزاد رو هم دست كم نگيرين :?:
البته اينم يادم رفت مسابقات كشوري قرائت قرآن در دانشگاه پيام نور تبريز برگزار شد :wink:

قفل شده